Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Και ποια είναι η τεράστια θέση που της δόθηκε?

Γιατί από google search, τελευταία είδηση είναι 16 Μαρτίου, και ήταν ακόμα αμφιλεγόμενο αν θα πάει στον ΣΥΡΙΖΑ..

Έχεις δίκιο. Η πρόταση Τσίπρα για υπηρεσιακό πρωθυπουργό το Γερασιμο Αρσενη ήταν καθαρά συμπτωματική και έγινε με γνώμονα την τεράστια προσφορά του ανδρός στην πολιτική ζωή της χώρας.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Η πρόταση Τσίπρα για υπηρεσιακό πρωθυπουργό το Γερασιμο Αρσενη ήταν καθαρά συμπτωματική και έγινε με γνώμονα την τεράστια προσφορά του ανδρός στην πολιτική ζωή της χώρας.

Δεν τα ξέρω καλά τα πράγματα σίγουρα, και δεν ξέρω γιατί το έκανε αυτό ο Τσίπρας, αλλά.. δεν βλέπω πότε είχε σχενές σχέσεις με τα φρύδια του ΓΑΠ και του Μπένυ..

(Για αυτό σου λέω, όταν χρησιμοποιείς ένα επιχείρημα, φρόντισε να στέκει)

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ξέρω καλά τα πράγματα σίγουρα, και δεν ξέρω γιατί το έκανε αυτό ο Τσίπρας, αλλά.. δεν βλέπω πότε είχε σχενές σχέσεις με τα φρύδια του ΓΑΠ και του Μπένυ..

(Για αυτό σου λέω, όταν χρησιμοποιείς ένα επιχείρημα, φρόντισε να στέκει)

Έχεις δίκιο ρε Μυραλις συγνώμη. Υπουργός του ΠΑΣΟΚ σε όλες τις κυβερνήσεις πλην της τελευταίας ήταν πάντα στη ψυχή Συριζαιος.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο ρε Μυραλις συγνώμη. Υπουργός του ΠΑΣΟΚ σε όλες τις κυβερνήσεις πλην της τελευταίας ήταν πάντα στη ψυχή Συριζαιος.

Επίσης δεν βλέπω την σημαντική θέση που κατέχει στον ΣΥΡΙΖΑ.

Υποστήριξες ότι πρώην ΠΑΣΟΚοι, κολλητάρια των Σημίτη, Παπανδρέου και Μπένυ (όταν οι τελευταίοι ήταν πρόεδροι του ΠΑΣΟΚ) είναι πλέον στελεχάρες του ΣΥΡΙΖΑ (τουλάχιστον ισάξια στελέχη με τον Άδωνη στην ΝΔ).

Σε ρώτησα ποιοι είναι αυτοί.

Και μου απάντησες με 2 άτομα, που ΔΕΝ ανήκουν (ακόμα? επίσημα?) στον ΣΥΡΙΖΑ, άρα δεν είναι στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ και δεν έχουν θέση στον ΣΥΡΙΖΑ.

Κανένας από τους 2 δεν ήταν (ενεργός/η) στο ΠΑΣΟΚ επί προεδρίας Βενιζέλου, και ο ένας από τους 2 δεν ήταν ούτε επί προεδρίας Παπανδρέου, και ακόμα θεωρείς ότι έχεις δίκιο στο επιχείρημα σου;;;

Και όλα αυτά για να υποστηρίξεις τις κολοτούμπες του Άδωνη και να μην αναφερθείς καθόλου στον έργο του ως υφυπουργός Ναυτιλίας που εσύ ζήτησες από τον ΓιανγκΤ να πει την γνώμη του..

Ότι να 'ναι..

Αλλά ας μην χαλάμε τις καρδίες κυριακάτικα, ότι πεις παλικάρι μου! Στελεχάρες του ΠΑΣΟΚ είναι τώρα στελεχάρες στον ΣΥΡΙΖΑ, ο Σαμαράς μας σώζει, ο Γεωργιάδης δεν έκανε κολοτούμπες και ο γαϊδαρος πετάει.

----------------------------------------------------------------------------------

http://left.gr/news/stelehos-tis-troikas-ypesti-egkefaliko-kai-nosileyetai-se-nosokomeio

Από σχόλιο στο FB

ο ιδανικός ασθενής για να περιμένει για κρεβάτι σε κάποιο διάδρομο χρεοκοπημένου νοσοκομείου που εφημερεύει...

Αλλά φυσικά όχι.. Ιδιωτική κλινική και τα ρέστα

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

για την κόντρα των αποπάνω έχω να πω μόνο ένα:

μαλώνουν τα σκουπίδια πιο βρωμάει πιο πολύ!

ειλικρινά χεστήκαμε για την ΝΔ/ΠΑΣΟΚ/ΣΥΡΙΖΑ, τα υπόλοιπα κομματα και τα κοπρόσκυλα τους, γι'αυτό πιάστε δωμάτιο και βγάλτε τα μάτια σας μόνοι σας

Link to comment
Share on other sites

για την κόντρα των αποπάνω έχω να πω μόνο ένα:

μαλώνουν τα σκουπίδια πιο βρωμάει πιο πολύ!

ειλικρινά χεστήκαμε για την ΝΔ/ΠΑΣΟΚ/ΣΥΡΙΖΑ, τα υπόλοιπα κομματα και τα κοπρόσκυλα τους, γι'αυτό πιάστε δωμάτιο και βγάλτε τα μάτια σας μόνοι σας

Να χαρώ εγώ εποικοδομητικό σχόλιο με προσφορά στην συζητηση.

Link to comment
Share on other sites

τι δεν καταλαβαίνεις?

Ποια η προσφορά σου στην συζήτηση δεν καταλαβαίνω.

Ούτε κατι καινούργιο έγραψες, ούτε κάτι που δεν έχει ακουστεί 325241435674 φορές, και κυρίως ούτε προτείνεις κάτι.

Για τους κομματολάγνους, αντιδρώ στην λέξη. Ιδέες υποστηρίζω, οπότε και τα κόμματα που έχουν τις ίδιες ιδέες. Αν ο ΣΥΡΙΖΑ αλλάξει ιδέες ή βγει ένα κόμμα πιο κοντά στις δικές μου ιδέες, θα συνταχθώ με αυτό το κόμμα. Το ίδιο θα κάνουν νομίζω και οι περισσότεροι εδώ μέσα για τα κόμματα της αρεσκέιας τους.

Δεν θέλεις κόμματα; Τι θέλεις; Βασιλιά ή Δικτάτορα; Διάλαξε, βρες μια χώρα που να σε καλύπτει και να μας γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab). GTFO με τις ηλίθιες κομματικές διαφορές σας. Αυτό σας προτείνω αλλα μάλλον είσαι πολύ πολωμένος για να το καταλάβεις.

Όσο για την χώρα και τις υπόλοιπες ανοησίες.

1. τις χώρες τις κάνουν οι λαοί, οι άνθρωποι, όχι τα κόμματα, ελληνάρα του '80.

2. εσύ είσαι που έφυγες εκτός όχι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab). GTFO με τις ηλίθιες κομματικές διαφορές σας. Αυτό σας προτείνω αλλα μάλλον είσαι πολύ πολωμένος για να το καταλάβεις.

Όσο για την χώρα και τις υπόλοιπες ανοησίες.

1. τις χώρες τις κάνουν οι λαοί, οι άνθρωποι, όχι τα κόμματα, ελληνάρα του '80.

2. εσύ είσαι που έφυγες εκτός όχι εγώ.

Είδηση ήταν ότι έγινε στην προανακριτική για την λιστα Λαγκαρντ και ακολούθησε συζήτηση.

Όταν δεν υπάρχουν επιχειρήματα, οι χαρακτηρισμοί και οι προσβολές περισσευουν.

Για το (1), συμφωνώ απόλυτα,οι λαοί "κάνουν" τις χώρες, και στις χώρες με δημοκρατία (ή έστω με επίφαση αυτής) το κάνουν ΨΗΦΙΖΟΝΤΑΣ κάποιο ΚΟΜΜΑ. Αν δεν γουστάρεις λοιπόν να βλέπεις συζητήσεις για τα κόμματα αλλά προτιμάς έναν δικτάτορα για παράδειγμα, είσαι σε λάθος χώρα..

Όσο για το (2), και εδώ δημοκρατία και κόμματα έχουν και τα καταφέρνουν καλύτερα σαν χώρα γιατί ανάμεσα στα άλλα (τα οποία είναι πολλά), είναι ποιο πολιτικοποιημένοι και συνηδητοποιημένοι από το να αφορίζουν τα πάντα και να βάζουν όλα τα κόμματα στο ίδιο τσουβάλι.

Link to comment
Share on other sites

Να ανοιξεις 'αλλο thread.

Από κει και πέρα, η "συζήτηση" σας (ήμαρτον που χρησιμοποίησες αυτή τη λέξη), ήταν απλώς ένας διάλογος μεταξύ σκουπιδιών που προσπαθούσαν να αμβλύνουν τις εντυπώσεις για το που αποκτήσανε την βρώμα τους.

Όσο για τον πολυαγαπημένο σου σύριζα, και επειδή είχα την ατυχία να βιώσω ιδέες και οράματα, να σου πω ότι οι μισοί συριζαίοι που έχω γνωρίσει, πίσω από την πόρτα μου εξυστορούν την τελευταία τους κομπίνα (GASP).

Τη κουράδογένεση του πασόκ του '80 δεν την έχει πάρει το καζανάκι ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να γινει ενα thread πολιτκοlab να μπαινετε να βγαζετε τα ματια σας? Ειναι εξαιρετικα ενοχλητικο να μπαινεις σε ενα θεμα ειδησεων και να φιλτραρεις σελιδες επι σελιδων με τις ιδιες μπουρδες για το ποιος ειναι λαμογιο, ποιος δεν ειναι, ποιανου η ομαδα ειναι καλυτερη κλπ. Τσακωνεστε συνεχεια 2-3 ανθρωποι, εχουμε καταλαβει ολοι τις θεσεις σας, τις αποψεις σας αλλα, and this may come as a surprise, ΔΕΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ. Νισαφι. Ειδησεις, pretty please.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνοι. Αλλά γιατί να βάλουν να ξεκινήσει όλη αυτή η έρευνα άν δεν θέλουν να συνεχίσει ? Το ''απόρρητο'' της αποκλείεται να παραμείνει, και όλοι θα μάθουμε τι και πώς. Πως θα αποφύγει τότε ο εκάστοτε πρωθυπουργός να ξεκινήσει τη διαδικασία της διεκδίκησης ?

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα το πρωί στο ράδιο (Αλφα98.9) ό,τι οι μεγαλοπαράγοντες και τα μεγαλοστελέχη της ΕurοΒαnk, έβγαλαν την Παρασκευή ΟΛΕΣ τις καταθέσεις που είχαν στην ΕurοΒαnk.

ραδιο αρβύλα ?

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα το πρωί στο ράδιο (Αλφα98.9) ό,τι οι μεγαλοπαράγοντες και τα μεγαλοστελέχη της ΕurοΒαnk, έβγαλαν την Παρασκευή ΟΛΕΣ τις καταθέσεις που είχαν στην ΕurοΒαnk.

ραδιο αρβύλα ?

και τι είναι αυτοί για να το πουν? έχουν πληροφορίες στα απόρρητα των τραπεζών? ράδιο αρβύλα από μένα, κίτρινος τύπος και κακή δημοσιογραφία απλά για να προκαλέσουν πανικό και να αρχίσουν να τους παίρνουν τηλέφωνα...

από την άλλη όμως δεν θα μου φαινόταν και περίεργο. Ο λόγος είναι ότι με το έτσι θέλω οι τροικανοί δημιουργούν πλήγμα στην τραπεζική "σταθερότητα"

edit: και ποιος το είπε από περιέργεια; δημοσιογράφος; ή κάνας αντιμνημονιακός/συνδικαληστής/δραχμουποστηρικτής;

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα το πρωί στο ράδιο (Αλφα98.9) ό,τι οι μεγαλοπαράγοντες και τα μεγαλοστελέχη της ΕurοΒαnk, έβγαλαν την Παρασκευή ΟΛΕΣ τις καταθέσεις που είχαν στην ΕurοΒαnk.

ραδιο αρβύλα ?

Για τα μετρητά δεν ξέρω. Για τις μετοχές όμως (που θα μηδενιστούν σε κακή περίπτωση), υπάρχει κάτι.

ΤΡΑΠΕΖΑ EUROBANK ERGASIAS (ΚΟ) (ΕΥΡΩΒ): Εικόνα μετοχής - Capital.gr

ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ (KO) (ΕΤΕ): Εικόνα μετοχής - Capital.gr

Ποιός θα ρίσκαρε σήμερα άραγε, με ένα χιλιάρικο να γίνει μεγαλοεπενδυτής ??

Link to comment
Share on other sites

edit: και ποιος το είπε από περιέργεια; δημοσιογράφος; ή κάνας αντιμνημονιακός/συνδικαληστής/δραχμουποστηρικτής;
Το γνωστό παπαγαλάκι Δήμος Βερυκοκος στην πρωινή (8-10) εκπομπή. ήταν του στυλ "Σας αποκαλύπτουμε, από έγκυρη πηγή ό,τι ..."

ακούστε http://www.alpha989.com/Media.aspx?a_id=1338&item=7290&prodId=2&prodId=2 στο 6o-8ο λεπτό.

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.