Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Ρέστης: Βεβαίως να με φορολογήσεις. Βρες με... - NEWS247

Το αφήνω στην κρίση σου να μου πείς τι είναι προτιμότερο. Οχι ηθικό ή δίκαιο. Προτιμότερο.

Link to comment
Share on other sites

Αμερικανικός Τύπος "Στρατηγική ήττα των ανταρτών στο Χαλέπι επισπεύδει την επέμβαση"

"Για συντριπτική ήττα των ισλαμιστών ανταρτών στην τελευταία γενική έφοδό τους στις 25 Οκτωβρίου στο Χαλέπι, εξέλιξη που πυροδοτεί πλέον την επέμβαση των δυτικών στην Συρία, αναφέρεται η εβδομαδιαία αμερικανική εφημεριδα World Τribune της Ουάσιγκτον η οποία έχει πολύ καλή πληροφόρηση από το Στέϊτ Ντιπάρτμεντ.

"Ο συριακός Στρατός δεν έπαιξε μεγάλο ρόλο στη μάχη" είπε πηγή που κατέγραψε την μάχη στην εφημερίδα. "Η ήττα προήλθε από Κούρδους, Χριστιανούς, ακόμα και Σουνίτες (!) που μισούν τους αντάρτες περισσότερο από τον Άσαντ".

"Η Τουρκία και οι δυτικοί σύμμαχοί τους πρέπει να πάρει δύσκολες αποφάσεις στις επόμενες εβδομάδες ειδικά εάν πρέπει να κρατήσει 250. 000 στρατιώτες στα συριακά σύνορα κατά τη διάρκεια του χειμώνα. Αυτά τα στρατεύματα έχουν χαμηλό ηθικό καθώς περιμένουν μέσα στο κρύο και την βροχή για κάτι να συμβεί"

Και εκτός αυτού άλλη ψυχολογία έχει ο Σύριος που πολεμάει τον Τούρκο για να υπερασπιστεί την πατρίδα του και άλλη ο Τούρκος που το κάνει γιατί του το είπαν οι Αμερικάνοι.

Link to comment
Share on other sites

in.gr - Νέο «θρίλερ» στην κυβέρνηση με πρωταγωνιστή τον Αντ.Ρουπακιώτη - Ειδήσεις - Ελλάδα

Eίχε προηγηθεί το πρωινό τηλεφώνημα του πρωθυπουργού Αντώνη Σαμαρά προς τον Φώτη Κουβέλη που απείλησε ότι θα αντικαταστήσει τον κ. Ρουπακιώτη στην κυβέρνηση εάν επέμενε στην άρνησή του.

Εντωμεταξυ ο Κουβελης παρουσιαζεται ως ο αντιρρησιας της υποθεσης, αλλα αυτος πηγε και μιλησε με τον Ρουπακιωτη για να υπογραψει.

:worship:

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

Το pdf με το κείμενο του μνημονίου 3, για όποιον θέλει, και μπορεί, και αντέχει, να κάτσει να το διαβάσει (όχι Μιχάλη, εσύ δε χρειάζεται να το διαβάσεις. Μόνο να το ψηφίσεις. Μην αγχώνεσαι)

Link to comment
Share on other sites

Σπαζοκεφαλιά η είδηση . Σε πρώτη φάση καταδικάζουμε την σωματική βία . Σε πραγματικές συνθήκες ( και χωρίς την θαλπωρή του ιντερνερντ του καναπε και του κευμπορντ) πχ νυχτα και με κανενα εμπορευμα αρκετων χιλιαδων ευρω δεν ξερουμε πως θα αντιδρουσαμε αν ειχαμε εισβολέα στο οχημα μας και επρεπε να το προστατέψουμε . Και σε ολα αυτα να μην ειναι και κανενας χρυσαυγιτης να του τα φορτωσουμε......

Link to comment
Share on other sites

Περί φορολογίας των "εφοπλιστών":

Από αυτό που διάβασα, οι χρυσαυγήτες δεν είπαν για τα φυσικά πρόσωπα να μη φορολογηθούν. Να μειώσουν τους φόρους στα βαπόρια που έχουν ελληνική σημαία πρότειναν, να έχουν 1 παραπάνω λόγο να μη σηκώσουν ξένη σημαία για να γλιτώσουν φράγκα.

Βέβαια τι σχέση έχει η σημαία με την πρόσληψη Έλληνων ναυτικών δε κατάλαβα...

Link to comment
Share on other sites

Περί φορολογίας των "εφοπλιστών":

Από αυτό που διάβασα, οι χρυσαυγήτες δεν είπαν για τα φυσικά πρόσωπα να μη φορολογηθούν. Να μειώσουν τους φόρους στα βαπόρια που έχουν ελληνική σημαία πρότειναν, να έχουν 1 παραπάνω λόγο να μη σηκώσουν ξένη σημαία για να γλιτώσουν φράγκα.

Βέβαια τι σχέση έχει η σημαία με την πρόσληψη Έλληνων ναυτικών δε κατάλαβα...

Στα πλοία με Ελληνική σημαία είναι υποχρεωτική η ναυτολόγηση (πρόσληψη) Ελλήνων σε κάποιο ποσοστό.

Σπαζοκεφαλιά η είδηση . Σε πρώτη φάση καταδικάζουμε την σωματική βία . Σε πραγματικές συνθήκες ( και χωρίς την θαλπωρή του ιντερνερντ του καναπε και του κευμπορντ) πχ νυχτα και με κανενα εμπορευμα αρκετων χιλιαδων ευρω δεν ξερουμε πως θα αντιδρουσαμε αν ειχαμε εισβολέα στο οχημα μας και επρεπε να το προστατέψουμε . Και σε ολα αυτα να μην ειναι και κανενας χρυσαυγιτης να του τα φορτωσουμε......

Ας σε διευκολύνω λίγο.... Ο λόγος που οι οδηγοί των φορτηγών γίνονται ''νευρικοί'' όταν εντοπίζουν κάποιον μέσα στο φορτηγό τους (και δεν τον έχουν κρύψει αυτοί), έχει να κάνει με το τι τους περιμένει μόλις φτάσουν στην Ιταλία και η αστυνομία εκεί, εντοπίσει κάποιον κρυμμένο. Τους περιμένει φυλάκιση πρόστιμο γύρω στα 10 χιλιάρικα και κατάσχεση του οχήματος, αφού χωρίς πολλά πολλά θεωρούνται ως δουλέμποροι. Αν συνυπολογίσεις ότι και οι λαθρομετανάστες γίνονται νευρικοί μόλις εντοπιστούν, μπορείς να καταλάβεις το γιατί προκύπτουν ειδήσεις όπως η παραπάνω.

Έγινε επεξεργασία από colt3003
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια νίκη της Motorola εναντίον της Apple, το δικαστήριο απέριψε την 2η μήνυση (μέσα στο 2012) της τελευταίας προς την Google/Motorola US, με την αιτιολογία των ανεπαρκών στοιχείων.

FOSS Patents: Judge cancels trial, tosses Apple's FRAND lawsuit against Google's Motorola Mobility

Είμαι διπλά χαρούμενος/υπερήφανος, καθώς ο δικηγόρος της Google/Motorola US που μοιράζει σακουλίτσες εμετού στην Apple τα τελευταία 2 χρόνια, είναι ο αδερφός της γυναίκας μου :D

Link to comment
Share on other sites

Είμαι διπλά χαρούμενος/υπερήφανος, καθώς ο δικηγόρος της Google/Motorola US που μοιράζει σακουλίτσες εμετού στην Apple τα τελευταία 2 χρόνια, είναι ο αδερφός της γυναίκας μου :D

Καλά θα κάνεις να φροντίσεις να είσαι καλός σύζυγος τότε :p

Αν θεωρήσεις πολύ κακόγουστο το αστείο delete + κάρτα + sorry

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα κάνεις να φροντίσεις να είσαι καλός σύζυγος τότε :p

:D

[Off topic]

Όταν είχε έρθει το 2006 στην Ιρλανδία για τον γάμο μας, ήρθε ένα βράδυ από το σπίτι για δείπνο. Είμαστε σε κάποια φάση αραγμένοι όλοι μαζί στον καναπέ και λέμε να δούμε καμιά ταινία. Γυρίζω την τηλεόραση στο τσιπαρισμένο Xbox και αρχίζω να scrollάρω τις 100άδες ταινίες μέσα στο XMBC. Ακολουθεί ο παρακάτω διάλογος:

Γαμπρός: Δεν το έχω ξαναδεί αυτό το interface, είναι κάποιο Ιρλανδικό Cable TV on demand;

Εγώ: (με απόλυτη φυσικότητα) Όχι, οι ταινίες που έχω στο Xbox είναι.

Γαμπρός: (με ελαφρώς γουρλωμένα μάτια και ακόμα όχι 100% σίγουρος για την νομιμότητα του εγχειρήματος) You mean, they are all downloaded to your Xbox? Can I just download movies straight on my Xbox?

Εγώ: (προσπαθώντας να εντοπίσω τον τίτλο μιας ταινίας στο filename της και ανάμεσα στα ονόματα των groups που "διαθέσανε" την ταινία και κάνανε τους υπότιτλους) Ναι, αλλά θα πρέπει πρώτα να το "τσιπάρεις" για να μπορείς να το κάνεις αυτό. Θες να σου στείλω λεπτομέρειες για το πως να τσιπάρεις το Xbox σου;

Γαμπρός: (Δικηγόρος με εξειδίκευση σε pattents & copyright από τα μέσα του '90) Όχι άστο καλύτερα, Petros...

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.