Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Δε βλεπω καποιο λαθος. Ας παρει ολος ο κοσμος ταυτοτητες και υπηκοοτητες και οτι θες δεν ειναι κακο.

Αλλα καθαρος ελληνας ξερει και ιδιος αν τον ρωτησεις οτι δεν ειναι. Too easy .no offence move on plzorz

Sorry δηλαδή αλλά μετά από μια Ρωμαϊκή, μια Βυζαντινή και μια Τούρκικη κατοχή, σε παρακαλώ, define Έλληνας

Link to comment
Share on other sites

Δε βλεπω καποιο λαθος. Ας παρει ολος ο κοσμος ταυτοτητες και υπηκοοτητες και οτι θες δεν ειναι κακο.

Αλλα καθαρος ελληνας ξερει και ιδιος αν τον ρωτησεις οτι δεν ειναι. Too easy .no offence move on plzorz

O Μιχαλολιάκος δηλαδή που είναι πιο μαύρος κι από Τούρκο ψαρά, είναι καθαρός Έλληνας; Ψαγμένο/διασταυρωμένο;

Έκανα και γω το τεστ "καθαρής ελληνικότητας" και μου έβγαλε ότι είμαι 40% Έλληνας, 30% Τούρκος και 30% βαμβάκι.

Δηλαδή μπορεί να μην δικαιούμαι Ελληνικό αίμα από την κινητή τράπεζα αίματος της Χρυσής Αυγής, αλλά μπορώ να πλυθώ στους 40 βαθμούς χωρίς να χάσω το χρώμα μου.

Και μετά τους φταίει που κοροϊδεύουμε το IQ χαρτοπετσέτας των χρυσαύγουλων, με τις μπαρούφες που λένε πάνε μέσα σε λιγότερο από ένα χρόνο να βγάλουνε τις ξανθιές από την πρώτη θέση :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δε βλεπω καποιο λαθος. Ας παρει ολος ο κοσμος ταυτοτητες και υπηκοοτητες και οτι θες δεν ειναι κακο.

Αλλα καθαρος ελληνας ξερει και ιδιος αν τον ρωτησεις οτι δεν ειναι. Too easy .no offence move on plzorz

Είσαι εσύ καθαρός Έλληνας; Είμαι εγώ; Πόσο πίσω μπορείς να ελέγξεις; Τρεις; Πέντε; Δεκαπέντε γενιές;

Η φάτσα του Παναγιώταρου, για παράδειγμα, ποιανού την φάτσα σου θυμίζει από τους αρχαίους; Έχουμε κάποιο πήλινο ή κάποιο άγαλμα που απεικονίζει κάποιον Έλληνα της αρχαιότητας με τα χαρακτηριστικά του; Που το ξέρεις ότι δεν είμαστε μπουλντόγκ (μιας και αναφέρθηκαν τα σκυλιά) που επιμένουμε ότι καταγόμαστε από καθαρόαιμα ντόμπερμαν;

Απλά ερωτήματα. Δεν θέλω να αμφισβητήσω καμιά Ελληνικότητα και καμιά καταγωγή. Απλές ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έθνος ονομάζεται ένα σύνολο ανθρώπων που μοιράζονται κοινά γνωρίσματα που διακρίνουν το σύνολο αυτό, σε παγκόσμια κλίμακα. Τα κυριότερα από τα γνωρίσματα αυτά μπορεί να είναι η φυλή, η γλώσσα, το θρήσκευμα, η κοινή ιστορία και πολιτισμός και η γεωγραφική καταγωγή.

Δε βλέπω "και" στα κοινά γνωρίσματα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι Αθηναίος ούτε Έλληνας Πολίτης Αλλά Πολίτης του Κόσμου

"Σωκράτης"

Η παραπάνω φράση. κατ' εμου, πρέπει να εκφράζει όλους μας...αλλά τι να μας πει και αυτό το γατάκι...τον μιχαλολιάκο πρέπει να ρωτήσεις τι πιστεύει για το παραπάνω...:giveup:

Btw μέχρι σήμερα δεν μπορώ να καταλάβω ΠΩΣ διάολο πήρε πάνω απο 0.5% η ΧΑ....:tomato::tomato:

Link to comment
Share on other sites

Δε βλεπω καποιο λαθος. Ας παρει ολος ο κοσμος ταυτοτητες και υπηκοοτητες και οτι θες δεν ειναι κακο.

Αλλα καθαρος ελληνας ξερει και ιδιος αν τον ρωτησεις οτι δεν ειναι. Too easy .no offence move on plzorz

Καθαρός Νεο-'Ελλην......

Το άλλο με το Τοτό το ξέρουμε όλοι , ε?

Link to comment
Share on other sites

τι να δουμε δεν προκειται να γινει τπτ.Κορακας κορακου ματι βγαζει?

Πλεον με το ιντερνετ αυτη τη λιστα την εχει και ο φιλος μου ο πιτσαδορος

και φυσικα οσοι την εψαξαν να την βρουν και σκεφτονται ακομα να την βγαλουν στην βουλη...

οκ !!..

(το ντορακι παντως επαιξε με ολα τα νομισματα way to go dora !:sarcastic:)

Link to comment
Share on other sites

Ε οκ τι θα πρέπει να γίνει λοιπόν ? να τους αφήσουμε έτσι ? Αμα τη λίστα την έχουν μέχρι και οι πιτσαδόροι ας μείνει σε κάθε μπλόγκ σε κάθε χώρο, ας γίνει αφίσα ας κυκλοφορεί συνέχεια. πιστεύεις πως αν κρατήσει αυτή η πρόγκα 100 μέρες ας πούμε θα βρεθούν τόσοι κρετίνοι που θα τους ξανακάνουν βουλευτές ?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να μειώνω καθόλου τη διάθεση όσων ακόμη πασχίζουν να κάνουν σοβαρή συζήτηση με αφορμή τη μπούρδα για την ελληνικότητα του Σχορτσιανίτη, μάλλον κακώς ασχολείστε.

Επίσης, καλή η wikipedia, αλλά δεν είναι και η πιο έγκριτη κοινωνιολογική βίβλος, ώστε να είναι σημείο τριβής το αν οι προδιαγραφές για την απονομή εθνοτικής -όχι εθνικής- ταυτότητας απαιτούνται με AND με OR ή με XOR.

Στην πραγματικότητα, δεν είναι όλοι όσοι ψήφισαν ΧΑ μισάνθρωποι, φασιστές ή/και ρατσιστές. Απλά είναι απελπισμένοι και αναζητούν λύση στη μόνη εσχατιά του πολιτικού συστήματος που δεν είχαν δοκιμάσει μέχρι σήμερα.

Κατά τα άλλα, καλές οι κορώνες από τους συμπατριώτες μας που κατάγονται απευθείας από τον Περικλή, αν και είναι πιθανότερο να έχει επιβιώσει το γεναλογικό δέντρο του Εφιάλτη. Αναρωτιέμαι, δεν αισθάνονται διπλή ντροπή ως "καθαροί Έλληνες", όταν σχεδόν όλοι οι άλλοι ευρωπαϊκοί λαοί βρίσκουν τρόπους να ευημερούν, εκτός από τους επιγόνους του Σωκράτη και του Θεμιστοκλή; Η φταίει η ρημάδα η παγκόσμια συνωμοσία επειδή μας φοβούνται (λες και θέλουμε βοήθεια για να βγάλουμε τα μάτια μας);

Η πικρή αλήθεια είναι ότι το μόνο ουσιαστικό χαρακτηριστικό που μας χωρίζει από τους άλλους λαούς είναι η γεωγραφική περιοχή στην οποία γεννηθήκαμε. Προφανώς, το ελληνικό κράτος υποτίθεται ότι υποχρεούται να διαφυλάσσει τα ανθρώπινα δικαιώματα όλων. Όμως, αφού υπάρχουν ακόμη εθνικά σύνορα δεσμεύεται πρωτίστως να μεριμνά για τους Έλληνες πολίτες και δευτερευόντως για όλους τους υπόλοιπους.

Οπότε, η λογική υπαγορεύει ότι αν δεν μπορεί να προσφέρει πχ δωρεάν κοινωνικές παροχές σε όλους όσους διαμένουν στην ελληνική επικράτεια, οφείλει κατά προτεραιότητα να τις προσφέρει σε όσους διαμένουν νόμιμα, αποδέχονται τους νόμους του και φορολογούνται ανάλογα με το εισόδημά τους, εισφέροντας στο κρατικό ταμείο.

Όταν το κράτος αδυνατεί να λειτουργήσει ως τέτοιο, εισάγει στρεβλώσεις και νομοθετεί παραλογισμούς, η συζήτηση είναι περί όνου σκιάς,

, δηλαδή να βράσω τις εθνικές καθαρότητες και να πιω το ζουμί τους.

ΥΓ: Ο μόνος γνήσιος Έλληνας στον ελληνικό αθλητισμό είναι ο Μήτρογλους ναούμ.

Έγινε επεξεργασία από acct
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.