Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Αφού συμφωνήσατε σε κάτι, όντως πρέπει να πλησιάζει η συντέλεια του κόσμου...

REPENT YE SINNERS! ;)

Επανορθώνω για να κρατηθεί η ισορροπία στο σύμπαν.

Λίγων ημερών

Φωτογραφίες με κουκουλοφόρους πίσω από τα ΜΑΤ κατέθεσε ο ΣΥΡΙΖΑ στη Βουλή | TVXS - TV Χωρίς Σύνορα

575561_509962852355335_616404348_n.jpg

46269_509962822355338_1321283026_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ άκυρος τίτλος.

Και να'ταν μόνο ο τίτλος άκυρος... Προσπαθώ να καταλάβω τον συνειρμό στο μυαλό του τύπου που έγραψε το άρθρο και δε μου βγαίνει. Ο υπερυπολογιστής αναβαθμίστηκε με κάρτες Tesla, που έχουν τόση σχέση με το gaming, όση έχει ο [MENTION=4482]LevelOne[/MENTION] με την συγχρονισμένη κολύμβηση. Ούτε καν video output δεν έχουν.

Τώρα πως ακριβώς έγινε το "κακό", είδε το όνομα "Nvidia" και άρχισε να ενώνει τις τελίτσες ανάμεσα σε Tesla - Nvidia - GeForce - Xbox κλπ; Άκουσε "κάρτες γραφικών" και χωρίς περεταίρω έλεγχο κατέληξε ότι μιλάμε για gaming κάρτες γραφικών; Βαρέθηκε να κάνει αναζήτηση με το όνομα "Nvidia Tesla"; Ποιος ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

Χθες είδα 500 κουκουλοφόρους. Αποκαλύφθηκε ότι οι 5 ήταν ασφαλίτες. -> Όλοι οι κουκουλοφόροι είναι ασφαλίτες

FCUK LOGIC

(Άλλο η προβοκάτσια και άλλο ο έλεγχος)

FCUK LOGIC indeed, αφού κανείς δεν είπε "Όλοι οι κουκουλοφόροι είναι ασφαλίτες", λέμε απλά ότι οι κουκουλοφόροι ασφαλίτες εκτός από συλλήψεις ΑΝ τους παίρνει (δηλαδή πολύ σπάνια), επιδίδοντε σε ευγενή αθλήματα όπως ρίψη μαρμάρων/πετρών/μολότωφ, σπασίματα, εμπρησμούς (κάδων σκουπιδιών, αυτοκινήτων, τραπεζών) και άλλα ωραία για να πάρουν απάντηση με χημικά από τους συναδέλφους τους και να διαλύσουν διαδηλώσεις, καθώς και για να πάρουν θάρρος οι υπόλοιποι κουκουλοφόροι (μη ασφαλήτες) και να παίξουν και αυτοί με τα ΜΑΤ...

Λεπτομέρεια, στην πρώτη φωτό, τι κρατάει στο δεξί του χέρι?

  1. Άσπρο iPhone 5?
  2. Άσπρο ασύρματο??
  3. Πακέτο τσιγάρων για να καπνίσει μέσα από την μάσκα?
  4. Πέτρα (άπαπαπα, ποτέ)

Βρείτε και κερδίστε..

Link to comment
Share on other sites

Επανορθώνω για να κρατηθεί η ισορροπία στο σύμπαν.

Λίγων ημερών

Φωτογραφίες με κουκουλοφόρους πίσω από τα ΜΑΤ κατέθεσε ο ΣΥΡΙΖΑ στη Βουλή | TVXS - TV Χωρίς Σύνορα

Θεωρία Νο 1

Παραπληροφορείτε και εσύ και το κόμμα σου. Είναι προφανές ότι ο νεαρός είναι γριπωμένος (κρατάει χαρτομάντιλο στο δεξί του χέρι) , έχει βάλει την κουκούλα για να μην κρυώνει και την μάσκα για να μην κολλήσει τους γύρω του.

Θεωρία Νο2

Είναι προφανή προσπάθεια προβοκάτσιας. Η ανικανότητα των προβοκατόρων σας αποκαλύπτεται από το γεγονός ότι ο ένας, ΔΗΘΕΝ, αστυνομικός έχει την ασπίδα του ανάποδα.

civilization saved :devil:

Link to comment
Share on other sites

JUNGLE-Report

Χρυσή Αυγή: Η Wind μπλόκαρε τους λογαριασμούς των βουλευτών μας!

Μετά το FaceBook και η Wind μπλοκάρει την Χρυσή Αυγή.

Με ανακοίνωση την οποία υπογράφει ο Η. Παναγιώταρος, η Χρυσή Αυγή καταγγέλλει νέα απόπειρα φίμωσης, αυτή την φορά από την εταιρία Wind, ενώ δεν λείπουν οι απαξιωτικοί χαρακτηρισμοί προς την ιδιοκτησία της εταιρίας:

“ Μετά τον Εβραίο Ζούκεμπεργκ, τώρα ο Αιγύπτιος Ναγκίμπ Σαουίρις ιδιοκτήτης της Wind, παίρνει την σκυτάλη στην λυσσαλέα επίθεση ενάντια στους εθνικιστές χρήστες.

Το γεγονός αυτό σε συνδυασμό με την ραγδαία άνοδο του Λαϊκού Εθνικιστικού Κινήματος στην ελληνική κοινωνία υποδηλώνει πως η συγκεκριμένη λογοκρισία μόνο τυχαία δεν ήταν.

Να θυμίσουμε στον κύριο Ναγκίμπ Σαουίρις τι έπαθε ο συμπατριώτης του Ουαλίντ Τάλεπ στην Σαλαμίνα πριν μερικές μέρες, όταν τόλμησε να αντιμιλήσει στον εθνικιστή αφεντικό του.

Κι αυτή η προσπάθεια ανάσχεσης της Χρυσής Αυγής βέβαια θα πέσει στο κενό.”

Στον κ Παναγιώταρο απάντησε πριν από λίγο η εταιρία:

Δελτίο Τύπου Wind.

Αθήνα 13 Νοεμβρίου 2012-11-13

Η Wind διαψεύδει κατηγορηματικά τις ανυπόστατες κατηγορίες περί μπλοκαρίσματος οποιουδήποτε χρήστη από τις υπηρεσίες της εταιρίας μας

Οι κατηγορίες περί διακρίσεων είναι ανυπόστατες, και μετά από έρευνα που διενήργησε το προσωπικό της εταιρίας μας, σας ενημερώνουμε ότι ο λογαριασμός του κ Ηλία Παναγιώταρου λειτουργεί κανονικά, μόνο που ο κύριος Παναγιώταρος προσπαθούσε να συνδεθεί με ανορθόγραφο κωδικό.

Πάντα στην διάθεσή σας

Χριστίνα Μελετοπούλου - Γραφείο Τύπου WIND Ελλάς

Τηλ. 2106158832

:hehe: :hehe: :hehe:

(Στο FB το είδα, επιφυλάσσομαι για την αλήθεια του)

Link to comment
Share on other sites

JUNGLE-Report

Στον κ Παναγιώταρο απάντησε πριν από λίγο η εταιρία:

:hehe: :hehe: :hehe:

(Στο FB το είδα, επιφυλάσσομαι για την αλήθεια του)

Ρε Κώτσο τι ανορθόγραφος κωδικός και μλκιές;

α) Που βάζεις τον κωδικό; Να υποθέσω ότι μιλάμε για σύνδεση inet?

β) Πως ακριβώς η wind τσέκαρε τι κωδικό έβαλε ο χρήστης και ποιος ήταν ο σωστός κωδικός; Νόμιζα ότι και τα 2 ήταν κωδικοποιημένα και γι' αυτό όταν τον ξεχάσεις σου κάνουν ένα password reset

Και εντάξει ρε φίλε. Πετάς ένα στο facebook το είδα μάγκες δεν ξέρω τπτ, αλλά για ένα άνθρωπο που όσο τον ξέρω είναι τόσο μέσα στην τεχνολογία που όταν τον πιάνει κόψιμο χ3ζει Arctic Silver 5 θα περίμενα να περνάς μια είδηση απο το μυαλό σου πριν την ποστάρεις. Υπάρχουν αρκετά blogs της φούτσας εκεί έξω. Να τα αναπαράγεις ειδικά εσύ ως admin στο site για το οποίο κόπιασες εσύ και κάποιοι άλλοι για να φτάσει εδώ που έφτασε το θεωρώ τουλάχιστον άκυρο.

Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήταν:

Δικαστικό μπλόκο στα προνόμια των υπαλλήλων της Βουλής- Capital.gr

Ο κ. Λασκαράτος με την αναίρεσή του ανατρέπει ό,τι έως σήμερα είχε γίνει παραδεκτό για την αυτοτέλεια των εργαζομένων στη Βουλή, που είχε βασιστεί στον Κανονισμό του Κοινοβουλίου και είχε λειτουργήσει ως ασπίδα προστασίας προνομίων που διέθεταν οι εν λόγω υπάλληλοι -σε σχέση με τους λοιπούς δημοσίους υπαλλήλους που προσφέρουν παρόμοιες υπηρεσίες- διατηρώντας εξαιρέσεις από μειώσεις μισθών και συντάξεων που είχαν και προσφάτως επικριθεί ως προκλητικές και αδικαιολόγητες από το Ελεγκτικό Συνέδριο.

Στην αναίρεση υπέρ του νόμου, που έχει ασκήσει ο γενικός επίτροπος Επικρατείας, υποστηρίζεται ότι η αυτοτέλεια της Βουλής που προβλέπεται από τον Κανονισμό της αφορά μόνον θέματα θεσμικής φύσεως και λειτουργίας της Βουλής και σε καμία περίπτωση δεν καλύπτει τα μισθολογικά και τα συνταξιοδοτικά των υπαλλήλων της.

Τίποτα αναδρομικά θα παίξουν άραγε ??

Link to comment
Share on other sites

Ρε Κώτσο τι ανορθόγραφος κωδικός και μλκιές;

α) Που βάζεις τον κωδικό; Να υποθέσω ότι μιλάμε για σύνδεση inet?

β) Πως ακριβώς η wind τσέκαρε τι κωδικό έβαλε ο χρήστης και ποιος ήταν ο σωστός κωδικός; Νόμιζα ότι και τα 2 ήταν κωδικοποιημένα και γι' αυτό όταν τον ξεχάσεις σου κάνουν ένα password reset

Και εντάξει ρε φίλε. Πετάς ένα στο facebook το είδα μάγκες δεν ξέρω τπτ, αλλά για ένα άνθρωπο που όσο τον ξέρω είναι τόσο μέσα στην τεχνολογία που όταν τον πιάνει κόψιμο χ3ζει Arctic Silver 5 θα περίμενα να περνάς μια είδηση απο το μυαλό σου πριν την ποστάρεις. Υπάρχουν αρκετά blogs της φούτσας εκεί έξω. Να τα αναπαράγεις ειδικά εσύ ως admin στο site για το οποίο κόπιασες εσύ και κάποιοι άλλοι για να φτάσει εδώ που έφτασε το θεωρώ τουλάχιστον άκυρο.

Όταν ο χρήστης κάνει login με λάθος password έχεις την δυνατότητα να δεις το password με το οποίο προσπαθεί ο χρήστης να κάνει login, προφανώς αν είναι κάτι που βγάζει μάτι το βλέπεις εύκολα. Πολύ το δραματοποιείς όμως ρε φιλε, λες και σου θίξαμε τους συντρόφους.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ο χρήστης κάνει login με λάθος password έχεις την δυνατότητα να δεις το password με το οποίο προσπαθεί ο χρήστης να κάνει login, προφανώς αν είναι κάτι που βγάζει μάτι το βλέπεις εύκολα. Πολύ το δραματοποιείς όμως ρε φιλε, λες και σου θίξαμε τους συντρόφους.

Εσύ προφανώς όταν ήσουν στην εταιρία στην Ελλάδα προέτρεπες τους πελάτες να βάζουν κανονικές λέξεις στο password τους. Επιπλέον πόσο ανορθόγραφος είναι ένας κωδικός στα greeklish?

Και επειδή δεν έχω καμία διάθεση να διαπραγματευτώ ότι το όλο λινκ στερείται λογικής θα στο θέσω διαφορετικά:

Αν έβλεπες το ίδιο για τον Σκουρλέτη θα πίστευες έστω και για μια στιγμή ότι είναι αλήθεια; (δε ρωτάω καν αν θα το πόσταρες εδώ). Ή μήπως όλοι στο κόμμα σου νομίζεις ότι διαβάζουν και λίγο Μαγιακόφσκι πριν κοιμηθούν;

Στην τελική καπέλο σου. Αν δεν έχεις πρόβλημα να είσαι στην ίδια κατηγορία με εμένα τον Μυραλίς τον πιτσαδόρο και 5-6 άλλους εδώ μέσα εμένα μου περισσεύει. Σου χω λοιπόν άλλο ένα ωραίο λίνκ να ποστάρεις Δημοσίευμα για ομαδικά όργια στη Βουλή

ΥΓ: Έτσι για το γαμώτο πήρα ένα τηλέφωνο στη Wind. Δεν βγήκε ποτέ αυτή η ανακοίνωση

Link to comment
Share on other sites

Εσύ προφανώς όταν ήσουν στην εταιρία στην Ελλάδα προέτρεπες τους πελάτες να βάζουν κανονικές λέξεις στο password τους. Επιπλέον πόσο ανορθόγραφος είναι ένας κωδικός στα greeklish?

Και επειδή δεν έχω καμία διάθεση να διαπραγματευτώ ότι το όλο λινκ στερείται λογικής θα στο θέσω διαφορετικά:

Αν έβλεπες το ίδιο για τον Σκουρλέτη θα πίστευες έστω και για μια στιγμή ότι είναι αλήθεια; (δε ρωτάω καν αν θα το πόσταρες εδώ). Ή μήπως όλοι στο κόμμα σου νομίζεις ότι διαβάζουν και λίγο Μαγιακόφσκι πριν κοιμηθούν;

Στην τελική καπέλο σου. Αν δεν έχεις πρόβλημα να είσαι στην ίδια κατηγορία με εμένα τον Μυραλίς τον πιτσαδόρο και 5-6 άλλους εδώ μέσα εμένα μου περισσεύει. Σου χω λοιπόν άλλο ένα ωραίο λίνκ να ποστάρεις Δημοσίευμα για ομαδικά όργια στη Βουλή

ΥΓ: Έτσι για το γαμώτο πήρα ένα τηλέφωνο στη Wind. Δεν βγήκε ποτέ αυτή η ανακοίνωση

Η κιβωτός του Νώε ήταν στρογγυλή;

Link to comment
Share on other sites

Εσύ προφανώς όταν ήσουν στην εταιρία στην Ελλάδα προέτρεπες τους πελάτες να βάζουν κανονικές λέξεις στο password τους. Επιπλέον πόσο ανορθόγραφος είναι ένας κωδικός στα greeklish?

Και επειδή δεν έχω καμία διάθεση να διαπραγματευτώ ότι το όλο λινκ στερείται λογικής θα στο θέσω διαφορετικά:

Αν έβλεπες το ίδιο για τον Σκουρλέτη θα πίστευες έστω και για μια στιγμή ότι είναι αλήθεια; (δε ρωτάω καν αν θα το πόσταρες εδώ). Ή μήπως όλοι στο κόμμα σου νομίζεις ότι διαβάζουν και λίγο Μαγιακόφσκι πριν κοιμηθούν;

Στην τελική καπέλο σου. Αν δεν έχεις πρόβλημα να είσαι στην ίδια κατηγορία με εμένα τον Μυραλίς τον πιτσαδόρο και 5-6 άλλους εδώ μέσα εμένα μου περισσεύει. Σου χω λοιπόν άλλο ένα ωραίο λίνκ να ποστάρεις Δημοσίευμα για ομαδικά όργια στη Βουλή

ΥΓ: Έτσι για το γαμώτο πήρα ένα τηλέφωνο στη Wind. Δεν βγήκε ποτέ αυτή η ανακοίνωση

Όπως έγραψα δεν έκατσα να διασταυρώσω αν είναι αλήθεια πριν το ποστάρω, το όλο θέμα είναι plausible, το βρήκα πολύ αστείο και το έβαλα. Το λάθος είναι ότι δε το έβαλα στα ανέκδοτα. Τα μέχρι τώρα δείγματα IQ των βολευτών της ΧΑ δεν μου αφήνουν πολλά περιθώρια για να έχω λόγο να ψάξω παραπάνω τέτοιες "ειδήσεις".

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα δεν έκατσα να διασταυρώσω αν είναι αλήθεια πριν το ποστάρω, το όλο θέμα είναι plausible, το βρήκα πολύ αστείο και το έβαλα. Το λάθος είναι ότι δε το έβαλα στα ανέκδοτα. Τα μέχρι τώρα δείγματα IQ των βολευτών της ΧΑ δεν μου αφήνουν πολλά περιθώρια για να έχω λόγο να ψάξω παραπάνω τέτοιες "ειδήσεις".

Ώρες ώρες πιστεύω ότι ο κάθε τΣυριζαίος πλακώνει στα F5 το πληκτρολόγιο του όταν ανακοινώνονται οι υποψηφιότητες για τα Nobel της χρονιάς και όταν διαπιστώνει ότι δεν είναι υποψήφιος (σε όλες τις κατηγορίες γιατί ως γνωστόν μόνο οι homo universalis μπορούν να ψηφίζουν τΣύριζα) το αποδίδει στην παράγκα.

Πάντως με τόση εξυπνάδα στο κόμμα αυτό είναι να απορεί κανείς. Πως με το 20% της Ελλάδας να είναι τόσο έξυπνο που να πηγαίνουν κιπα πώλο τον Κασπάρωφ στο σκάκι είναι η χώρα μας σε αυτό το σημείο; Και αν κάποιος μου πει ότι φταίει ότι το άλλο 80% σκοταδιστών και ζώων έχω ακόμα μια απορία.

Αυτό το 17% που πριν ήταν ζώα και ψήφιζαν ΠΑΣΟΚ έκαναν αναβάθμιση σε 16πύρινο extreme πήραν 50 πόντους στο Μένσα τέστ, είδαν το φως το αληθινό και άρχισαν να ψηφίζουν τΣύριζα;

Με λίγα λόγια Κώστα και λοιποί ξεκολλάτε με την καραμέλα περί ηλίθιων. Αν θεωρείς ηλίθιο ή ενδειξη/απόδειξη ηλιθιότητας το να κάνει κάποιος ορθογραφικό λάθος (αλήθεια πιάνεις πόσους χρήστες στο φόρουμ παίρνει η μπάλα με αυτό έτσι; ), τότε επέτρεψε μου να πιστεύω ότι με το να αναπαράγεις και εσύ μια τέτοια είδηση ή έχεις και εσύ ανάλογο IQ με αυτούς που κατηγορείς ή νομίζεις ότι απευθύνεσαι σε αναγνώστες με τέτοιο IQ.

Ζητώ συγνώμη και απο σένα και απο αυτούς που έκαναν like στο αρχικό σου ποστ (και λέω στο αρχικό γιατί μετά ξέρουμε πως πάει, οι αριστεροί μπεεεεεεε like απο κει, οι δεξιοί μπεεεεεεε like απο δω) για το γεγονός ότι σας θίγω τη νοημοσύνη, αλλά με το ηλίθιο μυαλό ενός Νεοδημοκράτη με ακροδεξιές απόψεις δε μπορώ να βγάλω κάποιο άλλο συμπέρασμα.

Ακολουθεί αποτυχημένη απόπειρα τρολαρίσματος απο τον Typhonio

Link to comment
Share on other sites

Ώρες ώρες πιστεύω ότι ο κάθε τΣυριζαίος πλακώνει στα F5 το πληκτρολόγιο του όταν ανακοινώνονται οι υποψηφιότητες για τα Nobel της χρονιάς και όταν διαπιστώνει ότι δεν είναι υποψήφιος (σε όλες τις κατηγορίες γιατί ως γνωστόν μόνο οι homo universalis μπορούν να ψηφίζουν τΣύριζα) το αποδίδει στην παράγκα.

Πάντως με τόση εξυπνάδα στο κόμμα αυτό είναι να απορεί κανείς. Πως με το 20% της Ελλάδας να είναι τόσο έξυπνο που να πηγαίνουν κιπα πώλο τον Κασπάρωφ στο σκάκι είναι η χώρα μας σε αυτό το σημείο; Και αν κάποιος μου πει ότι φταίει ότι το άλλο 80% σκοταδιστών και ζώων έχω ακόμα μια απορία.

Αυτό το 17% που πριν ήταν ζώα και ψήφιζαν ΠΑΣΟΚ έκαναν αναβάθμιση σε 16πύρινο extreme πήραν 50 πόντους στο Μένσα τέστ, είδαν το φως το αληθινό και άρχισαν να ψηφίζουν τΣύριζα;

Με λίγα λόγια Κώστα και λοιποί ξεκολλάτε με την καραμέλα περί ηλίθιων. Αν θεωρείς ηλίθιο ή ενδειξη/απόδειξη ηλιθιότητας το να κάνει κάποιος ορθογραφικό λάθος (αλήθεια πιάνεις πόσους χρήστες στο φόρουμ παίρνει η μπάλα με αυτό έτσι; ), τότε επέτρεψε μου να πιστεύω ότι με το να αναπαράγεις και εσύ μια τέτοια είδηση ή έχεις και εσύ ανάλογο IQ με αυτούς που κατηγορείς ή νομίζεις ότι απευθύνεσαι σε αναγνώστες με τέτοιο IQ.

Ζητώ συγνώμη και απο σένα και απο αυτούς που έκαναν like στο αρχικό σου ποστ (και λέω στο αρχικό γιατί μετά ξέρουμε πως πάει, οι αριστεροί μπεεεεεεε like απο κει, οι δεξιοί μπεεεεεεε like απο δω) για το γεγονός ότι σας θίγω τη νοημοσύνη, αλλά με το ηλίθιο μυαλό ενός Νεοδημοκράτη με ακροδεξιές απόψεις δε μπορώ να βγάλω κάποιο άλλο συμπέρασμα.

Ακολουθεί αποτυχημένη απόπειρα τρολαρίσματος απο τον Typhonio

Τα οκτώ είδη νοημοσύνης

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.