Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Γενικώς στα λεωφορεία κάθε φορά που είναι όλοι σα σαρδέλες πάντα θα υπάρχει αυτός που είτε θα μιλάει μόνος του είτε θα ξεκινήσει πολιτική συζήτηση. Σήμερα π.χ. έμαθα ότι είμαστε σα σαρδέλες επειδή ήρθαν οι ξένοι στην Ελλάδα, αλλά δε φταίνε οι άντρες διότι εκείνοι πάνε στις δουλειές, αλλά φταίνε μόνο οι γυναίκες. Και ρατσιστής και σεξιστής.

Το ζουμί της υπόθεσης είναι πως σε τέτοιες καταστάσεις θα βρεις κάθε καρυδιάς καρύδι. Εξ' ού και οι διαφορετικές καταστάσεις που έχει δει ο καθένας μπορεί να του έχουν δημιουργήσει διαφορετικές εντυπώσεις.

Έγινε επεξεργασία από victor
Link to comment
Share on other sites

αρκετά μεγάλη μερίδα ελληνών έχουν γίνει ρατσιστές και η άνοδος της ΧΑ έχει δώσει πάτημα σε πολλούς να συμπεριφέρονται όπως γουστάρουν

Καλά με τις διαπιστώσεις. Θα βρεθεί όμως κανένας να μας πεί και το λόγο ? Και άν είναι γνωστός ο λόγος (που είναι) η απάντηση δεν μπορεί να είναι πως δεν φταίνε αυτοί που εισέβαλλαν (για να έχουμε πάντα τη σωστή τάξη πραγμάτων) σίγουρα δεν φταίνε και οι άλλοι οι οποιοι υπέστησαν την εισβολή. ''Σφάξε με Αγά μου να αγιάσω'' δηλαδή. Απο εκεί και πέρα όπως πολύ σωστά γράφει και ο [MENTION=188]yanni[/MENTION] κάποιοι που τα ζούνε απο πιό κοντά, καμία ανάγκη δεν έχουν τον οποιοδήποτε δημοσιογράφο να του κοτσάρει όποια ταμπέλα του έχει παραγγελθεί. (ή μήπως είναι άγνωστος ο ρόλος και οι χρηματοδότες των ''δημοσιογράφων'' ?)

Link to comment
Share on other sites

Έφερες ένα παράδειγμα, και σου έφερα την πιο λογική απάντηση. Προσωπικά το βρίσκω απίστευτο να μην την άφησε ο οδηγός να ανέβει επειδή κρατούσε ελληνική σημαία (ειδικά δύο χρόνια πριν). Θες να μην πιστέψεις την ιστορία που γράφει το άρθρο; Μην την πιστέψεις. Το να προσπαθείς να κρύψεις όμως ότι αρκετά μεγάλη μερίδα ελληνών έχουν γίνει ρατσιστές και η άνοδος της ΧΑ έχει δώσει πάτημα σε πολλούς να συμπεριφέρονται όπως γουστάρουν δε θα καταφέρεις κάτι.

Ξέρεις πόσοι μπαίνουν μέσα σε λεωφορεία με βαλίτσες, καρότσια, κοντάρια και οι οδηγοί δεν αντιδράνε; Πολλοί.

Για την ιστορία του άρθρου, δεν την θεωρώ απίθανη - σου είπα με οδηγούς λεωφορείων έχω ιστορίες - αλλά υπάρχει μπόλικη σάλτσα. Πως ανοίγεις με δύναμη μια πόρτα λεωφορείου; Χτυπάς δυνατά το κουμπί; Το άρθρο από την αρχή μέχρι το τέλος είναι φτιαγμένο για να παρουσιάσει μια κοινωνία(επιβάτες) που δεν αντιδράει απέναντι στον ρατσισμό (οδηγός), ο οποίος ρατσισμός δεν είναι απέναντι σε κάποιον λαθρομετανάστη που δεν χτύπησε εισιτήριο, αλλά είναι απέναντι σε ΕΛΛΗΝΙΔΑ(εδώ γεννήθηκε) και μάλιστα μια ΜΑΝΑ, που είναι διαφορετική επειδή π.χ. οι γονείς τους έχουν έρθει από άλλη χώρα (Ραμπάπ) και η ίδια μιλάει Αραβικά.

Και βέβαια δεν είδα να γίνεται ντόρος για τον οδηγό του ΟΑΣΑ ή να έγινε κάποια κίνηση καταγγελίας στον ΟΑΣΑ από τον αρθρογράφο να βρει η μάνα το δίκιο της, απλά δικάζουμε την Ελληνική κοινωνία και την βγάζουμε ένοχη.

Όσον αφορά για τον κόσμο, δεν θυμήθηκαν ξαφνικά ότι είναι ρατσιστές. Απλά ζουν κάτω από μεγάλη πίεση και στην Αθήνα μέρος του προβλήματος είναι η παρουσία υπερβολικά μεγάλου αριθμού λαθρομεταναστών. Αν τώρα η πραγματικότητα είναι ρατσισμός....

Τώρα στο τρυπάκι για το αν μπορείς να προσβάλεις την νοημοσύνη μου δε θα μπω, είμαι λίγο πιο πάνω από αυτό.

Δεν προσπάθησα να προσβάλω την νοημοσύνη σου, οπότε άσε, δεν υπάρχει δράκος στο παραμύθι. Κουβέντα κάνουμε.

Έγινε επεξεργασία από yanni
fixed
Link to comment
Share on other sites

Καλά με τις διαπιστώσεις. Θα βρεθεί όμως κανένας να μας πεί και το λόγο?

Όσον αφορά για τον κόσμο, δεν θυμήθηκαν ξαφνικά ότι είναι ρατσιστές. Απλά ζουν κάτω από μεγάλη πίεση και στην Αθήνα μέρος του προβλήματος είναι η παρουσία υπερβολικά μεγάλου αριθμού λαθρομεταναστών.

Νάτος ο λόγος. Το θέμα είναι ότι υπάρχει προσπάθεια να τιμωρηθούν αυτοί που βρέθηκαν εδώ. Λες και θέλουν να κάτσουν να ψωμολυσσάνε κι αυτοί. Το να τα βάζεις με τον αδύναμο ήταν κι είναι το πιο εύκολο και δειλό πράγμα που μπορείς να κάνεις, το να τα βάλεις με αυτούς που προκαλούν τα προβλήματα όμως είναι το δύσκολο.

Ναι ναι.... δεν μπαίνεις σε αυτό το τρυπάκι. Δεν προσβάλλεις την νοημοσύνη μου, απλά με πληροφορείς για το χαμηλό μου επίπεδό. Thanks, I think...

Όχι, την οπτική σου γωνία σχολιάζω, αν σε θεωρούσα ηλίθιο δε θα προσπαθούσα να κάνουμε κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Νάτος ο λόγος. Το θέμα είναι ότι υπάρχει προσπάθεια να τιμωρηθούν αυτοί που βρέθηκαν εδώ. Λες και θέλουν να κάτσουν να ψωμολυσσάνε κι αυτοί. Το να τα βάζεις με τον αδύναμο ήταν κι είναι το πιο εύκολο και δειλό πράγμα που μπορείς να κάνεις, το να τα βάλεις με αυτούς που προκαλούν τα προβλήματα όμως είναι το δύσκολο.

Καμιά προσπάθεια δεν υπάρχει. Αντίστοιχα θα μπορούσε να ειπωθεί ότι υπάρχει υπερβολή στον βαθμό που τα δικαιώματα των μεταναστών μερικές φορές φαίνεται να τυγχάνουν μεγαλύτερης προσοχής από αυτά των Ελλήνων. Και όπως οι μετανάστες δεν θέλουν να ψωμολυσάνε έτσι και οι Έλληνες. Αλλά οι Έλληνες ψηφίζουν και άρα για κάποιους τους αξίζει να ψωμολυσάνε, οι μετανάστες όμως που με δική τους επιλογή βρέθηκαν στην χώρα μας παγιδευμένοι, πολλοί μάλιστα παίρνοντας παράνομα τα σύνορα, δεν φταίνε σε τίποτα που δεν τους επιτράπηκε να συνεχίσουν το ταξίδι τους μέχρι την Αγγλία, όπου μετά από 4-5 χρόνια τίμιας και εργατικής ζωής, θα είχαν το δικό τους σπιτάκι.

Στην τελική ποιος είναι ο αδύνατος; Ο φτωχός Έλληνας ή ο φτωχός μετανάστης; Κατά την γνώμη μου και οι δύο. Δυστυχώς κυριαρχεί η άποψη ότι μόνο ο μετανάστης είναι ο αδύναμος. Ο Έλληνας που είναι άνεργος και τα βγάζει με το ζόρι πέρα, που φοβάται να κυκλοφορήσει στην γειτονιά του μόλις βραδιάσει είναι ο ισχυρός. Μόνο αν αυτοκτονήσει τον θυμούνται κάποιοι. Αλλά να μην ξεχνάμε, του αξίζει, είναι ένοχος, έχει ψηφίσει.

Όχι, την οπτική σου γωνία σχολιάζω, αν σε θεωρούσα ηλίθιο δε θα προσπαθούσα να κάνουμε κουβέντα.

Έχει γίνει edit Αυτό. Διάβασα λάθος το σχόλιό σου. :o Και η αλήθεια είναι ότι πήγα να σου γράψω το ίδιο, ότι αν σε θεωρούσα βλάκα δεν θα σχολίαζα το ποστ σου.:hehe:

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Ηλιθιότητα είναι, δε νομίζω να υποστήριξα κάτι τέτοιο.

Oh really? Παράξενο. Το άρθρακι για το οποίο σκιζεις την κυλωτα ότι αναφέρεται σε πραγματικό γεγονός αυτή την εντύπωση μου δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελική ποιος είναι ο αδύνατος; Ο φτωχός Έλληνας ή ο φτωχός μετανάστης; Κατά την γνώμη μου και οι δύο. Δυστυχώς κυριαρχεί η άποψη ότι μόνο ο μετανάστης είναι ο αδύναμος. Ο Έλληνας που είναι άνεργος και τα βγάζει με το ζόρι πέρα, που φοβάται να κυκλοφορήσει στην γειτονιά του μόλις βραδιάσει είναι ο ισχυρός. Μόνο αν αυτοκτονήσει τον θυμούνται κάποιοι. Αλλά να μην ξεχνάμε, του αξίζει, είναι ένοχος, έχει ψηφίσει.

Κι οι δύο είναι, μαζί σου. Αλλά αν τα βάλει κατευθείαν με τον μετανάστη τι θα κερδίσει; Ηθική ικανοποίηση; Ένοχο δεν τον θεωρώ γιατί έκανε λάθη στο παρελθόν, αλλά γιατί δεν έμαθε από τα λάθη του και συνεχίζει να υποστηρίζει την ίδια πολιτική που τον έχει φτάσει να είναι άνεργος και να φοβάται να κυκλοφορήσει στην γειτονιά του.

Oh really? Παράξενο. Το άρθρακι για το οποίο σκιζεις την κυλωτα ότι αναφέρεται σε πραγματικό γεγονός αυτή την εντύπωση μου δίνει.

Για το τι εντύπωση σου δημιουργεί δε νομίζω να μπορώ να βοηθήσω. Το αρθράκι αναφέρεται σε μία περίπτωση και σε έναν οδηγό. Όμως το συγκεκριμένο σκηνικό το έχουμε ξαναζήσει και θα το ξαναζήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το να τα βάζεις με τον αδύναμο ήταν κι είναι το πιο εύκολο και δειλό πράγμα που μπορείς να κάνεις.

Ακριβώς. Το να τα βάζεις με κάποιον όντας άνεργος ή κακοπληρωμένος και με οικογένεια και με χαράτσια, και να μην ξέρει πως θα τη βγάλει αύριο, και να του φορτώνεις και την ταμπέλα του φασίστα, είναι άνανδρο και φτηνό. Όσα νούμερα και αν κάνει σαν άρθρο σε περιοδικό ή like στο φατσοβιβλίο. Επιπλέον είναι και πρόστυχο, γιατί αυτός που το κάνει θεωρεί εαυτόν ''Δημοκράτη'', και τον άλλο κατώτερο για τέτοιες ''υψηλές'' ιδιολογίες.

Link to comment
Share on other sites

Επανάσταση ΤΩΡΑ :

Απέβαλαν μαθήτρια γιατί ύψωσε τη γροθιά της στην παρέλαση - NEWS247

Στο πλευρό της στάθηκαν και οι συμμαθητές της που προσωρινά έκλεισαν το σχολείο, αλλά υπό την απειλή που δέχθηκαν πως θα χάσουν την πενταήμερη… υποχώρησαν!!!

Μισό λεπτό ρε παιδιά.... να το σκεφτούμε το πράγμα.... μην πράττουμε εν θερμώ......

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Το να τα βάζεις με κάποιον όντας άνεργος ή κακοπληρωμένος και με οικογένεια και με χαράτσια, και να μην ξέρει πως θα τη βγάλει αύριο, και να του φορτώνεις και την ταμπέλα του φασίστα ανθέλληνα(!), άπλυτου, λαθρολάγνου, ισλαμολάγνου, προδότη(!!), δοσίλογου(!!!!) είναι άνανδρο και φτηνό. Όσα νούμερα και αν κάνει σαν άρθρο σε περιοδικό ή like στο φατσοβιβλίο. Επιπλέον είναι και πρόστυχο, γιατί αυτός που το κάνει θεωρεί εαυτόν ''Δημοκράτη'' "τον μόνο Έλληνα", και τον άλλο κατώτερο για τέτοιες ''υψηλές'' ιδιολογίες.

fixed

Κάτσε ρε Colt, κάτσε, συμφωνείς στο

Το να τα βάζεις με τον αδύναμο ήταν κι είναι το πιο εύκολο και δειλό πράγμα που μπορείς να κάνεις.
και υπερασπίζεσαι την Χ.Α. που δέρνει μετανάστες?

Ο μετανάστης δεν είναι αδύναμος δηλαδή? Όπως αδύναμος είναι και ο φασίστας, όπως αδύναμος είναι και ο αριστερός.

Ενώ αυτός που προκαλεί το πρόβλημα (ΑΚΑ οι κυβερνώντες πολιτικοί που άφηναν να μπούνε παράνομα οι μετανάστες, που άφηναν λιμενικούς να πληρώνοντε για κάθε κεφάλι στην Πάτρα, που δεν έκαναν τίποτα παρά να υπογράφουν Δουβλίνα) τρίβει τα χέρια του ανενόχλητα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά αν τα βάλει κατευθείαν με τον μετανάστη τι θα κερδίσει; Ηθική ικανοποίηση;

Όπου υπάρχει αντίδραση απέναντι στους μετανάστες, μπορεί να κάνω και λάθος αλλά αυτό έχω καταλάβει, είναι σε ατομικό επίπεδο (με κλέψανε, δεν βρίσκω δουλειά διότι προτιμάνε αυτούς με χαμηλά μεροκάματα) ή σε επίπεδο γειτονιάς/περιοχής (έχουν κλέψει σπίτια, έχουν σπάσει μαγαζιά/αυτοκίνητα, φοβόμαστε να βγούμε την νύχτα). Δεν είναι θέμα ηθικής ικανοποίησης και κακώς το θέτεις έτσι.

Στο παραπάνω να προσθέσω κάτι για την ΧΑ. Ο περισσότερος κόσμος δεν ψηφίζει τους ναζί. Ψηφίζει ένα κόμμα που δεν προϋπήρχε στην Βουλή - πολύ σημαντικό - που πρόσφατα διαφήμιζε καθαρά χέρια (δεν έχουν κλέψει, όχι δεν έχουν πλακώσει στο ξύλο) και ένα κόμμα που πάει κόντρα στο κατεστημένο και στα άλλα κόμματα. Βασικά πήρε την δουλειά του ΚΚΕ και σε έναν βαθμό για αυτό και το τελευταίο έπεσε. Μάλιστα όσο συνασπίζονται τα άλλα κόμματα εναντίον του τόσο το πριμοδοτούν, διότι επιβεβαιώνουν αυτή την διαφορετικότητα του.

Η επιμονή πολλών να ταυτίζουν αυτή την ψήφο με ρατσιστική/ναζιστική ψήφο ποιο πολύ κακό κάνουν διότι το ίδιο υποστηρίζουν και τα διεφθαρμένα, κατά γενική ομολογία, κόμματα ενώ ταυτόχρονα διατηρούν καθημερινά την χρυσή αυγή στην επικαιρότητα. Και δεν ξέρεις και πως θα αντιδράσουν αυτοί που ψηφίζουν το εν λόγω κόμμα αν τους πιπίλας όλη την ώρα το μυαλό. Μπορεί να μην απαντήσουν με ένα "Ω δεν τους ξανά ψηφίζω", αλλά με ένα "Χ3στηκα, δεν ψηφίζω του άλλους τους κλέφτες". Έτσι μια ψήφο αντίδρασης γίνεται μια συνειδητή ψήφος και ουσιαστικά έχεις βοηθήσει την χρυσή αυγή να αποκτήσει σταθερή πελατεία.

EDIT Και κάτι ακόμα αν και θα με βρίσεις

Όμως το συγκεκριμένο σκηνικό το έχουμε ξαναζήσει και θα το ξαναζήσουμε.

Nope δεν το έχεις τα έχουμε. Εμείς Κάποιοι ναι τα ζούμε ζούνε και όχι μόνο το παραπάνω ή σαν το παραπάνω σκηνικά.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

και υπερασπίζεσαι την Χ.Α. που δέρνει μετανάστες?

Ο μετανάστης δεν είναι αδύναμος δηλαδή? Όπως αδύναμος είναι και ο φασίστας, όπως αδύναμος είναι και ο αριστερός.

Ενώ αυτός που προκαλεί το πρόβλημα (ΑΚΑ οι κυβερνώντες πολιτικοί που άφηναν να μπούνε παράνομα οι μετανάστες, που άφηναν λιμενικούς να πληρώνοντε για κάθε κεφάλι στην Πάτρα, που δεν έκαναν τίποτα παρά να υπογράφουν Δουβλίνα) τρίβει τα χέρια του ανενόχλητα.

Πότε ακριβώς προέκυψε, και απο ποιό ποστ δικό μου ότι υπερασπίζομαι το ότι η ΧΑ δερνει μετανάστες ??

Αυτό που γράφω και ξαναγράφω είναι ότι ΤΑ ΑΚΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ._

Και όσο και να σε στεναχωρεί (γιατί έχω καταλαβει τη συμπάθειά σου σε ένα συγκεκριμένο χώρο) τόσο ή ΧΑ όσο και ο ΣΥΡΙΖΑ αποτελούν άκρα, και αμφότεροι δεν χάνουν ευκαιρία να το δείχνουν. Εγώ το μόνο που επισημαίνω είναι ότι είναι τα ίδια σκατά. Απλά οι ΧΑ το λένε ορθά κοφτά πως δεν γουστάρουν τους λαθρομετανάστες, και τους κίναιδους ενώ ο ΣΥΡΙΖΑς το παίζει δημοκράτης και προοδευτικός και κόπτεται για όλο τον κοσμάκη που υποφέρει ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΡΑΕΙ ΣΤΟΛΗ, και να μην δηλώνει ότι φοβάται τους μετανάστες, και να μην διαφωνεί στη γραμμή του κόμματος για τα οικονομικά, Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΑ.

Οσο για το ποίος αφήνει να μπούνε οι μετανάστες, η τοποθέτησή σου μπάζει απο παντού. Ακόμα δεν έχουμε ακούσει απο τον ΣΥΡΙΖΑ με ποιό τρόπο θα σταματήσεις τον οποιοδήποτε να περπατήσει στα εκατοντάδων χιλιομέτρων σύνορα ή να πάρει μια βάρκα και να περάσει τα θαλλάσια σύνορα. Και για να θυμηθούμε: ο φράχτης στον Εβρο είναι ντροπή (λέγανε) τα ναρκοπέδια είναι απάνθρωπα (ξαναλέγανε) και το να τους αφήνεις να σκυλοπνίγονται επίσης είναι απάνθρωπο (ξαναμαναλέγανε). Οπότε ? Και αυτοί που συμφώνησαν στο Δουβλίνο ΙΙ όπως όλοι βλέπουμε φυτοζωούν σαν κυβέρνηση. Γιατί ? γιατί ο κόσμος που τους ψήφισε, δεν το ξαναέκανε (τουλάχιστον στον ίδιο βαθμό). Και τι ψήφισε? ΤΑ ΑΚΡΑ. Και πές μας τώρα ποιά είναι η πρόταση του ΣΥΡΙΖΑ για την αποτροπή εισόδου νέων λαθρομεταναστώ στην Ελλάδα. Και μέτά βλέπουμε τι θα γίνει με αυτούς που ήδη είναι μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Για το τι εντύπωση σου δημιουργεί δε νομίζω να μπορώ να βοηθήσω. Το αρθράκι αναφέρεται σε μία περίπτωση και σε έναν οδηγό. Όμως το συγκεκριμένο σκηνικό το έχουμε ξαναζήσει και θα το ξαναζήσουμε.

Το άρθρακι περιγράφει μια περίπτωση η οποία είναι τραβηγμένο απο τα μαλλιά και μου κάνει εντύπωση που δεν το βλέπεις. Εκτός και αν την τελευταία φορά που Μπήκες σε λεωφορείο διέκρινες Μανέττα ισχύος προκειμένου ο οδηγός να "κλείνει με δύναμη την πόρτα" οπότε του καπνίσει.

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση στην Ελλάδα θυμίζει την κατάσταση στην Γερμανία το ~1920. Δε μου φαίνεται καθόλου περίεργο που υπάρχει τέτοια υποστήριξη σε ακραία κόμματα, αύξηση στα κρούσματα ρατσισμού κτλ. Σε περιόδους ανασφάλειας, όταν ο κόσμος νοιώθει προδομένος από την "δημοκρατία" και υπάρχει αυτό το build-up άγχους και απόγνωσης ο κόσμος, -αναγκαστικά- θα βρει κάποιους στόχους να οδηγήσει αυτό τον θυμό.

Δε κατηγορώ την ΧΑ ούτε τους υποστηρικτές της, μιας και οι συνθήκες που κυριαρχούν γέννησαν την ανάγκη να υπάρχει υποστήριξη σε αυτό το κόμμα. Ο κόσμος τώρα είναι σαν έναν πληγωμένο ταύρο στην αρένα. Θα κυνηγήσει τον ευκολότερο στόχο, όχι απαραίτητα τον ταυρομάχο που προκάλεσε τις πληγές.

Link to comment
Share on other sites

"η ΧΑ όσο και ο ΣΥΡΙΖΑ αποτελούν άκρα..."

Aυτή η άποψη δεν ξέρω γιατί να είναι ορθή επειδή η ίδια η ΧΑ στοχοποιεί τον ΣΥΡΙΖΑ (θεωρώντας προσωπικά ότι η ΧΑ κάνει την βρώμικη δουλειά του συστήματος)... Δεν είμαι ΣΥΡΙΖΑ γιατί προσπαθεί να γίνει το νέο ΠΑΣΟΚ (και η νοοτροπία της συνομοταξίας των Πασοκων με εξοργίζει)

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Ο σύριζα ποιο πολύ θεωρείται/διαφημίζεται ως άκρο, λόγω της απουσίας του ΚΚΕ. Το να θεωρείται άκρο της αριστεράς ο σύριζα είναι άλλη μια ένδειξη της πρόσφατης αποτυχίας του ΚΚΕ να εκμεταλλευτεί την κρίση.

Link to comment
Share on other sites

Επανάσταση ΤΩΡΑ :

Απέβαλαν μαθήτρια γιατί ύψωσε τη γροθιά της στην παρέλαση - NEWS247

Μισό λεπτό ρε παιδιά.... να το σκεφτούμε το πράγμα.... μην πράττουμε εν θερμώ......

Έχει μια λογική... Τα παιδάκια τα βάζουμε να παρελαύνουν για να ομογενοποιήσουμε το φρόνημά τους. Δε γίνεται να τα αφήνουμε να αυτενεργούν κιόλας :fie:

Link to comment
Share on other sites

yanni και να υπηρχε το ΚΚΕ(προφανως εννοεις οπως θα 'πρεπε να υπαρχει) δε ξερω ποσο ακρο ειναι ο κατ' επιφαση μπολσεβικισμος λιγων κορυφαιων μελων του. Οταν σου λενε τα ιδια και τα ιδια τα συνηθιζεις χωρις να σου κανουν καμια εντυπωση πλεον, οποτε καντε περα να... περασω εγω στα ακρα που λεει ο λογος. Ισως μπερδευεται ο ριζοσπαστισμος με τη λεξη "ακρο".

Σαμαράς: Ο 13ος ισχυρότερος άνθρωπος στην οικονομία

Έγινε επεξεργασία από Thrael
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα που δημοσιοποιώ αυτό:

Η μηνυτήρια αναφορά της Χρυσής Αυγής κατά Βενιζέλου και Παπακωνσταντίνου διαβιβάστηκε στη Βουλή | DefenceNet.gr

γίνομαι υποστηρικτής της ΧΑ ?? Τα υπόλοιπα κόμματα που είναι ? ψάχνουν για στοιχεία ??

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα που δημοσιοποιώ αυτό:

Η μηνυτήρια αναφορά της Χρυσής Αυγής κατά Βενιζέλου και Παπακωνσταντίνου διαβιβάστηκε στη Βουλή | DefenceNet.gr

γίνομαι υποστηρικτής της ΧΑ ?? Τα υπόλοιπα κόμματα που είναι ? ψάχνουν για στοιχεία ??

Βασικά το ερώτημα είναι τι ουσία έχει μια τέτοια μήνυση; Δεν έχουν βουλευτική ασυλία και ταυτόχρονα την πλειοψηφία στην Βουλή ώστε να μην αρθεί αυτή; Αν ναι πρόκειται απλά για μια συμβολική κίνηση (εντυπωσιασμού).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.