Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Μα εγώ δε λέω ότι θέλω να καθαρίσω τη κοινωνία! Αυτός που το ευαγγελίζεται πρέπει να ξέρει ποια είναι η ρίζα του προβλήματος και όχι να χτυπάει τα κλαδιά προς εντυπωσιασμό και τέρψη του κοινού.

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ δε λέω ότι θέλω να καθαρίσω τη κοινωνία! Αυτός που το ευαγγελίζεται πρέπει να ξέρει ποια είναι η ρίζα του προβλήματος και όχι να χτυπάει τα κλαδιά προς εντυπωσιασμό και τέρψη του κοινού.

Δηλαδή θεωρείς πως επειδή αυτός που μας τους στέλνει εδώ είναι εκτός Ελλάδας, εντός δεν πρέπει να ληφθεί κανένα μέτρο είτε αποτροπής είτε επαναπροόθησης ?

Link to comment
Share on other sites

η συζήτηση πάει στο αυγό με την κότα πάντως,δλδ εσύ τι θέλεις;να τους πυροβολούμε όπως στην Λιβύη ή να ψάξουμε να βρούμε τον διακινητή στο Αρπακολισταν-χψ Ασιατική χώρα;

Link to comment
Share on other sites

Λέω ότι δεν είναι δουλειά μου να ξέρω ποιος βάζει τους Πακιστανούς στα φανάρια και ότι η ΧΑ πρέπει να εναντιωθεί όχι στους άμοιρους ανθρώπους που λιώνουν από το πρωί μέχρι το βράδυ, αλλά σε αυτούς που καρπώνονται από τον κόπο τους.

Link to comment
Share on other sites

η συζήτηση πάει στο αυγό με την κότα πάντως,δλδ εσύ τι θέλεις;να τους πυροβολούμε όπως στην Λιβύη ή να ψάξουμε να βρούμε τον διακινητή στο Αρπακολισταν-χψ Ασιατική χώρα;

Η διακίνηση έχει άτομα και εδώ, αναγκαστικά. Κάποτε είχαν βρει επίορκους λιμενικούς στην Πάτρα..

Λέω ότι δεν είναι δουλειά μου να ξέρω ποιος βάζει τους Πακιστανούς στα φανάρια και ότι η ΧΑ πρέπει να εναντιωθεί όχι στους άμοιρους ανθρώπους που λιώνουν από το πρωί μέχρι το βράδυ, αλλά σε αυτούς που καρπώνονται από τον κόπο τους.

Τι λες ρε?? ουυυ λαθρολάγνε, ΣΥΡΙΖΑίε, άπλυτε! Εσύ δεν έκανες τίποτα για να μην έρθουν αυτοί εδώ!!!

:p:p

Αυτά ακούω εγώ αν πω ακριβώς τα ίδια πράγματα μόνο και μόνο επειδή ανήκω στον ΣΥΡΙΖΑ

Link to comment
Share on other sites

η συζήτηση πάει στο αυγό με την κότα πάντως,δλδ εσύ τι θέλεις;να τους πυροβολούμε όπως στην Λιβύη ή να ψάξουμε να βρούμε τον διακινητή στο Αρπακολισταν-χψ Ασιατική χώρα;

Σου έχω νέα: Αυτή η κατάσταση ΔΕΝ θα σταματήσει. Αν σήμερα με 2 μυρια μετανάστες στην Ελλάδα εσύ ακόμα μεμψιμοιρείς, το αφήνω σε εσένα σε ποιόν αριθμό μεταναστών εντός Ελλάδος θα προτείνεις λύση.

[MENTION=400]astrolabos[/MENTION]

Το πρόβλημα είναι πιο σύνθετο από τον Πακιστανό στο φανάρι. Δεκτό το ότι είναι το λιγότερο, μή δεκτό ότι είναι ''άμοιρος''. Δεκτό επίσης ότι ξεκινάνε στραβά, μην κυνηγώντας τους ντόπιους εκμεταλλευτές τους. Ξέρεις όμως αυτοί οι εκμεταλλευτές ποιους έχουν σύμμαχους ?? ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι ειλικρινά δε ξέρω. Αλλά άμα κρίνω από το τρόπο που το λές, μάλλον πρέπει να είναι άνθρωποι σημαντικοί, με δύναμη.

Αυτό βέβαια δε τιμάει την ΧΑ, γιατί, αντί να κάνει κάτι να αποκαθηλώσει αυτούς που λυμαίνονται την συνοχή της κοινωνίας μας, κάνει τα στραβά μάτια και ξεσπάει στους ανυπεράσπιστους.

Link to comment
Share on other sites

Η διακίνηση έχει άτομα και εδώ, αναγκαστικά. Κάποτε είχαν βρει επίορκους λιμενικούς στην Πάτρα..

2 χρόνια με αναστολή έφαγε ο τύπος που έκλεβε τη σύνταξη του πατέρα του επί 10 χρόνια.βαθιά το μαχαίρι στο κόκκαλο....

στο κράτος ατιμωρησίας που ζούμε πόσες πιθανότητες υπάρχουν να συλληφθούν και να καταδικαστούν (άλλο έπος αυτό με τα δικαστήρια,θα πάρουνε 10 παρατάσεις και μετά παραγραφή) αυτοί οι άνθρωποι;ούτε μια στο εκατομμύριο θα έλεγα :nada:

Link to comment
Share on other sites

Η διακίνηση έχει άτομα και εδώ, αναγκαστικά. Κάποτε είχαν βρει επίορκους λιμενικούς στην Πάτρα..

Επιμένεις να ερμηνεύεις τις ειδήσεις όπως σε καλύπτουν. ορίστε η είδηση: Πάτρα: Αναβλήθηκε για τις 22 Νοεμβρίου η εκδίκαση της πολύκροτης υπόθεσης των λιμενικών - patrasTimes.gr

ορίστε και το ζουμί της:

Η υπόθεση ήρθε στην επιφάνεια μετά από επιχείρηση της Ασφάλειας Πατρών σε συνεργασία με τους άνδρες του τμήματος Εσωτερικών Υποθέσεων του Λιμενικού Σώματος, η οποία αποκάλυψε πως η εν λόγω εγκληματική οργάνωση δραστηριοποιείτο προ διετίας στην Πάτρα και στο λεκανοπέδιο της Αττικής, με αντικείμενο τη διάπραξη κατ’ επάγγελμα της εμπορίας ανθρώπων, δηλαδή της προώθησης εκτός της Επικράτειας, μέσω του λιμανιού της Πάτρας, λαθρομεταναστών, κυρίως από την Ασία.

Εγκέφαλος της σπείρας φέρεται ένας αλλοδαπός, ο οποίος μαζί με άλλους δύο αλλοδαπούς, πραγματοποιούσε τη διακίνηση μεταναστών από Αθήνα και Πάτρα προς Ιταλία, με φορτηγά τα οποία τους διέθεταν Έλληνες, είτε ιδιόκτητα επιβατικά αυτοκίνητα, στα οποία είχαν δημιουργήσει κρύπτες.

πες μας πάλι λοιπόν: που βλέπεις την εισαγωγή στην Ελλάδα μεταναστών από ντόπιο κύκλωμα ???? οεο ?

Link to comment
Share on other sites

Σου έχω νέα: Αυτή η κατάσταση ΔΕΝ θα σταματήσει. Αν σήμερα με 2 μυρια μετανάστες στην Ελλάδα εσύ ακόμα μεμψιμοιρείς, το αφήνω σε εσένα σε ποιόν αριθμό μεταναστών εντός Ελλάδος θα προτείνεις λύση.

ποιος μεμψιμοιρεί;αυτοί οι άνθρωποι καθαρίζουν την σκάλα σου,πλένουν το αυτοκίνητό σου

και σου φέρνουν ποτό στα λοκομπαρα.θες να τους διώξεις;αφού δεν έχουν πουθενά να πάνε

το βήμα θα ήταν να μην αφήσεις να έρθουν άλλοι,να αποτρέψεις την εισροή,αλλά για να γίνει αυτό

θέλει πολιτική απόφαση και πολιτικοί δεν υπάρχουν σε αυτή τη χώρα εδώ και 2500 χρόνια

Έγινε επεξεργασία από wrong method
typo
Link to comment
Share on other sites

Όχι ειλικρινά δε ξέρω. Αλλά άμα κρίνω από το τρόπο που το λές, μάλλον πρέπει να είναι άνθρωποι σημαντικοί, με δύναμη.

Αυτό βέβαια δε τιμάει την ΧΑ, γιατί, αντί να κάνει κάτι να αποκαθηλώσει αυτούς που λυμαίνονται την συνοχή της κοινωνίας μας, κάνει τα στραβά μάτια και ξεσπάει στους ανυπεράσπιστους.

Ανθρωπάκια είναι. Ούτε δύναμη ούτε κύρος. Μόνο τους όπλο είναι η διαβολή και η οργάνωση κάτω από την δημιουργία ΜΚΟ Βάλε μέσα και μερικούς επικίνδυνα γραφικούς που βρίσκουν νόημα στη ζωή τους (αν δεν συμβαίνει τίποτα πιο επιλήψιμο) καθώς και μερικούς δημοσιογράφους, και έχεις ολοκληρωμένη εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

το βήμα θα ήταν να μην αφήσεις να έρθουν άλλοι,να αποτρέψει την εισροή,αλλά για να γίνει αυτό

θέλει πολίτικη απόφαση και πολίτικοι δεν υπάρχουν σε αυτή τη χώρα εδώ και 2500 χρόνια

Εσβησα μόνο το κομμάτι που δεν με αφορά και κρατάω το παραπάνω.

Στα λόγια μου έρχεσαι λοιπόν. Πες μας τώρα και ποιος τρόπος είναι διαθέσιμος για τέτοια ενέργεια (την αποτροπή εισόδου) να δεις για πότε θα σε χρίσουν και εσένα κάτι προοδευτικοί, χρυσαυγίτη.

Link to comment
Share on other sites

ταμπέλες είναι εύκολο να βάζουμε όλοι μας.μην χρησιμοποιούμε τους μετανάστες όμως για να δικαιολογήσουμε την τεμπελιά που μας δέρνει ως έθνος γιατί αυτοί οι άνθρωποι κάλυψαν ένα κενό στην κοινωνία που εμείς δημιουργήσαμε.τώρα θέλουμε να τους ξεφορτωθούμε.

τι άλλαξε;αποφασίσαμε να δουλέψουμε ή το κενό δεν υπάρχει πλέον;

μόλις τα λεφτά μειώθηκαν,πέσαν οι μάσκες και κάποιοι έδειξαν το πραγματικό τους πρόσωπο

πολιτισμός αγαπητέ μου είναι να δείχνεις καλοσύνη και όταν είσαι φτωχός όχι όταν κολυμπάς στο χρήμα

Link to comment
Share on other sites

Επιμένεις να ερμηνεύεις τις ειδήσεις όπως σε καλύπτουν. ορίστε η είδηση: Πάτρα: Αναβλήθηκε για τις 22 Νοεμβρίου η εκδίκαση της πολύκροτης υπόθεσης των λιμενικών - patrasTimes.gr

ορίστε και το ζουμί της:

πες μας πάλι λοιπόν: που βλέπεις την εισαγωγή στην Ελλάδα μεταναστών από ντόπιο κύκλωμα ???? οεο ?

Χαλάρωσε, θυμόμουν γενικά αυτό που είπα, "επίορκοι λιμενικοί στην πάτρα", δεν είχα δει ούτε περισσότερες πληροφορίες ούτε τίποτα, δεν ξέρω καν αν μιλάμε για την ίδια είδηση. Ώρα είναι να μας πεις ότι ο τύπος ήταν καλός άνθρωπος αφού καταπολεμούσε την λαθρομετανάστευση με το να τους διώχνει από Ελλάδα!

Το ζουμί δεν ήταν αν έκανε εξαγωγές ή εισαγωγές το κύκλωμα, αλλά ότι υπάρχουν "άκρες" στην Ελλάδα, κάποιες φορές επίορκοι αστυνομικολιμενικοί (βάζεις το χέρι σου στην φωτιά για το αντίθετο?).

Οι λιμενικοί αυτοί που έκαναν εξαγωγές, λες να μην ήξεραν από που ερχόντουσαν?

Link to comment
Share on other sites

ταμπέλες είναι εύκολο να βάζουμε όλοι μας.μην χρησιμοποιούμε τους μετανάστες όμως για να δικαιολογήσουμε την τεμπελιά που μας δέρνει ως έθνος γιατί αυτοί οι άνθρωποι κάλυψαν ένα κενό στην κοινωνία που εμείς δημιουργήσαμε.τώρα θέλουμε να τους ξεφορτωθούμε.

τι άλλαξε;αποφασίσαμε να δουλέψουμε ή το κενό δεν υπάρχει πλέον;

μόλις τα λεφτά μειώθηκαν,πέσαν οι μάσκες και κάποιοι έδειξαν το πραγματικό τους πρόσωπο

πολιτισμός αγαπητέ μου είναι να δείχνεις καλοσύνη και όταν είσαι φτωχός όχι όταν κολυμπάς στο χρήμα

Λίγο ρομαντικό σε βρίσκω. Δεν είναι κακό αλλά δεν είναι στο θέμα μας.

Κανένας μα κανένας πολιτισμός δε χτίστηκε στη βάση της ηθικής που προφανώς αναφέρεσαι. Όλοι οι πολιτισμοί στο βάθος βάση έχουν την δημιουργία και κατ' επέκταση την εκμετάλλευση του αδυνάτου, και το βαφτίζουν ανταγωνιστικότητα, προσαρμοστικότητα, και πρόοδο δια της φυσικής επιλογής. Οι αδύνατοι έχουν μόνο τόση θέση όση επιτρέπουν οι ''αγαθοεργίες'' των εχόντων και μέχρι του σημείου που καλύπτεται το αίσθημα τύψεων που έχουν, αν έχουν.

Αν έχεις υπόψιν κανένα πολιτισμό που να μην αδικεί και που να μην εκμεταλλεύεται, ευχαρίστως να με διαψεύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Χαλάρωσε, θυμόμουν γενικά αυτό που είπα, "επίορκοι λιμενικοί στην πάτρα", δεν είχα δει ούτε περισσότερες πληροφορίες ούτε τίποτα, δεν ξέρω καν αν μιλάμε για την ίδια είδηση. Ώρα είναι να μας πεις ότι ο τύπος ήταν καλός άνθρωπος αφού καταπολεμούσε την λαθρομετανάστευση με το να τους διώχνει από Ελλάδα!

και εγώ ώρα είναι τώρα να ακούσω ότι βγαίνανε σεργιάνι στον πλανήτη για να ψαρέψουνε πελάτες που θα προοθούσαν στας ευρώπας.

Το ζουμί δεν ήταν αν έκανε εξαγωγές ή εισαγωγές το κύκλωμα, αλλά ότι υπάρχουν "άκρες" στην Ελλάδα, κάποιες φορές επίορκοι αστυνομικολιμενικοί (βάζεις το χέρι σου στην φωτιά για το αντίθετο?).

Το ζουμί είναι η είδηση που είναι περιγραφή του γεγονότος και μόνο αυτό. Η προσπάθεια αναστροφής του γεγονότος σε κάτι που δεν έγινε, προς δημιουργία εσφαλμένων εντυπώσεων, και ή απαίτηση να ζητάς και αποδείξεις για αυτό, αγγίζει τον ορισμό της συκοφαντίας.

Link to comment
Share on other sites

μα αυτό είναι το πρόβλημα,ξεχάσαμε να παράγουμε οτιδήποτε και νομίσαμε ότι οι μετανάστες θα κάνουν όλες τις δουλείες για μας και εμείς θα πίνουμε φρεντο αραχτοί

πρέπει να αποφασίσουμε πως θα αξιοποιηθούν οι όποιες παραγωγικές πηγές έχουν μείνει σε αυτόν τον τόπο,γιατί από υπηρεσίες δεν είμαστε σε θέση να πουλήσουμε (άσχετα αν μερικοί νόμιζαν ότι π.χ ο Πειραιάς ήταν το city της Ελλάδος) και όχι οι μετανάστες

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τώρα που σιγά σιγά ο κόσμος ξυπνάει από το λήθαργο και οι σπουδαίες υπηρεσίες που μας παρείχαν οι δόλιοι οι μετανάστες, σιγά σιγά μας είναι άχρηστες, θα κάνουν έναν κόπο να ξεκουβαλάνε σιγά σιγά ή θα γίνουνε παράσιτα ? Γιατί στο χωριό μου όποιος δεν δουλεύει και απαιτεί τον λένε παράσιτο.

Link to comment
Share on other sites

Κασιδιάρης: Σου δίνω τον λόγο μου ότι θα έχεις νεκρούς | TVXS - TV Χωρίς Σύνορα

Ρε παιδιά, δεν είναι λογικό να μιξοκλαίς επειδή δεν σε αφήνουν να κάνεις εκδήλωση και καλά, και να λες για ελευθερία του λόγου, σύνταγμα και δημοκρατία και στην εκδήλωση (που προφανώς έγινε) να ανοίγεις την σημαία με το πουλί της Χούντας και τον στρατιώτη.. και πάει στο διάολο μια σημαία με ένα πουλί δεν λέει τίποτα, τι γίνεται όμως αν η σημαία γράφει 21 Απριλίου?

Μπορείτε να συνεχίσετε να πιστεϋετε ότι η δημοκρατία δεν απειλείται από την Χ.Α. και ότι είναι δημοκρατικό κόμμα, ότι σημασία έχει το ότι δεν υπήρχαν νεκροί εντός του πολυτεχνείου άσχετα από το ότι 15+ άνθρωποι πεθάνανε εκεί δίπλα, ότι ο γαιδαρος πετάει, κτλ. Εγώ θα ξαναθυμίσω το απόσπασμα του Γκέμπελς.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.