Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Μου αρέσει που πλέον γέλαμε με τα χαλιά μας.. αντί να ξεσηκωνομαστε.. Μέχρι και οι βούλγαροι καλύτερα τα πήγαν...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Μα κι εσύ κάθεσαι και συγκρίνεις τους ραγιάδες με τους Βούλγαρους, οι οποίοι έχουν τα κότσια (να μην πω κάτι άλλο) να κάνουν επανάσταση.

Και επίσης τι είναι οι Βούλγαροι για να μην αντιδράσουν ? Σκλάβοι? Μην διακρίνω ψήγματα ρατσιστικών comment απο αριστερό , σε παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Μα κι εσύ κάθεσαι και συγκρίνεις τους ραγιάδες με τους Βούλγαρους, οι οποίοι έχουν τα κότσια (να μην πω κάτι άλλο) να κάνουν επανάσταση.

Και επίσης τι είναι οι Βούλγαροι για να μην αντιδράσουν ? Σκλάβοι? Μην διακρίνω ψήγματα ρατσιστικών comment απο αριστερό , σε παρακαλώ

«Δεν θα συμμετέχω σε μία κυβέρνηση, υπό την οποία η αστυνομία δέρνει το λαό»

Η ειδοποιός διαφορά είναι η ηθική των κυβερνώντων.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που πλέον γέλαμε με τα χαλιά μας.. αντί να ξεσηκωνομαστε.. Μέχρι και οι βούλγαροι καλύτερα τα πήγαν...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

+1

Γιατι ομως δε βγαινεις στους δρομους να ξεκινησεις την επανασταση; Γενικη ερωτηση κι οχι ειδικη γτ αν δε κανω λαθος βρισκεσαι στο εξωτερικο. Οπως κι εγω, λεω, να βγω μονος μου και να γελανε αυτοι που θα με βλεπουν απο τις γυρω καφετεριες; Ασε που θα με πουν και πρακτορα του Συριζα...

Link to comment
Share on other sites

Επίθεση με 10 (!) μολότοφ στο ΑΤ Εξαρχείων | DefenceNet.gr

Από κάπου πρέπει να ξεκινήσουν. Ντου σε κανένα αστυνομικό τμήμα. Μετά σε καμία τράπεζα. Μετά να κλείσουν καμία επιχείρηση με απεργίες.

Link to comment
Share on other sites

Πως την βρήκατε όλοι με την "επανάσταση" ; Αν μπορούσα εγώ, εσύ ή ο κυρ Μήτσος να αρχίσουμε επανάσταση μόνοι μας, δεν θα ήμασταν σε αυτή την κατάσταση. Κανείς δεν προσχεδιάζει μια επανάσταση, (ίσως προσχεδιάσει κάτι άλλο και βγει επανάσταση), αλλά συνήθως οι επαναστάσεις γίνοντε εκεί που κανείς δεν τον περιμένει, από λαό που ενώνεται, όχι που διχάζεται.

[MENTION=24311]Typhonios[/MENTION] Αναφερόμουν στους πολιτικούς όπως είπε ο Deninho και σε εμάς που κάνουμε μια απεργία κάθε 2 μήνες και χαιρόμαστε. Στην Βουλγαρία έκαναν 10 μέρες διαδηλώσεις νομίζω, και φυσικά μόνο ρατσιστικά δεν τους βλέπω, απλά εδώ πολλοί βλέπουν τους Βούλγαρους σαν έναν λαό που γουστάρει να πληρώνεται φθηνά. Ακριβαίνουν τα πάντα, η φορολογία ανεβαίνει και εμείς περιμένουμε την ΓΣΕΕ και την ΑΔΕΔΥ! Τα σκάνδαλα δεν έχουν τέλος, ονόματα πολιτικών και συγγενών τους στην λίστα Λαγκάρντ, και εμείς μαλώνουμε για την βίλα Αμαλίας. Στις Σκουριές προβάλοντε τα τσογλάνια που έκαψαν 2 φορτηγά, και δεν προβάλεται καθόλου ότι ο "Ελληνικός Χρυσός" πλήρωσε φύκια για να αγοράσει τις μεταξωτές κορδέλες των δικαιωμάτων! Στην Κρήτη 2 πόλεις θα ερημώσουν και δεν έχει ακουστεί τίποτα.

[MENTION=8837]l2phile[/MENTION] έχεις πρόβλημα σίγουρα.. Σε βάραγε ο πατέρας σου όταν ήσουν μικρός ή σε κορόιδευαν στο σχολείο? Πες μας να το λύσουμε!

Link to comment
Share on other sites

Πως την βρήκατε όλοι με την "επανάσταση" ; Αν μπορούσα εγώ, εσύ ή ο κυρ Μήτσος να αρχίσουμε επανάσταση μόνοι μας, δεν θα ήμασταν σε αυτή την κατάσταση. Κανείς δεν προσχεδιάζει μια επανάσταση, (ίσως προσχεδιάσει κάτι άλλο και βγει επανάσταση), αλλά συνήθως οι επαναστάσεις γίνοντε εκεί που κανείς δεν τον περιμένει, από λαό που ενώνεται, όχι που διχάζεται.

Συμβολικα και γενικα μιλησα(/πληκτρολογησα). Λες να εννοουσα να παρω ενα πλακατ και να βγω να φωναζω; Το πολυ πολυ να με παιξουν στο Ραδιο Αρβυλα.

Ουτε η επανασταση γινεται με Big Bang απο μια αρχικη θεμελιωδη κατασταση. Ο ενας με τον αλλο και παει πιο περα. Κι αντε να πετυχεις το αυθορμητο, το μη εκπορευομενο-ελεγχομενο

απο κομμα θα το καταφερεις; Τωρα πια παντως καταλαβαινω τι βλακας ημουν οταν στο τελος των συνελευσεων παλια στη σχολη πεταγοταν ο ομιλητης της ΠΚΣ ή ΕΑΑΚ κι ελεγε

για συμμετοχη σε πορειες εγαζομενων για συμπαρασταση. Μπα, το καφεδακι μου φαινοταν καλυτερο...:suicide2:

Link to comment
Share on other sites

το αφήνω στην κρίση σας

Να μην πληρώσουν χαράτσι οι πλημμυροπαθείς ζητά ο ΣΥΡΙΖΑ - Ειδήσεις - Ελλάδα - in.gr

όχι το να μην πληρώσουν χαράτσια (το οποίο βρίσκω λογικό), αλλά την συμπεριφορά του κόμματος

Link to comment
Share on other sites

το αφήνω στην κρίση σας

όχι το να μην πληρώσουν χαράτσια (το οποίο βρίσκω λογικό), αλλά την συμπεριφορά του κόμματος

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς, ποια συμπεριφορά?

Υ.Γ. Πέθανε η κοπέλα που έβαλε πριν ο Lakisss, πραγματικά κρίμα, από εκεί που δεν το περιμένεις..

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω εγώ το εκ λαμβάνω σαν λαικισμό...είναι αδιανόητο με μια νεροποντή, κεραυνό να λες για μνημονιακές κυβερνήσεις κλπ ουσιαστικά ψηφοθηρώντας, ακραίους αριστερισμούς λέγοντας για ξεπούλημα κλπ, δηλαδή την στιγμή που ο κόσμος υποφέρει... να μείνει απλά στα κακός κείμενα και τίποτα άλλο. Ας προτείνει λύση, και όχι κατηγορίες...

έτσι το βλέπω..

υγ. κρίμα...νόμιζα ότι γλύτωσε και είχα ανακουφιστεί...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.