Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Θα γίνω κακός αλλά με τις κομπίνες που διαβάζω στο δημόσιο και στον ιδιωτικό τομέα δεν αντέχω να μην πω την απορία μου. Τελικά τα φάγαμε ή δεν τα φάγαμε μαζί; Όχι όλοι αλλά πάρα πολλοί απλοί πολίτες:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνω κακός αλλά με τις κομπίνες που διαβάζω στο δημόσιο και στον ιδιωτικό τομέα δεν αντέχω να μην πω την απορία μου. Τελικά τα φάγαμε ή δεν τα φάγαμε μαζί; Όχι όλοι αλλά πάρα πολλοί απλοί πολίτες:ph34r:

Η γραμματική είναι πολύ απλή. Συνέφαγες; Αν όχι, τότε "Μαζί τα φάγανε". Και γι αυτό δεν ανέχομαι από κανέναν από αυτούς τους ελεεινούς να με συμπεριλαμβάνουν στο σινάφι τους.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει "μαζί τα φάγανε", εννοεί αυτοί με τα τσιράκια τους, τους χορηγούς τους, τους ψηφοφόρους τους, κλπ. Μέσα σε αυτούς, υπάρχουν και μερικοί που ζήλεψαν και θέλησαν κομμάτι από την πίτα. Αυτοί που πληρώνουν όμως είναι αυτοί που δεν έφαγαν ως επί το πλείστον.

Link to comment
Share on other sites

πίστευα ότι η δημαγωγία και ο λαϊκισμός έχουν όριο...

Μαντούρο: O Τσάβες ίσως επηρέασε τον Χριστό στην επιλογή του Πάπα- Capital.gr

τελικά δεν έχουν...

Μπα, σιγά μην επηρέασε.. Σιγά μην άφηνε ο Τσάβες τέτοιον παπά να γίνει Πάπας..

544378_497039173665397_1877333647_n.jpg

ο νέος Πάπας, παρέα με τον δικτάτορα της Αργεντινής Βιντέλα. Αλήθεια θα βρεθεί ποτέ κανένας Πάπας που να μην έχει σχέση με τις Χούντες και με τους Ναζί;
Link to comment
Share on other sites

πίστευα ότι η δημαγωγία και ο λαϊκισμός έχουν όριο...

Μαντούρο: O Τσάβες ίσως επηρέασε τον Χριστό στην επιλογή του Πάπα- Capital.gr

τελικά δεν έχουν...

αυτος ξεπέρασε και τον βορειοκορεάτη...

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε κακεντρεχείς όλοι σας. Αφενός κι αυτός διάβαζε και δεν πήρε χαμπάρι τι συνέβαινε επί δικτατορίας, οπότε κανένα πρόβλημα. Αφετέρου, το έχει πει και δω ένα φυντάνι: τη λύση για το πρόβλημα της Ελλάδας την έχει (είχε) ο Τσάβες. Ελπίζω να του την έγραψε σε ένα χαρτάκι πριν πάει να παίζει πόρτες με το Αφεντικό.

Εμένα θα μου εξηγήσει κανείς γιατί κάποιοι θεοσεβούμενοι όταν έρχεται η ώρα να συναντήσουν το Δημιουργό τους "δε θέλουν να πεθάνουν" ενώ πολλοί άθεοι λένε απλά "game over, γεια σας"; Δεν πιστεύω ότι κανείς τους θέλει να πεθάνει, απλά θα περίμενα οι πιστοί να είναι περισσότερο στωικοί και γαλήνιοι στην προοπτική της αιώνιας ζωής. Ειδικά αν έχουν καπαρωμένη θέση και στο υπουργικό συμβούλιο του Παραδείσου.

Link to comment
Share on other sites

πίστευα ότι η δημαγωγία και ο λαϊκισμός έχουν όριο...

Μαντούρο: O Τσάβες ίσως επηρέασε τον Χριστό στην επιλογή του Πάπα- Capital.gr

τελικά δεν έχουν...

Τον ψυχολόγησες από μακριά ότι δεν τα πιστεύει εε;

Κληρονομικό χάρισμα ;

Link to comment
Share on other sites

πίστευα ότι η δημαγωγία και ο λαϊκισμός έχουν όριο...

Μαντούρο: O Τσάβες ίσως επηρέασε τον Χριστό στην επιλογή του Πάπα- Capital.gr

τελικά δεν έχουν...

Από την άλλη βέβαια, ο Μαντούρο απλά υπέθεσε ότι ο Τσάβες εκεί πάνω, τα είπε με τον Χριστό, που "φώτισε" τους Καρδινάλιους να βγάλουν τον Πάπα.. Εμείς έχουμε πρωθυπουργό που μιλάει απευθείας με τον Θεό και τον αφήνουμε να κυβερνάει την χώρα.

Τι θέλω να πω? Ας κοιτάμε τα χάλια μας πριν κρίνουμε τον "λαικιστή" (αλλά ταυτόχρονα θρήσκο) πρόεδρο της Βενεζουέλας.

Link to comment
Share on other sites

Τον ψυχολόγησες από μακριά ότι δεν τα πιστεύει εε;

Κληρονομικό χάρισμα ;

ναι στο ελεύθερο χρόνο μου διαβάζω φλυτζάνια ελληνικού καφέ... έλα να σου πω την μοίρα σου και το ριζικό σου :-P

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά φοβάμαι ότι μακροπρόθεσμα θα αυξηθούν οι απαγωγές για λύτρα... :nada:

Εύχομαι να βάλουν τουλάχιστον κανέναν εισαγγελέα να παρακολουθεί, έστω δειγματοληπτικά, τους λογαριασμούς που ανοίγουν οι "αδιάφθοροι".

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.