Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Οι αριστερές παρατάξεις δεν προάγουν τον κομματικό φανατισμό στα Πανεπιστήμια. ΟΚ το διαβάσαμε και αυτό

Όσον αφορά τη γελοιότητα που ακούει στο όνομα unfollow:

α)

Στο ερώτημα αν οι ΠΑΣΟΚοι έχουν πάει στο ΣΥΡΙΖΑ καταλήγει θριαμβολογώντας:

Αθροίζοντας λοιπόν τα ποσοστά για τις συνολικές μετακινήσεις που έλαβαν χώρα και στις δύο εκλογές, παίρνουμε τα εξής αποτελέσματα:

Από ΠΑΣΟΚ σε ΝΔ: 2,6% επί του συνόλου των ψηφισάντων (όλοι από το ΠΑΣΟΚ)

Από ΠΑΣΟΚ σε ΣΥΡΙΖΑ: 10,1% επί του συνόλου των ψηφισάντων (όλοι από το ΠΑΣΟΚ)

Να φανταστώ ότι αν πω ότι αυτό το 10% σημαίνει ότι τον Ιούνιο του 2012 ένας στους δυο ψηφοφόρος του ΣΥΡΙΖΑ είναι πρώην ΠΑΣΟΚος θα χαρακτηριστώ αριθμολάγνος έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Πόσοι ΠΑΣΟΚοι έχουν το θάρρος να δηλώσουν πρώην ΠΑΣΟΚοι?

Το 44% του 2009 έγινε 13% και από αυτό το 31% που χωρίζει αυτά τα νούμερα, μόλις το 13% ξέρουμε ξακάθαρα ότι πήγε στα δύο σημερινά μεγάλα κόμματα; Αν μάλιστα βάλουμε και την χασούρα της ΝΔ, ένα 4%, τότε έχουμε ένα 35% του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ που μετακινήθηκε σε άλλα κόμματα. Με συγχωρείτε αλλά σε αυτή την περίπτωση θα έπρεπε να έχουμε 3 κόμματα άνω του 20%. Διότι αυτό το 35% επί του συνόλου του εκλογικού κόμματος, αν κατάλαβα καλά, απλά λείπει από το σύνολο των ποσοστών των άλλων κομμάτων στις εκλογές του 12. Τουλάχιστον εγώ έτσι το βλέπω.

Θα έλεγα ότι αυτό το 10% είναι το διπλάσιο στην περίπτωση του ΣΥΡΙΖΑ και αν υπολογίζουμε την χασούρα της ΝΔ προς Ανελ/ΧΑ, αυτό το 2,6% είναι μάλλον 4πλάσιο. Απλά δεν θέλουν να το πούνε ότι ψηφίσανε Γιωργάκη. Ακόμα και σε μια δημοσκόπηση ντρέπονται να το πουν.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Γιάννο σαφέστατα αλλά το point μου δεν ήταν εκεί. Πήρα καλή την πίστη (καλάμια και παλούκια τους βασικά για δημοσιογράφοι) τα νούμερα τους και απλά υπογράμμισα οτι κοροιδεύουν μπροστά στα μάτια τους, τους νομπελίστες.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από συριζα μπορεί να βγεις και Ολυμπιακός, που θα είναι μια σωστή επιλογή. Μην το απορρίπτεις, λοιπόν, έτσι αβίαστα

Ο Ολυμπιακός είναι του κεφαλαίου. Δεν είδες πως κοστολογεί τους παίκτες; :p

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από συριζα μπορεί να βγεις και Ολυμπιακός, που θα είναι μια σωστή επιλογή. Μην το απορρίπτεις, λοιπόν, έτσι αβίαστα

Δυσκολάκι, έχει ένα τριφύλλι στον κυνόδοντα(σα να θυμάμαι απο εκείνο το lanpartynatokaneiotheos, στου Fragma), μεγάλα τα έξοδα για αλλαγή σε προτομή... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Οι αριστερές παρατάξεις δεν προάγουν τον κομματικό φανατισμό στα Πανεπιστήμια. ΟΚ το διαβάσαμε και αυτό

Μάθε να διαβάζεις, από αυτό που είπα μέχρι αυτό που έγραψες υπάρχει τεράστιο χάσμα, αλλά ξεφεύγουμε πολύ αν το αναλύσω. Άλλου αν θες..

Να φανταστώ ότι αν πω ότι αυτό το 10% σημαίνει ότι τον Ιούνιο του 2012 ένας στους δυο ψηφοφόρος του ΣΥΡΙΖΑ είναι πρώην ΠΑΣΟΚος θα χαρακτηριστώ αριθμολάγνος έτσι;

So the f... what?

Την πολιτική του κόμματος την καθορίζει το τι ψήφισαν παλιότερα οι σημερινοί ψηφοφόροι του?

Στάλθηκε από το Android κινητό μου με το Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάθε να διαβάζεις, από αυτό που είπα μέχρι αυτό που έγραψες υπάρχει τεράστιο χάσμα, αλλά ξεφεύγουμε πολύ αν το αναλύσω. Άλλου αν θες..

So the f... what?

Την πολιτική του κόμματος την καθορίζει το τι ψήφισαν παλιότερα οι σημερινοί ψηφοφόροι του?

Στάλθηκε από το Android κινητό μου με το Tapatalk

A) Εκτός απο σένα έγραψε και ο 3likos στο παρόν τόπικ και δε θυμάμαι να σε είχα κάνει quote. Αν εσύ πιστεύεις ότι και(έτσι για να μην προβάλεις ένσταση σε αυτό) οι αριστερές παρατάξεις μεταφέρουν τον κομματικό φανατισμό στα Πανεπιστήμια, χαίρομαι διότι συμφωνούμε.

Β) Μια πόρτα είστε με τα παιδιά του unfollow πες τους το διότι εν πολλοίς (@deninho έτσι δε γράφεται; ) μας λένε ότι το 3% ->20% προέκυψε απο παρθενογέννηση. Πες τους μια ότι δεν είναι κακό να σας ψηφίζει ο τέως ΠΑΣΟΚος να ηρεμήσον τα παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

A) Εκτός απο σένα έγραψε και ο 3likos στο παρόν τόπικ και δε θυμάμαι να σε είχα κάνει quote. ...

Άνθρωπέ μου ξαναδιάβασα το ποστ μου μερικές φορές και δεν μπορώ να καταλάβω που ισχυρίστηκα ότι οι αριστερές παρατάξεις δε μεταφέρουν κομματικό φανατισμό στα πανεπιστήμια ή το κάνουν πιο πολύ οι δεξιές κλπ... Αυτό που έγραψα δεν έχει καμία σχέση με κομματικό φανατισμό. Απλώς παρέθεσα την εκτίμηση μου στο γιατι ενώ η ΝΔ στη νεολαία (γενικα στις νεαρές ηλικίες εννοω) δεν τα πάει τόσο καλά όσο συριζα-αριστερά γενικα ταυτόχρονα στα Πανεπιστήμια η ΔΑΠ βγαίνει σταθερά πρώτη και με διαφορά στις εκλογές.

Εισαι εκτός θέματος αλλά δεν πειράζει... ότι σε κανει χαρούμενο κι εσένα και τον μπουμπούκο εγώ το παραδέχομαι. Οι αριστεροί ειναι οι πιο φανατισμένοι-κομματόσκυλα-λέρα του Ελληνικού Πανεπιστημίου! οκ? απλά άλλο πράμα πόσταρα..

Τεσπα άστο, βλέπεις δεν πολυγράφω στα αγαπημένα σου τόπικ, προτιμώ να σε βλέπω στην ΤV να πουλάς βιβλία...

παίζει να τσιμπήσω και καρτούλα.. πριν το κάνεις αστρολάβε έχω μήνες να απαντήσω σε τέτοιο τοπικ... ριχτην αμα θες άλλωστε δε θα καναποστάρω σύντομα.. διαβάζω φανατικα (κομματικα φανατικα) για να περάσω κανα μάθημα

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ο Σόρος μηνύει την αμερικάνικη τράπεζα για τα ομόλογα της Αργεντινής

Ο γνωστός δισεκατομμυριούχος George Soros και ο Kaly Bass, ιδρυτές του hedge fund Hayman Capital Management κατέθεσαν χθες αγωγή κατά της αμερικανικής τράπεζας Bank of New York Mellon (BONY) αφού η τελευταία αρνήθηκε να διανέμει 226 εκατομμύρια ευρώ στους κατόχους των αργεντίνικων ομολόγων.

Ο George Soros σε σημερινή του συνέντευξη ανέφερε ότι «απέτυχαν να μεταφέρουν τα χρήματα που έλαβαν και άρα να εκπληρώσουν τις υποχρεώσεις τους. Στην δική μας περίπτωση τα ομόλογα βρίσκονται σε βρετανικό δίκαιο και κανένα δικαστήριο του Ηνωμένου Βασιλείου δεν έχει πάρει σχετική απόφαση. Μέχρι να υπάρξει μια αντίστοιχη απόφαση βρετανικού δικαστηρίου δικαιούμαστε να λάβουμε τις πληρωμές».

Η τράπεζα δεν έχει να αντιμετωπίσει όμως μόνο τον δισεκατομμυριούχο αλλά και μερικούς πολύ δυναμικούς εργάτες της Βραζιλίας. Το σωματείο των εργαζομένων στα ταχυδρομεία της χώρας περίμεναν από την BONY πληρωμές ύψους 87 εκατομμυρίων δολαρίων και τώρα έχουν κινηθεί νομικά εναντίον της τράπεζας κατηγορώντας την ότι το σωματείο υπέστη τεράστια ζημιά εξαιτίας των ομολόγων της BONY στα οποία περιλάμβανε και ομόλογα που έδιναν μεν μεγαλύτερη απόδοση, ωστόσο μπορούσαν να προκαλέσουν τεράστιες απώλειες σε περίπτωση default.

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τα 2 18χρονα, σημερα εμαθα γιατι χωρισε τοτε ο δικηγορισκος που προσπαθει να δικαιολογησει τα αδικαιολογητα με την αδερφη της ξαδερφης μου(μανιατισα ναι), γκομενιζε ασυστολα (τις εφερνε στο σπιτι κιολας) ωσπου αυτη δεν αντεξε αλλο, ωραια πραγματα ! 2 επικυνδυνοι λαμακαδες στα θυμαρακια και οι αλλοι 2 στην φυλακη, win/win !

Link to comment
Share on other sites

Με λοίμωξη του αναπνευστικού νοσηλεύεται ο Μητσοτάκης

mitsotakis_konstantinos_aftodioikisi1409133036.jpg

Στη Γενική Κλινική «Iασις» στα Χανιά εισήχθη με λοίμωξη του αναπνευστικού ο πρώην πρωθυπουργός Κωνσταντίνος Μητσοτάκης
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.