Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Συρία...

ALERTS TO THREATS

IN 2013 EUROPE

From JOHN CLEESE

The English are feeling the pinch in relation to recent events in Syria and have therefore raised their security level from "Miffed" to "Peeved." Soon, though, security levels may be raised yet again to "Irritated" or even "A Bit Cross." The English have not been "A Bit Cross" since the blitz in 1940 when tea supplies nearly ran out. Terrorists have been re-categorized from "Tiresome" to "A Bloody Nuisance." The last time the British issued a "Bloody Nuisance" warning level was in 1588, when threatened by the Spanish Armada.

The Scots have raised their threat level from "****ed Off" to "Let's get the Bastards." They don't have any other levels. This is the reason they have been used on the front line of the British army for the last 300 years.

The French government announced yesterday that it has raised its terror alert level from "Run" to "Hide." The only two higher levels in France are "Collaborate" and "Surrender." The rise was precipitated by a recent fire that destroyed France 's white flag factory, effectively paralyzing the country's military capability.

Italy has increased the alert level from "Shout Loudly and Excitedly" to "Elaborate Military Posturing." Two more levels remain: "Ineffective Combat Operations" and "Change Sides."

The Germans have increased their alert state from "Disdainful Arrogance" to "Dress in Uniform and Sing Marching Songs." They also have two higher levels: "Invade a Neighbour" and "Lose."

Belgians, on the other hand, are all on holiday as usual; the only threat they are worried about is NATO pulling out of Brussels ..

The Spanish are all excited to see their new submarines ready to deploy. These beautifully designed subs have glass bottoms so the new Spanish navy can get a really good look at the old Spanish navy.

Australia, meanwhile, has raised its security level from "No worries" to "She'll be right, Mate." Two more escalation levels remain: "Crikey! I think we'll need to cancel the barbie this weekend!" and "The barbie is cancelled." So far no situation has ever warranted use of the last final escalation level.

Regards,

John Cleese ,

British writer, actor and tall person

And as a final thought - Greece is collapsing, the Iranians are getting aggressive, and Rome is in disarray. Welcome back to 430 BC.

Life is too short...

Link to comment
Share on other sites

Να αποφασίσουν τι θα πουν στα πρόβατα εννοείς; Γιατί ότι δεν είναι βιώσιμο το γνωρίζει όποιος έχει έστω κι ελάχιστη αντίληψη, δηλαδή και οι πέτρες.

Link to comment
Share on other sites

και ακόμα φτιάχνουμε το μετρό εδώ ...

που το θεωρώ άχρηστο τελείως !

Γιατί;

Εγώ αν δεν ήταν το μετρό θα χρειαζόμουν πάνω από 3 ώρες καθημερινά σε μετακινήσεις, σε σχέση με τη 1.5ώρα που τρώω τώρα...

Link to comment
Share on other sites

και ακόμα φτιάχνουμε το μετρό εδώ ...

που το θεωρώ άχρηστο τελείως !

αχρηστο ε ; κριμα που δεν ησουν εκει να τους το πεις οταν το ξεκιναγανε

Άλλωστε ειδικά στο κέντρο της Αθήνας (και οχι μονο) η μετακίνηση με αυτοκίνητο ειναι τόσο απλή και εύκολη εδώ και πολλά χρόνια που οι συρμοι πηγαινοέρχονται άδειοι.

Link to comment
Share on other sites

που το θεωρώ άχρηστο τελείως !

Το ποιο άκυρο και χωρίς λογική πράγμα που έχω διαβάσει τα τελευταία 25 χρόνια (εξαιρούνται δηλώσεις πολιτικών).

Δεν θέλω να σε προσβάλω αν και σίγουρα τα κατάφερα, αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω την λογική σε αυτό το σχόλιο, αν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

επειδή το ήξερα ότι θα το πείτε για πάμε μία refresh

που μένω ?

για να μην ψάχνετε σας λέω

Πέραμα (ναι αυτό που είναι δίπλα από την Σαλαμίνα)

Για μένα είναι άχρηστο ναι η ου ?

Γιατί;

Εγώ αν δεν ήταν το μετρό θα χρειαζόμουν πάνω από 3 ώρες καθημερινά σε μετακινήσεις, σε σχέση με τη 1.5ώρα που τρώω τώρα...

εγώ γιατί να τρώω σαν μαλ@κας 3+ ώρες ανάλογα με τα κέφια των λεωφορείων ? για 9,5 μήνες το χρόνο !

αχρηστο ε ; κριμα που δεν ησουν εκει να τους το πεις οταν το ξεκιναγανε

Άλλωστε ειδικά στο κέντρο της Αθήνας (και οχι μονο) η μετακίνηση με αυτοκίνητο ειναι τόσο απλή και εύκολη εδώ και πολλά χρόνια που οι συρμοι πηγαινοέρχονται άδειοι.

για πέταμα λέμε ...

Link to comment
Share on other sites

επειδή το ήξερα ότι θα το πείτε για πάμε μία refresh

που μένω ?

για να μην ψάχνετε σας λέω

Πέραμα (ναι αυτό που είναι δίπλα από την Σαλαμίνα)

Για μένα είναι άχρηστο ναι η ου ?

εγώ γιατί να τρώω σαν μαλ@κας 3+ ώρες ανάλογα με τα κέφια των λεωφορείων ? για 9,5 μήνες το χρόνο !

για πέταμα λέμε ...

Είναι δηλαδή αυτή λογική;

Είναι σαν να μου λες οι Γερμανοί γιατί έχουν λεφτά κι εμείς είμαστε άνεργοι....

Τόσες χιλιάδες κόσμος το χρησιμοποιεί κάθε μέρα. Άμα είναι να πάρει ο καθένας ένα φτυάρι και να στο φέρουμε στην πόρτα σου... :p

Έγινε επεξεργασία από papajim
Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι άχρηστο ναι η ου ?

Ου και θα σου πω γιατί. Αν δεν υπήρχε το μετρό να εξυπηρετεί τον όγκο που εξυπηρετεί, θα έπρεπε να υπάρχουν περισσότερα λεωφορεία για να αναλάβουν τον όγκο αυτό, λεωφορεία που θα έλειπαν από τις περιφερειακές γραμμές όπως είναι το πέραμα. Έτσι

εγώ γιατί να τρώω σαν μαλ@κας 3+ ώρες ανάλογα με τα κέφια των λεωφορείων ? για 9,5 μήνες το χρόνο !

εκεί που τώρα τρως 3+ ώρες θα έτρωγες 5+ ώρες αν αναλογιστείς το φόρτο της κίνησης και την διαθεσιμότητα των λεωφορείων στην περιοχή σου. Επομένως

για πέταμα λέμε ...

RPG-RAPTOR-SHARK-YOUR-ARGUMENT-IS-INVALID.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι δηλαδή αυτή λογική;

Είναι σαν να μου λες οι Γερμανοί γιατί έχουν λεφτά κι εμείς είμαστε άνεργοι....

Τόσες χιλιάδες κόσμος το χρησιμοποιεί κάθε μέρα. Άμα είναι να πάρει ο καθένας ένα φτυάρι και να στο φέρουμε στην πόρτα σου... :p

και πάλη δεν κατάλαβες όταν ξεκινάνε να σκάβουν να βάλουν τις ράγες κάτω στα τρένα ξεκινάμε ή από την αφετηρία ή από τον τερματισμό και συναντιούνται κάπου στην μέση !

αλλά επειδή είμαστε Ελλαδάρα ξεκινήσανε από την μέση και αρχίσανε να ανοίγουν αριστερά - δεξιά μέχρι που έφτασε στο αεροδρόμιο !

τώρα για φαντάσου να έπαιρνες metro να ερχόσουν Πέραμα να περπάταγες 10 λεπτάκια και να έπαιρνες το καραβάκι να πέρναγες απέναντι τώρα το καλοκαίρι , η να ερχόσουν με το ποδήλατό σου !!!

με ή χωρίς 90 λεπτά είναι το ferryboat

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

επίσης δεν μπορώ να μεταφέρω το ποδήλατο στα λεωφορεία !!!

2 φορές άχρηστο το μετρό

Link to comment
Share on other sites

Ου και θα σου πω γιατί. Αν δεν υπήρχε το μετρό να εξυπηρετεί τον όγκο που εξυπηρετεί, θα έπρεπε να υπάρχουν περισσότερα λεωφορεία για να αναλάβουν τον όγκο αυτό, λεωφορεία που θα έλειπαν από τις περιφερειακές γραμμές όπως είναι το πέραμα. Έτσι

εκεί που τώρα τρως 3+ ώρες θα έτρωγες 5+ ώρες αν αναλογιστείς το φόρτο της κίνησης και την διαθεσιμότητα των λεωφορείων στην περιοχή σου. Επομένως

τι μας λες βρε άστρο καμιά επαφή με την πραγματικότητα

έχουν απολύσει από τα λεωφορεία ένα κάρο άτομα οπότε μειώθηκαν τα δρομολόγια , επίσης τα μισά είναι διαλυμένα και ίσα που τσουλάνε

Link to comment
Share on other sites

τι μας λες βρε άστρο καμιά επαφή με την πραγματικότητα

έχουν απολύσει από τα λεωφορεία ένα κάρο άτομα οπότε μειώθηκαν τα δρομολόγια , επίσης τα μισά είναι διαλυμένα και ίσα που τσουλάνε

Σκέψου να μην υπήρχε και μετρό

Link to comment
Share on other sites

α καλά έχετε χαζέψει τελείως !!!

πριν μερικά χρόνια που δεν είχαμε μετρό γιατί όλα δούλευαν μια χαρά ανα 15 λεπτά είχε λεωφορείο Πειραιάς Πέραμα (είναι τι έχω ακούσει από τον Πατέρα μου κλπ , θυμάμαι και έναν μπάρμπα που έλεγε και να έχανες το λεωφορείο για Πέραμα έκανες ένα τσιγάρο και λίγο πριν το τελειώσεις είχε έρθει το επόμενο) τα είχα προλάβει λίγο και εγώ τα παλιά τα λεωφορεία !

απλά τώρα όλα προς το χειρότερο θα πηγαίνουν !

αλλά το μετρό άχρηστο τέλος

Link to comment
Share on other sites

πριν μερικά χρόνια που δεν είχαμε μετρό γιατί όλα δούλευαν μια χαρά ανα 15 λεπτά είχε λεωφορείο Πειραιάς Πέραμα (είναι τι έχω ακούσει από τον Πατέρα μου κλπ , θυμάμαι και έναν μπάρμπα που έλεγε και να έχανες το λεωφορείο για Πέραμα έκανες ένα τσιγάρο και λίγο πριν το τελειώσεις είχε έρθει το επόμενο) τα είχα προλάβει λίγο και εγώ τα παλιά τα λεωφορεία !

απλά τώρα όλα προς το χειρότερο θα πηγαίνουν !

αλλά το μετρό άχρηστο τέλος

αααααααααααλλο επιπεδο τρολλαρισματος.

Link to comment
Share on other sites

επειδή το ήξερα ότι θα το πείτε για πάμε μία refresh

που μένω ?

για να μην ψάχνετε σας λέω

Πέραμα (ναι αυτό που είναι δίπλα από την Σαλαμίνα)

Για μένα είναι άχρηστο ναι η ου ?

εγώ γιατί να τρώω σαν μαλ@κας 3+ ώρες ανάλογα με τα κέφια των λεωφορείων ? για 9,5 μήνες το χρόνο !

για πέταμα λέμε ...

Για μένα είναι άχρηστη η ίδια η ύπαρξη του Περάματος οπότε λέω να το κατεδαφίσουμε ή να το κάνουμε μια πολυετή παραχώρηση στους Γερμανούς (είναι και της μόδας). Οι κάτοικοι ας πάρουν τα μπογαλάκια τους και να μετακομίσουν στο κέντρο. Όχι τίποτα άλλο αλλά θα τους φανεί και χρήσιμο, επιτέλους, το μετρό και δεν θα νιώθουν και μαλ@κες 3+ ώρες στον δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.