Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Τι ρόλο θα έπρεπε να έχει δηλαδή η "Μονάδα Αποκατάστασης Τάξης" εκτός από το να πνίγει στα χημικά τις διαδηλώσεις?

Γιατί αν υποθέσουμε ότι ρόλος τους είναι να κρατούν την τάξη εναντίον "αναρχικών" στοιχείων, τότε, ούτε χημικά θα χρειαζόνταν, ούτε τον μισό εξοπλισμό από αυτόν που έχουν.

Αν δηλαδή δεν τους διέταζαν να διαλύσουν τις ειρηνικές πορείες με χημικά, τότε τι μένει? Μπάχαλοι να τα σπάνε.. Που πάνω τους, κανένα χημικό δεν έχει αποτέλεσμα! Άρα βγάλε ασφυξιογόνα, φυσουνιές και δακρυγόνα, άντε επειδή είμαι καλός κράτα τις κρότου-λάμψης.. με φειδώ... Βγάλε και τις μάσκες τους και ήδη έχεις κάνει οικονομία! Βγάλε και τα όπλα τους, γιατί είναι επικίνδυνα αν τους τα βουτήξουν..

Βγάλε τους και από τις άπειρες υπηρεσίες, γιατί να υπάρχουν κλούβες στα γραφεία του ΠΑΣΟΚ? Γιατί να τους πηγαίνουν βόλτα από τα εξάρχεια?

Είμαι και περίεργος, πόσα λεφτά παίρνει ένας ΜΑΤας τώρα, και πόσα έπερνε πριν 5 χρόνια? Έφαγαν την ποσοστιαία μείωση που έφαγε όλος ο δημόσιος τομέας? Αν όχι, να την φάνε, αν βγάλεις και τα χημικά όπως σου είπα, δεν δικαιολογούντε και τα "βαρέα και ανθυγειινά", ας τους τα κόψουν..

Μόνο και μόνο που υπάρχουν τα ΜΑΤ όπως υπάρχουν είναι προσβολή της δημοκρατίας, θέλει πολύ εξωρθολογισμό για να λειτουργήσουν "στον ρόλο που θα έπρεπε να έχουν".

Πληροφοριακά, ένας ΜΑΤατζής, παίρνει πλέον Maximum 1,000 Ευρώ και αυτά με αργίες,Σ/Κ κτλπ.

Επίσης αρκετοί ΜΑΤατζήδες είναι πρόθυμοι να πετάξουν τις ασπίδες του και να υποστηρίξουν την κοινωνία σε μία πραγματική επανάσταση.

Επαναστάσεις τύπου Οργισμένοι Πολίτες και Οργισμένος Συνδικαλιστής, δεν θεωρείται επανάσταση αλλά κοινωνικό γίγνεσθαι και κανένας αστυνομικός δεν έχει όρεξη να τρέχει σε πειθαρχικά ή να απολύεται για πλάκα.

Ας γίνει η πραγματική επανάσταση πρώτα και όχι η μάζωξη 100 αιώνιων φοιτητών της ΚΝΕ / ΠΑΜΕ

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύεις τον ρόλο που έπρεπε να έχουν, με το τι τους διατάζουν να κάνουν. Σκέψου ότι ο μόνος ικανός αντικαταστάτης των ΜΑΤ είναι τα σκυλια.

Λετ με θινκ. εχω καποιον σε αναμονη για να φυλαει κατι.

Και θελω μολις παρει εντολη να φαει οποιον βρει μπροστα του.

Σορρυ αλλα αυτο το εκανε και το πιτ μπουλ μου με ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΑ χρηματα το μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Λετ με θινκ. εχω καποιον σε αναμονη για να φυλαει κατι.

Και θελω μολις παρει εντολη να φαει οποιον βρει μπροστα του.

Σορρυ αλλα αυτο το εκανε και το πιτ μπουλ μου με ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΑ χρηματα το μηνα.

Μιας και έφτασε τελικά ο λόγος στην οικονομία....

Ακόμα φτηνότερο είναι ένα μυδράλιο στην ταράτσα της βουλής. Δεν θέλει ούτε τροφές ούτε εμβόλια, και έχει διάρκεια ζωής πολύ περισσότερο απο 7 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά, ένας ΜΑΤατζής, παίρνει πλέον Maximum 1,000 Ευρώ και αυτά με αργίες,Σ/Κ κτλπ.

Επίσης αρκετοί ΜΑΤατζήδες είναι πρόθυμοι να πετάξουν τις ασπίδες του και να υποστηρίξουν την κοινωνία σε μία πραγματική επανάσταση.

Επαναστάσεις τύπου Οργισμένοι Πολίτες και Οργισμένος Συνδικαλιστής, δεν θεωρείται επανάσταση αλλά κοινωνικό γίγνεσθαι και κανένας αστυνομικός δεν έχει όρεξη να τρέχει σε πειθαρχικά ή να απολύεται για πλάκα.

Ας γίνει η πραγματική επανάσταση πρώτα και όχι η μάζωξη 100 αιώνιων φοιτητών της ΚΝΕ / ΠΑΜΕ

1000 ευρώ τον μήνα για να κάνει βόλτες στα εξάρχεια ή απλά να ξύνεται 25 μέρες τον μήνα, και να ρίχνει ξύλο τις υπόλοιπες 5? Νομίζω είναι υπερβολικά πάρα πολλα αν ο εργάτης του ΜΕΤΡΟ παίρνει 750 για να δουλευει σαν το σκυλί κάθε μέρα...

Επίσης, όχι, είμαι σίγουρος ότι δεν είναι πρόθυμοι για κάτι τέτοιο. Η εκπαίδευση τους έχει κάνει το μυαλό κιμά.΄Έχεις δει με τη ζήλο βαράνε πολίτες? Γυναίκες και ηλικιομένους? Και μου λες ότι αυτοί είναι πρόθυμαι να αφήσουν ασπίδες? με την καμία..

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, όχι, είμαι σίγουρος ότι δεν είναι πρόθυμοι για κάτι τέτοιο. Η εκπαίδευση τους έχει κάνει το μυαλό κιμά.΄Έχεις δει με τη ζήλο βαράνε πολίτες? Γυναίκες και ηλικιομένους? Και μου λες ότι αυτοί είναι πρόθυμαι να αφήσουν ασπίδες? με την καμία..

Απο όσο γνωρίζω στα ΜΑΤ κάποιοι οδηγούνται υποχρεωτικά αμέσως μετα την έξοδό τους απο τη σχολή, και μετά τα 25 τους είναι ήδη φευγάτοι για άλλες υπηρεσίες. Η δουλειά τους είναι να βαράνε ακριβώς όπως κάνουν και οι αντίστοιχες μονάδες σε όλο τον κόσμο (τα εδώ ΜΑΤ σχεδιάστηκαν σαν υπηρεσία στα πρότυπα των αντίστοιχων Γαλλικών).

Και ας μου συγχωρεθεί ο κυνισμός αλλά ειδικά σε μερικούς μερικούς τους αξίζει ΤΟ βρωμόξυλο μπας και βάλουν μυαλό και ψηφίζουν συνετότερα. Αλλιώς ας καθόνταν σπίτι τους αναλογιζόμενοι που σπατάλησαν τη δύναμη που τους δινόταν μια φορά κάθε 4 χρόνια.

....Ελπίζω να μην έχεις ψευδαισθήσεις πως ερχόμενος στην εξουσία ο ΣΥΡΙΖΑ θα τους καταργήσει έ ???

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνείτε λέει ή το θεωρείτε υπερβολικό;

Υπερβολικά λίγο το θεωρούμε, έπρεπε να πληρώσουν και για ηθικές βλάβες

Βλάβη στη σύνδεση του Internet; Ο πάροχος θα πρέπει να καταβάλει αποζημίωση!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνείτε λέει ή το θεωρείτε υπερβολικό;

Υπερβολικά λίγο το θεωρούμε, έπρεπε να πληρώσουν και για ηθικές βλάβες

Βλάβη στη σύνδεση του Internet; Ο πάροχος θα πρέπει να καταβάλει αποζημίωση!

Κοίτα τουλάχιστον στις εταιρικές συνδέσεις πρέπει να είναι κατακούτελα τα πρόστιμα.

τις προάλλες με μισθωμένη γραμμή γραφείο στην αθηνα 24 ώρες δεν είχε internet, έτσι! απλά! & χωρίς προειδοποίηση!

Link to comment
Share on other sites

η λογική δεν αποκαθίσταται. Ούτε από τη μία πλευρά ούτε από την άλλη. Η καθημερινότητα αποκαθίσταται, και, αν και είμαι από αυτούς που γκρίνιαζαν πολύ για τις απεργίες και τις στάσεις εργασίας, δε νομίζω ότι η εξέλιξη αυτή θα αποδειχθεί καλή μακροπρόθεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό τη στιγμή που η οικονομία βρίσκεται σε ύφεση και όλοι την αντιμετωπίζουμε εύκολα ή δύσκολα, να υπάρχει μια κοινωνική ομάδα που απαιτεί να μείνει στο απυρόβλητο μόνο και μόνο επειδή μπορεί να εκβιάσει μια πόλη 5.000.000;

Διαμαρτυρία στις πολιτικές λιτότητας θα μπορούσε να γίνει όταν πριν τα μνημόνια γινόντουσαν διαδηλώσεις στο Σύνταγμα. Αλλά τότε δεν κατέβαιναν ούτε οι άνεργοι, οπότε τι ψάχνεις;

Έχω καταλήξει στο εξής. Οι ψήφοι μας τόσα χρόνια έφεραν στη βουλή αυτούς που έκαναν περιουσίες τότε αλλά και αυτούς που παίρνουν τις αποφάσεις σήμερα. Αυτούς που αν και φαινομενικά μοιάζουν ηλίθιοι, φάνηκαν όσο έξυπνοι χρειάστηκε για να φτιάξουν τις τρύπες στους νόμους μέσα από τις οποίες αργότερα έκαναν μια περιουσία που εμείς οι "έξυπνοι" δεν θα δούμε ποτέ.

Όλοι αυτοί λοιπόν οι έξυπνοι "ηλίθιοι" όταν χρειάστηκε να προστατεύσουν τους στρατούς τους το έκαναν ρίχνοντας τα βάρη σε άλλους ή μοιράζοντάς τα σε όλους, αφού το πολιτικό κόστος αν δεν το έκαναν θα ήταν δυσβάσταχτο. Βλέπεις στη γωνία περίμενε η αξιωματική αντιπολίτευση και η αριστερά με ανοιχτές της αγκάλες.

Πλέον αυτό που άλλαξε είναι ότι ΠΑΣΟΚ και ΝΔ κυβερνούν παρέα αλλά και ότι το πολιτικό κόστος της προστασίας των καλοπληρωμένων συντεχνιών σε μια κοινωνία που αγκομαχά είναι πλέον μεγαλύτερο από την μη προστασία τους.

Για τη σημερινή στάση της κυβέρνησης δεν τρέφω αυταπάτες περί απόδοσης κοινωνικής δικαιοσύνης. Άλλωστε, το κομματικό συμφέρον πάνω απ' όλα. Τουλάχιστον όσο ξεβολεύονται και οι τελευταίοι βολεμένοι, όσο μπαίνουμε όλοι στο ίδιο καζάνι που βράζει, τόσο θα αυξάνονται οι ελπίδες να νιώσουμε όλοι μέρος του προβλήματος και να ψάξουμε τη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Πλήρης ιδιωτικοποίηση και κλωτσίδια στους συνδικαλιστές.:whip:

Θέλω πάρα πολύ να σε διαβάσω (αν τολμήσεις να γράψεις)όταν πάρει το μετρό ο ιδιώτης, βάλει τα tourniquet στις εισόδους που θ'ανοίγουν μόνο με μη ακυρωμένο εισιτήριο που θα κοστίζει 2€ για μία απλή διαδρομή...

Link to comment
Share on other sites

Ντου τα ΜΑΤ και να εφαρμοστεί ο νόμος.

Όταν όμως βγήκε ο κ.Στουρνάρας στα κανάλια,ΔΙΕΤΑΞΕ την ΔΕΗ να παραβιάσει την δικαστική απόφαση και να συνεχίσει να εισπράττει το χαράτσι γιατί δεν εφαρμόστηκε ο νόμος οέο;

2 μέτρα και 2 σταθμά όπου βολεύει έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω πάρα πολύ να σε διαβάσω (αν τολμήσεις να γράψεις)όταν πάρει το μετρό ο ιδιώτης, βάλει τα tourniquet στις εισόδους που θ'ανοίγουν μόνο με μη ακυρωμένο εισιτήριο που θα κοστίζει 2€ για μία απλή διαδρομή...

Mην μου ανησυχείς και θα τολμήσω και θα γράψω.

Πλήρης ιδιωτικοποίηση και τέλος στην ψηφοθηρία που τάιζε τα σκυλιά της συγκεκριμένης κάστας.

Έχουμε σημαντικότερα θέματα με τα οποία πρέπει να ασχοληθούμε , όπως:

http://www.newsbomb.gr/chrhma/story/273965/aytes-einai-oi-meioseis-se-misthoys--kai-syntaxeis-ianoyarioy

Επίσης, είδες κανέναν εργαζόμενο των 4000 Ευρώ, στον ΗΛΠΑΠ , να απεργεί για τους μισθούς πείνας των 400 Ευρώ , στον ιδιωτικό τομέα???

Δανείζοντας την δική σου έκφραση:

2 μέτρα και 2 σταθμά όπου βολεύει έτσι;

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Third Largest Smartphone Maker Worldwide is Huawei? - HotHardware

90% ανάπτυξη μέσα στο 2012.

Άλλοι κλείνουν site που περιέχουν custom roms και άλλοι "testing a speedy 2Tbps network with Vodafone"

90% αναπτυξη?καλα που ειναι αυτη η εταιρια και εχει τοση πολυ αναπτυξη?Στην Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.