Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Οι καταδότες (να μην πούμε ρουφιάνοι, δεν είναι ευγενικό) είναι το μικρότερο από τα προβλήματα. Αν εσύ παρανομείς, και εγώ σε πιάσω, σε σαπίσω στο ξύλο και σε πάω στην αστυνομία, πες μου αν "βοήθησα την Αστυνομία" ή αν έκανα "αντιποίηση Αρχής".

Τίποτα από αυτά δεν θα γίνει.

Απλά βρήκαν ένα τρόπο να βάλουν "τα δικά μας παιδιά" από το παράθυρο.

Link to comment
Share on other sites

Οι καταδότες (να μην πούμε ρουφιάνοι, δεν είναι ευγενικό) είναι το μικρότερο από τα προβλήματα. Αν εσύ παρανομείς, και εγώ σε πιάσω, σε σαπίσω στο ξύλο και σε πάω στην αστυνομία, πες μου αν "βοήθησα την Αστυνομία" ή αν έκανα "αντιποίηση Αρχής".

Δίλημα άνευ ουσίας. Αν κάποιος παρανομεί -και γνωρίζεις σίγουρα τη φύση της παρανομίας- έχεις δικαίωμα -εφ όσον μπορείς- να τον σταματήσεις. Αν κριθεί απαραίτητο (και εδώ είναι λίγο λεπτό το σημείο) μπορείς να κάνεις χρήση βίας (έχει σημασία τι απειλείται και τι είδος βιας θα ασκηθεί -να μην είναι υπέρμετρο-). Κύριος στόχος σου είναι να τον αποτρέψεις απο το να τελέσει την άδικη πράξη. Αντιποίηση αρχής έχεις όταν συνειδητά υποδύεσαι τον αστυνομικό (παπατζιλίκια τύπου ''είμαι ασφαλίτης'').

....Βέβαια να υποθέσω ότι αν κάποιος επιβουλευτεί την περιουσία σου ή χειρότερα τη ζωή σου, όλα τα παραπάνω θα ήταν αυταπόδεικτα, έτσι ?? ;)

Link to comment
Share on other sites

In fact, Kiziria has no affiliation with the Louis Vuitton company

Άρα είναι μαϊμού.. στην Ελλάδα θα τα πουλάνε οι πακιστανοί έξω από την ΑΣΟΕΕ, με το στοκ μέσα στην ΑΣΟΕΕ....:hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Επέμβαση στο Μαλί | INFOWAR

"Σχέδια εισβολής

Όλες οι πληροφορίες συνηγορούν ότι ενδεχόμενη επέμβαση στο Μαλί θα αποτελεί έναν ακόμη «πόλεμο δι’ αντιπροσώπων». Θεωρητικά, τις επιχειρήσεις θα αναλάβουν στρατιώτες από γειτονικές αφρικανικές χώρες, υπό την εποπτεία του ΟΗΕ. Στην πραγματικότητα όμως οι λεπτομέρειες της επιχείρησης αποφασίζονται στο Πεντάγωνο αλλά και στο γαλλικό και το γερμανικό υπουργείο Άμυνας. Αρκετοί από τους στρατηγούς που θα διοικούν τους αφρικανούς στρατιώτες έχουν εκπαιδευθεί και διατηρούν στενές επαφές με τις γερμανικές ένοπλες δυνάμεις στο πλαίσιο ειδικού προγράμματος εξοπλισμού ξένων στρατευμάτων με την ονομασία AH-P. Άλλωστε η Γερμανία εξοπλίζει στρατιωτικά το Μαλί από το 2007 (μαζί με τη Γκάνα, την Υεμένη, τη Ναμίμπια και την Τανζανία) ενώ από το 2009 δημιούργησε στη συγκεκριμένη αφρικανική χώρα και κέντρα εκπαίδευσης για μηχανικούς του στρατού και άλλες ειδικότητες.

Ευθύνη προστασίας ή κατάκτησης;

Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι οι ισλαμιστές του Μαλί επιχειρούν να εγκαθιδρύσουν ένα από τα πιο σκοταδιστικά και αυταρχικά καθεστώτα στον πλανήτη. Στις περιοχές, που βρίσκονται υπό τον έλεγχό τους, έχουν ήδη επιβάλλει τη Σαρία, τον ιερό νόμο των μουσουλμάνων ενώ στρατολογούν ανήλικα παιδιά για τον επερχόμενο πόλεμο.

Όπως αποκάλυπτε σε πρόσφατο αφιέρωμά της η εφημερίδα Independent, πριν από μερικούς μήνες μια γυναίκα καταδικάστηκε να μαστιγωθεί 100 φορές επειδή προσέφερε νερό σε έναν άνδρα ενώ δεκάδες άλλες ξυλοκοπούνται από τη θρησκευτική αστυνομία εάν βρεθούν να μην καλύπτουν πλήρως το πρόσωπό τους. Ανθρωπιστικές οργανώσεις καταγγέλλουν ότι αρκετοί μαχητές χρησιμοποιούν τη γνωστή τακτική του λευκού γάμου για να βιάζουν νεαρές κοπέλες: Ο άνδρας νυμφεύεται για λίγες ώρες τη γυναίκα και στη συνέχεια την χωρίζει αμέσως μετά την τέλεση της ερωτικής πράξης ή του βιασμού."

Link to comment
Share on other sites

Εισβολή, εκπαίδευση με το ζόρι και όταν εξανθρωπιστούν ας φύγουμε.

-1 First world problem...

AspireAssist: Νέα μέθοδος αδυνατίσματος αποβάλει το φαγητό από το στομάχι σου!

Link to comment
Share on other sites

Απειλεί και η Αλβανία για την ΑΟΖ! - "Αν τολμήσει η Ελλάδα να ανακηρύξει ΑΟΖ θα αντιδράσουμε"!

μα....αυτοι ειναι φιιιιλοι μας !!

παει ,χαλασε ο κοσμος!

διαβαστε κι αυτο.....

Έγινε επεξεργασία από makio
Link to comment
Share on other sites

οσο θα μας κυβερνανε τεοιοι προδοτες και δοσιλογοι, αυτα θα γινονται.

που εισαι ρε παπαδοπουλε αυτο εχω να πω.

Link to comment
Share on other sites

Ας εξαλείψουν το λάδωμα, που ειδικά στην Αθήνα νομίζω έχει παρει τρομακτικές διαστάσεις, και μετά συζητάμε..

Τι καλό θα προσφέρουν δηλαδή οι +5 ώρες και τα ακριβότερα παράβολα αν και πάλι ο εξεταζόμενος θα πρεπει να λαδώσει για να περάσει?

Μόνο οι σχολές οδηγών θα κερδίσουν.

Link to comment
Share on other sites

Here's why, according to Paul Shawcross, chief of the Science and Space Branch of the Office of Management and Budget, who wrote an epic response to the petition and its nearly 35,000 signatories:

- The construction of the Death Star has been estimated to cost more than $850,000,000,000,000,000. We're working hard to reduce the deficit, not expand it.

- The Administration does not support blowing up planets.

- Why would we spend countless taxpayer dollars on a Death Star with a fundamental flaw that can be exploited by a one-man starship?

3sjg3i.jpg

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.