Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πώς μπορεί να έφτασε στα χέρια του η λιστα ;

Το φτωχό μου μυαλό, ίσως και λόγω της περασμένης ώρας δεν με βοηθάει.

1. Κάποιος από όσους τη διαχειρίστηκαν, αηδιασμένος (ή με το αζημίωτο) του την έδωσε

2. Κάποιος (ή ο ίδιος) τη μαγείρεψε

3. Τη βρήκε κάτω από μια πέτρα

4. Συνδυασμός των παραπάνω

Προσωπικά, μου αρκεί να εμφανιστούν 20 άνθρωποι από κει μέσα και να επιβεβαιώσουν την ορθότητα των στοιχείων που αφορούν στους δικούς τους νόμιμους λογαριασμούς. Σε τελική ανάλυση δουλειά του δημσιογράφου δεν είναι να υποκαταστήσει τις αρχές και να εξακριβώσει την πιστότητα και των 2059. Αρκεί που επιτέλους αποκαλύπτεται η περιβόητη λίστα που 2 υπουργοί, 2 προϊστάμενοι ΣΔΟΕ και εισαγγελείς δεν κατάφεραν να διαβάσουν.

Από δω και πέρα ας αναλάβουν οι Αρχές. Μόνο μην τομήσουν να πουν ότι αφού αποκαλύφθηκε δεν μπορούν να διενεργήσουν έρευνα. Επίσης, είμαι περίεργος να δω τι θα λέει από αύριο ο κος "Ηθικό-και-Νόμιμο".

Αν ήταν στην Αμερική, θα έπαιρνε Πούλιτζερ, κι ας είναι πράκτορας της ΕΥΠ, ΜΙΤ, Μοσάντ, ΣΙΑ και όποιας άλλης μυστικής υπηρεσίας έχουν πει κατά καιρούς ορισμένοι. Καληνύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Τι δε βλέπεις λάθος ρε πλυμένε έλληνα; (είσαι καθαρός εσύ είπαμε). Το ότι παρομοιάζει τους ανθρώπους με ράτσες σκυλιών δεν σου δημιουργεί κανέναν προβληματισμό;

Δεν κατάλαβα ρε Κώστα γιατί ένας εξελιγμένος πίθηκος είναι ανώτερος από έναν σκύλο που δεν εξελίχθηκε ακόμα;

Εκτός αν πιστεύεις στην θεϊκή προέλευση του ανθρώπου, και μάλιστα με την περιορισμένη δογματική ερμηνεία....

Το παράδειγμα κατά την άποψη μου είναι εξαιρετικά επιτυχημένο.

Οι καλύτερες ράτσες σκύλων είναι προϊόντα διασταύρωσης υπερτερώντας των φυλών από τις οποίες προέρχονται.

Το ίδιο παράδειγμα επιτυχημένης διασταύρωσης είναι ο κ Σοφοκλής Σχορτσιανίτης του οποίου τα ανώτερα φυλετικά χαρακτηριστικά επιδεικνύονται στη δουλειά του.

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

Ο κ. Βαξεβάνης ξεκαθαρίζει ότι επειδή τα ονόματα αυτά έχουν ανοίξει ένα λογαριασμό στην HSBC δεν σημαίνει ότι είναι "φοροκλέφτες" και ότι απαραίτητα έχουν εξαπατήσει το κράτος. Απλά διατηρούν ανοιχτό έναν λογαριασμό σε ελβετική τράπεζα.
Να σημειωθεί ότι ακόμα δεν έχει γίνει γνωστό το εάν από την λίστα Λαγκάρντ έχουν σκόπιμα αφαιρεθεί ή προστεθεί ονόματα και εάν επρόκειτο μόνο για 2.059 ονόματα.

To bold είναι δική μου προσθήκη. Αυτά τα δύο αρκούν για να αμφισβητηθεί η λίστα ή να αθωωθούν κάποιοι. Αλλά από το ολότελα καλή και η Λανγκαριώτενα.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Μετά τους μαθητές?παρήλασε και ο ΣΥΡΙΖΑ στη Θεσσαλονίκη - meta tous mathitesparilase kai o syriza sti thessaloniki

Σε εκδηλώσεις σαν αυτή των 100 χρόνων της απελευθέρωσης της πόλης, την κομματική σημαία την αφήνεις στο σπίτι ή την βάζεις εκεί που δεν βλέπει ο ήλιος, ΟΠΟΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ. Πάλι καλά που περίμεναν πρώτα να τελειώσουν οι εκδηλώσεις.

Υπάρχει και η αυριανή παρέλαση αν θέλεις να διαμαρτυρηθείς.

Άποψή μου.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τους μαθητές?παρήλασε και ο ΣΥΡΙΖΑ στη Θεσσαλονίκη - meta tous mathitesparilase kai o syriza sti thessaloniki

Σε εκδηλώσεις σαν αυτή των 100 χρόνων της απελευθέρωσης της πόλης, την κομματική σημαία την αφήνεις στο σπίτι ή την βάζεις εκεί που δεν βλέπει ο ήλιος, ΟΠΟΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ. Πάλι καλά που περίμεναν πρώτα να τελειώσουν οι εκδηλώσεις.

Υπάρχει και η αυριανή παρέλαση αν θέλεις να διαμαρτυρηθείς.

Άποψή μου.

1) Αυριο δεν θα περνάει μύγα στην Θεσσαλονίκη..

2) Δεν είχανε σημαίες, ένα πανό είχανε που έγραφε ΣΥΡΙΖΑ και δεν ήταν πρώτη μούρη, νομίζω ήταν τρίτο πανό (από το βίντεο).

3) Λίγο παραπλανητικός ο τίτλος, μετά τους μαθητές (πολύ μετά από ότι φαίνεται στο βίντεο) παρέλασε, (σαν πορεία) ο κόσμος και μαζί του και ο ΣΥΡΙΖΑ.

4) Μπορεί να διαφωνείς με τις πορείες μετά τις παρελάσεις όπως γίνοντε τα τελευταία 4-5 χρόνια αλλά καλό θα ήταν βλέπεις τουλάχιστον τι έγινε. ;)

Link to comment
Share on other sites

1) Αυριο δεν θα περνάει μύγα στην Θεσσαλονίκη..

2) Δεν είχανε σημαίες, ένα πανό είχανε που έγραφε ΣΥΡΙΖΑ και δεν ήταν πρώτη μούρη, νομίζω ήταν τρίτο πανό (από το βίντεο).

3) Λίγο παραπλανητικός ο τίτλος, μετά τους μαθητές (πολύ μετά από ότι φαίνεται στο βίντεο) παρέλασε, (σαν πορεία) ο κόσμος και μαζί του και ο ΣΥΡΙΖΑ.

4) Μπορεί να διαφωνείς με τις πορείες μετά τις παρελάσεις όπως γίνοντε τα τελευταία 4-5 χρόνια αλλά καλό θα ήταν βλέπεις τουλάχιστον τι έγινε. ;)

Χωρίς επεισόδια ολοκληρώθηκε η μαθητική παρέλαση στη Θεσσαλονίκη - Πολιτική - The Best News

Με... παρατράγουδα ολοκληρώθηκε η μαθητική παρέλαση στη Θεσσαλονίκη

ΤΟ ΒΗΜΑ - Θεσσαλονίκη: Χωρίς προβλήματα έγινε η μαθητική παρέλαση - κοινωνία

Ασέβεια-Παρέλασαν και οι πατριώτες της τσέπης από το ΣΥΡΙΖΑ.. κατά των μέτρων στην οικονομία.. - aseveia parelasan kai oi patriotes tis tsepis apo to syriza kata ton metron stin oikonomia

Είναι τα πρώτα links που μου βγάζει το google σχετικά με την παρέλαση με περιορισμό στην μια ώρα.

Link to comment
Share on other sites

1) Αυριο δεν θα περνάει μύγα στην Θεσσαλονίκη..

2) Δεν είχανε σημαίες, ένα πανό είχανε που έγραφε ΣΥΡΙΖΑ και δεν ήταν πρώτη μούρη, νομίζω ήταν τρίτο πανό (από το βίντεο).

3) Λίγο παραπλανητικός ο τίτλος, μετά τους μαθητές (πολύ μετά από ότι φαίνεται στο βίντεο) παρέλασε, (σαν πορεία) ο κόσμος και μαζί του και ο ΣΥΡΙΖΑ.

4) Μπορεί να διαφωνείς με τις πορείες μετά τις παρελάσεις όπως γίνοντε τα τελευταία 4-5 χρόνια αλλά καλό θα ήταν βλέπεις τουλάχιστον τι έγινε. ;)

Και γιατί δεν πάνε έξω απο τα σπίτια τους για να διαμαρτυρηθούν ??? Σάμπως δεν ξέρουν που είναι ?

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν πάνε έξω απο τα σπίτια τους για να διαμαρτυρηθούν ??? Σάμπως δεν ξέρουν που είναι ?

Μήπως γιατί οι επίσημοι ήταν εκεί? στις εξέδρες και απολάμβαναν τα παιδάκια να περπατάνε με "πειθαρχία"..

Τι να πει κανείς..

Απολαμβάνεις δηλαδή παιδάκια να δείχνουν υποταγή (πρακτικά κάνοντας παρέλαση μπροστά τους) σε αυτούς που τους έχουν διαλύσει το μέλλον, και σε ενοχλεί η πορεία εναντίον του πολιτικού συστήματος και της κατάστασης της χώρας που έγινε αμέσως μετά δείχνοντας την αντίθεση στους ίδιους ανθρώπους?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γιατί οι επίσημοι ήταν εκεί? στις εξέδρες και απολάμβαναν τα παιδάκια να περπατάνε με "πειθαρχία"..

Τι να πει κανείς..

Απολαμβάνεις δηλαδή παιδάκια να δείχνουν υποταγή (πρακτικά κάνοντας παρέλαση μπροστά τους) σε αυτούς που τους έχουν διαλύσει το μέλλον, και σε ενοχλεί η πορεία εναντίον του πολιτικού συστήματος και της κατάστασης της χώρας που έγινε αμέσως μετά δείχνοντας την αντίθεση στους ίδιους ανθρώπους?

τα παιδάκια ζούν το όνειρό τους να παρελάσουν. Το ερώτημα όμως παραμένει: Γιατι δεν γίνονται διαδηλώσεις ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ έξω απο το σπίτι του κάθε επίσημου - βουλευτή - πρόεδρα ?? Τόσο ανάγκη έχουμε την/τις συγκεκριμένη/νες ημερομηνίες ?? οι υπόλοιπες μέρες δηλαδής δε μας κάνουν ?? προς τι τόσος συμβολισμός αφού δεν αποδίδει ?? Να φανταστώ υπάρχουν άλλοι λόγοι ? (γιατί μου περνάνε κάτι ιδέες....)

Link to comment
Share on other sites

Ελληνες που εζησαν τον εφιαλτη της Χρυσης Αυγης!

Αλλο ενα σοβαροτατο αρθρο!

Εδω τωρα ειναι ελληνες ή δεν ειναι; Ας το διαλευκανουν λιγο

οι διεθνιστες του φορουμ!

Οι Έλληνες που έζησαν τον εφιάλτη της Χρυσής Αυγής | κοινωνια | ethnos.gr

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γιατί οι επίσημοι ήταν εκεί? στις εξέδρες και απολάμβαναν τα παιδάκια να περπατάνε με "πειθαρχία"..

Τι να πει κανείς..

Απολαμβάνεις δηλαδή παιδάκια να δείχνουν υποταγή (πρακτικά κάνοντας παρέλαση μπροστά τους) σε αυτούς που τους έχουν διαλύσει το μέλλον, και σε ενοχλεί η πορεία εναντίον του πολιτικού συστήματος και της κατάστασης της χώρας που έγινε αμέσως μετά δείχνοντας την αντίθεση στους ίδιους ανθρώπους?

Μπαρούφες λες και συγγνώμη, αλλά είναι η μόνη λέξη που μπορώ να βάλω χωρίς(?) να πάρω κάρτα. Το ότι δεν κυβερνάει αριστερό κόμμα δεν πάει να πει ότι είμαστε φασισταριό του κερατά και ο κάθε ένας που ανεβαίνει σε μια εξέδρα, ανεβαίνει για να ηδονίζεται βλέποντας παιδάκια με στολές να περπατάνε με βήμα. Δηλαδή πόσο ζελέ πρέπει να έχει γίνει το μυαλό από τα κομματικά φυλλάδια για να υποστηρίζεις μια τέτοια άποψη;

Μήπως και οι γονείς που ήταν εκεί και παρακολουθούσαν, ήταν φασιστοειδή που λατρεύανε να βλέπουν πειθαρχημένα τα παιδιά τους;

Και η ερώτηση του [MENTION=1167]colt3003[/MENTION] είναι πολύ απλή και λογική. Και η απάντηση επίσης. Διότι οι κάμερες είναι ήδη στημένες στους δρόμους των παρελάσεων και διότι η όλη η ιστορία γίνεται για τις ψήφους και όχι διότι θέλεις να αντισταθείς πραγματικά στους κλέφτες. Σιγά μην πας να κάτσεις έξω από το σπίτι του Σαμαρά ή του Στουρνάρα για μέρες περιμένοντας πότε θα εμφανιστούν οι κάμερες. Ταξιδάκι αναψυχής στην Θεσσαλονίκη, 2-3 ώρες "αντίσταση" στους αστυνομικούς και πορεία, καφεδάκι στην παραλιακή και επιστροφή με 5 κιλά μπουγάτσα για την οικογένεια.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Newsbeast.gr | ΕΛΛΑΔΑ : Ηλ. Παναγιώταρος: Ο Σχορτσιανίτης δεν είναι Έλληνας

Τον βλέπω τον κοιλαρά να σκύβει για να πιάσει σαπούνι, όταν σκάσει μύτη ο Σχορτσιανίτης, είναι και τόφαλος, οπότε το τρέξιμο αποκλείεται

Link to comment
Share on other sites

Μπαρούφες λες και συγγνώμη, αλλά είναι η μόνη λέξη που μπορώ να βάλω χωρίς(?) να πάρω κάρτα. Το ότι δεν κυβερνάει αριστερό κόμμα δεν πάει να πει ότι είμαστε φασισταριό του κερατά και ο κάθε ένας που ανεβαίνει σε μια εξέδρα, ανεβαίνει για να ηδονίζεται βλέποντας παιδάκια με στολές να περπατάνε με βήμα. Δηλαδή πόσο ζελέ πρέπει να έχει γίνει το μυαλό από τα κομματικά φυλλάδια για να υποστηρίζεις μια τέτοια άποψη;

Μήπως και οι γονείς που ήταν εκεί και παρακολουθούσαν, ήταν φασιστοειδή που λατρεύανε να βλέπουν πειθαρχημένα τα παιδιά τους;

Και η ερώτηση του [MENTION=1167]colt3003[/MENTION] είναι πολύ απλή και λογική. Και η απάντηση επίσης. Διότι οι κάμερες είναι ήδη στημένες στους δρόμους των παρελάσεων και διότι η όλη η ιστορία γίνεται για τις ψήφους και όχι διότι θέλεις να αντισταθείς πραγματικά στους κλέφτες. Σιγά μην πας να κάτσεις έξω από το σπίτι του Σαμαρά ή του Στουρνάρα για μέρες περιμένοντας πότε θα εμφανιστούν οι κάμερες. Ταξιδάκι αναψυχής στην Θεσσαλονίκη, 2-3 ώρες "αντίσταση" στους αστυνομικούς και πορεία, καφεδάκι στην παραλιακή και επιστροφή με 5 κιλά μπουγάτσα για την οικογένεια.

Που μίλησα εγώ για φασισταριό? Είπα ότι ηδονίζεται κανείς ή είπα ότι οι γονείς ήταν φασιστοειδή?

Είπα ότι οι μαθητικές παρελάσεις μπροστά σε ξεπουλημένους πολιτικούς είναι μια χαζομάρα, και δεν κατανοώ πως γίνεται να επικροτείτε αυτή την χαζομάρα και να ρίχνετε βέλη εναντίον της πορείας μετά.

Οι κάμερες δεν είναι ο μόνος λόγος, μπροστά στο σπίτι του Σαμαρά ποιους θα τους δει? Κανείς.. Μέσα στους δρόμους θα τους δεις και εσύ και εγώ, και μετά που θα γίνουμε πολλοί, πάμε από το σπίτι του Σαμαρά.

Με άλλα λόγια, είναι εκεί, που θα "μαζέψουνε" (με την καλή την έννοια) περισσότερο κόσμο, από κοντά, η κάμερα δεν θα πει τίποτα.

Το γιατί δεν είναι ΚΑΘΕ μέρα έξω από τα σπίτια τους, δεν χρειάζεται απάντηση.. απλό ειναι.

[MENTION=14026]jiohkor3[/MENTION] Θα μας εξηγήσεις λιγάκι γιατί τους λες άπλυτους? Ήσουν κοντά να δεις αν μυρίζουν? Άντε ξανά στην τρύπα σου..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.