Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Πάντως στο Ηράκλειο εδώ και κάμποση ώρα οι συχνότητες της ΕΤ1 και ΝΕΤ παίζουν το πρόγραμμα των υπαλλήλων. Προηγήθηκε ένας μικρός λόξυγγας στον αναμεταδότη

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 4 Beta

Link to comment
Share on other sites

Προτείνει λέει ο Σαμαράς την επανέναρξη της ΕΡΤ με λίγο προσωπικό, μόνο για ενημερωτικές εκπομπές. Δεν μας λέει μόνο ποιος θα αποφασίσει για το χρώμα και τη σύσταση του προσωπικού. Μάλλον δεν θέλει να το παίξει captain obvious.

-captain-obvious_20120527022930.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα το θέμα δεν είναι τι θα γίνει αφού πεθάνεις.

Το θέμα είναι το ΤΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣΤΙΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ που αφήνει σε κάποιον να "ΕΠΙΣΠΕΥΣΕΙ" τον θάνατο σου, αν είσαι δωρητής. Είτε συνειδητά σύμφωνα με τον παλιό, είτε "άθελα" σου σύμφωνα με τον νέο.

Γιατί αυτή η υπέρμετρη καχυποψία; Υπάρχουν κυκλώματα που εμπορεύονται τα όργανα των δωρητών;:shutup:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πιο γνωστικός επί του θέματος να μας πει τι σημαίνει για μας;

Άμα κόψουν τους δασμούς/τελωνεία έχει τελείωσει η ευρωπαϊκή αγορά (στον τομέα μας).

EDIT:

Αυτό πάει να γίνει...

Πώς; Που θα πληρώνουμε το ΦΠΑ; Ποιο ΦΠΑ θα πληρώνουμε; ohshitoshitohshit! Μπορεί να γίνει άυριο;

Έγινε επεξεργασία από Volrath
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτή η υπέρμετρη καχυποψία; Υπάρχουν κυκλώματα που εμπορεύονται τα όργανα των δωρητών;:shutup:

Πλάκα κάνεις;

970491_466682206759308_1379430944_n.jpg

Βέβαια είναι λίγο άκυρο να βάζουμε την Στάη απο την μια μεριά, και Βαξεβάνη, Βαρουφάκη απο την άλλη; Ποιον από τους τρεις άγγιξε η κρίση; Και ποιος από τους τρεις δεν βγήκε κερδισμένος (αναλογικά) από αυτήν; Δεν νομίζω άνθρωποι σαν τον Βαξεβάνη να μπορεί να μιλάει για ισότητα/ισονομία/αδικία/ακρίβεια!!!! όταν τα λεφτά που του δείνουμε ανέρχονται στο γνωστό ποσό ετησίως. Οι αψιμαχίες στα διόδια και τα δήθεν επαναστατικά ξεμπροστιάσματα πολιτικών και άλλων επωνύμων, δεν νομίζω να βοηθήσαν κάποιον που δεν έχει αύριο.

Δεν μπορώ εγώ με την Caygene να "φωνάζω" ότι δεν έχω να της βάλω βενζίνη, ενώ ο άλλος αναγκάζεται να πουλήσει το punto του 98, για να βγάλει τον μήνα.

Έγινε επεξεργασία από Snips
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις;

Βέβαια είναι λίγο άκυρο να βάζουμε την Στάη απο την μια μεριά, και Βαξεβάνη, Βαρουφάκη απο την άλλη; Ποιον από τους τρεις άγγιξε η κρίση; Και ποιος από τους τρεις δεν βγήκε κερδισμένος (αναλογικά) από αυτήν; Δεν νομίζω άνθρωποι σαν τον Βαξεβάνη να μπορεί να μιλάει για ισότητα/ισονομία/αδικία/ακρίβεια!!!! όταν τα λεφτά που του δείνουμε ανέρχονται στο γνωστό ποσό ετησίως. Οι αψιμαχίες στα διόδια και τα δήθεν επαναστατικά ξεμπροστιάσματα πολιτικών και άλλων επωνύμων, δεν νομίζω να βοηθήσαν κάποιον που δεν έχει αύριο.

Δεν μπορώ εγώ με την Caygene να "φωνάζω" ότι δεν έχω να της βάλω βενζίνη, ενώ ο άλλος αναγκάζεται να πουλήσει το punto του 98, για να βγάλει τον μήνα.

Αν δεν έχεις κάποιο χαρτί που να αποδεικνύει ότι ο Μπαξεβάνης υπήρξε υπάλληλος της ΕΡΤ καλό είναι να σταματήσεις τη λασπολογία.

Από την ΕΡΤ πέρασα για δύο σύντομες περιόδους προερχόμενος από τα ιδιωτικά κανάλια. Την πρώτη φορά με εκδίωξε η υπουργία Ρουσόπουλου και την δεύτερη ο συρφετός των Μουρουτοκαπνισμένων. Δεν υπήρξα ποτέ υπάλληλος της ΕΡΤ και οι περισσότερες εκπομπές μου έπαιξαν μετά από αλλεπάλληλες προσπάθειες λογοκρισίας ή παρεμπόδισης. Έπαιξαν όμως.

http://www.thelab.gr/1063503549-post14111.html

Link to comment
Share on other sites

Ποιον από τους τρεις άγγιξε η κρίση; Και ποιος από τους τρεις δεν βγήκε κερδισμένος (αναλογικά) από αυτήν; Δεν νομίζω άνθρωποι σαν τον Βαξεβάνη να μπορεί να μιλάει για ισότητα/ισονομία/αδικία/ακρίβεια!!!! όταν τα λεφτά που του δείνουμε ανέρχονται στο γνωστό ποσό ετησίως. Οι αψιμαχίες στα διόδια και τα δήθεν επαναστατικά ξεμπροστιάσματα πολιτικών και άλλων επωνύμων, δεν νομίζω να βοηθήσαν κάποιον που δεν έχει αύριο.

Δεν μπορώ εγώ με την Caygene να "φωνάζω" ότι δεν έχω να της βάλω βενζίνη, ενώ ο άλλος αναγκάζεται να πουλήσει το punto του 98, για να βγάλει τον μήνα.

Tι άκυρη λογική είναι αυτή; Δεν τους πείραξε η κρίση (aka έχουν λεφτά) άρα δεν μπορούν να μιλάνε????? Άρα μπορεί να μιλάνε μόνο όσοι δεν έχουν λεφτά; Τότε τι καθόμαστε και ακούμε δημοσιογράφους και πολιτικούς; Όλοι έχουν δουλειά, δεν είναι φτωχοί, κανείς δεν πρέπει να μιλάει από αυτούς.

Ούτε των δημοσιογράφων, ούτε των πολιτικών κομμάτων είναι δουλειά να βοηθήσουν σε είδος αυτόν που δεν έχει αυριο.

Αυτό είναι δουλειά του Κράτους και δουλειά των φιλανθρωπικών οργανώσεων.

Δουλειά των δημοσιογράφων είναι να βγάζουν πράγματα και να ξεμπροστιάζουν πολιτικούς (και λοιπούς ψευτες) ώστε αυτός που όπως λες δεν έχει αυριο, να μην κάνει την λακαμία και τους ξαναστηρίξει.

Και δικαίωμα τους όταν είναι "ανεξάρτητοι" είναι να προωθούν και μία πολιτική ή επαναστατική άποψη.

Αν ο κόσμος τους ακούει, και τους πληρώνει, καλά κάνουν και έχουν και Cayenne! Δεν έκλεψαν κανέναν.

Η ΕΣΗΕΑ διέγραψε Πορτοσάλτε, Λυριτζή, Οικονόμου, Κοσιώνη και άλλους δημοσιογράφους του ΣΚΑΙ | AlfaVita - Εκπαιδευτικό Ενημερωτικό Δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

Αφού είδαν με τη Luftwaffe ότι τους έβγαινε ασύμφορο να κατακτήσουν την Αγγλία, είπαν να δοκιμάσουν και με τη Deutsche Bahn. Εμείς είμασταν ό,τι ήταν η Ισπανία το 1936: επιτυχημένη πρόβα. :haha:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.