Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Εγώ πάντως ειλικρινά, απορώ γιατί δεν πάνε να τα κάνουν @τάνα στα σπίτια των πολιτικών; Μάλλον γιατί έχουν άλλο σκοπό και όχι αυτόν που διατυμπανίζουν.

Πρώτα από όλα δεν έχει πολύ κόσμο έξω από τα σπίτια των πολιτικών. Μετά αν γίνει μόδα οι διαδηλώσεις έξω από τα σπίτια των πολιτικών σήμερα και γίνουμε κυβέρνηση αύριο, θα καθόμαστε και θα σκεφτόμαστε τι μακακία κάναμε. Οπότε πορεία στο κέντρο της Αθήνας, μακριά από τα σπίτια μας και εκεί που κυκλοφορούν καθημερινά πολλοί ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποιος ειναι αλλα αυριο μπορει να εισαι εσυ, να ειμαι εγω μπορει να ειναι και ο Ντολλυ.

Και πιστεψε με, ειναι πολυ ωραιο παιδι ο Ντολλυ, δεν θα περασει ομορφα στη φυλακη !

αν είμαι εγώ καλά να πάθω και μπω μέσα ...

άποψή μου πάντα ...

Link to comment
Share on other sites

Το dept/gdp της Ιταλίας χτύπησε 127% Italy Government Debt To GDP

Σας θυμίζω ότι όταν έφτασε στο 120% ο αντίστοιχος δείκτης της Ελλάδας, είχαμε τις ιστορίες με το "λεφτά υπάρχουν", την άνοδο στα spreads, το κwλwδάχτυλο με την Αφροδίτη, την ταμπέλα "ΠΩΛΕΙΤΑΙ" στην Ακρόπολή κτλ κτλ.

Και " ΕΕ προς Ελλάδα: Δεν θα σας φτάσει το δάνειο της τρόικας - Capital.gr " συνέχεια του success story που ήθελαν πριν τις γερμανικές εκλογές να γίνει the greek myth :hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το dept/gdp της Ιταλίας χτύπησε 127% Italy Government Debt To GDP

Σας θυμίζω ότι όταν έφτασε στο 120% ο αντίστοιχος δείκτης της Ελλάδας, είχαμε τις ιστορίες με το "λεφτά υπάρχουν", την άνοδο στα spreads, το κwλwδάχτυλο με την Αφροδίτη, την ταμπέλα "ΠΩΛΕΙΤΑΙ" στην Ακρόπολή κτλ κτλe

Κάτσε ρε συ μην συγκρινεις την βούρτσα με την Κούτσα. Η Ιταλία έχει μακράν πολύ σοβαρότερη οικονομία απο την δικιά μας, πολύ καλυτερο τουρισμο, αναπτυγμένη βιομηχανία, εξαγωγές κλπ.

Με λιγα λογια μπορούν να ανταπεξέλθουν.. Εμείς όμως όχι...

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε συ μην συγκρινεις την βούρτσα με την Κούτσα. Η Ιταλία έχει μακράν πολύ σοβαρότερη οικονομία απο την δικιά μας, πολύ καλυτερο τουρισμο, αναπτυγμένη βιομηχανία, εξαγωγές κλπ.

Με λιγα λογια μπορούν να ανταπεξέλθουν.. Εμείς όμως όχι...

Έχεις πάει Ιταλία; Από νοοτροπία είναι ακριβώς τα ίδια χάλια με εμάς με το επιπλέον μειονέκτημα ότι η βιομηχανία τους δεν μπορεί να αντεπεξέλθει σε παρατεταμένη ύφεση.

Σε εμάς (που δεν έχουμε σχεδόν καθόλου μεταποίηση ή βιομηχανία) ύφεση σημαίνει "απλά" ανεργία. Σε εκείνους ενδέχεται να σημαίνει αποβιομηχάνιση και δομικές αλλαγές στην οικονομία. Αν δεν ξεφύγουν γρήγορα, θα είναι σε πολύ χειρότερη κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πάει Ιταλία; Από νοοτροπία είναι ακριβώς τα ίδια χάλια με εμάς με το επιπλέον μειονέκτημα ότι η βιομηχανία τους δεν μπορεί να αντεπεξέλθει σε παρατεταμένη ύφεση.

Σε εμάς (που δεν έχουμε σχεδόν καθόλου μεταποίηση ή βιομηχανία) ύφεση σημαίνει "απλά" ανεργία. Σε εκείνους ενδέχεται να σημαίνει αποβιομηχάνιση και δομικές αλλαγές στην οικονομία. Αν δεν ξεφύγουν γρήγορα, θα είναι σε πολύ χειρότερη κατάσταση.

Χειρότερη κατάσταση από το Ελλάντα? Το Πακιστάν μπορεί να είναι.

Με βαριά καρδιά:

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=220659&catid=9

Link to comment
Share on other sites

Το προφίλ των δύο συλληφθέντων από την Αντιτρομοκρατική για «Πυρήνες» - κοινωνία - Το Βήμα Online

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί οι φιλοσοφικές-θεολογικές είναι το άνδρο των αναρχικών και των ξέκωλων? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.