Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

πάντως το Αγλαϊα Κυριακού δεν είναι το μοναδικό παίδων στην Αττική, οπότε είναι λίγο ανεπαρκής και η δική του η έρευνα

Γενικά δεν υπάρχουν τέτοια παιδιά εδώ στην Ελλάδα ... αν υπήρχαν έστω 10 πραγματικά παιδιά τα κανάλια θα το έπαιζαν για κανένα μήνα ... επίσης αν πρόσεξα καλά ο κύριος Σφακιανάκης στο βίντεο αναφέρεται για 85 άτομα αλλά δεν λέει που .... ερωτηματικά προς τον άλφα ???

οι αναφορές που κάνουν είναι για Αμερική και Ασία όπου στην Ασία τα videogames είναι όπως το ποδόσφαιρο στην Βραζιλία !!!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14318]ARMAGEDDON[/MENTION] κοίτα, μπορεί και να υπάρχουν δεν το αποκλείω σε καμμια περίπτωση. τα κανάλια δεν είναι καλό στίγμα γιατί τα κανάλια δεν κάνουν ρεπορτάζ.

Γενικά κανένας δεν κάνει ρεπορτάζ εκτός από συγκεκριμμένες εκπομπές και φυσικά συγκεκριμμένοι άνθρωποι.

Θα με ενδιέφερε πάντως περισσότερο να μάθω το πραγματικό νούμερο παρά το "του κ@λου" report που έκανε και ο σεντραφμ που κάθε τρεις και λίγο μας έλεγε για τον πόλεμο που κάνουν τα κανάλια στο internet (...)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς , αλλά προσωπικά θα υποστήριζα αβλεπεΙ μια επέμβαση στην Β Κορέα και την δημόσια εκτέλεση του εγκληματία Κιμ Γιονγκ. Πρόκειται για άξιο διάδοχο του Χίτλερ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς , αλλά προσωπικά θα υποστήριζα αβλεπεΙ μια επέμβαση στην Β Κορέα και την δημόσια εκτέλεση του εγκληματία Κιμ Γιονγκ. Πρόκειται για άξιο διάδοχο του Χίτλερ.

Δυστυχώς μέχρι τώρα δεν έχουν βρει εκεί πετρέλαιο και οι Bush δεν έχουν άμεσα διάδοχο σε εκλέξιμη θέση. Η δημοκρατία (και το ρεύμα, το internet κλπ) θα αργήσει λίγο ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς , αλλά προσωπικά θα υποστήριζα αβλεπεΙ μια επέμβαση στην Β Κορέα και την δημόσια εκτέλεση του εγκληματία Κιμ Γιονγκ. Πρόκειται για άξιο διάδοχο του Χίτλερ.

Και γιατί ?? αποκλείεται να τους αρέσει ??

Μη ξεχνάς άλλωστε ότι τέτοιου είδους επεμβάσεις είναι σαν τα καρκινοφάρμακα. Πέφτουν επι δικαίων και αδίκων. Αντέχεις να διαβάζεις για ''παράπλευρες απώλεεις'' ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς , αλλά προσωπικά θα υποστήριζα αβλεπεΙ μια επέμβαση στην Β Κορέα και την δημόσια εκτέλεση του εγκληματία Κιμ Γιονγκ. Πρόκειται για άξιο διάδοχο του Χίτλερ.

από ποιον; από την αμερική που έχει κάνει να φαίνεται φυσιολογικό που οι φυλακές τους είναι τιγκαρισμένες με νίγκαζ, που παρακολουθεί όλους τους κατοίκους της (κι όχι μόνο) για λόγους "εθνικής ασφάλειας", και που έχει το γκουαντάναμο -κι όχι μόνο-, για να βασανίζει όποιον δεν γουστάρει; ή απ'όλους τους άλλους που απλώς την ανέχονται, αλλά προσπαθούν να κερδίσουν και την εύνοιά της;

Σάιζε τα πράγματα στη Βόρειο Κορέα, αλλά και στον υπόλοιπο πλανήτη δεν είμαστε πολύ καλύτεροι. Ας κοιτάξουμε πρώτα την καμπούρα μας, και μετά πάμε να ισιώσουμε και τους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς , αλλά προσωπικά θα υποστήριζα αβλεπεΙ μια επέμβαση στην Β Κορέα και την δημόσια εκτέλεση του εγκληματία Κιμ Γιονγκ. Πρόκειται για άξιο διάδοχο του Χίτλερ.

για κανενα λογο.

Πρωτον επεμβαση απο ποιον?Την Αμερικη?Αυτη τολμαει μονο σε διαλυμενα κρατη τυπου Ιρακ.

Δευτερον στην Συρια που οι Ισλαμιστες σφαζουν αμαχους και γυναικοπαιδα μιλησε κανεις?

Link to comment
Share on other sites

από ποιον; από την αμερική που έχει κάνει να φαίνεται φυσιολογικό που οι φυλακές τους είναι τιγκαρισμένες με νίγκαζ, που παρακολουθεί όλους τους κατοίκους της (κι όχι μόνο) για λόγους "εθνικής ασφάλειας", και που έχει το γκουαντάναμο -κι όχι μόνο-, για να βασανίζει όποιον δεν γουστάρει; ή απ'όλους τους άλλους που απλώς την ανέχονται, αλλά προσπαθούν να κερδίσουν και την εύνοιά της;

Σάιζε τα πράγματα στη Βόρειο Κορέα, αλλά και στον υπόλοιπο πλανήτη δεν είμαστε πολύ καλύτεροι. Ας κοιτάξουμε πρώτα την καμπούρα μας, και μετά πάμε να ισιώσουμε και τους άλλους.

Καλά δεν έχεις κι άδικο αλλά και στη Β.Κορέα έχουν κάνει ακραίες καφρίλες.

Να θυμηθούμε που επειδή νόμιζαν ότι θα πάρουν π@υλο στο μουντιάλ δεν καλύψανε τηλεοπτικά τους αγώνες (στη Β.Κορέα) για να μη καμφθει το ηθικό του λαού? και τελικά μόλις πέρασαν στην επόμενη φαση, για να καμαρώσουν γέμισαν με γιαγαντοθόνες να δουν το ματς, και τελικά διασύρθηκαν :hehe::hehe: όπως καταλαβαίνετε οι παίχτες που γύρισαν στη Β.Κορέα πέρασαν απο δημόσια διαπόμπευση :hehe:

και άλλα πολλά αμα ψάξεις αγγίζουν τα όρια του κωμικοτραγικού.

Εαν φοβάσαι μην λυπηθεί ο λαός για το Μουντιάλ να τη χέσω την επαναστατική συνείδηση που υποτίθεται ότι χτίζεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν έχεις κι άδικο αλλά και στη Β.Κορέα έχουν κάνει ακραίες καφρίλες.

Να θυμηθούμε που επειδή νόμιζαν ότι θα πάρουν π@υλο στο μουντιάλ δεν καλύψανε τηλεοπτικά τους αγώνες (στη Β.Κορέα) για να μη καμφθει το ηθικό του λαού? και τελικά μόλις πέρασαν στην επόμενη φαση, για να καμαρώσουν γέμισαν με γιαγαντοθόνες να δουν το ματς, και τελικά διασύρθηκαν :hehe::hehe: όπως καταλαβαίνετε οι παίχτες που γύρισαν στη Β.Κορέα πέρασαν απο δημόσια διαπόμπευση :hehe:

και άλλα πολλά αμα ψάξεις αγγίζουν τα όρια του κωμικοτραγικού.

Εαν φοβάσαι μην λυπηθεί ο λαός για το Μουντιάλ να τη χέσω την επαναστατική συνείδηση που υποτίθεται ότι χτίζεις..

και ποιος ορίζει τα όρια μέσα στα οποία οι "καφρίλες" επιτρέπονται, κι εκτός αυτών πρέπει να επέμβουμε; Το ότι ντρέπονται οι κυβερνώντες τη Βόρειο Κορέα αν θα χάσει η εθνική τους ομάδα στο Μουντιάλ; Ε τότε ας ξεκινήσει η επέμβαση από ΗΠΑ και Τζαμάϊκα, που χαπακώνουν τους αθλητές τους χειρότερα από τα άλογα του ιπποδρόμου.

Οι καφρίλες του Κιμ Γιονγκ Ουν, που εκτέλεσε όπως εκτέλεσε το θείο του, δικαιολογούν επέμβαση, αλλά, ξέρω'γω, οι καφρίλες των Αμερικανών στο Ιράκ ή το Γκουαντανάμο δεν δικαιολογούν; Ή οι καφρίλες των ελληνικών κυβερνήσεων που μας έχει βάλει το χέρι μέχρι τον ώμο στο λοκώ, δεν σηκώνουν επέμβαση; Ή οι σφαγές των Παλαιστινίων στη Γάζα δε δικαιολογούν επέμβαση; Ή των Κούρδων από τους Τούρκους; Οι εμφύλιοι κάτω στην Αφρική δε δικαιολογούν επέμβαση; (αν και εκεί οι εμφύλιοι επιβιώνουν λόγω των επεμβάσεων των "πολιτισμένων" κρατών). Αμ, η άνοδος της ακροδεξιάς στην Ευρώπη δε δικαιολογεί επέμβαση; Και δεν έχω καν ξύσει την επιφάνεια του θέματος "πράξεις των πολιτισμένων κρατών που σηκώνουν επέμβαση".

Γιατί, λοιπόν, να ξεκινήσουμε από τη Βόρειο Κορέα;

Link to comment
Share on other sites

και ποιος ορίζει τα όρια μέσα στα οποία οι "καφρίλες" επιτρέπονται, κι εκτός αυτών πρέπει να επέμβουμε; Το ότι ντρέπονται οι κυβερνώντες τη Βόρειο Κορέα αν θα χάσει η εθνική τους ομάδα στο Μουντιάλ; Ε τότε ας ξεκινήσει η επέμβαση από ΗΠΑ και Τζαμάϊκα, που χαπακώνουν τους αθλητές τους χειρότερα από τα άλογα του ιπποδρόμου.

Οι καφρίλες του Κιμ Γιονγκ Ουν, που εκτέλεσε όπως εκτέλεσε το θείο του, δικαιολογούν επέμβαση, αλλά, ξέρω'γω, οι καφρίλες των Αμερικανών στο Ιράκ ή το Γκουαντανάμο δεν δικαιολογούν; Ή οι καφρίλες των ελληνικών κυβερνήσεων που μας έχει βάλει το χέρι μέχρι τον ώμο στο λοκώ, δεν σηκώνουν επέμβαση; Ή οι σφαγές των Παλαιστινίων στη Γάζα δε δικαιολογούν επέμβαση; Ή των Κούρδων από τους Τούρκους; Οι εμφύλιοι κάτω στην Αφρική δε δικαιολογούν επέμβαση; (αν και εκεί οι εμφύλιοι επιβιώνουν λόγω των επεμβάσεων των "πολιτισμένων" κρατών). Αμ, η άνοδος της ακροδεξιάς στην Ευρώπη δε δικαιολογεί επέμβαση; Και δεν έχω καν ξύσει την επιφάνεια του θέματος "πράξεις των πολιτισμένων κρατών που σηκώνουν επέμβαση".

Γιατί, λοιπόν, να ξεκινήσουμε από τη Βόρειο Κορέα;

συμφωνώ, μάλλον παρεξηγήθηκα απο το ποστ μου. Δεν ήθελα να επιχειρηματολογίσω υπερ μιας επέμβασης απο την "πολιτισμένη" δύση στην Β.Κορέα. Το ποστ μου ήταν πιο πολύ μία έκφραση της απογοήτευσής μου απο την κατάντια του καθεστώτος της Β.Κορέας..

Σαφώς και η "Δύση" δεν είναι καλύτερη, αν θες τη γνώμη μου ο πολιτισμός που εστερνίζεται είναι το προσωπείο που φοράει για να σφάζει όταν επιβάλλει την "ειρήνη" ..

Link to comment
Share on other sites

1) Για το αν θέλει ο λαός άλλο καθεστώς και αν τους αρέσει αυτό μην τρελαθούμε τελείως.

2) Παραδέχομαι ότι η λέξη επέμβαση είναι βαριά. Όντως καμμιά χώρα δεν έχει την έξωθεν καλή μαρτυρία για να κρίνει του άλλους. Όμως όταν διαβάζεις για τέτοιες φρικαλεότητες , για κανιβαλισμό που έχει παρατηρηθεί γιατί κάποιοι δεν έχουν στην κυριολεξία να φάνε, ε γίνεσαι "Τούρκος".

3) Το θέμα είναι με κάποιον τρόπο τέτοιου είδους καθεστώτα πρέπει να εξαφανίζονται και οι ηγέτες να δικάζονται για εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας , όπως έγινε με τους Ναζί.

4) Το ίδια ασφαλώς ισχύει και με τα καθεστώτα της Αφρικής πχ. όπου και εκεί διαπράτονται κάθε είδους φρικαλεότητες με την συναίνεση και υποστήρηξη μάλιστα των Δυτικών, αλλά στην Β.Κορέα κανένας δεν υποστηρίζει το καθεστώς , με εξαίρεση μια χλιαρή ανοχή από την Κίνα. Όπως καθόλου δεν ταράχτηκα όταν έστεισαν στον τοίχο το ζεύγος Τσαουσέσκου και τους καθάρισαν, άλλο τόσο δεν θα ταραχθώ αν κρεμασουν από τα @ρχίδι@ τον Κιμ κάθαρμα. Έστω και αν αυτοί είναι κάποιοι που ηθικά θα έλεγε κανείς ότι δεν έχουν το δικαίωμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν τον Κιμ Γιονγκ Ουν τον εκτελέσουν οι κάτοικοι της Β. Κορέας δε θα έχω κανένα πρόβλημα. Είμαι υπέρ της αυτοδιάθεσης των λαών. Είμαι ενάντια στην εξωτερική επέμβαση, ειδικά από αυτόκλητους σωτήρες, που είναι υπεύθυνοι για εγκλήματα πολέμου και εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας (αυτά τα τελευταία εντός και εκτός συνόρων)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.