Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Παιδιά, ΔΕΝ το απαγόρεψε, ο χώρος πριν ανακοινώσει ο Μικυς πως θα παει εκει ήταν κλεισμένος για ΑΛΛΗ εκδήλωση απο τον δήμο.

Οπότε απλά ΔΕΝ ήταν διαθέσημος όταν θέλησε ο Μίκυς, και του είπαν να πάει αλλού.

Μην το χ***με...

Χωρίς να υπερασπίζομε τον Μίκη εγώ όπου και να έψαξα γι'αυτή την διαμάχη του με τον Δήμο πουθενά δεν βρήκα σαν λόγο άρνησης παραχώρησης αυτό που αναφέρεις

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν όλοι την ίδια αντίληψη Αντώνη. Προσωπικά γνώρισα αρκετούς που ήταν άνετοι και ψάχνουν τον τελευταίο μήνα του επιδόματος για δουλειά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ανεργια!Και οπως εχω ξανατονισει,ανεργη θεωρειται και η αλλοδαπη που δουλευη στο μπαρ 3 φορες τη βδομαδα χωρις ΙΚΑ. Μην το ψαχνετε,ειναι πολλοιιιι περισσοτεροι.

Απλα κοιτωντας τα στατιστικα του jpavly αν λιγοτεροι απο τους μισους Ελληνες ειναι κανονικα εργαζομενοι,που παμε ρε παιδια....

Και αν σκεφτουμε οτι εχουμε εναν δημοσιο τομεα με ενα σωρο αχρηστες θεσεις και αξιωματα,καταλαβαινουμε ποσο πισω ειναι ο ιδιωτικος και επειχειρηματικος τομεας!!!Γιατι με τετοιο δημοσιο τα 2+ απο τα 4 εκ. Ελληνες παιζει να ειναι μονο εκει!

Εγω που φετος ξεκινησα πρωτη φορα να ψαχνω για δουλεια εχω πεθανει και δε βρισκω τιποτα,οποτα καταλαβαινω τι εχουμε να τραβηξουμε στο μελλον....και τι τραβανε οι ανεργοι που δεν εχουν και καποιον απο πισω να τους στηριξει οικονομικα!!!

Δυστυχια παντου! Αυτο καταφεραν. :nothing:

Link to comment
Share on other sites

Η αλλοδαπή που δουλεύει στο μπαρ 3 φορές την εβδομάδα δεν θεωρείται άνεργη. Περίπου 4.500.000 είναι το εγγεγραμμένο εργατικό δυναμικό, πέρα από αυτούς υπάρχουν οι άνεργοι που βλέπουμε. Εκτός αυτών όμως υπάρχουν οι άπειροι σε delivery, οικοδομές, μεταφορές, τεχνίτες, αποθήκες και δεν ξέρω κι εγώ που αλλού που δεν μπορείς να τους καταλογίσεις άνεργους.

Επίσης, υπάρχει ποσοστό ανέργων που δουλεύει μαύρα ενώ παράλληλα παίρνει το επίδομα. Μη τα βλέπεις όλα πλήρως μαύρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μην το ψαχνετε παιδια. Υπαρχουν ατομα που βγαινουν στην ανεργια με το "ζορι" γιατι θελει να γλυτωσει ο εργοδοτης τις εισφορές και δουλευουν part time με "μαυρο" μεροκαματο. Η κατασταση ειναι ενα τσακ πριν το χαος απλα δεν το εχουν παρει χαμπαρι μερικοι. Δεν σημαινει επειδη ο ανεργος στην πλατεια απλα φωναζει σημερα, μετα απο ενα χρονο που θα ειναι μη επιδοτουμενος ανεγος δεν θα κλεβει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.