Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

ο κυριότερος λόγος που δεν πρόκειται να ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ...

Συνέδριο ΣΥΡΙΖΑ: Όλο το παλιό ΠΑΣΟΚ ήταν εκεί (pics) | gazzetta.gr

Nαι το συνέδριο περιμέναμε για να το καταλάβουμε αυτό :laughing: Ο Σύριζα άλλωστε σκαρφάλωσε απο το 4.5% στο 27% επειδή ο κόσμος ασπάστηκε τον αριστερισμό και είδε στο προσωπο του κουλ αλέξη τον σωτήρα και όχι επειδή εισχώρησε σε αυτόν το 90% του κομματικού μηχανισμού του ''γκιοργκο πολυ ωραιο''

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνεται η σχέση των γεωτρήσεων με σεισμούς - Ειδήσεις - Επιστήμη-Τεχνολογία - in.gr

[Δημοσίευση της USGS στο Science] Αποδίδει αυτή την αύξηση στην εξορυκτική δραστηριότητα και μάλιστα ενοχοποιεί τη βιομηχανία ενέργειας για το σεισμό των 5,6 βαθμών που χτύπησε την Οκλαχόμα το Νοέμβριο του 2011 και σκότωσε δύο άτομα (στην πραγματικότητα κατέστρεψε 14 κατοικίες και τραυμάτισε 2 άτομα).

After decades of a steady earthquake rate (average of 21 events/year), activity increased starting in 2001 and peaked at 188 earthquakes in 2011.

Link to comment
Share on other sites

Nαι το συνέδριο περιμέναμε για να το καταλάβουμε αυτό :laughing: Ο Σύριζα άλλωστε σκαρφάλωσε απο το 4.5% στο 27% επειδή ο κόσμος ασπάστηκε τον αριστερισμό και είδε στο προσωπο του κουλ αλέξη τον σωτήρα και όχι επειδή εισχώρησε σε αυτόν το 90% του κομματικού μηχανισμού του ''γκιοργκο πολυ ωραιο''

Ειδε το 27% επειδή ήταν το μόνο κόμμα που θα εμπαινε στην βουλή μαζί με Α.Ε που είχαν μιλήσει για καταγγελία του μνημονίου (τότε που το δίλλημα "μνημόνιο-ευρώ ή οχι μνημόνια-δραχμή" ήταν ακόμα hot)...Τώρα που ο Κουλ Αλέξης τα "μασάει" (δεν μιλάει πια για καταγγελία και απαγκίστρωση απ'αυτό), δεν θα το ξαναδεί το ποσοστό (έτσι τουλάχιστον πιστεύω...)

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα το δει. Η Ελληνική κοινωνία έχει μάθει να το παίζει κορώνα γράμματα. Πόσο κράτησε η πολυκομματικότητα; 1 μήνα; 3 μήνες; 6 μήνες; Πάλι δύο κόμματα έχουμε, πάλι ο κόσμος ψηφίζει κατά πλειοψηφία 2 κόμματα και περιμένει από τα μικρά απλά να τσοντάρουν μετά τις εκλογές βουλευτές, για να γίνει πρωθυπουργός ο δικός τους. Στην περίπτωση των πρώην ΠΑΣΟΚων που έχουν τύψεις που ψηφίσανε 25 φορές τον Γιωργάκη για να μας φέρει εδώ που μας έφερε, ο ΣΥΡΙΖΑ είναι το κόμμα που θα ξεπλύνει τις αμαρτίες τους. Μιλάω για τους απλούς ψηφοφόρους, για τα κομματόσκυλα είναι "business as usual".

Link to comment
Share on other sites

Εξήγησε μου πρώτα αν αυτά που διαβασες είναι μπαρουφες η όχι...αμα δεν τους ψηφισεις για τις θέσεις τους γιατί θα τους ψηφισεις; επειδή πιστεύεις οτι τελικά δεν θα κάνουν αυτα που λενε ε; Αρα γουσταρεις να σε δουλεύουνε...και μακαρί να σε δουλεύουνε.. Το επικίνδυνο θα ηταν να μην σε δούλευαν...

Και όχι δεν ψάχνω άλλοθι να ψηφίσω ΝΔ η ΠΑΣΟΚ (δεν το ξανακανω το λαθος) ψάχνω τροπο να σου ανοιξω τα ματια.

Μην μας κουραζεις με ειρωνείες και φτηνές προσβολές. Βαλέ μας σε ignore list να γουσταρεις :p

Link to comment
Share on other sites

Εξήγησε μου πρώτα αν αυτά που διαβασες είναι μπαρουφες η όχι...αμα δεν τους ψηφισεις για τις θέσεις τους γιατί θα τους ψηφισεις; επειδή πιστεύεις οτι τελικά δεν θα κάνουν αυτα που λενε ε; Αρα γουσταρεις να σε δουλεύουνε...και μακαρί να σε δουλεύουνε.. Το επικίνδυνο θα ηταν να μην σε δούλευαν...

Και όχι δεν ψάχνω άλλοθι να ψηφίσω ΝΔ η ΠΑΣΟΚ (δεν το ξανακανω το λαθος) ψάχνω τροπο να σου ανοιξω τα ματια.

Μην μας κουραζεις με ειρωνείες και φτηνές προσβολές. Βαλέ μας σε ignore list να γουσταρεις :p

Κατά αρχάς δεν χρειάζομαι την βοήθεια της ignore list για να σε αγνοήσω. Το έχω κάνει πολλές φορές εδώ και 10 χρόνια χωρίς να έχω κανέναν στη λίστα αυτή.

Όταν μπεις σε ένα παιχνίδι, όντας καινούριος θα πρέπει να παίξεις με τους κανόνες που υπάρχουν, αλλιώς έχασες.

Οι κανόνες στην Ελλάδα λένε τάξε.

Υπάρχει ένα σημείο όμως που κράτησε χαμηλούς τόνους.

Δεν ξέρω και δεν βγάζω συμπεράσματα πριν δω έργα.

Εσύ πάλι ψάχνεις να ανοίξεις τα δικά μου μάτια όντας ψηφοφόρος κομμάτων που λυμαίνονται χρόνια την Ελλάδα. Εγώ με τα κλειστά μάτια δεν έχω ψηφίσει ποτέ κόμμα εξουσίας.

Link to comment
Share on other sites

Κατά αρχάς δεν χρειάζομαι την βοήθεια της ignore list για να σε αγνοήσω. Το έχω κάνει πολλές φορές εδώ και 10 χρόνια χωρίς να έχω κανέναν στη λίστα αυτή.

Όταν μπεις σε ένα παιχνίδι, όντας καινούριος θα πρέπει να παίξεις με τους κανόνες που υπάρχουν, αλλιώς έχασες.

Οι κανόνες στην Ελλάδα λένε τάξε.

?

Σα να λέμε ο σκοπός αγιάζει τα μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασες προ ημερών για την άμεση συσχέτιση εξορυκτικών εργασιών και σεισμών, ε; Και δυστυχώς η Ελλάδα είναι γεμάτη ενεργά ρήγματα, αντίθετα από τις κεντρικές ΗΠΑ. Το ότι υπάρχει κάτι στο υπέδαφος δε σημαίνει ότι ντε και καλά πρέπει να εξορύξουμε. Ειδικά αν το "κάτι" είναι σχιστολιθικοί υδρογονάνθρακες.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε Δεκέμβριο θα ορίζονται οι αποδείξεις που θα μειώνουν το φόρο - Ειδήσεις - Οικονομία - in.gr

:fist:

Άντε να δούμε τί άλλες μ@λακιες θα σκεφτούν. Πόσο μ@λακες είστε ρεεεεεεεεεεεεεε;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.