Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Είμαι σίγουρος ότι δεν προσπάθησες καν να ενημερωθείς

Ισχύει.

απλά είπες ότι ήθελες να πεις γιατί έτσι σε συνέφερε

Με έπιασες :fun:

Αρπάχτηκα γιατί συστηματικά προάγεις το 1 συνδικαλιστής σάπιος = όλοι οι συνδικαλιστές σάπιοι.

Με μπερδεύεις με άλλον.

Link to comment
Share on other sites

Greg Palast | Investigative Reporter

'So, who are the real Fascists?

Fascism, as defined since the days of Il Duce, is the official combine of government and big business. By that definition, Golden Dawn is the only non-Fascist party among Greece’s top four. And that is why Golden Dawn has been targeted for elimination.'

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι δεν προσπάθησες καν να ενημερωθείς, απλά είπες ότι ήθελες να πεις γιατί έτσι σε συνέφερε, 1 google search έκανα, με μέρος του τίτλου από αυτό που ανέβασες...

Αρπάχτηκα γιατί συστηματικά προάγεις το 1 συνδικαλιστής σάπιος = όλοι οι συνδικαλιστές σάπιοι.

Μακάρι να ερεθιζόσουν και σε κάθε άλλο "περίεργο" που γράφεται κατά καιρούς. Επίτηδες το έγραψα έτσι μήπως και ξυπνήσουν μερικοί.

Όχι δεν θεωρώ κάτι τέτοιο, αλλά, όπως εγώ δέχομαι ότι ο ΣΥΡΙΖΑ μάζεψε πολλούς απογοητευμένους πολλών κομμάτων και σίγουρα μέσα είναι και λαμόγια, έτσι πρέπει να καταλάβουν και πρώην/νυν ψηφοφόροι της Χ.Α. ότι και αυτοί σίγουρα πήραν πολλά τέτοια λαμόγια στις τάξεις τους. Οπότε το να τους κατηγορούν για όλα τα δεινά της Ελλάδας είναι υποκριτικό.

Κάποτε κάπου ο [MENTION=1498]SLN[/MENTION] είχε ανεβάσει ένα βιντεάκι με έναν τύπο που μιλούσε σε συγκέντρωση της ΧΑ. Έλεγε ότι πήγε στην ΧΑ επειδή δεν τον διόρισε το ΠΑΣΟΚ ή κάτι τέτοιο.

Άιντε πάλι με την έμμεση προπαγάνδα του ΘΕΪΚΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ σου που, απλά ΤΥΓΧΑΝΕΙ! να έκει ΚΑΙ κάποια λίγα λαμόγια?!?!?!? Πέφτω από τα σύνεφα!

Τι σχέση ωρέ έχει ο ΠΑΣΟΚΟΣ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΗΣ με την χα του 12-% και τα ανύπαρκτα; Συκρίνεις ωρέ το ΠΑΣΟΚ με την χα λες και ήταν παραπλήσια δύναμη πριν 4 χρόνια.

Πότε θα δεχθείτε επιτέλους ότι το Σωτήριον Κόμμα, είναι ΤΟ ΠΑΣΟΚ με κραγιόν; Όταν γίνεις εξουσία για να έχεις και αποδείξεις; Το pregame δεν μας φτάνει δηλαδή για να δούμε με τι έχουμε να κάνουμε; Θέλουμε να γίνει και το τζάμπολ????

Ευχαριστώ που με ξύπνησες, αλλά κοίτα να ανοίξεις και συ κανα μάτι, γιατί είσαι ξεσκέπαστος και αυτός που είναι πίσω σου έχει πολύ καιρό να ... αυτώσει! Το πιασες το υπονοούμενο, έτσι;;;

Link to comment
Share on other sites

Greg Palast | Investigative Reporter

'So, who are the real Fascists?

Fascism, as defined since the days of Il Duce, is the official combine of government and big business. By that definition, Golden Dawn is the only non-Fascist party among Greece’s top four. And that is why Golden Dawn has been targeted for elimination.'

Δεν το πιασα???

Δηλωνει ο Palast οτι τα ζωα δεν εχουν σχεση με την big bussiness ή με την government???

Αν ειναι με το 2ο παω πασο. Αν ειναι με το πρωτο νομιζω βρηκα ενα απο τα ελαχιστα πραγματα που διαφωνω με τον Palast.

Γελαει ο κοσμος οτι οι "τραπεζο-εφοπλιστο-υπαλληλοι" δεν εχουν σχεση με τις (μεγαλες) επιχειρησεις.

Link to comment
Share on other sites

Άιντε πάλι με την έμμεση προπαγάνδα του ΘΕΪΚΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ σου που, απλά ΤΥΓΧΑΝΕΙ! να έκει ΚΑΙ κάποια λίγα λαμόγια?!?!?!? Πέφτω από τα σύνεφα!

Απλή αναλογική, εγώ την δέχομαι, εσείς όχι....

Τι σχέση ωρέ έχει ο ΠΑΣΟΚΟΣ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΗΣ με την χα του 12-% και τα ανύπαρκτα; Συκρίνεις ωρέ το ΠΑΣΟΚ με την χα λες και ήταν παραπλήσια δύναμη πριν 4 χρόνια.

Τι σχέση έχει το "παραπλήσια δύναμη" όταν μιλάνε τα λεφτά; Η είσαι λαμόγιο και πας όπου φυσάει ο άνεμος ή δεν είσαι. Και ναι, ΠΑΣΟΚΟΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ πήγανε στην Χ.Α. γιατί είναι τόσο δύσκολο να το δεχτείς;

Πότε θα δεχθείτε επιτέλους ότι το Σωτήριον Κόμμα, είναι ΤΟ ΠΑΣΟΚ με κραγιόν; Όταν γίνεις εξουσία για να έχεις και αποδείξεις; Το pregame δεν μας φτάνει δηλαδή για να δούμε με τι έχουμε να κάνουμε; Θέλουμε να γίνει και το τζάμπολ????

Λες λες λες, αποδείξεις δεν έχεις. Όταν και Αν γίνει εξουσία βλέπουμε πως θα πάει το παιχνίδι. Μόνο και μόνο επειδή ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ έτσι, δεν σημαίνει ότι ειναι έτσι. Επίσης, όταν μας πεις και εσύ τι ψήφισες, θα έχεις και δικαίωμα να αναφέρεσαι ειρωνικά σε ότι δεν γουστάρεις. Μέχρι τότε, απλά κρύβεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι ασχολειστε???

Ενα κομμα του ~50% πηγε στο <10% μεσα σε 2 χρονια.

Πασοκοι πηγαν ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ!

Το ΠΑΣΟΚ στην Ελλαδα δεν ειναι κομμα. Ειναι ιδεολογια πλεον. Ειναι τροπος ζωης.

Οταν λες τον αλλον Πασοκο το ελαχιστο που διευκρινιζεις πανω του ειναι το κομμα που ψηφιζει. Πριν απο αυτο του εχεις προσαψει το "βολεψακιας, το "Δ/Υ", το "ξερεις ποιος ειμαι εγω-lifestyle", το "νταξει εχω γνωστο εκει μωρε" κλπ κλπ

Τα ιδια πραγματα χαρακτηριζουν σε ενα συντριπτικα μεγαλο ποσοστο και τον ΝΔκρατη (γιατι αναγκαστικα επρεπε να παιξει μπαλα στην εδρα του ΠΑΣΟΚ για να παρει κομματι της πιτας).

Αρα μιλαμε για ενα 70++% των Ελληνων πολιτων.

Στο χερι του εκαστοτε κομματος που θα υποδεχτει τον εκαστοτε ΠΑΣΟΚΟ/ΝΔκρατη (ειτε σαν απλο ψηφοφορο, ειτε σαν "βοσκο" -συνδικαληστη/βολευτη που κουβαλαει μαζι του προβατα/ψηφοφορους,) ειναι να του δωσει να καταλαβει αν τα ψωμια του τελειωσαν ή ο πασοκος (συνεχιζει να) ζει.

Αποψη μου αυτο ΔΕΝ θα γινει προεκλογικα απο π.χ. τον Συριζα (σαν επικρατεστερο κομμα) γιατι δεν τον συμφερει και θα "χασει" οποιαδηποτε αξιωση να γινει πρωτο κομμα. Ολα τα κομματα που θελουν να κυβερνησουν παιζουν μπαλα στην εδρα του ΠΑΣΟΚ αυτη τη στιγμη. Γιαυτο και ο "[ame=http://www.youtube.com/watch?v=gLfEBCx_ZsU]απιθανος σοσιαλφασιστας[/ame]" βρισκει πατημα αλλα πιο σημαντικα και ΒΗΜΑ να λεει τα οσα λεει υπο την σκεπη και την ανοχη των ζωων.

ΙΣΩΣ να γινει ΜΕΤ-εκλογικα απο τον εκαστοτε που θα πιασει την εξουσια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιασα???

Δηλωνει ο Palast οτι τα ζωα δεν εχουν σχεση με την big bussiness ή με την government???

Αν ειναι με το 2ο παω πασο. Αν ειναι με το πρωτο νομιζω βρηκα ενα απο τα ελαχιστα πραγματα που διαφωνω με τον Palast.

Γελαει ο κοσμος οτι οι "τραπεζο-εφοπλιστο-υπαλληλοι" δεν εχουν σχεση με τις (μεγαλες) επιχειρησεις.

Σε ''ελεύθερη μετάφραση'' εννοεί ότι φασιστικό είναι ένα καθεστός που διαπλέκεται με το μεγάλο κεφάλαιο.*

Καθεστός βέβαια, δεν γίνεται να είναι κάποιος ο οποίος δεν κυβερνά ε?

* με σκοπό την παραμονή του, ει δυνατόν εσαεί, στον κυβερνητικό θώκο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ''ελεύθερη μετάφραση'' εννοεί ότι φασιστικό είναι ένα καθεστός που διαπλέκεται με το μεγάλο κεφάλαιο.*

Καθεστός βέβαια, δεν γίνεται να είναι κάποιος ο οποίος δεν κυβερνά ε?

* με σκοπό την παραμονή του, ει δυνατόν εσαεί, στον κυβερνητικό θώκο.

Το σκεφτηκα κι αυτο αλλα μετα πεταξε οτι ειναι το μονο απο τα 4 πρωτα κομματα που δεν ειναι φασιστικο...

Απο τα τα 4 πρωτα κομματα τα 2 κυβερνανε... Αρα ειπε "φασιστες" και τον Συριζα που εχει κυβερνησει χρονικα περιπου οσο κι εγω....

Εκτος αν εννοουσε 4 πρωτα κομματα τα πασοκ/νδ/δημαρ *σαν τριαδα κυβερνησης οποτε εκει γελαω...

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα κι αυτο αλλα μετα πεταξε οτι ειναι το μονο απο τα 4 πρωτα κομματα που δεν ειναι φασιστικο...

Απο τα τα 4 πρωτα κομματα τα 2 κυβερνανε... Αρα ειπε "φασιστες" και τον Συριζα που εχει κυβερνησει χρονικα περιπου οσο κι εγω....

Εκτος αν εννοουσε 4 πρωτα κομματα τα πασοκ/νδ/δημαρ *σαν τριαδα κυβερνησης οποτε εκει γελαω...

Ξεχνάς το ΚΚΕ.

Link to comment
Share on other sites

Ένα παιδι φιλαράκι, δεν ειναι σκυλί για να το χαρίσεις ελαφρά τη καρδία αν δεν μπορείς να το ταίσεις οπότε καλύτερα θα ήταν να σταματήσεις εσύ να πετάς κορώνες και να κάνεις άκυρες συγκρίσεις.

Λες στο ζευγάρι αυτό να άρεσε πολύ η ιδέα του να ρίξουν το παιδί τους ;

Θα 'θελα να 'ξερα, στη θέση τους θα το έπαιζες το ίδιο "μαμαουα" ;

Έλεος, ξεκαβάλα λιγο επιτέλους.

Αρχικα δεν ειμαστε φιλαρακια και προσεχε πως μιλας.

Αμα δε σ'αρεσει ignore list.

Θες να μου πεις οτι εκτρωσεις κανουν ΜΟΝΟ οσοι δεν εχουν οικονομικη ανεση ?

Θελεις να μου πεις οτι βρισκεις πιο λογικο να ριξεις στη χεστρα ενα εμβριο απο το να βρεις θετη οικογενεια ???

Αυτο δηλαδη ΕΣΕΝΑ θα σε εκανε να νιωθεις πιο καλα με τον εαυτο σου...

Η ακυρη συγκριση ποια ειναι ακριβως ?

Εγω στη θεση τους θα προσεχα να μην μου φυγουν αρχικα, ΑΝ ειχα αμφιβολια υπαρχουν χαπια της επομενης μερας.

Αν εγω ημουν σε τοσο δυσμενη θεση που κοντευουν να με πεταξουν στο δρομο και δεν εχω ΤΙΠΟΤΑ στο ψυγειο τοτε νομιζω πως δεν θα μου σηκωνοταν.

ΑΝ εμενε εγκυος σε πρωτη φαση θα εκανα οτι περναει απο το χερι μου για να το κρατησω.

ΑΝ αυτο δεν ηταν εφικτο τοτε θα κοιτουσα να βρω θετη οικογενεια.

Και η εκτρωση κοστιζει, κανενας δεν τη κανει τσαμπα... και κατι που ισως δεν ξερεις.

ΟΙ ΚΑΠΟΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΕΚΤΡΩΣΗ :nada:

Link to comment
Share on other sites

αν είναι να πετάνε τα αεροπλάνα άδεια για 8 μήνες το χρόνο, φυσικά και δεν συμφέρει να είναι αυτά λειτουργικά. Θα μπορούσαν βέβαια, να δουλεύουν τους μήνες με μεγάλη κίνηση (Πάσχα, Καλοκαίρι) με εποχικούς υπαλλήλους, ώστε να εξυπηρετούνται οι πτήσεις charter και οι πτήσεις εσωτερικού (αν αυτές είναι γεμάτες, καθώς νομίζω ότι ο κόσμος στα νησιά θα πάει με το αυτοκίνητό του, άρα θα πάρει καράβι).

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί θέλουν να κλείσουν της Αλεξανδρούπολης, καθώτι είναι σχετικά μεγάλη πόλη. Δηλαδή ο κόσμος θα εξυπηρετείτε από Καβάλα; Oh well...να δω πως θα πηγαίνω στο Σουφλί ;) (Που έχω να πάω χρόοοοονια)

Link to comment
Share on other sites

Νίγκα η Καλαμάτα είδε αύξηση φέτος στις αεροπορικές αφίξεις. Θα πας να το κλείσεις πάνω που παίρνει τα πάνω του;

για το καλοκαίρι λέει...αυτό είπα και γω παραπάνω...της περιόδους του καλοκαιριού και πάσχα να είναι ανοικτά...

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι Γερμανοί δε λένε κλείσιμο με δόσεις όμως. Και στο κάτω κάτω μιας και ο τουρισμός είναι η επίσημη βαριά μας βιομηχανία (τρομάρα μας) πρέπει να κάνουμε ενέργειες να έχουμε τουρίστες όλο το χρόνο, όχι μόνο το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι Γερμανοί δε λένε κλείσιμο με δόσεις όμως. Και στο κάτω κάτω μιας και ο τουρισμός είναι η επίσημη βαριά μας βιομηχανία (τρομάρα μας) πρέπει να κάνουμε ενέργειες να έχουμε τουρίστες όλο το χρόνο, όχι μόνο το καλοκαίρι.

τουρίστες όλο το χρόνο μόνο στην Αθήνα και λιγοτερο στην Θεσσαλονίκη γίνεται καλώς ή κακώς. π.χ. η Καλαμάτα μπορεί να είναι η αφετηρία για να πάει κανείς στην ορεινή Αρκαδία π.χ. το χειμώνα, αλλά το ίδιο μπορεί να είναι και η Αθήνα ή η Τρίπολη... Κοινός η Καλαμάτα μόνο για Πάσχα και καλοκαίρι μπορώ να σκεφτώ ότι έχει συμφέρουσα κίνηση στα αεροδρόμια.

Το τι λένε οι Γερμανοί μπορείς και να το αγνοήσεις. Εσύ τι θες να κάνεις είναι το θέμα. Δεν λέω ας μας κουνάνε το δάχτυλο, αλλά και εμείς ας τους πούμε με στοιχεία και bussiness plan ότι κύριοι, μας συμφέρει να είναι ανοικτά την τουριστική περίοδο γιατί έτσι, έτσι και έτσι...

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.