Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Η τουρκική κορβέτα «TCG BAFRA», προερχόμενη από τον λιμένα της Σμύρνης, εισήλθε την 19η Μαρτίου (πρωινές ώρες) σε Ελληνικά Χωρικά Ύδατα μεταξύ Ν. Ευβοίας και Ν. Άνδρου (Στενό Καφηρέα). Στη συνέχεια, κινούμενη με πορεία Νότια-Νοτιοδυτική διήλθε μεταξύ Ν. Κέας και Ν. Κύθνου και εξήλθε από τα Ελληνικά Χωρικά Ύδατα νοτίως Ν. Κέας.

Πλοία και μέσα του Πολεμικού Ναυτικού καθώς και αεροσκάφη της Πολεμικής Αεροπορίας παρακολουθούν το εν λόγω πολεμικό πλοίο καθ’ όλη την διάρκεια του πλου του.

ΓΕΝΙΚΟ ΕΠΙΤΕΛΕΙΟ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΜΥΝΑΣ

Το παρακολουθούν το παπόρο, μην τους ξεφύγει και γυρίσει στην τουρκιά

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις τα ναυτικά σου σύνορα στα 6 ναυτικά μίλια, μπορεί ανετότατα να φτάσει μέχρι και λίγο έξω από το Σούνιο. Οι διεθνής συνθήκες επιτρέπουν 12νμ, αλλά ο φίλος γείτονας θεωρεί την επέκτασή τους casus belli.

image324.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη πρόταση για τον Κατίδη - ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΙ

**Υποθέτοντας προφανώς ότι ούτε Ναζιστής είναι, ούτε Χρυσαυγίτης, ούτε Ρατσιστής (όπως δήλωσε)... απλά εξωφρενικά ηλίθιος.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να σταματήσεις εκεί? Τόσοι και τόσοι εγκληματίες υπάρχουν που μπορεί να μην βιάζουν παιδάκια, αλλα βιάζουν ενήλικες, υπερήλικες, ληστευουν συντάξεις από ηλικιομένουν αφού μπουν σπίτια τους κτλ κτλ...

Και [MENTION=129]Chosen[/MENTION]

Δεν είπα πως θα σταματήσει.

Είπα θα μειωθεί.

Όπως και να το κάνεις δεν είναι one to one relation η κατάσταση με τις χώρες που εννοείς Πέτρο και την Ευρώπη.

Για τον [MENTION=2868]Myralis[/MENTION] δεν μιλάω για ληστείες κλπ, αλλά ναι, θέλω να μπορώ να υπερασπιστώ το σπίτι μου αν μπει ο άλλος μέσα να με κλέψει / φάει, και ναι ΔΕΝ διαπραγματεύομαι την παιδεραστία. Δεν είμαι γενικά υπερ της θανατικής ποινής, αλλά είμαι ειδικά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις τα ναυτικά σου σύνορα στα 6 ναυτικά μίλια, μπορεί ανετότατα να φτάσει μέχρι και λίγο έξω από το Σούνιο. Οι διεθνής συνθήκες επιτρέπουν 12νμ, αλλά ο φίλος γείτονας θεωρεί την επέκτασή τους casus belli.

image324.jpg

holy shit

Τοσα χρονια νομιζα οτι τα ναυτικα συνορα ειναι οπως τα χωρικα συνορα,δηλαδη μια συγκεκριμενη περιοχη ειναι μια συγκεκριμενη χωρα.

Now it makes sense

Link to comment
Share on other sites

και αν τα ναυτικά σύνορα ήταν στα 12 μίλια, όπως θα έπρεπε να είναι, απλούστατα δε θα μπορούσε η κορβέτα να κόβει βόλτες στο Αιγαίο. Με αυτές τις κινήσεις, και με την υποχωρητικότητά μας, απλώς επιβεβαιώνεται ότι τα ναυτικά μας σύνορα θα είναι στα 6 μίλια...

Link to comment
Share on other sites

και αν τα ναυτικά σύνορα ήταν στα 12 μίλια, όπως θα έπρεπε να είναι, απλούστατα δε θα μπορούσε η κορβέτα να κόβει βόλτες στο Αιγαίο. Με αυτές τις κινήσεις, και με την υποχωρητικότητά μας, απλώς επιβεβαιώνεται ότι τα ναυτικά μας σύνορα θα είναι στα 6 μίλια...

Σε γενικές γραμμές ναι. Θα μπορούσε όμως να κινείται σε διεθνή νερά ή αν ήθελε να μπει στα χωρικά μας ύδατα να ζητούσε άδεια και να έβαζε την Ελληνική σημαία πάνω από την Τούρκικη όσο θα ήτανε σε αυτά. :)

Link to comment
Share on other sites

Και [MENTION=129]Chosen[/MENTION]

Δεν είπα πως θα σταματήσει.

Είπα θα μειωθεί.

Όπως και να το κάνεις δεν είναι one to one relation η κατάσταση με τις χώρες που εννοείς Πέτρο και την Ευρώπη.

Για τον [MENTION=2868]Myralis[/MENTION] δεν μιλάω για ληστείες κλπ, αλλά ναι, θέλω να μπορώ να υπερασπιστώ το σπίτι μου αν μπει ο άλλος μέσα να με κλέψει / φάει, και ναι ΔΕΝ διαπραγματεύομαι την παιδεραστία. Δεν είμαι γενικά υπερ της θανατικής ποινής, αλλά είμαι ειδικά.

Ρε συ ο κόσμος που τα κάνει αυτά δεν ενδιαφέρεται για το αν υπάρχει ή όχι τιμωρία. Είναι ψυχολογικά άρρωστοι, το αν θα τους σκοτώσεις ή θα τους στείλεις στη φυλακή για το υπόλοιπο της ζωής τους δεν πρόκειται να παίξει ρόλο στο τι θα κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ ο κόσμος που τα κάνει αυτά δεν ενδιαφέρεται για το αν υπάρχει ή όχι τιμωρία. Είναι ψυχολογικά άρρωστοι, το αν θα τους σκοτώσεις ή θα τους στείλεις στη φυλακή για το υπόλοιπο της ζωής τους δεν πρόκειται να παίξει ρόλο στο τι θα κάνουν.

αρα τι τους θελουμε στην κοινωνια?Για να την σαπιζουν κι΄αλλο?

Δυστηχος ζουνε πισω απο τον ηλιο και ειλικρινα δεν ξερω τι θα μπορουσε να αλλαξει την κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

αρα τι τους θελουμε στην κοινωνια?Για να την σαπιζουν κι΄αλλο?

Δυστηχος ζουνε πισω απο τον ηλιο και ειλικρινα δεν ξερω τι θα μπορουσε να αλλαξει την κατασταση.

Και που βάζεις το όριο; Αυτοί που είναι στα ψυχιατρικά νοσοκομεία; Οι υπόλοιποι ισοβίτες; Αυτοί είναι οι τελευταίοι που σαπίζουν την κοινωνία, αν θέλεις να εκτελεστούν κάποιοι ξεκίνα από αυτούς που σε κυβερνάνε.

Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις να εκτελεστούν κάποιοι ξεκίνα από αυτούς που σε κυβερνάνε.

Θεωρείς ότι η πλειοψηφία του λαού δεν θα βρει να εκλέξει παρόμοιους? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ ο κόσμος που τα κάνει αυτά δεν ενδιαφέρεται για το αν υπάρχει ή όχι τιμωρία. Είναι ψυχολογικά άρρωστοι, το αν θα τους σκοτώσεις ή θα τους στείλεις στη φυλακή για το υπόλοιπο της ζωής τους δεν πρόκειται να παίξει ρόλο στο τι θα κάνουν.

Μπορεί να παίξει ρόλο αν αποφασίσουν να δεχτούν μια μικρή επέμβαση, αντί για τα ισόβια σε ψυχιατρείο.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το έχει εγγράφως; Γιατί εγώ αυτό το καθίκι δεν το πιστεύω ούτε αν μου πει ότι η Γη, γυρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.