Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Θες να δώσουμε σε όλους τους ιδιωτικοσεκιουριτάδες απόφοιτους δημοτικού όπλα και να τους πείσουμε ότι είναι αστυνομικοί;

τοτε δεν υπαρχει λογος να υπαρχουν για φυλακες.

Link to comment
Share on other sites

τοτε δεν υπαρχει λογος να υπαρχουν για φυλακες.

Υπάρχει, είναι ο ίδιος που έχει "φύλακες" και στο Zara. Για να αποτρέψουν τους λιγότερο αποφασισμένους, να σταματήσουν τους λιγότερο οργανωμένους και να αντιδράσουν ψύχραιμα σε περίπτωση ανάγκης, καλώντας την αστυνομία και δίνοντας αξιόπιστες πληροφορίες για να κάνει τη δουλειά της.

Προφανώς οι δράστες εδώ είναι κακοποιοί. Αλίμονο όμως αν κάθε εταιρεία είχε δικαίωμα να συντηρεί ιδιωτικούς στρατούς ανεκπαίδευτων ενόπλων. Κι ακόμη χειρότερα αν ήταν καλά εκπαιδευμένοι και αδίστακτοι.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει, είναι ο ίδιος που έχει "φύλακες" και στο Zara. Για να αποτρέψουν τους λιγότερο αποφασισμένους, να σταματήσουν τους λιγότερο οργανωμένους και να αντιδράσουν ψύχραιμα σε περίπτωση ανάγκης, καλώντας την αστυνομία και δίνοντας αξιόπιστες πληροφορίες για να κάνει τη δουλειά της.

Προφανώς οι δράστες εδώ είναι κακοποιοί. Αλίμονο όμως αν κάθε εταιρεία είχε δικαίωμα να συντηρεί ιδιωτικούς στρατούς ανεκπαίδευτων ενόπλων. Κι ακόμη χειρότερα αν ήταν καλά εκπαιδευμένοι και αδίστακτοι.

αλλο το ενα αλλο το αλλο...

στις Σκουριες καταστραφηκε εξοπλισμος αρκετων χιλλιαδων ευρω.

Link to comment
Share on other sites

αλλο το ενα αλλο το αλλο...

στις Σκουριες καταστραφηκε εξοπλισμος αρκετων χιλλιαδων ευρω.

αρα . οι ενοπλοι φρουροι/φυλακες στην προσπαθεια ν αμυνθουν των υλικων αγαθων μιας (ασφαλισμενης) εταιρειας ,ελεγχουν,κρινουν,δικαζουν και καταδικαζουν τους αλητες με ποινη = (οπου σε βρει η σφαιρα μου)

αν μπω στο σπιτι σου και μου τραβηξεις καμια μπαταρια θα το θεωρησω 'δικαιο' μιας και ειναι χωρος ιερος....

αλλα να βγει καθε κομπλεξικος/προβληματικος μ ενα κουμπουρι στο χερι ειναι τελειως διαφορετικο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Άμα ήταν βουλευτή ΠΑΣΟΚοΝΔοΔΗΜΑΡ, και για 36μύρια χρέη, θα την έβρισκαν την άκρη...

Χάριν του διαλόγου, ας υποθέσουμε ότι η είδηση αφορά βουλευτή ΠΑΣΟΚοΝΔοΔΗΜΑΡ και "έχουν βρει την άκρη"

Πως το σχολιάζεις;

Link to comment
Share on other sites

Χάριν του διαλόγου, ας υποθέσουμε ότι η είδηση αφορά βουλευτή ΠΑΣΟΚοΝΔοΔΗΜΑΡ και "έχουν βρει την άκρη"

Πως το σχολιάζεις;

Το "έχουν βρει την άκρη", αφορά σε αυτά που θάβουν και δεν εισπράττουν ποτέ, οπότε δε θα υπήρχε είδηση να σχολιάσω. Σαφώς και είμαι υπέρ στο να εισπράξουν από ΟΛΟΥΣ όσους χρωστάνε, με προτεραιότητα αυτούς με τα περισσότερα. Αλλά είναι ουτοπικό...

Link to comment
Share on other sites

Το "έχουν βρει την άκρη", αφορά σε αυτά που θάβουν και δεν εισπράττουν ποτέ, οπότε δε θα υπήρχε είδηση να σχολιάσω. Σαφώς και είμαι υπέρ στο να εισπράξουν από ΟΛΟΥΣ όσους χρωστάνε, με προτεραιότητα αυτούς με τα περισσότερα. Αλλά είναι ουτοπικό...

Η "είδηση" λέει

Μάλιστα οι εφοριακοί απορούν πως είναι δυνατόν η εταιρεία να μην ξεχρεώνει τις οφειλές της, καθώς σύμφωνα με τους ισολογισμούς έχει κέρδη εκατοντάδων χιλιάδων ευρώ ετησίως, μοιράζοντας μέρισμα στους μετόχους.

Αυτό δεν σημαινει ότι έχουν λεφτά, απλά φοροδιαφευγουν?

Link to comment
Share on other sites

οχι. αλλο οι οφειλες σου, σε τριτους κτλ. και αλλο οι φοροι και οτιδηποτε χρωστας σε εφορια κτλ...

εκτος εαν εννοουν χρεος προς το κρατος. δεν ειναι ξεκαθαρο.

.υ.γ σορρυ τωρα το ξαναδιαβασα.

ετσι οπως ειναι γραμενο, λεει οτι χρωσταει στην εφορια.

Link to comment
Share on other sites

Είπα κάτι διαφορετικό εγώ;

Μην αρπαζεσαι, απλα ρώτησα. Δεν ήμουν σίγουρος ότι κατάλαβα την είδηση.

Έχει πάντως ενδιαφέρον να δούμε την συνέχεια.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Μην αρπαζεσαι, απλα ρώτησα. Δεν ήμουν σίγουρος ότι κατάλαβα την είδηση.

Έχει πάντως ενδιαφέρον να δούμε την συνέχεια.

Δεν αρπάχτηκα, απλά ρώτησα :)

Νομίζω ότι post μου, δε δίνει περιθώρια για αμφισβήτηση. Να τιμωρείται όποιος παραβαίνει το νόμο. Να πληρώνει όποιος χρωστάει.

Link to comment
Share on other sites

Το "έχουν βρει την άκρη", αφορά σε αυτά που θάβουν και δεν εισπράττουν ποτέ, οπότε δε θα υπήρχε είδηση να σχολιάσω. Σαφώς και είμαι υπέρ στο να εισπράξουν από ΟΛΟΥΣ όσους χρωστάνε, με προτεραιότητα αυτούς με τα περισσότερα. Αλλά είναι ουτοπικό...

Η παραπομπή που έβαλα οδηγεί στην σελίδα του Βαξεβάνη ο οποίος έβγαλε το σκάνδαλο του "έχουν βρει την άκρη" Ξυνή.

Είναι άδικο να τους τσουβαλιάζουμε όλους αδικώντας ανθρώπους που κάνουν την δουλειά τους

Link to comment
Share on other sites

Η παραπομπή που έβαλα οδηγεί στην σελίδα του Βαξεβάνη ο οποίος έβγαλε το σκάνδαλο του "έχουν βρει την άκρη" Ξυνή.

Είναι άδικο να τους τσουβαλιάζουμε όλους αδικώντας ανθρώπους που κάνουν την δουλειά τους

Γιάγκο, ειλικρινά, έχω σταματήσει να διαβάζω όλα αυτά που δε βγαίνουν άκρη. Για κάθε έναν που πληρώνει, είναι άλλοι 10 που κυκλοφορούν ελεύθεροι και συνεχίζουν να κλέβουν. Έχω και προσωπικά παραδείγματα και από συναδέλφους στη δουλειά, με "επιχειρηματίες" που βάρεσαν κανόνι, χρωστάνε μύρια, αφήνουν απλήρωτους υπαλλήλους των 700€ και την ίδια στιγμή ανοίγουν άλλες εταιρίες χωρίς να τους εμποδίζει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.