Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

:-O για πες να μαθαίνουμε

Αν βαριέσαι να γράψεις βάλε κανένα link από left ή καλύτερα από indymedia

Δεν υποστήριξα πουθενά ότι το left είναι αξιόπιστο, το αντίθετο, όσο για το πως "βλέπει" τις ειδήσεις το λέει καθαρά ο τίτλος του, δεν είναι κρυμμένο κάτω απο άμυνες και ιστορίες.. Όσο για το indymedia, δεν το θεωρώ καν ειδησεογραφικό..

Το αγαπημένο σου defence.net όμως κρύβεται, οι αναδημοσιευσεις του δεν είναι άσχημες, αλλά τα ρεπορτάζ και οι ειδήσεις του κτλ κτλ, όταν δεν είναι ψέματα, είναι τουλάχιστον νεοφιλελευεθερα.. Χρωματισμένα και συνήθως λένε την μισή αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μειναμε στο ευρο!!!

σημερα θα βγω και θα τα σπασω!

OYAOY!!

Εγώ λέω να αφήσω έγκυο την γυναίκα μου για δεύτερη φορά!

Μου προκάλεσε

στύση

η είδηση αυτή!

Κερνάω και ουίσκι εκεί που θα πας:worship:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστήριξα πουθενά ότι το left είναι αξιόπιστο, το αντίθετο, όσο για το πως "βλέπει" τις ειδήσεις το λέει καθαρά ο τίτλος του, δεν είναι κρυμμένο κάτω απο άμυνες και ιστορίες.. Όσο για το indymedia, δεν το θεωρώ καν ειδησεογραφικό..

Το αγαπημένο σου defence.net όμως κρύβεται, οι αναδημοσιευσεις του δεν είναι άσχημες, αλλά τα ρεπορτάζ και οι ειδήσεις του κτλ κτλ, όταν δεν είναι ψέματα, είναι τουλάχιστον νεοφιλελευεθερα.. Χρωματισμένα και συνήθως λένε την μισή αλήθεια.

"u don't say" FYI: Το ότι κάποιος ανά-ποστάρει ( :p ) από κάποιο site ή γίνεται δικηγόρος του διαβόλου, δεν πάει να πει με σιγουριά ότι συμφωνεί με όλα στο site ή ότι γουστάρει το διάολο.

Link to comment
Share on other sites

Νεοφιλελευθερα; :hang2:

Δεν έχεις ξανακούσει για νεοφιλελευθερη πολιτική?

TIP: Δεν έχει να κάνει με την Ελευθερία του ατόμου, αλλά την ελευθερία των αγορών.

Δεν σε αδικώ, στο κόμμα που υποστηρίζεις δεν λένε τα πράγματα ακριβώς με το όνομα τους, δεν βολευει βλέπεις να δείχνουν τον κακό, αφού δεν είναι κακός αλλά φίλος τους, προτιμάνε να ξεσπάνε τα νέυρα τους αλλού...

Το αν είναι σωστή πολιτική φαίνεται από το πως πήγε Ελλάδα ειδικά τα χρόνια που κυβερνούσε η ΝΔ

(Ιδιωτικοποιήσεις παντού και πάντα είναι το δευτερο όνομα της)

Link to comment
Share on other sites

Συνελήφθησαν οι υπεύθυνοι των εταιρειών ENERGA και HELLAS POWER - NEWS247

Όταν έχεις κλέψει 200 εκ/μύρια σε πειράζει να δώσεις 2-3 για εγγύηση στο δικαστήριο και να είσαι ελεύθερος την άλλη μέρα;

Happens in Greece. :giveup:

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις ξανακούσει για νεοφιλελευθερη πολιτική?

TIP: Δεν έχει να κάνει με την Ελευθερία του ατόμου, αλλά την ελευθερία των αγορών.

Δεν σε αδικώ, στο κόμμα που υποστηρίζεις δεν λένε τα πράγματα ακριβώς με το όνομα τους, δεν βολευει βλέπεις να δείχνουν τον κακό, αφού δεν είναι κακός αλλά φίλος τους, προτιμάνε να ξεσπάνε τα νέυρα τους αλλού...

Το αν είναι σωστή πολιτική φαίνεται από το πως πήγε Ελλάδα ειδικά τα χρόνια που κυβερνούσε η ΝΔ

(Ιδιωτικοποιήσεις παντού και πάντα είναι το δευτερο όνομα της)

Καλά μην λέμε τώρα ότι το defence.net προάγει εν μέρη τον Νεοφιλελευθερισμό....

Link to comment
Share on other sites

Περί εθνικιστικού κιτς: Πιστεύω πως το αν ειναι μια αναπαράσταση "εθνικιστική" και "κιτς" εξαρτάται από το πως την αντιλαμβάνεται ο ίδιος ο κόσμος που συμμετέχει ή την παρακολουθεί. Δε ξέρω βέβαια

μήπως ο κόσμος ξεχύνεται στους δρόμους μετά και τρέχει προς τούρκικη πρεσβεία/προξενειο με τα περισσευούμενα βεγγαλικά... Το αναμενόμενο θα ήταν να πει οτι τίθεται θέμα κόστους όπως για όλα πλέον

αλλά τελικά φαίνεται πως είναι θέμα αισθητικής...

Τώρα σε 10 μέρες που ειναι η επέτειος θανάτου του Κεμάλ θα δει τι θα πει (εθνικιστικό) κιτς...

Κάτι μου λέει πως η Ρεπούση έχει τσακωθεί με την Ιστορία παρά ενοχλείται απο τις ανακρίβειες που περιέχει. Καλά ήμασταν μέχρι τώρα που δε μαθαίναμε ιστορία γτ παρέπεμπε στο παρελθόν και στην "επικίνδυνη"

παρελθοντολατρεία. Εθνική συμφιλίωση κλπ, μη μιλαμε και για το πρόσφατο παρελθόν και τώρα ενοχλούμαστε που κάποιοι (αν είναι δυνατόν) εκφράζονται θετικά για το ναζισμό πέρα απο τον ελληνικό εθνικισμό...

Link to comment
Share on other sites

Να καταργήσουμε και την Ελληνική σημαία διότι προάγει τον εθνικισμό;

Δεν πάει να καταργηθεί η ίδια λέω εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Καλά οι επιθετικοί προσδιορισμοί μου αρέσει που μπαίνουν σε εισαγωγικά απ' τον συντάκτη.

Οκ, ούτε εμένα με συναρπάζουν αυτές οι αναπαραστάσεις και οι παρελάσεις, γίνομαι από Έλληνας αυτομάτως "Έλληνας";

Ο καθένας με το τροπάρι του. Ψευτοπροοδευτικοί και από την άλλη τάχα μου πατριώτες και Έλληνες. Η λέξη Έλληνας είναι πιο μεγάλη και από τη λέξη "μεγάλος" αν το πάρουμε ιστορικά και πολιτισμικά. Χωρίς να με ενδιαφέρει προσωπικά αν θα λέγομαι Έλληνας εν τέλει, αλλά μιας και το χρησιμοποιούμε ας το αποδίδουμε σε όσους το αξίζουν. (πνευματικοί της Ευρώπης του Μεσαίωνα και του σήμερα που ο Παναγιώταρος δε φτάνει στο νυχάκι. Ο Έλληνας...)

Γεμίσαμε Έλληνες και από Ελλάδα τίποτα.

:bad: :giveup:

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Κουίζ: Τι κάνει ένας ηθοποιός/θεατρώνης όταν το μαγαζάκι του δεν πάει καλά ???

καταριέται αυτούς που τον πριμοδότησαν

Αναμένω με αγωνία να δω αν η επόμενη θεατρική παράσταση της κυρίας Βαγενά, θα παρουσιάζει ως τρανσέξουαλ τον Χριστό. Εννοείται ότι θα πρέπει να στείλει και προσκλήσεις στην χρυσή αυγή για την καλύτερη δυνατή διαφήμιση ενός τέτοιου έργου τέχνης.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.