Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Αν ο Louie βγει στην σκηνή με στρινγκάκι και σουτιέν την πρώτη μέρα πιθανόν το κοινό να γελάσει. Αν συνεχίσει να το κάνει όμως αμφιβάλλω να συνεχίσει να έχει κοινό. Και βέβαια δεν θα έχει ακουμπήσει κανένα "censored" πάνω από το φαΐ των ανθρώπων που πήγαιναν να τον βλέπουν με αποτέλεσμα αυτοί να σταματήσουν. Απλά κάποιοι από το κοινό ίσως να αρχίσουν να νιώθουν προσβεβλημένοι από την εμφάνισή του αυτή ή να νιώθουν ότι ο ίδιος δεν σέβεται ούτε καν αυτό που κάνει.

Ο Eddie Izzard σε κάθε παράσταση εδώ και χρόνια φοράει γυναικεία ρούχα. Δηλαδή είναι τραβεστί. Δεν είδα να υπάρχει κανένα θέμα από μεριάς κοινού. Άμα δε σου αρέσει, δεν πας. Το video το πόσταρα για χιουμοριστικούς λόγους. Δε νομίζω πως ό,τι ισχύει στην κωμωδία είναι απαραίτητο ότι ισχύει και στην κοινωνία. Για παράδειγμα υπάρχουν ανέκδοτα για την 11η Σεπτεμβρίου. Γελάς με μερικά από αυτά, δεν αλλοιώνει όμως ότι πέθανα 3.000 άνθρωποι.

Ένας γκέι γάμος σήμερα, ένα κουαρτέτο αύριο ή ένας γάμος με μια κατσίκα ή μετέπειτα με ένα ποδήλατο, ευτελίζει αυτόν τον θεσμό. Από κάτι που είναι ιδιαίτερο και μοναδικό (μια φορά και έναν καιρό στο Τέξας εδώ που τα λέμε το τελευταίο) καταντάει κάτι συνηθισμένο και χωρίς αξία. Και μιας και θυμήθηκα το... Τέξας(άσχετο), άλλο ο γάμος κάποιου που έχει παντρευτεί μία φορά και άλλο ο γάμος κάποιου που έχει παντρευτεί 5 φορές. Αλλιώς τα αντιμετωπίζει κάποιος.

Εμένα δε μου πέφτει και λόγος και δε με πολυνοιάζει με ποιον θα παντρευτεί ο άλλος / άλλη (προφανώς αρκεί να μην καταπατά δικαιώματα). Αλλά γιατί αναφέρεις ότι από κάτι "ιδιαίτερο και μοναδικό" θα γίνει κάτι "χωρίς αξία"; Αυτό θα γίνει από το γάμο των ομοφυλλοφίλων;

Υ.Γ. Τι αξία θα είχε μια Ferrari αν όλοι οδηγούσαν από μία;

Αυτό ομολογώ δεν το έπιασα.

Link to comment
Share on other sites

OK.. Δεν είμαι αστυνομικός, δεν πάω στο γήπεδο, γενικά δεν έχω ιδέα, ΑΛΛΑ, αφού οι χούλιγκανς (μου επιτρέπεται ελπίζω να τους αποκαλώ έτσι) στις φωτό ήταν μέσα στο γήπεδο, και υπήρχε αστυνομία γενικά μέσα και έξω από το γήπεδο, ποιο ήταν το πρόβλημα στο να τους περικυκλωσουν όλους όπως κάθοντε εκεί και να τους αρχίσουν στα χημικά? Λίγες θύρες δεν είναι που οδηγούν εκεί που δείχνουν οι φωτό?

Δεν ξέρω, πραγματικά, απλά ρωτάω.. Γιατί καταλαβαίνω να μην μπορούν να περικυκλώσουν 30 κουκουλοφόρους στην πανεπιστημίου, αλλά μέσα στο γήπεδο????

ΥΓ

Γράψτε λάθος, έπιασαν αρκετούς, αλλά όχι όλους.

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Υ.Γ.
Link to comment
Share on other sites

Εσένα (ευρύτερο το εσένα), τι σου πέφτει λόγος τι θέλουν να κάνουν αυτοί; Περιορίζει την ελευθερία σου; Μειώνει τα δικαιώματά σου; Όπως είχε πει και ο τρισμέγιστος Louie, "Τι θα αλλάξει στη ζωή σου αν παντρευτούν οι gay;

Αυτό δεν είναι επιχείρημα συγνώμη. Μπορώ να σκεφτώ εκατομμύρια περιπτώσεις όπου αν το χρησιμοποιήσω καταντάει αστείο, πχ:

- Ένας πόλεμος στην Αφρική

- Βιασμός ανηλίκου στην Καβάλα

- Πετροβολισμός γυναίκας στο Αφγανιστάν

- Ο Γιάννης ο χασάπης στην Ηρακλείου που βαράει την γυναίκα του τα βράδια

- Ο ασυνείδητος οδηγός που χτύπησε μία μοτοσυκλέτα και άφησε τον τραυματία στην εθνική και έφυγε

κτλ

Σε όλες τις παραπάνω περιπτώσεις πως περιορίζεται η δική μου ελευθερία, πως μειώνονται τα δικαιώματα μου ή πως αλλάζει η ζωή μου αν συνεχίσουν να γίνονται;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4676]tragikos[/MENTION]

Σε οικουμενικό επίπεδο μιλάω. Εκεί καταβαραθρώνονται τα δικαιώματα

-των ανθρώπων,

- του ανηλίκου,

- της γυναίκας,

- της γυναίκας του Γιάννη του Χασάπη

- του τραυματία με τη μοτοσυκλέτα.

Άμα παντρευτούν οι ομοφυλόφιλοι ούτε τρίτος παγκόσμιος θα γίνει, ούτε βιασμοί θα αρχίσουν να γίνοται, ούτε ξυλοδαρμοί, ούτε δημόσια όργια.

Link to comment
Share on other sites

Βεντούζα ??

κάπου εδώ λέμε επιτέλους, αλλά να υπάρξει συνέχεια

Σταγόνα στον Ωκεανό είναι, αλλά είναι κάτι. Βέβαια, αν διαβάσεις προσεκτικά, βλέπεις:

...μεταξύ των οποίων ο γνωστός δικηγόρος Αλ. Λυκουρέζος, ... Ο κ. Λυκουρέζος αθωώθηκε για τις βασικές κατηγορίες ... ενώ κρίθηκε ένοχος μόνο για ηθική αυτουργία σε χρήση πλαστού εγγράφου κατά του Δημοσίου και του επιβλήθηκε ποινή πέντε ετών με αναστολή....

Δηλαδή, παρουσίασε πλαστά έγγραφα στο δημόσιο/δικαστήριο, έφαγε 5 χρόνια με αναστολή (δηλαδή ούτε καν θα μπει μέσα) και φυσικά συνεχίζει να δικηγορεί σα να μην τρέχει τίποτα... :wassat:

Δε θα έπρεπε να του αφαιρεθεί η άδεια; Ρωτάω εγώ τώρα... :hm:

Link to comment
Share on other sites

Ένας γκέι γάμος σήμερα, ένα κουαρτέτο αύριο ή ένας γάμος με μια κατσίκα ή μετέπειτα με ένα ποδήλατο, ευτελίζει αυτόν τον θεσμό.

Ναι, γιατί ως γνωστόν όταν επετράπει στις γυναίκες να ψηφίζουν, ακολούθησε το δικαίωμα ψήφου των ποδηλάτων και των κατσικιών. Δυνατό επιχείρημα.

Αυτό δεν είναι επιχείρημα συγνώμη. Μπορώ να σκεφτώ εκατομμύρια περιπτώσεις όπου αν το χρησιμοποιήσω καταντάει αστείο, πχ:

- Ένας πόλεμος στην Αφρική

- Βιασμός ανηλίκου στην Καβάλα

- Πετροβολισμός γυναίκας στο Αφγανιστάν

- Ο Γιάννης ο χασάπης στην Ηρακλείου που βαράει την γυναίκα του τα βράδια

- Ο ασυνείδητος οδηγός που χτύπησε μία μοτοσυκλέτα και άφησε τον τραυματία στην εθνική και έφυγε

κτλ

Σε όλες τις παραπάνω περιπτώσεις πως περιορίζεται η δική μου ελευθερία, πως μειώνονται τα δικαιώματα μου ή πως αλλάζει η ζωή μου αν συνεχίσουν να γίνονται;

Ο παραλληλισμός του γάμου 2 ανθρώπων που αγαπούν αλλήλους, με λιθοβολισμούς και βιασμούς, είναι τουλάχιστον άστοχος, για να μην πω γελοίος.

Αυτό που μ'αρέσει είναι ότι κανείς δεν έχει πρόβλημα με την προσβολή του θεσμού από τα διαζύγια μετά από 2 βδομάδες γάμου, τους γάμους που επιβάλλονται/επιλλέγονται από τους γονείς ή τα celebrities που παντρεύονται 8-9 φορές στη ζωή τους. Ο γάμος μεταξύ 2 γυναικών είναι που καταλύει τον θεσμό, μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού ούτε να την ξέρη την πουστάρα η οικογένεια για χρόνια, όταν ψοφήσει με το καλό, πετάνε το γιουσουφάκι από το σπίτι (που τον έτρωγε στην μάπα όλα τα χρόνια) μοιράζονται τα υπάρχοντα και τα λεφτά του μακαρίτη μια χαρά!!

Μαγκιά εε;

Ενώ αν ήταν παντρεμένοι θα έπαιρναν το μακρύτερο

ΥΓ Μακριά από τους ομοφυλόφιλους. H πουστεία είναι ασθένεια που κολλιέται με οπτική επαφή!!

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

Άμα παντρευτούν οι ομοφυλόφιλοι ούτε τρίτος παγκόσμιος θα γίνει, ούτε βιασμοί θα αρχίσουν να γίνοται, ούτε ξυλοδαρμοί, ούτε δημόσια όργια.

Τα έβαλα με το επιχείρημα σου που ήταν άστοχο, δεν δήλωσα ποτέ τα παραπάνω που λες...

Ο παραλληλισμός του γάμου 2 ανθρώπων που αγαπούν αλλήλους, με λιθοβολισμούς και βιασμούς, είναι τουλάχιστον άστοχος, για να μην πω γελοίος.

Ευχαριστώ που επιβεβαιώνεις αυτό που είπα. Αν χρησιμοποιήσεις το ίδιο επιχείρημα (του victor) για αυτές τις περιπτώσεις, είναι τουλάχιστον αστείο... doh!

Αυτό δεν είναι επιχείρημα συγνώμη. Μπορώ να σκεφτώ εκατομμύρια περιπτώσεις όπου αν το χρησιμοποιήσω καταντάει αστείο

Στην τελική ναι δεν με ενδιαφέρει τι κάνουν δύο (τρία χίλια δεκατρία) άτομα στο κρεβάτι τους εφόσον είναι συναινετικό και από τους δυο (τρεις κτλ). Δεν με νοιάζει αν θέλουν να διασφαλίσουν τα οικονομικά τους με όποια μεταξύ τους συμφωνία θέλουν. Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι πως θα ανατραφεί ένα παιδί που θα θελήσει αυτό το ζευγάρι να υιοθετήσει. Όχι δεν είμαι της άποψης ότι αρκεί η αγάπη για να μεγαλώσει σωστά ένα παιδί, θεωρώ ότι το παιδί πρέπει να έχει πρότυπα τους γονείς του και από τα δύο φύλα. Και με αυτά τα λόγια κλείνω στο εδώ θέμα, αν θέλετε το συνεχίζουμε σε άλλο μη ειδησεογραφικό...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γιατί ως γνωστόν όταν επετράπει στις γυναίκες να ψηφίζουν, ακολούθησε το δικαίωμα ψήφου των ποδηλάτων και των κατσικιών. Δυνατό επιχείρημα.

Άντε πάλι. Άντε πάλι να απαξιώσουμε και να χλευάσουμε την διαφορετική άποψη. Θα σου γίνει συνήθεια στο τέλος. Και να πω ότι δεν δήλωσα μη-ειδικός επί του θέματος; Μια άποψη διατύπωσα.

Τέλος πάντων για να σου απαντήσω επί του θέματος που θέτεις, όταν οι κατσίκες και τα ποδήλατα θα έχουν αποκτήσει την ικανότητα να λένε την γνώμη τους και αντίστοιχα οι άνθρωποι να την κατανοούν, ίσως να τους δοθεί το δικαίωμα της ψήφου.

Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι. Άντε πάλι να απαξιώσουμε και να χλευάσουμε την διαφορετική άποψη. Θα σου γίνει συνήθεια στο τέλος. Και να πω ότι δεν δήλωσα μη-ειδικός επί του θέματος; Μια άποψη διατύπωσα.

Τέλος πάντων για να σου απαντήσω επί του θέματος που θέτεις, όταν οι κατσίκες και τα ποδήλατα θα έχουν αποκτήσει την ικανότητα να λένε την γνώμη τους και αντίστοιχα οι άνθρωποι να την κατανοούν, ίσως να τους δοθεί το δικαίωμα της ψήφου.

Το αυτό ισχύει και για τον γάμο μεταξύ ποδηλάτων ή κατσικιών, όταν αποκτήσουν τη δυνατότητα να λένε "I do", ας παντρευτούν :hehe:

Δεν χλευάζω κανέναν, προσαρμόζω τις απαντήσεις μου στο επίπεδο των επιχειρημάτων που διαβάζω.

Link to comment
Share on other sites

οχααοαχαοχοαχοοαοαχοχαοχαοχαοαχοχαοχοαοχαοχαοχαοαοχοχοαχοαχο

διαβάστε για να καταλάβετε

ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΘΕΙ! ΔΙΑΡΡΕΟΥΝ ΓΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.