Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Εγώ που δεν είμαι κομμουνιστής, δεν ανήκω σε καμιά κομματική παράταξη και σιχαινόμουν τις παρελάσεις (στρατιωτικές/μαθητικές) ολόκληρες δεκαετίες πριν την ύφεση, την επέμβαση της Τρόικα και την είσοδο της ΧΑ στην Βουλή (hipster Chosen is hipster), θα μου πει κανείς ποια είναι τα οφέλη στο να παρελαύνουν οι μαθητές και οι φαντάροι;

Από πολιτισμικής αλλά και ψυχολογικής άποψης, τι κερδίζουμε ως πολίτες/Έλληνες/άνθρωποι αντίστοιχα;

Δεν έχω πρόβλημα το να καταθέτεις στεφάνι στο μνημείο κάποιου ήρωα, ή στο να δίνεις σε κάποιον μετάλλιο για κάποιο κατόρθωμα, ή στο να διδάσκεις το έργο κάποιου αξιόλογου/ήρωα στα σχολεία ως φόρο τιμής. Απλά δε μπορώ να βρω λογική στο να βάζεις μαθητές να περπατάνε με βήμα μπροστά από τον δήμαρχο ή τον βουλευτή. Ποιος ο λόγος;

Φασιστικα/ολοκληρωτικα καθεστώτα ftw! Απλα εδω μας έμεινε

Όταν θέλει η "δικαιοσύνη" τρέχει.

Ολοι λέτε για τους δημόσιους υπάλληλους, αλλα τώρα που πήγε για δουλεια Σάββατο ο Εισαγελέας, πέσατε ολοι να τον φάτε. Αχαριστοι!

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

η "ανεξάρτητη ελληνική δικαιοσύνη" κινήθηκε αστραπιαία για να συλλάβει εκείνον τον δημοσιογράφο που έβγαλε την λίστα που πριν λίγες μέρες δήλωσε ότι "έχασε" το άλλο φρούτο της πολιτικής σκηνής που διετέλεσε Υπ.Οικονομικών....δεν θα δικαστεί ο Παπακωνσταντίνου για παραβαση καθηκοντος αλλά ο δημοσιογράφος που τόλμησε να τον εκθέσει ...δεν θα απορήσω αν που ότι ο Βαξεβάνης έκλεψε το stick από το Συρτάρι του Παπακωνσταντίνου!

Link to comment
Share on other sites

293714_292168794215993_2075802605_n.jpg

Ακούστε και την εκπομπή της Ελληνοφρένειας και τα κακώματα των ιδεολογικών προγόνων των σημερινών χρυσαυγιτών και των νεοναζί γιατί ξεχνάμε πολύ γρήγορα δυστυχώς.

Ελληνοφρένεια (ον δε νετ) - Η επετειακή εκπομπή της 26ης Οκτωβρίου 2012

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως λογαριασμό στο FB δεν θα κάνω για κάνω like στη σελίδα του βαξεβανη για να ικανοποίησω την αντίδραση μου στο όλο σκηνικό.

Άσε που εκει συχνάζει ο εγκληματίας παστίτσιος, και είμαι αντίθετος σαν καλός χριστιανός πασοκονεοδημοκρατης. Έχω εμπιστοσύνη στην ελληνική δικαιοσύνη.

Δηλαδή τι νομίζετε ; Ότι ζούμε μέρες είδους χούντας και φαρισαισμου σε ένα χαβαλέ παρακράτος ; Έλεος ... Οι λίστες αξιοποιήθηκαν παντού εκτός Ελλάδας που είχαμε την ατυχία να της χάσουμε, γίνονται αυτα, εσείς δεν έχετε χάσει ποτε τα κλειδιά σας; Και ο ντορος που γίνεται για την παραποίηση είναι άδικος έχω μπερδευτεί άπειρες φορές βλέποντας λίστες που ξεκινούν με ονόματα μη ελληνικά ή με λατινικούς χαρακτήρες και τα διορθώνω με αλλα...

Θα το κάνουμε και αυτο θέμα τώρα;

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξύ ο πρώτος που έβγαλε τα ονόματα ήταν το zougla.gr το βράδυ πριν κυκλοφορήσει το περιοδικό (προφανώς το πήρε από κάποιον στη διανομή και το σκάναρε). ο αρχιρουφιάνος γιατί δεν συνελήφθη;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θέλουμε νεκρό, αλλιώς δεν μπορούμε, μερικές φορές συμβιβαζόμαστε και με συλληφθέντες..

Η προφανής ειρωνία για να να σου δείξω ότι κανείς δεν θέλει νεκρούς.

Μην ταυτίζεις τα δικά σου θέλω με άλλων. Θα σε εκθέσουν και δεν θα σου αρέσει.

Όσο για αυτό που έγραψα βασίζομαι στα αποτελέσματα μιας ηλίθιας πράξης το 2008. Και επειδή ζούμε ''μεγάλες'' στιγμές αυτό που γράφω είναι πολύ πιθανό τελικώς να συμβεί (προσωπικά θεωρώ ότι κάτι τέτοιο εκβιάζεται επανειλημμένα οπότε είναι θέμα χρόνου να συμβεί) και τότε θα δούμε όλοι τι πορεία και με τι ταχύτητα θα τρέξουν οι εξελίξεις. Αρκεί να θυμηθούμε μετά ποιο ήταν το έναυσμα.

Όχι! Καθόλου!

Ο ΛΑΟΣ πρέπει να κάνει κάτι, ο ΛΑΟΣ πρέπει να πρωτοστατήσει. Ούτε κόμμα ούτε κανένας άλλος.

Τα Κόμματα μπορούν και πρέπει να δώσουν κατευθύνσεις, να βάλουν ζητήματα, αλλά δεν εδώ για να χαλιναγωγήσουν κανέναν.

Νομίζεις πως δεν θα χαιρόμουν αν δεν υπήρχε πανό ΣΥΡΙΖΑ? Ότι (αν μπορούσα) δεν θα πήγαινα πίσω από οποιοδήποτε πανό (γειτονιάς, κατοίκων, οτιδήποτε μπορώ να έχω σχέση)?

Όπως έγραψα και νωρίτερα, όταν έρθει η ώρα, ο λαός θα αναλάβει. Το να ζητάς από τον ίδιο λαό που 3 μήνες πριν πήρε τις αποφάσεις του να ''αλλαξοπιστήσει'', με πράξεις εντυπωσιασμού, θα έπρεπε να έχει γίνει φανερό πως είναι μάταιο. Ήδη η λίστα με τους ανεπιθύμητους και τα λαμόγια εμπλουτίζεται με τους εργατοπατέρες. Οπότε μην έχεις ανησυχία. Όταν έρθει η σωστή ώρα αυτό που πρέπει να γίνει θα γίνει. Αβίαστα και χωρίς ινστρούχτορες. Αν πάλι πέφτω έξω και η ανατροπή επέλθει με άλλο τρόπο, τότε θα δούμε όλοι πόσο χειρότερο μπορεί να γίνει ένα ήδη μεγάλο κακό. Και τέτοια παραδείγματα υπάρχουν αρκετά, και αρκετά κοντά μας.

Link to comment
Share on other sites

Ο Β. Σωτηρόπουλος του e-lawyer μιλάει με τον Χρήστο Γραμματίδη (νομικός) για τη λίστα Λαγκάρντ και ελέγχουν τη νομιμότητα της δημοσίευσης τώρα στο radio maga.

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Ναι, θέλουμε νεκρό, αλλιώς δεν μπορούμε, μερικές φορές συμβιβαζόμαστε και με συλληφθέντες..

Η προφανής ειρωνία για να να σου δείξω ότι κανείς δεν θέλει νεκρούς.

Όχι! Καθόλου!

Ο ΛΑΟΣ πρέπει να κάνει κάτι, ο ΛΑΟΣ πρέπει να πρωτοστατήσει. Ούτε κόμμα ούτε κανένας άλλος.

Τα Κόμματα μπορούν και πρέπει να δώσουν κατευθύνσεις, να βάλουν ζητήματα, αλλά δεν εδώ για να χαλιναγωγήσουν κανέναν.

Νομίζεις πως δεν θα χαιρόμουν αν δεν υπήρχε πανό ΣΥΡΙΖΑ? Ότι (αν μπορούσα) δεν θα πήγαινα πίσω από οποιοδήποτε πανό (γειτονιάς, κατοίκων, οτιδήποτε μπορώ να έχω σχέση)?

Ελα τώρα που δε θέλετε νεκρούς. Μια χαρά θα σας καθόταν μια τέτοια μανούρα. Που να περιμένετε τώρα μέχρι το μνημόσυνο του τσογλανιου....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.