Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

"Τελικά, η βλακεία και η γελοιότητα δεν έχουν κανένα όριο στην περίπτωση της ΝΔ", ήταν η λιτή απάντηση από το Γραφείο Τύπου του κόμματος.

Όταν κάνει ένα αστείο κάποιος και δεν σου αρέσει το μόνο που δικαιούσαι είναι να το χαρακτηρίσεις αποτυχημένο. Δεν μπορείς να χτίζεις επιχειρήματα πάνω του γιατί τότε σου αξίζουν τέτοιου είδους απαντήσεις.

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

Στα 309 δισ. ευρώ το χρέος της χώρας - Ειδήσεις - Οικονομία - in.gr

Πιο συγκεκριμένα, το χρέος του Δημοσίου, από 280,3 δισ. ευρώ που ήταν στις 31 Μαρτίου του 2012, αμέσως μετά το πρώτο κούρεμα (PSI), αυξήθηκε σε 309,3 δισ. ευρώ στις 31 Μαρτίου του 2013, σημειώνοντας αύξηση κατά 3,8 δισ. ευρώ και από τα 305,5 δισ. ευρώ που ήταν στις 31 Δεκεμβρίου 2012.

Βγαίνουμε από το τούνελ παιδιά. Φορέστε γυαλιά ηλίου γιατί θα τυφλωθείτε από το πολύ φως.

Link to comment
Share on other sites

Κάνουν τέτοια βάναυσα πράγματα οι Έλληνες; πωπω! Τώρα απλά θα τον βγάλουν τρελό, θα πούνε ότι είχε ψυχολογικά προβλήματα και ότι έπαιζε WoW και Battlefield στον υπολογιστή και είδε πολύ βία..

Ποτέ φυσικά δεν θα δουν το περιβάλλον του παιδιού και πως αυτό διαμορφώθηκε.

[MENTION=6133]honda22[/MENTION] Οικονομολόγος δεν είμαι (και κάπου χάθηκα με τις ημερομηνίες του άρθρου), αλλά ξέρω ότι όταν δανειζόμαστε (τελευταία φορά πριν 1-3 μήνες?) το χρέος μεγαλώνει.

Link to comment
Share on other sites

Η μητέρα του δασκάλα, ο πατέρας του καθηγητής, ενώ ο αδερφός του σπουδάζει στο εξωτερικό.

Μπορεί να υπόβοσκε κάποιο ψυχολογικό πρόβλημα, τι να πει κανείς...

Συγκλονισμένη η εκπαιδευτική κοινότητα του Αγρινίου | agrinionews - Νέα και Ειδήσεις για το Αγρίνιο και την Αιτωλοακαρνανία

Link to comment
Share on other sites

Στα 309 δισ. ευρώ το χρέος της χώρας - Ειδήσεις - Οικονομία - in.gr

Βγαίνουμε από το τούνελ παιδιά. Φορέστε γυαλιά ηλίου γιατί θα τυφλωθείτε από το πολύ φως.

Δε διάβασες τα πλεονέκτηματα ρε! Αφού το λέει: Μετά όλα τα μνημόνια και κουρέματα και ελάττωση ΑΕΠ κατά 25%, χρωστάμε τα ίδια ακριβώς λεφτά, αλλά θα πρέπει να τα πληρώνουμε για πολύ περισσότερο καιρό πριν αποφασίσουν ξανά ότι το χρέος που δεν ήταν βιώσιμο πριν δεν είναι βιώσιμο πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Οικονομολόγος δεν είμαι (και κάπου χάθηκα με τις ημερομηνίες του άρθρου), αλλά ξέρω ότι όταν δανειζόμαστε (τελευταία φορά πριν 1-3 μήνες?) το χρέος μεγαλώνει.

κάθε 4-5 εβδομάδες δανειζόμαστε ομόλογα 6 εβδομάδων του 1-2δις με 4,4% επιτόκιο κάτι τέτοιο...το χρέος δεν αυξάνει λόγο του δανεισμού μόνο, αλλά για ποιο λόγο γίνεται ο δανεισμός...

π.χ. πενιχρά έσοδα από ανείσπρακτους/άδικους φόρους, δαπανηρό κράτος, ανεργία, έλλειψη κατανάλωσης, εξόφληση παλαιότερων χρεών κλπ κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.