Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

χαχαχα , μαζι σου . Αντε να εξηγησεις ομως στις αρχες οτι υπάρχει ελειψη επειδη οι αλβανοι δεν ασχολουντε αλλο με την φου ( χαμηλα κερδη - ογκωδης μεταφορα ) και σπρωχνουν άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Στην ειδηση λέει "Οι αστυνομικοί φορούσαν αλεξίσφαιρα αλλά δεν σταμάτησαν τις σφαίρες"και ρωτώ εγώ, άμα δεν τους έριχναν με ΑΚ-47 πως στο καλό δεν σταμάτησαν τις σφαίρες? Προπολεμικά είναι? Γιατί τα κανονικά αλεξίσφαιρα σφαίρες από περίστροφα αντέχουν...

Link to comment
Share on other sites

Στην ειδηση λέει "Οι αστυνομικοί φορούσαν αλεξίσφαιρα αλλά δεν σταμάτησαν τις σφαίρες"και ρωτώ εγώ, άμα δεν τους έριχναν με ΑΚ-47 πως στο καλό δεν σταμάτησαν τις σφαίρες? Προπολεμικά είναι? Γιατί τα κανονικά αλεξίσφαιρα σφαίρες από περίστροφα αντέχουν...

A. Το να είναι αλεξίσφαιρα μόνο στο όνομα, έχει 95% πιθανότητες.

Β. Το "δεν σταμάτησαν τις σφαίρες" μπορεί να είναι ζουμάκι δημοσιογραφικό και το "στήθος" να είναι λαιμός, κεφάλι κτλ..

Θα δείξει...Προσωπικά βέβαια ψηφίζω Α.

Link to comment
Share on other sites

Στην ειδηση λέει "Οι αστυνομικοί φορούσαν αλεξίσφαιρα αλλά δεν σταμάτησαν τις σφαίρες"και ρωτώ εγώ, άμα δεν τους έριχναν με ΑΚ-47 πως στο καλό δεν σταμάτησαν τις σφαίρες? Προπολεμικά είναι? Γιατί τα κανονικά αλεξίσφαιρα σφαίρες από περίστροφα αντέχουν...

δεν είναι ακριβώς έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Στην ειδηση λέει "Οι αστυνομικοί φορούσαν αλεξίσφαιρα αλλά δεν σταμάτησαν τις σφαίρες"και ρωτώ εγώ, άμα δεν τους έριχναν με ΑΚ-47 πως στο καλό δεν σταμάτησαν τις σφαίρες? Προπολεμικά είναι? Γιατί τα κανονικά αλεξίσφαιρα σφαίρες από περίστροφα αντέχουν...

υπαρχουν κατηγοριες αλεξισφαιρων

η καθε μια σταματαει συγκεκριμενες σφαιρες απο συγκεκριμενα οπλα απο συγκεκριμενη αποσταση.

Ballistic vest - Wikipedia, the free encyclopedia

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.