Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Undergraduate Scholarships

Τωρα αμα εχεις πολλα (καρβελι ολοκληρο, οχι απλα αρκετα ψιχουλα) προφανως και μπαινεις και παιρνεις πτυχιο και κανεις και κουμαντο αμα λαχει στην Ιμπιριαλ Α.Ε.

Απο κει και περα, ο κανονας "οποιος παει <ινσερτ γιουνιβερσιτυ χιαρ>, εχει λεφτα>" ειναι -ας το πω κομψα- ημιτελης.

Link to comment
Share on other sites

Κοπήκατε όλοι για το ''έχειν'' έτσι?? για την ταμπακιέρα όμως (το ήθος) τσιμουδιά.

Με αφήνει παγερά αδιάφορο το πόσα είχαν ή δεν είχαν για να μπουν εκεί ή όπου αλλού θέλαν.

Όταν βλέπω τέτοια αξεσιά ένα πράγμα σκέφτομαι: Τσάμπα τα (όποια) λεφτά και τσάμπα ο κόπος.

Καλορίζικα τα πρώτα ''ένσημα''

ΛΟΛ.

Επειδή ξέρω πόσο νόημα έχει

"ΟΚ"

Link to comment
Share on other sites

Breaking NEWS

The truth is out: money is just an IOU, and the banks are rolling in it | David Graeber | Comment is free | theguardian.com

The Bank of England let the cat out of the bag. In a paper called "Money Creation in the Modern Economy", co-authored by three economists from the Bank's Monetary Analysis Directorate, they stated outright that most common assumptions of how banking works are simply wrong, and that the kind of populist, heterodox positions more ordinarily associated with groups such as Occupy Wall Street are correct. In doing so, they have effectively thrown the entire theoretical basis for austerity out of the window.

Πεφτω απο τα συννεφα...

Link to comment
Share on other sites

Κοπήκατε όλοι για το ''έχειν'' έτσι?? για την ταμπακιέρα όμως (το ήθος) τσιμουδιά.

Με αφήνει παγερά αδιάφορο το πόσα είχαν ή δεν είχαν για να μπουν εκεί ή όπου αλλού θέλαν.

Όταν βλέπω τέτοια αξεσιά ένα πράγμα σκέφτομαι: Τσάμπα τα (όποια) λεφτά και τσάμπα ο κόπος.

Καλορίζικα τα πρώτα ''ένσημα''

Θα ορκιζόμουν ότι η ταμπακιέρα σε μια τέτοια περίπτωση είναι οι πολιτικές πράξεις. Όχι αν ο άλλος έχει ήθος . Άσε που κρίνεις το ήθος με βάση το αν μιλάει ευγενικά και όχι με το αν έχει ευγενικά μαμισει το σύστημα υγείας της χώρας, ξεχνάς και το ότι δεν ήταν όλοι φοιτητές.

Επίσης, αν έλειπαν οι διαμαρτυρόμενοι, θα έμεναν οι υποστηρικτές (νεοδημοκράτες, αυτοί που τον κάλεσαν βασικά εκεί), και θα είχαμε μια φιέστα του Χάρβαρντ που όπως φάνηκε δεν είναι αληθινή..

Αλλά ενταξη, αν το πρόβλημα είναι η αξεσια, μαζί σου..

Στάλθηκε από το Android κινητό μου με το Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ορκιζόμουν ότι η ταμπακιέρα σε μια τέτοια περίπτωση είναι οι πολιτικές πράξεις. Όχι αν ο άλλος έχει ήθος . Άσε που κρίνεις το ήθος με βάση το αν μιλάει ευγενικά και όχι με το αν έχει ευγενικά μαμισει το σύστημα υγείας της χώρας, ξεχνάς και το ότι δεν ήταν όλοι φοιτητές.

Κάνε αν θές ένα πείραμα:

Απομόνωσε τον ήχο και βάλε έναν Ολλανδό να το ακούσει. Τι στοίχημα θέλεις να βάλουμε ότι θα σου πεί ότι είναι τίποτα ''οπαδοί'' που τσακώνονται για τις ομαδάρες τους ??

Καθώς είμαι ένας απο αυτούς που δεν έχουν περάσει έξω απο το ιμπέριαλ ώστε να καμώνομαι πως είμαι μορφωμένος, προτιμώ να ακούω τι έχει να πεί ο καθένας, και στο μέτρο πάντα του δυνατού, να βγάζω ένα συμπέρασμα. Και στην προκειμένη περίπτωση τόσο ο μεν όσο και οι δε, μου φάνηκαν ίδιοι. Ίδιο ύφος ίδιος τόνος, μαύρο ο ένας, άσπρο ο άλλος, αντιδημοκράτες αμφότεροι. Προσφέραν χαμηλής ποιότητας θέαμα και έδωσαν λαβές στους φίλους μας τους ξένους να βεβαιωθούν για ακόμα μια φορά ότι έχουν να κάνουν με άγριους. Τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

A ρε κακομοιρα Monsanto...Τοσα λεφτα, τοσοι lobbyists, τοσοι μισθοφοροι και να σε ρεζιλευει το σκουληκι?

Voracious Worm Evolves to Eat Biotech Corn Engineered to Kill It - Wired Science

...farmers will turn to insecticides, thus increasing their costs and losing the ecological benefits originally gained by using Bt corn.

edit:

Περι πλουσιοπαιδων, Imperial και τηλεβιβλιοπωλη συνεχεια...

http://www.kar.org.gr/2014/03/19/%CF%83%CF%85%CE%B3%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BB%CE%AE-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%AC%CE%B4%CF%89%CE%BD%CE%B9-%CE%B1%CF%80/

Έγινε επεξεργασία από SLN
Link to comment
Share on other sites

Απεναντίας θα έλεγα ότι είναι ξύπνια και υποψιασμένη.

Έχεις ακούσει παπά να ομιλεί (έρχεται ο αντίχριστος Τσιπρας κλπ) από άμβωνος;

Link to comment
Share on other sites

Ισόβια + Ισόβια + 12 = 19 χρόνια... Να γιατί στην 3η δέσμη (ή όπως λέγεται τώρα) έπρεπε να έχει μαθηματικά...

Αποκάλυψη: Αποφυλακίζεται από τις φυλακές Αγιάς ο Ασημάκης Κατσούλας | Newsbomb.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι την απελευθέρωση Κατσούλα την απεργάστηκε ο Σαμαράς. Είδε ότι ήταν φτυστός με τον Τσίπρα στα νιάτα του και ετοιμάζονται να κατηγορήσουν τον ΣΥΡΙΖΑ ως κόμμα σατανιστών. :D

Για την ουσία δεν έχω να πω τίποτα... Αναρωτιέμαι απλά αν έχει λύση η εξίσωση α*(ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΙΣΟΒΙΑ) + c = ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΙΣΟΒΙΑ, όπου α, c πραγματικοί αριθμοί.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.