Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

After Being Cut From Norway, The Pirate Bay Returns From North Korea - Falkvinge on Infopolicy

EDIT:

Σε οκτώ χρόνια κάθειρξη καταδικάστηκε ο Άκης Τσοχατζόπουλος - Ειδήσεις - Ελλάδα
πρόστιμο 520.000 ευρώ και δήμευση του ακινήτου του στη Διονυσίου Αρεοπαγίτου

Not bad, not bad...

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Με περιουσία 73 δισ., ο Κάρλος Σλιμ παραμένει ο πλουσιότερος άνθρωπος

Για τέταρτη συνεχόμενη φορά >>>> in.gr

Με μία προσωπική περιουσία που εκτιμάται στα 73 δισεκ. δολάρια (κατά 4 δισεκ. μεγαλύτερη από το περασμένο έτος), ο Μεξικανός μεγιστάνας των τηλεπικοινωνιών ξεπερνά τον Αμερικανό Μπιλ Γκέιτς, συνιδρυτή της Microsoft, ο οποίος κατατάσσεται δεύτερος με 67 δισεκ. δολάρια (6 δισεκ. περισσότερα από το 2012).

Στην τρίτη θέση ακολουθεί ο Ισπανός Αμάνθιο Γκαρθία,...... (57 δισεκ., που αντιστοιχούν σε 19,5 δισεκ. δολάρια περισσότερα από πέρυσι), ο οποίος κέρδισε δύο θέσεις στην κατάταξη και πέρασε μπροστά από τον Αμερικανό επιχειρηματία και φιλάνθρωπο Ουόρεν Μπάφετ, που έρχεται τέταρτος με 53,5 δισεκ. δολάρια (κατά 9,5 δισεκ. δολάρια πλουσιότερος από το 2012).

Link to comment
Share on other sites

Θα μου κοπούν τα δάχτυλα αφού βάζω είδηση από αυτούς τους στυλοβάτες της έγκριτης δημοσιογραφίας, αλλά wtf...

(pics censored, but not for the faint of heart)

Tanya Byrd murder: Grisly photo of smiling son Bahsid McLean with his mother's decapitated head | Mail Online

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα μας πούν να τους δίνουμε και τα χαρτιά, να τους τρατάρουμε κανένα γλυκάκι, να τους δίνουμε και σάντουιτς για το δρόμο... Ρε δε πα να γα...; http://gr.news.yahoo.com/έσπασε-στο-ξύλο-τον-κλέφτη-και-βρέθηκε-στο-062700967.html

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα μας πούν να τους δίνουμε και τα χαρτιά, να τους τρατάρουμε κανένα γλυκάκι, να τους δίνουμε και σάντουιτς για το δρόμο... Ρε δε πα να γα...; http://gr.news.yahoo.com/έσπασε-στο-ξύλο-τον-κλέφτη-και-βρέθηκε-στο-062700967.html

αμα ήταν και αλλοδαπός θα είχε μπόνους την κατηγορία της ρατσιστικής βίας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει Έχετε αναρωτηθεί ποτέ γιατί τα παιδιά που κρατούν οι ζητιάνες κοιμούνται συνεχώς; – OKTV.gr – Κάνουμε το ζάπινγκ για εσάς…!, πόσο αξιόπιστο είναι ότι γράφεται κτλ, αλλά σίγουρα με έβαλες σε σκέψεις.. (Ποτέ δεν έδινα βέβαια λεφτά σε επαίτες, γιατί το μόνο που θα καταφέρω είναι να επεκτείνω το μαρτύριο τους, κάποιος το είχε πει αυτό, αλλά δεν θυμάμαι ποιος)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει Έχετε αναρωτηθεί ποτέ γιατί τα παιδιά που κρατούν οι ζητιάνες κοιμούνται συνεχώς; – OKTV.gr – Κάνουμε το ζάπινγκ για εσάς…!, πόσο αξιόπιστο είναι ότι γράφεται κτλ, αλλά σίγουρα με έβαλες σε σκέψεις.. (Ποτέ δεν έδινα βέβαια λεφτά σε επαίτες, γιατί το μόνο που θα καταφέρω είναι να επεκτείνω το μαρτύριο τους, κάποιος το είχε πει αυτό, αλλά δεν θυμάμαι ποιος)

Αν το συνδυάσεις με αυτό που είναι αξιόπιστο, γιατί να μην ισχύει...;

Link to comment
Share on other sites

Όπως κάθε επιχείρηση που κλείνει όταν δεν έχει πια πελάτες, έτσι κι αυτή θα εξέλειπε, αν δεν υπήρχε κόσμος που να ανταποκρίνεται, αν δεν υπήρχε η συγκεκριμένη “πελατεία” της.

AYTO.-

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει Έχετε αναρωτηθεί ποτέ γιατί τα παιδιά που κρατούν οι ζητιάνες κοιμούνται συνεχώς; – OKTV.gr – Κάνουμε το ζάπινγκ για εσάς…!, πόσο αξιόπιστο είναι ότι γράφεται κτλ, αλλά σίγουρα με έβαλες σε σκέψεις.. (Ποτέ δεν έδινα βέβαια λεφτά σε επαίτες, γιατί το μόνο που θα καταφέρω είναι να επεκτείνω το μαρτύριο τους, κάποιος το είχε πει αυτό, αλλά δεν θυμάμαι ποιος)

πραγματικά ποτέ και σε κανέναν τίποτα ότι και να επικαλείται... στην κοπέλα μου κλαιγόταν ένας μέσα στο βαγόνι κλασσικά, καρκίνο το παιδί μου κλπ κλπ και με το που περνάει από δίπλα της της λέει ΑΥΤΟΛΕΞΕΊ

"Θέλω να γλύψω" (συμπεράσματα δικά σας)

Σε μένα δίνω λεφτά σε κάποιον με πατερίτσες σε νοσοκομείο, και μετά από 10 λεπτά τον βλέπω τον ίδιο όρθιο κανονικά να χοροπηδάει στο μετρό

Εγώ πιστεύω ότι μόνο αν λάβουμε εμείς μέτρα (αρχικά μη δίνοντας τίποτα) και στην συνέχεια καλώντας αστυνομία, χωρίς να κάνουμε σκηνή όπως ο δημοσιογράφος.

Σε φίλο/συνάδελφο μου (μου τα είπε τώρα που διαβάζουμε τα ποστ) η αδελφή του ήταν στο πάρκο και έπαιζε η μικρή στις κούνιες, και ξαφνικά πηδάει ένας τα κάγκελα και καθόταν πάνω από την ανιψιά του, και έκανε κίνηση να την αρπάξει. Ευτυχώς όμως τον πήρε πρέφα και άρχισε να φωνάζει οπότε έφυγε τρέχοντας. Μέσα σε ένα λεπτό όλα αυτά

ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΚΥΡΙΟΙ

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Και ναι είναι αλήθεια!

Στην Ελλάδα που διψά για ανάπτυξη, που ψάχνει για επενδύσεις, που έχει μέγιστη ανάγκη για βιομηχανική παραγωγή, οι "σοφοί" μας, αφού το έψαξαν ενδελεχώς, μεταξύ άλλων σχολών που καταργούν τμήματα, αποφάσισαν να εξαλείψουν τις σχολές Αυτοματιστών (Controll Enginear) των ΤΕΙ και εδώ να πάρουμε υπόψη ότι αντίστοιχη σχολή δεν υπάρχει στα ΑΕΙ!

Η τελική πρόταση για το σχέδιο "Αθηνά" από το υπουργείο Παιδείας | AlfaVita - Εκπαιδευτικό Ενημερωτικό Δίκτυο

Τα Τμήματα Αυτοματισμού περνούν σε καθεστώς μεταβατικότητας μέχρι να αποφοιτήσουν οι φετινοί εισακτέοι και το εκπαιδευτικό προσωπικό μοιράζεται στα Τμήματα Μηχανολογίας, Ηλεκτρολογίας και Ηλεκτρονικής, καθώς κρίθηκε ότι το γνωστικό αντικείμενο του Αυτοματισμού πρέπει να καλύπτεται στα προγράμματα σπουδών και των τριών τμημάτων.

Μια σημαντική αλλαγή που έγινε είναι ότι 10 τμήματα ΤΕΙ θα εξαιρεθούν και θα μείνουν ανοικτά μέχρι να αποφοιτήσουν οι φοιτητές. Αυτό ορίζεται έως τον Οκτώβριο του 2018, γεγονός που σημαίνει ότι οι εισακτέοι του 2012 θα μπορούν να ολοκληρώσουν τις σπουδές τους.

(Όλες οι τελευταίες αλλαγές στο σχέδιο “Αθηνά” για ΑΕΙ και ΤΕΙ – Κατατίθεται στην Βουλή | Kozan.gr : Καθημερινή ενημέρωση για την κοζάνη — Κοζάνης Κοζανη kozani kozanh kozanhs KOZANI Πτολεμαίδα, ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ)

Για ένα πράγμα είμαι σίγουρος, ο Αϊνστάιν είχε δίκιο όταν έλεγε :

"Η ανθρώπινη Βλακεία και το Σύμπαν είναι απέραντα , αν και για το Σύμπαν δεν είμαι απολύτως βέβαιος!"

Τα συμπεράσματα δικά σας !!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει Έχετε αναρωτηθεί ποτέ γιατί τα παιδιά που κρατούν οι ζητιάνες κοιμούνται συνεχώς; – OKTV.gr – Κάνουμε το ζάπινγκ για εσάς…!, πόσο αξιόπιστο είναι ότι γράφεται κτλ, αλλά σίγουρα με έβαλες σε σκέψεις.. (Ποτέ δεν έδινα βέβαια λεφτά σε επαίτες, γιατί το μόνο που θα καταφέρω είναι να επεκτείνω το μαρτύριο τους, κάποιος το είχε πει αυτό, αλλά δεν θυμάμαι ποιος)

Όσο μαθαίνεις πράγματα για τους "φιλάνθρωπους" υπερασπιστές(/δουλέμπορους) μεταναστών και μειονοτήτων όπως οι ρομά, τόσο θα αρχίzεις να συμπαθείς την Χ.Α. και θα τους βλέπεις σαν άγγελους από το Θεό κάποια στιγμή.

Τελευταίο μου ποστ σχετικά με το θέμα.

Εκατομμύρια ευρώ ημερήσιος τζίρος από κυκλώματα ανθρώπινης εκμετάλλευσης της φυλής αυτής. Απανθρωπιά στο φουλ. Δεν ξέρω αν έβαλα το σωστό βίντεο, αλλά και αυτό είναι σχετικό με το πρόβλημα.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=LGDj0B5WQaA]Gypsy Child Thieves (BBC Documentary) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.