Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Μόκο πάλι ο Ελληνικός λαός, είμαστε συγκεντρωμένοι στα μεγαλύτερα προβλήματα της Ελλάδας: τους Κινέζους που πουλάνε χωρίς αποδείξεις, τους Πακιστανούς που μαζεύουν φράουλες χωρίς ένσημα, κλπ

Ρε Πέτρο, με όλο το σεβασμό, ξεκόλλα πια. Η ιεράρχηση των δικών σου προβλημάτων δεν αποτελεί ευαγγέλιο για όλους. Ασε τον καθενα να κρίνει ο ίδιος τι ειναι περισσότερο ή λιγότερο σημαντικό.

Δεν διαφωνώ μαζί σου εν προκειμένω απλά αλλιώς αντιλαμβάνεσαι εσύ κάποια πράγματα και αλλιώς κάποιος άλλος. Ποιο ειναι το πρόβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

Πιο κοντά σε ποιον και πως; Για τα εμπορικά πλοία ο Πειραιάς. Οδικώς ή με τρένο στη Γερμανία; Η Βουλγαρία :p

Το τραίνο όμως πηγαίνει με 100+

Επίσης για Βουλγαρία έχει και έξτρα πλοηγικά τέλη (Δαρδανέλια) - Όχι ότι γνωρίζω πόσο βγαίνει σαν σύνολο το κόστος, αλλά λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Πέτρο, με όλο το σεβασμό, ξεκόλλα πια. Η ιεράρχηση των δικών σου προβλημάτων δεν αποτελεί ευαγγέλιο για όλους. Ασε τον καθενα να κρίνει ο ίδιος τι ειναι περισσότερο ή λιγότερο σημαντικό.

Δεν διαφωνώ μαζί σου εν προκειμένω απλά αλλιώς αντιλαμβάνεσαι εσύ κάποια πράγματα και αλλιώς κάποιος άλλος. Ποιο ειναι το πρόβλημα ;

Ποιο ακριβώς είναι το αίτημά σου, να σταματήσω να σχολιάζω; Σε ενόχλησε η άποψή μου ή έχασα κάποιο άλλο επεισόδιο; Και όταν λες "άσε" τι εννοείς, ποιον δεν αφήνω;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ακριβώς είναι το αίτημά σου, να σταματήσω να σχολιάζω; Σε ενόχλησε η άποψή μου ή έχασα κάποιο άλλο επεισόδιο; Και όταν λες "άσε" τι εννοείς, ποιον δεν αφήνω;

Κοροιδευομαστε τωρα ή μου φαινεται ;

Στάλθηκε από το GT-P5100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Κοροιδευομαστε τωρα ή μου φαινεται ;

Το πρώτο υποψιάζομαι, για να είμαι ειλικρινής. Ο άλλος έχει κάνει καμιά κατοστή posts-προπαγάνδα στο άλλο θέμα, και δε σε είδα να κλαις, πιθανότατα λόγω σύγκλισης απόψεων. Στην διαφορετική άποψη φαίνεται να σε πιάνει ο καημός.

Amirite?

Link to comment
Share on other sites

Κοροιδευομαστε τωρα ή μου φαινεται ;

Στάλθηκε από το GT-P5100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Μη μιλας θα βγεις και φασιστας απο πανω :sarcastic:

Ζητω η ελευθερια των αποψεων στο εργαστηρι :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μόκο πάλι ο Ελληνικός λαός, είμαστε συγκεντρωμένοι στα μεγαλύτερα προβλήματα της Ελλάδας: τους Κινέζους που πουλάνε χωρίς αποδείξεις, τους Πακιστανούς που μαζεύουν φράουλες χωρίς ένσημα, κλπ

Στο bold δεν έχεις άδικο, στην σάλτσα μετά το χαλάς και μάλλον εκεί είναι και η ένσταση του [MENTION=3673]hayabusa[/MENTION]

Κανένας δεν ασχολείται με τον Δαβίδ που κλείνει εταιρίες και απολύει κόσμο για να τον χώσουν στην Eurobank που αύριο θα δωρίσουν με ή χωρίς το ΤΤ σε κάποιον ξένο... επενδυτή, κανένας με τον Λάτση που του δίνουν δωράκια δεξιά και αριστερά, του επέτρεψαν να την κάνει με μικρά πηδηματάκια από την Eurobank χωρίς να πληρώσει όπως όφειλε για τα χρέη της τράπεζας (όπως πλήρωσαν π.χ. οι Γάλλοι την Α στην περίπτωση της Εμπορικής) και να μας προκύψει αύριο και μεγαλομέτοχος Εθνικής, κανένας δεν ασχολείται με τα 500 εκατ. που λένε οι υπάλληλοι της ΕΡΤ ότι θα μας κοστίσει η ....εξυγίανση, κανένας με αυτό κανένας με το άλλο, αλλά και κανένας με τους Κινέζους ή τους Πακιστανούς. Εκεί μάλλον εσύ τα μεγαλοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Στο bold δεν έχεις άδικο, στην σάλτσα μετά το χαλάς και μάλλον εκεί είναι και η ένσταση του [MENTION=3673]hayabusa[/MENTION]

Κανένας δεν ασχολείται με τον Δαβίδ που κλείνει εταιρίες και απολύει κόσμο για να τον χώσουν στην Eurobank που αύριο θα δωρίσουν με ή χωρίς το ΤΤ σε κάποιον ξένο... επενδυτή, κανένας με τον Λάτση που του δίνουν δωράκια δεξιά και αριστερά, του επέτρεψαν να την κάνει με μικρά πηδηματάκια από την Eurobank χωρίς να πληρώσει όπως όφειλε για τα χρέη της τράπεζας (όπως πλήρωσαν π.χ. οι Γάλλοι την Α στην περίπτωση της Εμπορικής) και να μας προκύψει αύριο και μεγαλομέτοχος Εθνικής, κανένας δεν ασχολείται με τα 500 εκατ. που λένε οι υπάλληλοι της ΕΡΤ ότι θα μας κοστίσει η ....εξυγίανση, κανένας με αυτό κανένας με το άλλο, αλλά και κανένας με τους Κινέζους ή τους Πακιστανούς. Εκεί μάλλον εσύ τα μεγαλοποιείς.

Κανείς...

Ο ΣΥΡΙΖΑ-ΕΚΜ στο πλευρό των εργαζομένων στην «Κατσέλης» | left.gr

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο υποψιάζομαι, για να είμαι ειλικρινής. Ο άλλος έχει κάνει καμιά κατοστή posts-προπαγάνδα στο άλλο θέμα, και δε σε είδα να κλαις, πιθανότατα λόγω σύγκλισης απόψεων. Στην διαφορετική άποψη φαίνεται να σε πιάνει ο καημός.

Amirite?

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λέει ο [MENTION=188]yanni[/MENTION]

Με τρώει το χέρι μου να γράψω όλα αυτά που σκέφτομαι αλλά δεν θα το κάνω γιατί δεν βρίσκω κανενα απολύτως νόημα (nothing personal)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ δεν έχεις καταλάβει ποιο είναι το πρόβλημα στην Ελλάδα. Το πρόβλημα είναι ότι όλοι καταγγέλλουν, όλοι αποκαλύπτουν, όλοι συζητάνε, όλοι φωνάζουν, όλοι καταριούνται, όλοι βρίζουν και στο τέλος όλοι πάνε για ύπνο, ή αν προτιμάς πάΜε για ύπνο. Τι μου κάθεσαι και μου δείχνεις τις ανακοινώσεις του ΣΥΡΙΖΑ? Να σου βάλλω μήπως φώτο τον Παπανδρέου με τα τρακτέρ από την Κρήτη στον Πειραιά; Την ίδια αξία έχουν. Εισαγγελείς κινητοποίησαν; Δικηγόρους στο πλευρό των εργαζομένων στείλανε; Θέμα για τον διορισμό του Δαυίδ δημιούργησαν; Και δεν λέω να κάνουν μια χαζό ερώτηση στην Βουλή η οτιδήποτε, μιλάω για σαματά, κραυγές, φωνές, μηνύσεις, ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΝ ΠΟΥΤ@Ν@Σ. Να πηγαίνει ο Στουρνάρας να μιλήσει σε συνέδριο και να ανεβαίνουν πανό. Να πηγαίνει να μιλήσει για την Cosco και να τον βομβαρδίσουν για την Κατσέλης. Να πηγαίνει να μιλήσει σε παρουσίαση βιβλίου και να τον ρωτάνε ποια σχέση έχει με την οικογένεια Λάτση και τον Δαυίδ. Να βγαίνει από το σπίτι του τρέμοντας πάνω σε ποιον θα πέσει. Αλλά αν γίνει κάτι τέτοιο, πάνε τα κονέ της αντιπολίτευσης με τους επιχειρηματίες, τους νταβατζήδες, τους μεγαλοεργολάβους κ.τ.λ. Οπότε, ερωτησούλα στην Βουλή, συμπαράσταση μέσω ανακοίνωσης, άντε να κάνουμε και μια συνάντηση με τους εκπρόσωπους και πάμε παρακάτω.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ δεν έχεις καταλάβει ποιο είναι το πρόβλημα στην Ελλάδα. Το πρόβλημα είναι ότι όλοι καταγγέλλουν, όλοι αποκαλύπτουν, όλοι συζητάνε, όλοι φωνάζουν, όλοι καταριούνται, όλοι βρίζουν και στο τέλος όλοι πάνε για ύπνο, ή αν προτιμάς πάΜε για ύπνο. Τι μου κάθεσαι και μου δείχνεις τις ανακοινώσεις του ΣΥΡΙΖΑ? Να σου βάλλω μήπως φώτο τον Παπανδρέου με τα τρακτέρ από την Κρήτη στον Πειραιά; Την ίδια αξία έχουν. Εισαγγελείς κινητοποίησαν; Δικηγόρους στο πλευρό των εργαζομένων στείλανε; Θέμα για τον διορισμό του Δαυίδ δημιούργησαν; Και δεν λέω να κάνουν μια χαζό ερώτηση στην Βουλή η οτιδήποτε, μιλάω για σαματά, κραυγές, φωνές, μηνύσεις, ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΝ ΠΟΥΤ@Ν@Σ. Να πηγαίνει ο Στουρνάρας να μιλήσει σε συνέδριο και να ανεβαίνουν πανό. Να πηγαίνει να μιλήσει για την Cosco και να τον βομβαρδίσουν για την Κατσέλης. Να πηγαίνει να μιλήσει σε παρουσίαση βιβλίου και να τον ρωτάνε ποια σχέση έχει με την οικογένεια Λάτση και τον Δαυίδ. Να βγαίνει από το σπίτι του τρέμοντας πάνω σε ποιον θα πέσει. Αλλά αν γίνει κάτι τέτοιο, πάνε τα κονέ της αντιπολίτευσης με τους επιχειρηματίες, τους νταβατζήδες, τους μεγαλοεργολάβους κ.τ.λ. Οπότε, ερωτησούλα στην Βουλή, συμπαράσταση μέσω ανακοίνωσης, άντε να κάνουμε και μια συνάντηση με τους εκπρόσωπους και πάμε παρακάτω.

Ωραίες ιδέες, μίλα με τον ΣΥΡΙΖΑ για να γίνουν.

Αλλά βέβαια, αν γίνει κάτι τέτοιο, την επόμενη μέρα, τα μίντια θα έχουν τίτλους. "Τραμπούκοι του ΣΥΡΙΖΑ στο λιμάνι", "Μέλη του ΣΥΡΙΖΑ επιτέθηκαν στον Στουρνάρα", "Ο ΣΥΡΙΖΑ πίσω από τις κινητοποιήσεις στον Κατσέλη" και πάρε τον Πρετεντέρη και την Τρέμη να μας πρίζουν τα @@ με ότι λακαμία μπορείς να φανταστείς.

Δεν τα ξέρω τα νομικά και τα διαδικαστικά, ούτε ξέρω τι μπορεί να γίνει, ούτε τι σημαίνει αυτό. Αλλά μην είσαι σίγουρος ότι δεν θα γίνει κάτι από αυτά που λες.

Ιν αδερ νιους

Αποχωρεί από το ΠαΣοΚ η Αριστερή Πρωτοβουλία Γ. Παναγιωτακόπουλου - πολιτική - Το Βήμα Online

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες ιδέες, μίλα με τον ΣΥΡΙΖΑ για να γίνουν.

Τα ανέκδοτα δίπλα.

Αλλά βέβαια, αν γίνει κάτι τέτοιο, την επόμενη μέρα, τα μίντια θα έχουν τίτλους. "Τραμπούκοι του ΣΥΡΙΖΑ στο λιμάνι", "Μέλη του ΣΥΡΙΖΑ επιτέθηκαν στον Στουρνάρα", "Ο ΣΥΡΙΖΑ πίσω από τις κινητοποιήσεις στον Κατσέλη" και πάρε τον Πρετεντέρη και την Τρέμη να μας πρίζουν τα @@ με ότι λακαμία μπορείς να φανταστείς.

Τα ίδια λέμε. Μπρος στον Πρετεντέρη και την Τρέμη φουλ οπισθοχώρηση. Αγωνιστές όχι μακακίες.

Δεν τα ξέρω τα νομικά και τα διαδικαστικά, ούτε ξέρω τι μπορεί να γίνει, ούτε τι σημαίνει αυτό. Αλλά μην είσαι σίγουρος ότι δεν θα γίνει κάτι από αυτά που λες.

Είμαι απολύτως βέβαιως ότι δεν θα γίνει τίποτα.

Θα εκφράσω προσωπικές απόψεις και μόνο.

Δεν κάθισα να διαβάσω κάθε λέξη αλλά οι τύποι μου φέρνουν εμετό. Μια μεγάλη ανακοίνωση για να μας πουν ότι θα κάνουν νέο κόμμα και καλά Original συνέχεια που παλιού καλού(!) ΠΑΣΟΚ. Μια μεγάλη ανακοίνωση όπου ΠΟΥΘΕΝΑ δεν εκφράζονται ανησυχίες για την χώρα, αλλά για την παπαροιδεολογία τους. Μια μεγάλη ανακοίνωση ανθρώπων που έχουν πάθει Αλτσχάιμερ, μιλάνε για μνημονιακή κυβέρνηση που δεν τους εκφράζει ξεχνώντας αυτή του Γιωργάκη διότι προφανώς είχε όλες τις απαραίτητες προδιαγραφές του "ΠΑΣΟΚ της Αλλαγής, των αξιών και των οραμάτων" και καμιά σχέση με μνημόνια και άλλα τζιζ κακά ξου ξου και μακριά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

πάντως, αν αυτή η ομιλία δεν είναι κατασκευασμένη για να χαιδεύει αυτιά δεν ξέρω τί είναι. Είναι τουλάχιστον εμετικό

Link to comment
Share on other sites

"Στη διαμαρτυρία τους οι δύο Σύλλογοι σημειώνουν: «Η πιο δημοφιλής παραλία της περιοχής μας είναι το πανέμορφο και γραφικό αμμώδες ακρογιάλι της Καλόγριας. Είναι παραλία εκτάσεως 8.000 τετραγωνικών μέτρων, οργανωμένη με ξαπλώστρες και ομπρέλες, που εκμισθώνει ο Δήμος σε ιδιώτες.

Ιδού λοιπόν η ευκαιρία για να βγάλουμε μερικά φράγκα.

Εκ τούτου, ο χώρος που μένει γι' αυτούς που ( ΑΚΟΥΣΟΝ _ΑΚΟΥΣΟΝ!!!!!!) δε θέλουν να νοικιάσουν ομπρέλα και ξαπλώστρα, αλλά να καθίσουν στην άμμο ελεύθερα, (Οι τζαμπατζήδες!!!!!) είναι ελάχιστος (και είναι φυσικά ελάχιστος γιατί ο Δήμος φυσικά επέτρεψε στους ενοικιαστές να καταλάβουν όλο τον διαθέσιμο χώρο) και αυτόν (τον ελάχιστο ελεύθερο χώρο , άκουσον -άκουσον) τον έχουν καταλάβει οι φανατικοί οπαδοί της ρακέτας, (δηλαδή περιφέρονται όρθιοι και παίζουν!!!!, μα ποιοι είναι τέλος πάντων αυτοί που νομίζουν ότι μπορούν να πάνε στην φύση σε μια παραλία και να παίξουν!!!!) οι οποίοι είναι, κυρίως, άνθρωποι άσχετοι με τον τουρισμό, (Πολύ σωστά , είναι τελείως άσχετοι και αδιάφοροι προς τις επιταγές της σύγχρονης τουριστικής αξιοποίησης, που θέλει τους τουρίστες αραγμένους όλη μέρα σε μια ξαπλώστρα -επ αμοιβή- να πίνουν τα ποτά τους -επ αμοιβή- κάτω από την ομπρέλα τους - επ αμοιβή-) που δε σέβονται κανέναν ( κανέναν και κυρίως αυτούς που θεωρούν τη παραλία δική τους και τους επέτρεψε η πολιτεία να την νέμονται κατά το δοκούν) και παίζουν με τρελό ζήλο (ε αυτό πια παραπάει , παίζουν με ζήλο, καλά, παιδιά είναι; Πως τολμούν να πάνε σε μια αμμουδιά , δίπλα στο κύμα και να ξοκείλουν έτσι, να παίξουν!!!!!!) ανάμεσα (πραγματικά έλεος! χώρος δεν υπάρχει , γιατί δεν μας αφήνουν στην ησυχία μας να φροντίσουμε τους πελάτες μας που αφήνουν και κάνα φράγκο) στις ξαπλώστρες των επισκεπτών μας (είδατε τι ευγενικοί είναι, και τι ορθή προσέγγιση του όρου! : Επισκέπτης =Ομπρέλα+ ξαπλώστρα+ ποτά = έσοδα), που αντί να χαλαρώσουν και να χαρούν τον ήλιο και τη θάλασσα,( και χαλαροί όπως θα είναι, να πάρουν και κάνα ποτό παραπάνω!) σπάνε τα νεύρα τους από τα μπαλάκια που σφυρίζουν δίπλα στα αυτιά τους και κυριολεκτικά τρομοκρατούνται από τα «καρφωτά» μπαλάκια που δέχονται πολύ συχνά κατακέφαλα. (μα δεν καταλαβαίνουν επιτέλους!!!! ότι σε τόσο λίγο χώρο που τους αφήσαμε , δεν μπορούν να παίζουν!!!!,

ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ, ΜΠΟΡΟΥΝ ΜΟΝΟ ΝΑ ΞΑΠΛΩΝΟΥΝ ΚΑΙ

ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ!!!!!)

Συμπαθάτε με αλλά μου έρχεται να ξεράσω!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.