Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION] ήμουν αρκετά σαφής.

Ξαναδιάβασε την πρώτη σου ερώτηση και πως απάντησα. Απάντησα παραθέτοντας το κομμάτι που μιλάει καθαρά για στοχοποίηση.

Έχει διαφορά να με πετύχει ο φωτορεπόρτερ στο δρόμο καθώς ταίζω τα περίστέρια ή είμαι σε μια διαδήλωση σε κάποια παράταξη μαζί με άλλους 100 από το να δείχνει και να ζουμάρει στο πρόσωπό μου σε βίντεο που με καθυβρίζει.

Αλλά επειδή δεν είμαι ούτε ΣΥΡΙΖΑίος ούτε με ενδιαφέρει τόσο να γίνω αντιΣΥΡΙΖΑίος, δεν θα τσακωθώ για αυτές τις ανοησίες. Και να μην έκανε προανάκριση η ΕΛΑΣ, καθόλου δεν με νοιάζει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αριστερέ Myralis, γιατί δεν δίνεις ένα ευρώ στον συμπολίτη μας, που του παίρνουν το σπίτι για 934 Ευρώ και αναλώνεσαι σε αναλύσεις επί των αναλύσεων για τον ΤΣύριζα?

Δεν ανοίγουμε έναν τραπεζικό λογαριασμό για τον συμπολίτη μας?

Εδώ είναι η πραγματική αριστερά, στην υποστήριξη των λαικών στρωμάτων και όχι στις φανφάρες περί κουκουλοφόρων αστυνομικών.

Αλλά θα το κάνουμε γαργάρα και αυτό ε?:jump::jump::jump::jump::jump::jump: και λέμε ότι μας αρέσει για να φανούμε in και μορφωμένοι (παραμορφωμένοι σίγουρα πάντως).

Ποιο Αριστερέ από ότι φαίνεται Typhonios, (σε σημείο λαϊκισμού σε αυτό το ποστ σου), άνοιξε εσύ έναν λογαριασμό, και θα δώσω και εγώ ένα ευρώ.

Η υποστήριξη δεν θα έρθει μόνο για αυτόν που του πέρνουνε το σπίτι, ή μονο για αυτόν που δεν έχει να φάει, η υποστήριξη πρέπει να έρθει για όλους.

Για τους αστυνομικούς όμως πάλι θα το κάνεις γαργάρα ε? (για να απαντήσω όπως γράφεις χωρίς λογική και εσύ).

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION] ήμουν αρκετά σαφής.

Ξαναδιάβασε την πρώτη σου ερώτηση και πως απάντησα. Απάντησα παραθέτοντας το κομμάτι που μιλάει καθαρά για στοχοποίηση.

Έχει διαφορά να με πετύχει ο φωτορεπόρτερ στο δρόμο καθώς ταίζω τα περίστέρια ή είμαι σε μια διαδήλωση σε κάποια παράταξη μαζί με άλλους 100 από το να δείχνει και να ζουμάρει στο πρόσωπό μου σε βίντεο που με καθυβρίζει.

Αλλά επειδή δεν είμαι ούτε ΣΥΡΙΖΑίος ούτε με ενδιαφέρει τόσο να γίνω αντιΣΥΡΙΖΑίος, δεν θα τσακωθώ για αυτές τις ανοησίες. Και να μην έκανε προανάκριση η ΕΛΑΣ, καθόλου δεν με νοιάζει. ;)

Πάλι χάνομαι σε αυτά που λες,

ο ΜΑΤατζής σου φαινόταν να ταϊζει περιστέρια? Είδες κάποιον να είναι σε κάποια παράταξη μαζί με άλλους 100? Για τους μπάτσους μιλάμε και τις φωτό τους.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο Αριστερέ από ότι φαίνεται Typhonios, (σε σημείο λαϊκισμού σε αυτό το ποστ σου), άνοιξε εσύ έναν λογαριασμό, και θα δώσω και εγώ ένα ευρώ.

Η υποστήριξη δεν θα έρθει μόνο για αυτόν που του πέρνουνε το σπίτι, ή μονο για αυτόν που δεν έχει να φάει, η υποστήριξη πρέπει να έρθει για όλους.

Για τους αστυνομικούς όμως πάλι θα το κάνεις γαργάρα ε? (για να απαντήσω όπως γράφεις χωρίς λογική και εσύ).

Ποιος του μαμεί τους μπάτσους? Δεν ασχολούμαι με βοοειδή και χοίρους , ούτε και με μασκαρεμένους Νεο-Ναζί με στολή στρουμφ.

Ας κινηθούμε όλοι οι λαμπίτες να δώσουμε στον συμπολίτη μας.

Εγώ είμαι νέο μέλος για να κάνω τέτοια κίνηση, υπάρχουν και οι Admins να κάνουν support στο εγχείρημα αυτό.

P.S Η λογική μου δεν συνδράμει με την υπάρχουσα πολιτική και παραπολιτική σκηνή, οπότε χαίρομαι που πράττω άλογα (

η έκφραση "πράσσειν άλογα" είναι αρχαία(πράττω = κάνω, άλογο = μη λογικό) η υπέρβαση των ορίων της λογικής είναιάρρηκτα συνδεδεμένη με την δημιουργία.

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Από γνωστό νομικό:

Νομικά, η πρόβλεψη του νομοσχεδίου σύμφωνα με την οποία οι μειώσεις των μισθών των υπαλλήλων της Βουλής θα γίνονται κατ' αναλογία των μειώσεων στον υπόλοιπο δημόσιο τομέα, χωρίς να απαιτείται αλλαγή του Κανονισμού της Βουλής στερείται ρυθμιστικού περιεχομένου. Κατά το Σύνταγμα (άρθρο 103 παρ. 6), το προσωπικό της Βουλής διέπεται από τον Κανονισμό της, και ως εκ τούτου η επίμαχη ρύθμιση είναι αντισυνταγματική. Τα ζητήματα αυτά μόνο ο Κανονισμός της Βουλής μπορεί να τα ρυθμίσει.

Πολιτικά, οι υπάλληλοι της Βουλής παραμένουν οι πιο σκανδαλωδώς ευνοημένοι δημόσιοι υπάλληλοι στην υφήλιο από καταβολής κόσμου.

Σημεώνω για την ιστορία ότι: (α) η ρύθμιση ορθώς απεσύρθη ως αντισυνταγματική, (β) ο Υπουργός Οικονομικών δήλωσε ότι η ρύθμιση θα επανέλθει υπό μορφήν τροποποίησης του Κανονισμού της Βουλής (ώστε να είναι σύμφωνη με το Σύνταγμα).

Τα ευκολολόγια και οι γκρίνιες δεν είναι δύσκολη υπόθεση. Ούτε εγώ γνώριζα για τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι να καταλήξουν εκεί, απλά χρειάζοντε στοιχεία πρώρα, αλλά για κάποιους αυτό είναι αντισυνταγματικό (!).

Μα είσαι 110% σίγουρος. Αυτοί δεν είναι 110% σίγουροι; Το τι αναφέρθηκε για video και φωτογραφίες το είδες, το υπαινίχθηκες και εσύ όταν πήγες να με βγάλεις κοντόφθαλμο με παρωπίδες

Δεν υπάρχουν κουκουλοφόροι μπάτσοι στις πορείες, βλακείες λέω, δεν συμβαίνουν αυτά..

Τώρα δεν υπάρχουν στοιχεία; Καλή δικαιολογία για να δικαιολογηθεί η αδράνεια ή η επιφανειακή αντιμετώπιση των θεμάτων.

"δεν το αποκλείεις", δηλαδή ίσως και να το πιστέψεις αν ευθυγραμιστούν οι πλανήτες...

Έχω πάει σε αρκετές πορείες, έχω πάει σε πολλά "περιστατικά", και έχοντας δει πολλά, ξέρω από πρώτο χέρι πως λειτουργούν και πως συμπεριφέροντε οι ασφαλήτες, δεν είχα ανάγκη να μου πει κανένας τίποτα.

Επειδή δεν είναι η πρώτη φορά που λες κάτι παρόμοιο, σε παρακαλώ τα περί "όλων", "οτι" και λοιπής προβατοποίησης να λείπουν. Ποτέ δεν λέω κάτι βασιζμένος σε αυτά που μου είπαν "κάποιοι" ή "άκουσα" γενικά. Λέω κάτι μόνο αν είναι διασταυρωμένο ή από 1000% αξιόπιστη πηγή (συγγενείς πρώτου βαθμού, πολύ καλοί φίλοι και δεν έχω πολλούς τέτοιους) ή αν το έχω δει εγώ.

Sorry, αλλά εσύ έχεις δικαίωμα να είσαι από την μία 110% σίγουρος και ταυτόχρονα από την άλλη να επικαλείσαι έλλειψη αποδείξεων και εγώ δεν μπορώ απλά να αμφιβάλλω όποτε δεν είναι ευθυγραμμισμένοι οι πλανήτες; Πολύ βολικό. Να με συγχωρείς που δεν καταπίνω αμάσητη τροφή. Και με βάση αυτά που λες, έχεις περισσότερα στοιχεία από όσα το κόμμα σου που δεν έχει αποδείξεις. Ένας απλός Myralis έχει περισσότερα στοιχεία από ένα κόμμα που πλέον είναι αξιωματική αντιπολίτευση. Αντί να πάνε λοιπόν οι βουλευτές να μαζέψουν στοιχεία από τον Myralis και άλλους, βολτάρουν στην Αθήνα, φωτογραφίζουν κόσμο και του βάζουν δύο ταμπέλες "Ασφαλίτης" και "Φασίστας". Job done.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλά εσύ έχεις δικαίωμα να είσαι από την μία 110% σίγουρος και ταυτόχρονα από την άλλη να επικαλείσαι έλλειψη αποδείξεων και εγώ δεν μπορώ απλά να αμφιβάλλω όποτε δεν είναι ευθυγραμμισμένοι οι πλανήτες; Πολύ βολικό. Να με συγχωρείς που δεν καταπίνω αμάσητη τροφή. Και με βάση αυτά που λες, έχεις περισσότερα στοιχεία από όσα το κόμμα σου που δεν έχει αποδείξεις. Ένας απλός Myralis έχει περισσότερα στοιχεία από ένα κόμμα που πλέον είναι αξιωματική αντιπολίτευση. Αντί να πάνε λοιπόν οι βουλευτές να μαζέψουν στοιχεία από τον Myralis και άλλους, βολτάρουν στην Αθήνα, φωτογραφίζουν κόσμο και του βάζουν δύο ταμπέλες "Ασφαλίτης" και "Φασίστας". Job done.

Δεν είπα ότι έχω στοιχεία, είπα ότι ήμουν σίγουρος.

Ήμουν σίγουρος λόγο της ενδυμασίας τους, λόγο του τρόπου που με κοιτούσαν, λόγο των πράξεων τους και ενίοτε λόγο της παρέας τους (μπάτσοι). Πραγματικά, μερικές φορές είναι φως φανάρι...

Στοιχεία απτά δεν έχω, η φωτογραφική μου μηχανή δεν κάνει τίποτα πέρα από τα 5 μέτρα, και σίγουρα δεν θα κατάφερνα να πάρω φωτό τον ασφαλίτη στα πολιτικά με την κουκούλα, να κρατάει την αστυνομική του ταυτότητα... Και μάλλον κάποιο τέτοιο στοιχείο θέλεις τόσο εσύ, όσο και στις μυνήσεις, αφού τα βιντεάκια με τους κουκουλοφόρους να τα λένε με τους μπάτσους που είχε βγάλει ο Λαζόπουλος κάποτε όπως και πολλά άλλα αντίστοιχα μάλλον δεν ήταν αρκετά.

Α, και κάτι άλλο, επειδή το βιντεάκι το πήγα και εγώ στο γρήγορο, αλλά κοιτούσα τα σημεία που δεν μιλούσαν οι σύντροφοι, αναφέρθηκαν οι ΣΥΡΙΖΑιοι σε φασίστες ή αυτό το έβαλε το left.gr?

00:08

Νόμος του κράτους το Μνημόνιο 3

:banging: ΣΩΘΗΚΑΜΕ :banging:

Woohooo!!! Παραμένουμε στο ευρώ, μας δανείζουν και άλλα, και όλα αυτά ΜΟΝΟ με λίγο αίμα μισθωτών και μη ως αντάλαγμα.. τίποτα..

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι έχω στοιχεία, είπα ότι ήμουν σίγουρος.

Ήμουν σίγουρος λόγο της ενδυμασίας τους, λόγο του τρόπου που με κοιτούσαν, λόγο των πράξεων τους και ενίοτε λόγο της παρέας τους (μπάτσοι). Πραγματικά, μερικές φορές είναι φως φανάρι...

Τα φαινόμενα μπορεί και να απατούν. Τώρα αυτό εσύ υπάρχει ο κίνδυνος να το μεταφράσεις ως "Myralis κάνεις λάθος" σε συνδυασμό με κάτι στο στυλ "οι πλανήτες δεν έχουν ευθυγραμμιστεί". Σε αυτή την περίπτωση δεν κάνουμε διάλογο, αλλά παίζουμε τις κουμπάρες.

Ξανά λέω λοιπόν. Δεν αποκλείω τίποτα. Απλά δεν δηλώνω 110% σίγουρος ότι κάποιος που έχει σκοπό να φτιάξει ένα βίντεο με ασφαλίτες την ημέρα της ψηφοφορίας, θα ενδιαφερθεί και θα φροντίσει να μην κάψει μαζί με ξερά και χλωρά. Αν όλοι αυτοί ήταν ασφαλήτες, όμορφα. Αν όμως δεν του κάτσανε αρκετοί ασφαλίτες για πόζα; Βρες 5-6 νέους με κοντό μαλλί και γυαλιά - οι αριστεροί ξέρω γω είναι μακρυμάλληδες - ζούμαρε σε αυτούς και άσε την φαντασία του θεατή του βίντεο να οργιάσει (μετάφραση: να βάζει την ταμπέλα ασφαλίτης).

Στοιχεία απτά δεν έχω, η φωτογραφική μου μηχανή δεν κάνει τίποτα πέρα από τα 5 μέτρα, και σίγουρα δεν θα κατάφερνα να πάρω φωτό τον ασφαλίτη στα πολιτικά με την κουκούλα, να κρατάει την αστυνομική του ταυτότητα... Και μάλλον κάποιο τέτοιο στοιχείο θέλεις τόσο εσύ, όσο και στις μυνήσεις, αφού τα βιντεάκια με τους κουκουλοφόρους να τα λένε με τους μπάτσους που είχε βγάλει ο Λαζόπουλος κάποτε όπως και πολλά άλλα αντίστοιχα μάλλον δεν ήταν αρκετά.

Όχι δεν ζητάω έγγραφη κατάθεση και βίντεο τον ασφαλίτη και τον κουκουλοφόρο στο κρεβάτι να κάνουν τρελίτσες. Περιμένω αυτά τα βίντεο που λες ότι μάλλον δεν είναι αρκετά να τα πάρει ένα κ@λο κόμμα και να τα κάνει σημαία μέχρι να υποχρεωθεί κάποιος εισαγγελέας να τα ψάξει. Και μετά περιμένω από αυτό το κόμμα να γίνει στενός κορσές του εισαγγελέα μέχρι αυτός να βγάλει απόφαση (για να βεβαιωθούμε ότι δεν θα περιμένει πότε θα ξεχαστεί το θέμα κι να το στείλει στο αρχείο).

Α, και κάτι άλλο, επειδή το βιντεάκι το πήγα και εγώ στο γρήγορο, αλλά κοιτούσα τα σημεία που δεν μιλούσαν οι σύντροφοι, αναφέρθηκαν οι ΣΥΡΙΖΑιοι σε φασίστες ή αυτό το έβαλε το left.gr?

Τρικομματική χούντα αναφέρει ο βουλευτής στην αρχή και το βιντεάκι ξεκινάει με σύνθημα περί φασισμού. Υποθέτω ότι παρερμήνευσα το σύνθημα και εντάξει, άλλο η τρικομματική χούντα και άλλο η χούντα χούντα.

Link to comment
Share on other sites

τα απο πάνω είναι μπούρδες !

μέσα έξω και @@ιες τι κατάφεραν (να κάνουν μία κίνηση εντυπωσιασμού που ήταν τα ματ να τους σπάσουν άκου εκει πάνω στην βουλή !

είναι σαν να πήρες το όπλο και να πυροβόλησες την θάλασσα δηλαδή μία τρύπα στο νερό !

εδιτ

επίσης στην φωτό που είναι στην βουλή βλέπω ένα μάτσο φασίστες να χαιρετάνε φασιστικά !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα στην ψηφοφορία μου άρεσαν τα δύο μπαλαντέρ (αν κατάλαβα καλά). Δύο της ΔΗΜΑΡ απουσίαζαν. Μόλις κατάλαβαν ότι πέρασαν τα μέτρα μπήκαν μέσα και ψήφισαν παρόν. Αν δεν είχαν συγκεντρωθεί αρκετές ψήφοι τι θα ψήφιζαν άραγε;

Link to comment
Share on other sites

τα απο πάνω είναι μπούρδες !

μέσα έξω και @@ιες τι κατάφεραν (να κάνουν μία κίνηση εντυπωσιασμού που ήταν τα ματ να τους σπάσουν άκου εκει πάνω στην βουλή !

είναι σαν να πήρες το όπλο και να πυροβόλησες την θάλασσα δηλαδή μία τρύπα στο νερό !

εδιτ

επίσης στην φωτό που είναι στην βουλή βλέπω ένα μάτσο φασίστες να χαιρετάνε φασιστικά !

Είναι αυτό που είπα, κανείς δεν είναι ευτυχισμένος ότι και να κάνει ο ΣΥΡΙΖΑ μέσα ή έξω.. Όλα είναι κινήσεις εντυπωσιασμού και τέτοια. Αλήθεια τι περίμενες να κάνει??

Όσο για το τρολοέντιτ, πρέπει να μάθεις ότι άλλο η γροθιά, άλλο το ανοιχτό χέρι..

Τα φαινόμενα μπορεί και να απατούν.

Ξανά λέω λοιπόν. Δεν αποκλείω τίποτα. Απλά δεν δηλώνω 110% σίγουρος ότι κάποιος που έχει σκοπό να φτιάξει ένα βίντεο με ασφαλίτες την ημέρα της ψηφοφορίας, θα ενδιαφερθεί και θα φροντίσει να μην κάψει μαζί με ξερά και χλωρά. Αν όλοι αυτοί ήταν ασφαλήτες, όμορφα. Αν όμως δεν του κάτσανε αρκετοί ασφαλίτες για πόζα; Βρες 5-6 νέους με κοντό μαλλί και γυαλιά - οι αριστεροί ξέρω γω είναι μακρυμάλληδες - ζούμαρε σε αυτούς και άσε την φαντασία του θεατή του βίντεο να οργιάσει (μετάφραση: να βάζει την ταμπέλα ασφαλίτης).

Καταλαβαίνω πως το λες, και ενημερωτικά σου λέω, ότι πριν τις πορείες, υπάρχουν πυγαδάκια παντού με ασφαλήτες και ΜΑΤατζήδες. Πριν την πορεία, δίπλα σε ΜΑΤατζήδες (να τα λένε μεταξύ τους), με τέτοια αμφίεση και με τα ακουστικά, ε μόνο ασφαλήτες μπορεί να είναι. Δεν είναι κάποιος φίλος του ΜΑΤατζλη που είπε να περάσει να δει τι κάνει στη δουλειά.

Ότι ήξερα για την Αθήνα, ήταν από φωτόγραφίες αφού πήγαινα στις πορείες με το μετρό, ώσπου σε κάποια μεγάλη πορεία (δεν θυμάμαι ποτε), στην Αθήνα, πήγα με έναν σύντροφο με το μηχανάκι. Μέχρι το κέντρο. Από την Ομόνοια μέχρι να αφήσουμε το μηχανάκι δεν έβλεπες κάτι άλλο παρά τέτοια πυγαδάκια.

Όχι δεν ζητάω έγγραφη κατάθεση και βίντεο τον ασφαλίτη και τον κουκουλοφόρο στο κρεβάτι να κάνουν τρελίτσες. Περιμένω αυτά τα βίντεο που λες ότι μάλλον δεν είναι αρκετά να τα πάρει ένα κ@λο κόμμα και να τα κάνει σημαία μέχρι να υποχρεωθεί κάποιος εισαγγελέας να τα ψάξει. Και μετά περιμένω από αυτό το κόμμα να γίνει στενός κορσές του εισαγγελέα μέχρι αυτός να βγάλει απόφαση (για να βεβαιωθούμε ότι δεν θα περιμένει πότε θα ξεχαστεί το θέμα κι να το στείλει στο αρχείο).

Οτιδήποτε τέτοιο βιντεάκι πριν το καλοκαίρι, θεωρείτε πλέον είναι παλιό! (λόγο διαφορετικής κυβέρνησης)

Τρικομματική χούντα αναφέρει ο βουλευτής στην αρχή και το βιντεάκι ξεκινάει με σύνθημα περί φασισμού. Υποθέτω ότι παρερμήνευσα το σύνθημα και εντάξει, άλλο η τρικομματική χούντα και άλλο η χούντα χούντα.

Με εκνευρισες που είπες "ε, φοράει γυαλιά, είναι ΧΑ φασίστας" ή όπως το είπες τέλος πάντων.

Οι ΣΥΡΙΖΑίοι στο βιντεάκι είπαν για τρικομματική χούντα και για ασφαλήτες, δεν είπαν "είδαμε φασίστες ασφαλήτες"

Πάντως εμένα στην ψηφοφορία μου άρεσαν τα δύο μπαλαντέρ (αν κατάλαβα καλά). Δύο της ΔΗΜΑΡ απουσίαζαν. Μόλις κατάλαβαν ότι πέρασαν τα μέτρα μπήκαν μέσα και ψήφισαν παρόν. Αν δεν είχαν συγκεντρωθεί αρκετές ψήφοι τι θα ψήφιζαν άραγε;

Είχε βγει στην δομοσιοτητα ότι ο Ψαριανός και ο Οικονόμου αντίθετα με το κόμμα ήθελαν να ψηφίσουν ΝΑΙ.

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.