Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Γιατί στην τελική τα τελευταία Χ χρόνια μας έχει κάνει απείρως μεγαλύτερη ζημιά η εαυτολαγνεία και ο ναρκισσισμός, παρά η σκληρή αυτοκριτική, που τελευταία μάλιστα έχει κυρηχθεί και ανθελληνική.

Μεγάλη αλήθεια :hm:

Ξέρω, ξέρω, βλασφήμια, ανθέλληνας, τα έχω συνηθίσει. Είναι ένα από τα τιμήματα του να βάζεις τον άνθρωπο πάνω από τον συμπατριώτη.

:hug:

Το κράτος είναι υπεύθυνο για το ψευτοδήθεν που μας ανεβάζει, χωρίς να μας ΠΑΙΔΕΥΕΙ. Αν είχαμε σωστή παιδεία

Αν μας παίδευε κατάλληλα, τότε θα αντιδρούσαμε με επιχειρήματα τύπου γιατί έτσι για να τα κάνουμε πάλι μπάχαλο.

Έπειτα θα διαβάζαμε αυτόν και θα καμαρώναμε με το στήθος ψηλά για τα κατορθώματά μας.

Δυστυχώς οι καταστροφικές συνιστώσες είναι περισσότερες/ισχυρότερες από ότι οι παράγοντες βελτίωσης και ανάπτυξης.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολύ λάσπη έπεσε και αδικήθηκε ένα καλό παλικάρι :p

Kασιδιάρης: "Εμείς δεν απειλούμε. Δεν μας το επιτρέπει η ηθική μας"

Δίκιο έχεις, πέταξε πολύ λάσπη ο φίλος σου.. Μπορεί να μην έχω κανέναν λόγο να πιστέψω αυτά που λέει ο Κασιδιάρης, ή αυτά που γράφοντε από την άλλη μεριά εδώ , αλλά σίγουρα είμαι πιο κοντά στο inδymedia.

Link to comment
Share on other sites

Με τις λέξεις παίζουμε Πέτρο και χάνετε η ουσία. Η ουσία είναι ότι οι Έλληνες δεν είναι τεμπέληδες αλλά ούτε εργασιομανείς όπως οι Ιάπωνες. Ο έλληνας είναι εργατικός απλά χρειάζεται κίνητρο. Χωρίς κίνητρο δεν.

stop, μην ακούω για κίνητρο γιατί μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι. Έπηξε το δημόσιο με κίνητρα αλλά υπηρεσίες επιπέδου δεν είδαμε (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων)

Εγώ θα πώ κάτι καινούριο το οποίο όμως -δυστυχώς- έζησα. Από τα υπερβολικά πολλά κίνητρα κάποιοι γίνανε οκνηροί, τεμπέληδες και πλέον ανίκανοι και αποκτήσανε και ύφος τύπου "με έχουν ανάγκη", ασχέτως αν τελικά έπεζαν πασιέτζα 7 ώρες την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

stop, μην ακούω για κίνητρο γιατί μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι. Έπηξε το δημόσιο με κίνητρα αλλά υπηρεσίες επιπέδου δεν είδαμε (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων)

Εγώ θα πώ κάτι καινούριο το οποίο όμως -δυστυχώς- έζησα. Από τα υπερβολικά πολλά κίνητρα κάποιοι γίνανε οκνηροί, τεμπέληδες και πλέον ανίκανοι και αποκτήσανε και ύφος τύπου "με έχουν ανάγκη", ασχέτως αν τελικά έπεζαν πασιέτζα 7 ώρες την ημέρα.

Πάλι με το δημόσιο γμτ, έλεος φέρτε κάποιο άλλο παράδειγμα. Σκάρτο εκατομμύριο είναι, δεν υπάρχουν άλλοι έλληνες;

Όταν λέω κίνητρο εννοώ σοβαρό κίνητρο όχι δεκάρες. Πάρε έναν υπάλληλο κράτησε τον ένα χρόνο και μετά κάνε τον συνέταιρο να δεις

Link to comment
Share on other sites

Και το Λονδίνο στα χέρια της Goldman Sachs

"Έναν πρώην άνθρωπο της Goldman Sachs και μάλιστα καναδικής καταγωγής επέλεξε η Βρετανία για τη θέση του διοικητή της Κεντρικής της Τράπεζας.

Ο Μάρκ Κάρνει καταλαμβάνει τη σημαντικότερη θέση που μπορεί να έχει μη εκλεγμένος αξιωματούχος στη Μεγάλη Βρετανία (με εξαίρεση… τη βασίλισσα).

Ο Κάρνεϊ χαρακτηρίστηκε από τον Βρετανό υπουργό οικονομικών ως ο καταλληλότερος άνθρωπος στον πλανήτη να αναλάβει την Κεντρική Τράπεζα. Βρετανικά μέσα ενημέρωσης επισημαίνουν ότι κατάφερε να διασώσει τον Καναδά από τις χειρότερες συνέπειες της παγκόσμιας οικονομικής κρίσης.

Αυτό που δεν εξηγούν βέβαια είναι ότι το τραπεζικό σύστημα του Καναδά έχει ορισμένες από τις αυστηρότερες ρυθμίσεις μεταξύ των μεγάλων οικονομιών της Δύσης – γεγονός που προφανώς έπαιξε καθοριστικό ρόλο όταν η οικονομία-καζίνο έπεσε στα αβαθή της ύφεσης."

Link to comment
Share on other sites

O Πέτρος και η μισή Αθήνα

"Το λέω γιατί ακόμα κι αν κάνω ότι δεν πρόσεξα το απολύτως ρατσιστικό «αδελφή»… ως γυναίκα δυσκολεύομαι να μην σταθώ στο «έχω πηδήξει».

Βεβαίως ζούμε σε μια κοινωνία όπου για πολλά αγόρια έχει σημασία να αποδείξουν ποιος την έχει μεγαλύτερη (αν και εν προκειμένω, ο κ. Τατσόπουλος κατά τις φήμες στις οποίες και απαντά, είναι ακόμα μακριά απ’ αυτό το ψυχοφθόρο των μεγεθών). Δεν βρίσκω τον λόγο όμως, που αυτό θα πρέπει να το αντιλαμβανόμαστε ως κάτι το σύνηθες, ως κάτι που απλώς συμβαίνει και όχι ως κάτι που δεν θέλουμε κυρίως από τους ανθρώπους που θέλουν να πάρουν στα χέρια τους την τύχη του τόπου."

δὲν ἔχω ἀφήσει ποῦτσο νὰ στάξει χάμω καὶ μερικοὶ συνεχίζουν νὰ μὲ ἀποκαλοῦν στρέητ

"Πραγματικὰ ἀδιαφορῶ ἂν ὁ Π. Τατσόπουλος ἔχει πηδήξει δέκα, ἑκατό, χίλιες ἢ ἑκατομμύρια Ἀθηναῖες. Αὐτὸ ποὺ μὲ ἐνοχλεῖ στὴ δήλωσή του δὲν εἶναι ὁ κομπασμὸς περὶ τῆς ἔντονης σεξουαλικῆς του ζωῆς, ἀλλὰ ἡ ὁμοφοβία ποὺ τὴν χαρακτηρίζει ἀπὸ ὅπου καὶ ἂν τὴν πιάσεις. Τὸ γεγονὸς ὅτι τυχαίνει ὁ Τατσόπουλος, ἐκτὸς ἀπὸ συγγραφέας τοῦ ὁποίου κάποια βιβλία δυστυχῶς μοῦ ἔχουν ἀρέσει, νὰ εἶναι ἐπίσης καὶ βουλευτὴς τοῦ ΣΥΡΙΖΑ καθιστᾶ τὴν ὁμοφοβία τῆς δήλωσής του ἀκόμη πιὸ προβληματική. Τὸ γεγονός, δέ, ὅτι ὁ σχολιασμὸς τῆς δήλωσης στὰ socialmedia ὄχι μόνο δὲν ἐπισημαίνει τὴν ὁμοφοβική της διάσταση (μὲ ἐλάχιστες ἐξαιρέσεις), ἀλλὰ ἀντιθέτως ἐνισχύει τὴν ὁμοφοβία τὸ λὲς καὶ τρομακτικό."

Τατσόπουλος: "Κοιμήθηκα ομοφυλόφιλος και ξύπνησα ομοφοβικός"

"Επίθεση Τατσόπουλου στους συντρόφους του μέσω Facebook. Τους κατηγορεί ότι τον "έριξαν στα σκυλιά" για μια φράση που απομονώθηκε"

--------------------------------------------

Αντί να οδηγηθεί σε κάποια αυτοκριτική ( Όλοι λέμε βλακείες κάποιες φορές) ξιφουλκεί εναντίων των συντρόφων του!

Να τον χαίρονται εκεί στον Σίρριζα θα τους γλιτώσει από πολλούς ψηφοφόρους

Link to comment
Share on other sites

Φταίει που ήταν λίγο κακοαντιγραμμένο το άρθρο και το ποσό του προστίμου σε GBP και θα στοιχημάτιζα ότι είναι λίγο αρβύλα. Όμως το διασταύρωσα και έχει ήδη δημοσιευτεί στην Tageszeitung και μεταδίδεται από το AFP... :yes4:

Λες αν περάσει ο νέος νόμος να τους απαγορεύει να απαυτώνουν και PIGS; Σωθήκαμε!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.