Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Δηλαδή είναι New Work Times VS strategyreports.wordpress και περιμένεις να εμπιστευτώ το δευτερο?

Το οποίο γράφει

Το δημοσίευμα, αφού προτρέπει εμμέσως πλην σαφώς στη μείωση της οροφής του προσωπικού των Ενόπλων Δυνάμεων, επικαλείται την άποψη του Kritikos, κατά τον οποίο η στρατιωτική ηγεσία αντιστέκεται στις περικοπές των αμυντικών δαπανών, παίζοντας το “χαρτί” της Τουρκίας!

Αναφερομένο στις παραβιάσεις του Εθνικού Εναέριου Χώρου στο Αιγαίο, το δημοσίευμα υποστηρίζει ότι τα ελληνικά ΜΜΕ κατέγραψαν τουλάχιστον μία παραβίαση του ΕΕΧ από την Τουρκία τους τελευταίους μήνες, ενώ το τουρκικό Γενικό Επιτελείο καταγράφει συνεχείς παραβιάσεις από την Ελλάδα, την Ιταλία και το Ισραήλ!

Για το πρώτο κομμάτι, νομίζω πως ισχύει! Το “χαρτί” της Τουρκίας ακούγεται συχνά από μη στρατιωτικούς, υποθέτω και από στρατιωτικούς.

Για το δευτερο, ας σοβαρευτούμε, πραγματικά θεωρείς ότι οι Έλληνες δεν κάνουν παραβιάσεις του Τουρκικού εναέριου χώρου, ή ότι εστω και οι 2 πλευρές δεν δίνουν στα ντόπια ΜΜΕ ότι αυτά θέλουν?

Είμαι σίγουρος ότι στην Τουρκία τα ΜΜΕ λένε για "Ελληνικές προκλήσεις", μπορεί να μην είναι αλήθεια, αλλά τόσο αλήθεια μπορεί να είναι και αυτά που λένε τα δικά μας ΜΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα κράτη στον ΑΕΠ συνυπολογίζονται τα ακίνητα που έχει το κράτος. Όταν υπολογίζαν το χρέος vs ΑΕΠ τα αστέρια αποφάσισαν ότι στην περίπτωση της Ελλάδας δε θα το κάνουν, και ανέβασαν στο Θεό τον λόγο αυτό.

Τάδε έφη γερμανός οικονομολόγος στο αεροπλάνο απο Αθήνα=>Μονακό πριν κάνα 2 χρονάκια.

Το πώς θα δηλώσει το 1% του ΑΕΠ των στρατιωτικών δαπανών μας μάρανε...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι New Work Times VS strategyreports.wordpress και περιμένεις να εμπιστευτώ το δευτερο?

Προσπάθησε να μην έχεις κολλήματα ταμπέλας

Θα σου πρότεινα να εμπιστεύεσαι την κρίση σου αφού διασταυρώσεις πολλάκις μια πληροφορία.

Wikileaks & New York Times

"Chris Spannos: Θα ήθελα να ξε- κινήσουμε από την εποχή πριν τη δημιουργία του wikileaks το 2006. Πες μας πώς αντιλαμβανόσουν τότε τους New York Times και το ρόλο τους στη συλλογή πληροφο- ριών και στον καθορισμό της κοινής γνώμης.

Julian Assange: Τότε δεν αντι- λαμβανόμουν ιδιαίτερα το ρόλο των New York Times, και αυτό εί- ναι κάτι ενδιαφέρον, καθώς ήμουν εξοικειωμένος με καμπάνιες για την ελευθερία του λόγου μέσω της χρήσης υψηλής τεχνολογίας. Αντιλαμβανόμουν πως ήταν μία ισχυρή φωνή της Ανατολικής ακτής των ΗΠΑ, ότι ήταν ένας δημοφιλής οργανισμός, που μπορούσε να καθορίζει ατζέντες, παρ' όλο που η εικόνα της εφημερίδας είχε αμαυ- ρωθεί από το πώς είχε καλύψει τον πόλεμο στο Ιράκ και απ’ όσα φαίνεται ότι συνέβησαν με τη Judith Miller και το σχετικό φιάσκο. Σ’ αυτή την περίπτωση οι New York Times είχαν διαστρεβλώσει αποτελεσμα- τικά την πραγματικότητα, ώστε η υπαιτιότητα για εκείνα τα σκάνδαλα να αποδοθεί στη Judith Miller αντί στην ίδια την εφημερίδα. Ανάλογου μεγέθους είναι και τα σκάνδαλα που κατέληξαν στην παραίτηση του πρώην αρχισυντάκτη των Times και στον διορισμό του τωρινού, Bill Keller."

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να προλάβουν τα παιδιά να βγάλουν απο μέσα τις βενζίνες.. Είναι καλύτερο να μπορεί να γίνει ντόρος και να ασχολούμαστε με αυτό από το να υπάρχουν αδιάσειστα στοιχεία και να μην μιλήσει ούτε ο ΣΥΡΙΖΑ ούτε κανείς...

Ποινή φυλάκισης 8 μηνών στον Γιάννη Κουράκη με τριετή αναστολή για παράβαση καθήκοντος |*Cretalive [MENTION=14904]filthy_dwarf[/MENTION] (για κάτι παλιά ΠΜ)..

Γιατί να έχουμε αναστολές σε αυτό το κράτος ρε γμτ? έφταιξες? μέσα και σκάσε!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να έχουμε αναστολές σε αυτό το κράτος ρε γμτ? έφταιξες? μέσα και σκάσε!

Γιατί για παράδειγμα εγώ όταν ήμουν 15 ετών και με μπαγλάρωσαν οι μπάτσοι χωρίς λόγο και μου φόρτωσαν τα κερατα τους σε βαθμό που μονο την κατάσταση τις αστυνομικής κατάθεσης στον τσάκωνα θα πει... MAN ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ! αυτά δεν γίνονται!

εγώ θα ήμουν 3,5 χρονια φιλάκι, γιατί το δικαστικό σύστημα δεν μπορεί να δικαιολογήσει πως ο μπάτσος μπορεί να σου φορτώσει πράγματα όσο κραυγαλέα και να το κάνει.. δικαστής στην πλάτη του δεν θα το πάρει ποτε...

οποτε άμα δεν έχεις κάνει στην ζωή σου τίποτα και γενικά δεν υπάρχουν ενδείξεις πως θα κινδυνέψουν και άλλες ζωές από εσένα. υπάρχει η αναστολή (που φυσικά και αυτή γίνετε λάστιχο για το που το θέλει ο καθένας)

Link to comment
Share on other sites

The Photo Palace: French WWI images found still in camera

To video προβάλλει ''περίεργες'' σκηνές. (nsfw + τηλεοπτική σαβούρα στο maximum)

Newsbeast.gr | ΚΟΣΜΟΣ : Ένα ριάλιτι... Σόδομα και Γόμορρα

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

The Photo Palace: French WWI images found still in camera

To video προβάλλει ''περίεργες'' σκηνές. (nsfw + τηλεοπτική σαβούρα στο maximum)

Newsbeast.gr | ΚΟΣΜΟΣ : Ένα ριάλιτι... Σόδομα και Γόμορρα

λιγο πολυ ξερουμε ποσο για τον Π****ο ειναι οι αγγλοι και οι αγγλιδες.Αλλα δεν μου κανει εντυπωση στις κοινωνιες που ζουνε.Το θεμα ειναι οτι τα καουν εδω, ειναι ο παραδεισος τους.

Link to comment
Share on other sites

The Photo Palace: French WWI images found still in camera

To video προβάλλει ''περίεργες'' σκηνές. (nsfw + τηλεοπτική σαβούρα στο maximum)

Newsbeast.gr | ΚΟΣΜΟΣ : Ένα ριάλιτι... Σόδομα και Γόμορρα

Διακοπες κανω σε ενα χωριο διπλα απο το Καβο.

και πηγαινω και εκει καμια φορα.το τι γινεται τα εχω δει απο κοντα αρκετες φορες...

το θεμα ειναι οτι πριν 5-6 χρονια ηταν που γινοταν ο πανικος.

τωρα τους θυμηθηκε να τα βαλουν αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.