Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Ρε παιδιά ξέρω πως δουλεύουν και κατανοώ πως στην ουσια δεν είναι αλεξίσφαιρα αλλά έχουν αντοχή στις σφαίρες αλλά εφόσον δεν τους έριχναν με αυτόματα όπλα μεγάλου διαμετρήματος πόσο μικρής προστασίας ήταν τα αλεξίσφαιρα τους?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρω πως δουλεύουν και κατανοώ πως στην ουσια δεν είναι αλεξίσφαιρα αλλά έχουν αντοχή στις σφαίρες αλλά εφόσον δεν τους έριχναν με αυτόματα όπλα μεγάλου διαμετρήματος πόσο μικρής προστασίας ήταν τα αλεξίσφαιρα τους?

Δεν ξερω με τι τους εριξαν ομως . . . υπαρχουν ενα σωρο διαμετρηματα ( 9mm , 38 special , 0.50 ) Δεν χωριζονται σε ''πιστολια και καλασνικοφ'' . Πχ αμα σου ριξουν απο τα 5 μετρα με κανενα magnum η desert eagle θα γινει κατι τετοιο

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=h-mrBhVKhKo]YouTube - .50 Cal Desert Eagle VS Bullet Proof Vest[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Είχαν αυτοί που τους έριξαν Desert eagle ή 50αρι όπλο? Αυτό τα όπλα δεν τα βρίσκεις τόσο εύκολα. 9mm και 45αρες είναι πιο διαδεδομένες και τα περισσότερα αλεξίσφαιρα αντέχουν. Πάντως είμαστε ΟΤ αρα το σταματάω εδώ.

Link to comment
Share on other sites

0.50 δεν ειναι το 50ρι που φανταζεσαι αλλα διαμετρημα πιστολιου : ) . περιστροφα παντως που να παιρνουν magnum διαμετρημα υπαρχουν πολλα και φθηνα. . .

edit βασικα το αρθρο λεει και για τραυμα στον λαιμο , οποτε οτι και να λεμε για τα διαμετρηματα. . .

Οπως και ναχει εμενα μου κανει εντυπωση που πηραν το περιπολικο για να την κοπανησουν .

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

0.50 δεν ειναι το 50ρι που φανταζεσαι αλλα διαμετρημα πιστολιου : ) . περιστροφα παντως που να παιρνουν magnum διαμετρημα υπαρχουν πολλα και φθηνα. . .

Οπως και ναχει εμενα μου κανει εντυπωση που πηραν το περιπολικο για να την κοπανησουν .

Το ξέρω πως δεν είναι το ίδιο που χρησιμοποιούν στα πολυβόλα και στο barrett.

Θυμίζει ταινία το ότι πήραν το περιπολικό.

Link to comment
Share on other sites

της πόρνης έγινε... Δίπλα (300μ) στο σπίτι μου... Μετά το πήρα χαμπάρι. Για όποιον ξέρει από Πεύκη, δίπλα στο κλειστό του μπάσκετ, στο ηλιακό χωριό.

Οι αστυνομικοί πήγαν γιατί δέχθηκαν κλήση από κάτοικο, ότι υπάρχει κάποιος που ενοχλεί. Οι αστυνομικοί πήγαν, εκεί πέτυχαν τους τύπους με το μηχανάκι και τα όπλα -τι έγινε ενδιαμέσως δεν το ξέρει κανείς ακριβώς-, και οι τύποι τράβηξαν τα όπλα. Οι αστυνομικοί -προφανώς- ανταπέδωσαν. Τον έναν τον τραυμάτισαν (αυτόν που λένε ότι ίσως είναι πολίτης). Ο ένας αστυνομικός πυροβολήθηκε μέσα στο αυτοκίνητο, τον πέταξε έξω αυτός που το έκλεψε, και ο αστυνομικός πιάστηκε από το περιπολικό μπας και καταφέρει κάτι. Βρέθηκε ξαπλωμένος καμιά 50αριά μέτρα παραπέρα.

Το περιπολικό βρέθηκε κοντά στο σταθμό του ΚΑΤ (μέσα στα αίματα το εσωτερικό του).

Το να πάρει το περιπολικό, δεν ήταν πολύ δύσκολο, αν σκεφτείς ότι και οι δύο αστυνομικοί ήταν χτυπημένοι.

Τον έναν τύπο (αυτόν που έκλεψε το περιπολικό λογικά - συγχωρέστε για τις ασάφιες με ήταν η πρώτη φορά που έκανα αστυνομικό ρεπορτάζ :p) τον είδαν, αλλά @@ αναγνώριση μπορούσαν να κάνουν: μαύρο hoodie με φορεμένη τη κουκούλα, και γένια. Πιάσε το αυγό και κούρευτο, κοινώς.

Σίγουρα έχω ξεχάσει πράγματα που μου είπαν και άκουσα, αλλά τέλος πάντων.

ΥΓ Ήμασταν πολύ τυχεροί που δεν έφυγε καμιά αδέσποτη σφαίρα προς έναν κήπο εκεί δίπλα, που παίζαν καμιά 20αριά παιδιά.

ΥΓ2 Όλα αυτά είναι όσα μου είπαν και άκουσα. Τίποτα επίσημο, τίποτα σίγουρο. Πάντως, έχω περισσότερες πληροφορίες από Αντ1 και σταρ :hehe:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Οι αστυνομικοί πήγαν γιατί δέχθηκαν κλήση από κάτοικο, ότι υπάρχει κάποιος που ενοχλεί.

φανταζομαι οτι ο τηλεφωνητης τους λεει "ελα καμια γρια θα ναι παλι παιδια που μας πηρε γιατι της εχεσε ο σκυλος του γειτονα το γκαζον"

πραγματικα δε μπορω να καταλαβω τι μπορει να κανανε αυτοι εκει και γιατι περιμενανε την αστυνομια να ρθει και να εμπλακουν μαζι της...:nothing:

ελπιζω να αναρρωσουν οι ανθρωποι

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ Ήμασταν πολύ τυχεροί που δεν έφυγε καμιά αδέσποτη σφαίρα προς έναν κήπο εκεί δίπλα, που παίζαν καμιά 20αριά παιδιά.

Τετοια πες μου,να θελω να τους σκοτωσω περισσοτερο τωρα.... :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Ο τραυματισμός είναι απο το τραύμα στον λαιμό όντως.

Επίσης το αλεξίσφαιρο ΔΕΝ σου λεει πως δεν θα τραυματιστείς παίδες...

Αν φας με "απλό" 9άρι σφαίρα απο τα 20 μέτρα, ναι ΔΕΝ θα το διαπεράσει αλλά θα σου σπάσει 1-2 πλευρά... αν φας απο 44άρι μετράμε πιο πολλά ακόμα.

Τώρα 7,62 απο καλαζνικοφ εκεί θες ειδικό γυλέκο που δεν φοράνε μαζικά, αλλά δεν ήταν τέτοια η περίπτωση τώρα.

Πάλι καλά που τα παιδιά ζήσανε, έχουμε γίνει far west γαμώ το κέρατο μου, κάθε βδομάδα και κάποιο πυροβολούν αδιακρητα...

Link to comment
Share on other sites

Δ.Σαββόπουλος: Στείλτε τους λαθρομετανάστες σε μικρά νησιά | ειδησεις , κοινωνια | ethnos.gr

Μερικοί θέλουν πολλες σφαλιάρες. Να ανοιξουμε την Μακρόνησο, η να τους στείλουμε στην Μυκονο ?

Link to comment
Share on other sites

...Τον έναν τον τραυμάτισαν (αυτόν που λένε ότι ίσως είναι πολίτης)....

Διάβασα το πρωί στο site της ΕΡΤ, ότι βρήκαν όπλο και σφαίρες απάνω του, οπότε μάλλον ήταν από τους κακοποιούς.

Τετοια πες μου,να θελω να τους σκοτωσω περισσοτερο τωρα...

Ποιούς;

Μερικοί θέλουν πολλες σφαλιάρες. Να ανοιξουμε την Μακρόνησο, η να τους στείλουμε στην Μυκονο ?

Στη Μύκονο καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

οτι και να φορας αμα σου σκασει πανω σου δεν γλιτωνεις τι να λεμε τωρα. δεν θα πας απο θραυσματα, θα πας απο το ωστικο κυμα που σκισει τα παντα μεσα σου.

απο αποσταση θα κανει δουλεια. αλλα σχεδον πανω σου, μπα...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.