Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Προβολείς προκαλούν το θαύμα της εμφάνισης του Αγίου Δημητρίου σε Ιερό Ναό - NEWS247

"Αλίμονο σε όποιον πίστεψε ότι είναι θαύμα" τόνισε ο Μητροπολίτης Καρυστίας και Σκύρου, ο οποίος τόνισε ότι είναι πρόκειται για οφθαλμαπάτη.

Μωρε δεν πα να λές ότι θέλεις.... Ο ηλίθιος το χρειάζεται το θαύμα, και αλίμονο σε εσένα αν δεν τον αρμέξεις δεόντος...

Link to comment
Share on other sites

Προβολείς προκαλούν το θαύμα της εμφάνισης του Αγίου Δημητρίου σε Ιερό Ναό - NEWS247

Μωρε δεν πα να λές ότι θέλεις.... Ο ηλίθιος το χρειάζεται το θαύμα, και αλίμονο σε εσένα αν δεν τον αρμέξεις δεόντος...

Εμ, έτσι εξηγούνται και τα υπόλοιπα ανεξήγητα. Όποιος βλέπει εκεί τον Άγιο, λογικό είναι να βλέπει και ανάπτυξη στην οικονομία... #hallucination

Στο σημαντικό θέμα... προσωπική μου γνώμη είναι ότι ο "αρθρογράφος" του hellas-now δεν ξέρει τι του γίνεται*. Είχα δει την αρχική συνέντευξη πριν 5 μέρες. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν περιγράφει αυτό που μαρτυρά ο τίτλος του άρθρου. Και καλά, στην Αμερική και την Αγγλία προσπαθούν να ποδηγετήσουν την κοινή γνώμη για να εξασφαλίσουν υποστήριξη για την επέμβαση. Εδώ τι διάολο συμφέρον έχουμε να καλλιεργούμε περισσότερο αντιαμερικανισμό κατασκευάζοντας ειδήσεις;

Είναι γεγονός ότι με κατευθυνόμενες ερωτήσεις -αυστηρές και απόλυτες όπως συνηθίζεται στην Αγγλία- προσπαθούν να την φέρουν σε δύσκολη θέση για την αυταρχικότητα του καθεστώτος και το πραγματικό ενδεχόμενο να έχει χρησιμοποιήσει ο Άσσαντ χημικά.

Οπότε, σε μια από τις απαντήσεις αναφέρεται στους εισαγόμενους τζιχαντιστές υποστηριζόμενους από Τουρκία, Κατάρ, Σαουδική Αραβία που βιάζουν, απαγάγουν και σκοτώνουν Σύριους. ΠΟΥ ΔΙΑΟΛΟ ΕΙΝΑΙ Η ΒΟΜΒΑ ΜΕΓΑΤΟΝΩΝ;

Εγώ κρατάω μόνο ένα άλλο σχόλιο:

We changed the constitution, we are ready to change the constitution again. But those who are targeting the identity of Syria [Turkey, Qatar, S. Arabia, US, France] ... do not want a solution.

Η αρχική αναφορά από το ιστορικό μου - ίσως υπάρχει κι αλλού:

Bouthaina Shaaban, Senior Assad Spokeswoman, Blames Al Qaeda For Syria Chemical Attack (VIDEO)

*Edit: Για να είναι σαφές, αφήνω το κείμενό μου όπως είχε πριν λίγο, αλλά προσθέτω με βάση όσα κατάφερα και είδα τώρα. Δυστυχώς από το youtube, με τόσο λίγες θεάσεις αργούσε απίστευτα να φορτώσει και λανθασμένα πίστεψα ότι είναι η ίδια συνέντευξη. Είναι σωστό ότι γίνεται αναφορά σε απαγωγή και θανάτωση αιχμαλώτων με χρήση αερίου από τους φονταμενταλιστές και ζητώ συγγνώμη γιατί έσπευσα να σχολιάσω με βάση άλλη συνέντευξη.

Έγινε επεξεργασία από acct
Link to comment
Share on other sites

κοίτα να δείς, κάποιες εταιρείες, απολύουν κάποιους υπαλλήλους τους κάθε 364 μέρες.

Άλλες πάλι δεν δηλώνουν υπαλλήλους ενώ το αντικέιμενο τους μπορεί να απαιτεί συγκεκριμμένες ειδικότητες. Πχ ένα εστιατόριο που δεν δηλώνει ούτε 1 μάγειρα.

Αυτές και άλλες περιπτώσεις δεν μπορείς να τις πιάσεις αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

και έρχεται το άλλο ερώτημα...αφού είμαι ήδη φακελωμένος λοιπόν (στο επίπεδο που βρίσκω εγώ λογικό) γιατί λοιπόν ακόμα ένα και ξανατονίζω χωρίς την συγκατάθεσή μου;

επίσης μπορεί να θέλουν να αρπάξουν μίζες με την "εργάνη" ενώ θα μπορούσαν να κάνουν τους ελέγχους τους από άλλες πηγές που αναφέρεις... (για να βάλω πιπεράκι στην είδηση :) )

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν ξέρω λεπτομέρειες, αλλά το Εργάνης θα μπορούσε να είναι η αποδόμηση της πληροφορίας από τα άλλα υπάρχοντα συστήματα με τα αποτελέσματα να φυλάσσονται σε ένα νέο σύστημα.

εδιτ:

http://www.tovima.gr/finance/article/?aid=506007 φρέσκα δεδομένα είναι που ούτως η άλλως όμως καταθέτει ο εργοδότης

Έγινε επεξεργασία από JaguarOne
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε φίλε, κάτσε τώρα, γιατί μου τα χαλάς; Γιατί τα σιχαίνεσαι;

Με ένα σμπάρο 2 τριγώνια, και το υπουργείο θα λέει ότι έχει καλυτερη εικόνα, και ο επενδυτής θα μπορεί (με τους γνωστους πλαγίους τρόπους) να δει σε τι ανθρώπους θα επενδύσει..

Εμ τι; Κοτζάμ επενδυτής, να μην ξέρει το ιστορικό των εργαζομένων του;

Έσοδα για το κράτος να είναι και ότι να 'ναι..

Γιατί αν πιστευει κανείς ότι ο Έλληνας δεν θα βρει τρόπο πάλι να μην δηλώνει την εργασία του (με ότι σημαίνει αυτό σε καιρούς μνημονίου) είναι γελασμένος.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν πιστευει κανείς ότι ο Έλληνας δεν θα βρει τρόπο πάλι να μην δηλώνει την εργασία του (με ότι σημαίνει αυτό σε καιρούς μνημονίου) είναι γελασμένος.

...εναλλακτικά, ας μπεί κάποιος στον κόπο να εξηγήσει στους συνταξιούχους, πως προσεχώς θα εισπράττουν σύνταξη χαμηλότερη του κατώτατου βασικού μισθού. Ε ! μπροστά στις 800.000 που βρίσκονται ήδη εκεί, τι θα γίνει αν βρεθoύν στην ίδια θέση άλλα 2.000.000 ??

Link to comment
Share on other sites

καλα εσύ το έχεις κάψει τελείως. παντού κρύβεται μια συνωμοσία

Οι προσωπικές επιθέσεις μπορούν να περιττεύουν, αν έχεις να πεις κάτι, κάνε το με επιχειρήματα και όχι με πυροτεχνήματα.

Δεν είπα κάτι για συνωμοσίες. Αλλά αν πραγματικά πιστευεις ότι τέτοιου είδους πληροφορίες, (όπως και πληροφορίες για φορολογικα στοιχεία όπου πρόσφατα ανακάλυψαν "τρύπα" στο σύστημα και καλλούντε να πληρώσουν πρόστιμο), δεν είναι ιδιαίτερα χρήσιμες για κάποιους, και θα πλήρωναν για αυτές, είσαι πολύ γελασμένος.

...εναλλακτικά, ας μπεί κάποιος στον κόπο να εξηγήσει στους συνταξιούχους, πως προσεχώς θα εισπράττουν σύνταξη χαμηλότερη του κατώτατου βασικού μισθού. Ε ! μπροστά στις 800.000 που βρίσκονται ήδη εκεί, τι θα γίνει αν βρεθoύν στην ίδια θέση άλλα 2.000.000 ??

Ο ίδιος άνθρωπος που με έκραξε πριν, είπε και κάτι σωστό, ότι τέτοιες πληροφορίες τις έχουν ήδη μέσω εφορίας κτλ.

Εγώ σου λέω, ναι, μαζί σου, να πιάσουν τους παράνομους, αλλά δεν είναι λίγο μακακία να το κάνεις με τον ίδιο τρόπο που το κάνεις αναποτελεσματικά τόσα χρόνια επιβαρύνοντας τον προϋπολογισμό?

Και στην τελική δεν είναι "λίγο" ότι και να κάνεις όταν το περιβάλλον δεν έχει αλλάξει καθόλου και ακόμα προσπαθούν να στραγγίξουν όποιον δηλώνει όχι εισοδημα, αλλά απλά ότι "υπάρχει"; (Είσαι 18 χρονών και ζείς? έχεις τεκμαρτό εισόδημα τόσο από τους γονείς σου, άρα φορολογείσαι.)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι αυτά τα άτομα είναι καμμένα και θέλουν ένα "μπερτάκι ξύλο" (που έλεγε ο παππούς μου) για να στρώσουν;

Να λερώσουμε τους τοίχους της ΣΕΜΦΕ!! » Ελευθεριακό Σχήμα ΣΕΜΦΕ

Δε διαφωνώ με το "επαναστατικό" πνεύμα του γράφοντος, αλλά με το "τα κάνω μαντάρα, έτσι, χωρίς λόγο και χωρίς στόχο".

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι αυτά τα άτομα είναι καμμένα και θέλουν ένα "μπερτάκι ξύλο" (που έλεγε ο παππούς μου) για να στρώσουν;

Να λερώσουμε τους τοίχους της ΣΕΜΦΕ!! » Ελευθεριακό Σχήμα ΣΕΜΦΕ

Δε διαφωνώ με το "επαναστατικό" πνεύμα του γράφοντος, αλλά με το "τα κάνω μαντάρα, έτσι, χωρίς λόγο και χωρίς στόχο".

Άσε τα σάπια και αυτοοργανώσου :hehe:

Link to comment
Share on other sites

"Όσοι βρεθήκαμε στη σχολή τις τελευταίες μέρες είδαμε τους τοίχους της σχολής μας κενούς! Όλες οι αφίσες ξυλώθηκαν και οι τοίχοι βάφτηκαν λευκοί λες και είμαστε σε ψυχιατρείο."

:suicide2::suicide2::suicide2::suicide2::suicide2::suicide2::suicide2::suicide2::suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Οι προσωπικές επιθέσεις μπορούν να περιττεύουν, αν έχεις να πεις κάτι, κάνε το με επιχειρήματα και όχι με πυροτεχνήματα.

Δεν είπα κάτι για συνωμοσίες. Αλλά αν πραγματικά πιστευεις ότι τέτοιου είδους πληροφορίες, (όπως και πληροφορίες για φορολογικα στοιχεία όπου πρόσφατα ανακάλυψαν "τρύπα" στο σύστημα και καλλούντε να πληρώσουν πρόστιμο), δεν είναι ιδιαίτερα χρήσιμες για κάποιους, και θα πλήρωναν για αυτές, είσαι πολύ γελασμένος.

Ο ίδιος άνθρωπος που με έκραξε πριν, είπε και κάτι σωστό, ότι τέτοιες πληροφορίες τις έχουν ήδη μέσω εφορίας κτλ.

Εγώ σου λέω, ναι, μαζί σου, να πιάσουν τους παράνομους, αλλά δεν είναι λίγο μακακία να το κάνεις με τον ίδιο τρόπο που το κάνεις αναποτελεσματικά τόσα χρόνια επιβαρύνοντας τον προϋπολογισμό?

Και στην τελική δεν είναι "λίγο" ότι και να κάνεις όταν το περιβάλλον δεν έχει αλλάξει καθόλου και ακόμα προσπαθούν να στραγγίξουν όποιον δηλώνει όχι εισοδημα, αλλά απλά ότι "υπάρχει"; (Είσαι 18 χρονών και ζείς? έχεις τεκμαρτό εισόδημα τόσο από τους γονείς σου, άρα φορολογείσαι.)

1. άστα πολλά λόγια και τις κοτσάνες. σχολίασα δικό σου κείμενο. λες κάτι που δεν γράφεται πουθενά και είναι της φαντασίας σου. Το να ξεκινήσεις από το Εργάνης και να καταλήξεις στους Dr.Evil Ependites (και με το νεότερο ποστ σου το πας ακόμη παραπέρα στο ότι θα πληρώσουν -το δημόσιο- για να τις έχουν) είναι το λιγότερο άξιο για Nebula Award - Wikipedia, the free encyclopedia.

2. Αυτό που λες εσύ αναποτελεσματικό δεν είναι απαραίτητα έτσι. Ξαναλέω, δεν έχω ιδέα για τα συγκεκριμμένα internals αλλά αν νομίζεις ότι τα διάφορα πληροφοριακά συστήματα του δημοσίου είναι εύκολο (==φτηνό) να τα κάνεις interface, ΕΙΔΙΚΑ για θέματα Audit είσαι γελασμένος. Συχνά πυκνά ένα νέο "σύστημα" είναι φτηνότερο και ευκολότερο να φτιαχτεί αλλά όπως -σχεδόν- πάντα συμβαίνει σε τέτοια πράγματα, κάτι που είναι φτηνό τώρα αποδεικνύεται ακριβό στο μέλλον

3. Λες και άσχετα πράγματα, που κολλάει το φορολογικό με το εργασιακό; Πυροτεχνήματα....

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι αυτά τα άτομα είναι καμμένα και θέλουν ένα "μπερτάκι ξύλο" (που έλεγε ο παππούς μου) για να στρώσουν;

Να λερώσουμε τους τοίχους της ΣΕΜΦΕ!! » Ελευθεριακό Σχήμα ΣΕΜΦΕ

Δε διαφωνώ με το "επαναστατικό" πνεύμα του γράφοντος, αλλά με το "τα κάνω μαντάρα, έτσι, χωρίς λόγο και χωρίς στόχο".

permanent kick-ban από το πανεπιστήμιο θέλουν, όχι ξύλο

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.