Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Β.Κορέα: Εκτέλεσαν τον τ.υφυπ. Άμυνας - Δεν θρήνησε "αρκετά" τον τεθνεώτα ηγέτη!

Λογικό

και ένα σχόλιο από την είδηση της αγωνίστριας:

Δεν εχει ενδιαφερον πως δουλεύει το όλο συστημα ρε παιδια;;;.

Χθες ο Μιχαλολιάκος ξεμπρόστιασε τον ΣΚΑΙ... και όλως τυχαίως σημερα βγαίνει στο ίδιο κανάλι η Κανέλλη και της κανουν φαρσα για κατι που εγινε πριν απο 4(!) μηνες δινοντας της την ευκαιρια επειτα να βγει και να κλάψει δημόσια.

ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ... ΔΕ ΤΡΩΜΕ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ!

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

στείλε ένα πάνω από τη βουλή,μπας και την κλείσουν και ησυχάσουμε,άμα πετύχει και κανέναν,ακόμα καλύτερα* :p

*πέραν πολιτικών πεποιθήσεων,βλέποντας κάτι Πολύδωρες,Καμένους και λοιπούς και κάτι τέκνα λαμπρών οικογενειών που καταλήστεψαν όλα αυτά τα χρόνια τη χώρα,δεν σας γυρίζουν τα μάτια ανάποδα;

Link to comment
Share on other sites

Β.Κορέα: Εκτέλεσαν τον τ.υφυπ. Άμυνας - Δεν θρήνησε "αρκετά" τον τεθνεώτα ηγέτη!

Λογικό

και ένα σχόλιο από την είδηση της αγωνίστριας:

Δεν εχει ενδιαφερον πως δουλεύει το όλο συστημα ρε παιδια;;;.

Χθες ο Μιχαλολιάκος ξεμπρόστιασε τον ΣΚΑΙ... και όλως τυχαίως σημερα βγαίνει στο ίδιο κανάλι η Κανέλλη και της κανουν φαρσα για κατι που εγινε πριν απο 4(!) μηνες δινοντας της την ευκαιρια επειτα να βγει και να κλάψει δημόσια.

ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ... ΔΕ ΤΡΩΜΕ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ!

Δεν την είδα την εκπομπή, αλλά αν όντως "ξεμπροστιασε" τον ΣΚΑΙ αφού ο δημοσιογράφος του έλεγε πρακτικά "είστε φασίστες", κάτι που και άλλη εκπομπή είχε κάνει νομίζω παλιότερα με τα ίδια αποτελέσματα, τότε 2 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν.

Οι η Χ.Α. είναι η τελευταία μόδα για να αυξάνουν την τηλεθέαση τα κανάλια ή όταν στριμώχνεται ο Μιχαλολιάκος στρέφει τα πυρά αλλού.. Σαν νόμος της νύχτας.. "Βούλεσε το, μην βγάλω τα άπλυτα σου στην φόρα"

Link to comment
Share on other sites

Δεν την είδα την εκπομπή, αλλά αν όντως "ξεμπροστιασε" τον ΣΚΑΙ αφού ο δημοσιογράφος του έλεγε πρακτικά "είστε φασίστες", κάτι που και άλλη εκπομπή είχε κάνει νομίζω παλιότερα με τα ίδια αποτελέσματα, τότε 2 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν.

Οι η Χ.Α. είναι η τελευταία μόδα για να αυξάνουν την τηλεθέαση τα κανάλια ή όταν στριμώχνεται ο Μιχαλολιάκος στρέφει τα πυρά αλλού.. Σαν νόμος της νύχτας.. "Βούλεσε το, μην βγάλω τα άπλυτα σου στην φόρα"

"Στρέφουν τα πυρά αλλού"

Συγχαρητηρια αλλη μια ομοιότητα. Πόσες φορές εδώ μέσα όταν κατηγορείτε την αστυνομία επειδή συνέλαβε τον τάδε και σας λέω να τι να κάνει δεδομένου ότι διαπιστωσε παράβαση μου λέτε ας πανε να συλλάβουν τον τάδε και τον δεινά που κλέβουν εξαπατούν κτλ.

Link to comment
Share on other sites

"Στρέφουν τα πυρά αλλού"

Συγχαρητηρια αλλη μια ομοιότητα. Πόσες φορές εδώ μέσα όταν κατηγορείτε την αστυνομία επειδή συνέλαβε τον τάδε και σας λέω να τι να κάνει δεδομένου ότι διαπιστωσε παράβαση μου λέτε ας πανε να συλλάβουν τον τάδε και τον δεινά που κλέβουν εξαπατούν κτλ.

Στο έχω ξαναπεί, με μπερδευεις με άλλον. (δώσε μου ένα παράδειγμα βρε αδερφε που είπα εγώ αυτό το πράγμα για κάποιον που συνέλεβαν επειδή βεβαίωσαν παράβαση)

Αν κάποιος παρανόμησε, να τον συλλάβουν, αν κάποιος δεν παρανόμησε, αλλά περπατούσε πηγαίνοντας σε πορεία, σε βόλτα, σε οπουδήποτε, η αστυνομία έχει το δικαίωμα ΜΟΝΟ να του ζητήσει ταυτότητα, και όχι να τον συλλάβει. Επίσης, νομίζω πως είναι λογικό, να ζητάω να συλλάβουν και τους μεγαλοαπατεώνες που κλέβουν, τι το περίεργο?

Οφείλω να ομολογήσω ότι έκανα μία ατυχή επιλογή λέξεων, έπρεπε να πω "Αντεπιτίθενται".

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έχει. Ας πούμε ο καραφλας που βάλανε να κάνει συνέντευξη εχτες στο Μιχαλολιακο του έκανε χωρίς να το θέλει τρελή αβαντα.

Την είδα την εκπομπή και συμφωνώ. Έχω πετύχει κι άλλες συνεντεύξεις του Μπογδάνου στο ραδιόφωνο και τον θεωρώ μορφωμένο και έξυπνο, αλλά μετά τη χτεσινή συνέντευξη έχασα τη μπάλα. Ο Μιχαλολιάκος τον έκανε γιογιο. Πραγματικά με εντυπωσίασε. Δεν στριμώχνεται με τίποτα ο τύπος. Μπήκε δυνατά από την αρχή, έπαιξε το παιχνίδι του, απάνταγε στις κατηγορίες περι χούντας με κατηγορίες περι διαφθοράς του ΣΚΑΙ, επέμενε σε ερωτήσεις που θεωρούσε ότι στριμώχνουν τον συνομιλητή του, προσέβαλε, έκανε χειρονομίες, λαΐκιζε όπου χρειαζόταν, παπαρολογούσε ανά διαστήματα και γενικά έκανε τα πάντα στο στούντιο. Ήταν μια αρχηγική εμφάνιση αντάξια ενός πρώην φιλόναζιστικού και νυν εθνικιστικού κόμματος. Εξαιρετική παράσταση, που σίγουρα θα δώσει ακόμη μερικούς ακροδεξιούς ψήφους στο σακούλι της ΧΑ.

Όσο το σύστημα τους πολεμάει εστιάζοντας στο ναζιστικό παρελθόν τους θα τρώει τα μούτρα του, έτσι απλά. Στην Ελλάδα της άκρας διαφθοράς και ανέχειας, ακόμα κι ο Χιτλερ να έβγαινε από τον τάφο και να έλεγε "θάνατο στα λαμόγια που κατέκλεψαν τον Ελληνικό λαό" θα έπαιρνε 7%. Άλλωστε τα είδαν τα αποτελέσματα και με το χαστούκι στην Κανέλλη και δεν έβαλαν μυαλό. Όποιος είδε τη συνέντευξη θα θυμάται ότι μόλις η κουβέντα πήγε στην οικονομία, ο πρόεδρος την απέφυγε με ένα εύκολο "είναι πολύ πολύπλοκο για να το συζητήσουμε τώρα" :boxed: Που είσαι ρε Μπογδάνο να του πιέσεις εκεί τον κάλο; Που είναι οι ερωτήσεις για όλα όσα θα έπρεπε να γίνουν για να δούμε μια άσπρη μέρα; Πως θα δείξεις την ανεπάρκεια ενός κόμματος που βασίζεται στη ρητορική "έξω οι μετανάστες για να λυθεί το πρόβλημα" και "φυλακή στους προδότες για να σωθούμε"; Με το να θυμάσαι περιοδικά του 1983;

Προφανώς όλοι εκεί έξω έχουν χάσει την ψυχραιμία τους με τα ποσοστά της ΧΑ και όλο αυτό θα συνεχίζεται μέχρι κάποιος να πάρει γραμμή ΓΙΑΤΙ η ΧΑ πήρε 7% στις εκλογές. Κι αυτό ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ επειδή ο λαός δεν ήξερε ότι είναι εθνικιστές.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν σε απολύσουν μισείς τους μετανάστες και αμα σου βγάλουν το σπίτι στο σφυρί τραμπουκίζεις έξω από το θέατρο?

Οι Αιτίες έχουν αναλυθεί σωστότατα πολλές φορές, το θέμα είναι ότι συνεχίζουν να μην βλέπουν καθαρά τι υπάρχει..

Οχι. Αμα σου συμβούν τα παραπάνω, και ξαφνικά βρεθείς χωρίς τίποτα να χάσεις, επιθυμείς να βάλεις στη βουλή κάποιους που δεν τάζουν πολιτικές και λόγια, αλλά μόνο έργα (και όχι θεάρεστα). Εκτος αν το ''να καεί να καεί...'' το ερμηνεύεις διαφορετικά ή η προσφώνηση ''κλέφτες'' είναι τίτλος ευγένειας.

Link to comment
Share on other sites

Οι η Χ.Α. είναι η τελευταία μόδα για να αυξάνουν την τηλεθέαση τα κανάλια ή όταν στριμώχνεται ο Μιχαλολιάκος στρέφει τα πυρά αλλού.. Σαν νόμος της νύχτας.. "Βούλεσε το, μην βγάλω τα άπλυτα σου στην φόρα"

Αν δεν ειχε ριξει τις σφαλιαρες ο Κασιδ καθε μερα θα ηταν στα καναλια οπως και τοτε. Οσο για τα απλυτα του Αλαφουζου δεν περιμενουμε το Μιχαλολιακο. Ο Φωτοπουλος τον εχει ηδη προλαβει.

Η Λιανα ειναι η συμπαθεια μου αλλα το ολο περιστατικο με τη Συντελεια ηταν χιουμορ. Τελικα χασαμε τα λεφτα μας, ισως και το κουραγιο μας, χανουμε και την αισθηση του χιουμορ μας αλλα θα μας μεινει η αξιοπρεπεια...

Link to comment
Share on other sites

Στο έχω ξαναπεί, με μπερδευεις με άλλον. (δώσε μου ένα παράδειγμα βρε αδερφε που είπα εγώ αυτό το πράγμα για κάποιον που συνέλεβαν επειδή βεβαίωσαν παράβαση)

Αν κάποιος παρανόμησε, να τον συλλάβουν, αν κάποιος δεν παρανόμησε, αλλά περπατούσε πηγαίνοντας σε πορεία, σε βόλτα, σε οπουδήποτε, η αστυνομία έχει το δικαίωμα ΜΟΝΟ να του ζητήσει ταυτότητα, και όχι να τον συλλάβει. Επίσης, νομίζω πως είναι λογικό, να ζητάω να συλλάβουν και τους μεγαλοαπατεώνες που κλέβουν, τι το περίεργο?

Οφείλω να ομολογήσω ότι έκανα μία ατυχή επιλογή λέξεων, έπρεπε να πω "Αντεπιτίθενται".

Δεν απευθυνόταν απαραίτητα σε σένα εξού και ο δεύτερος πληθυντικός. Παράδειγμα; Όταν κάνατε τις λεβεντιές στη Χαλυβουργική/Χαλυβουργία whatevah και ρώτησα με τι μούτρα θα αντικρύσετε τώρα όλους αυτούς που αφήσατε άνεργους η απάντηση ήταν (νομίζω απο τον narta αλλά δεν τον κόβω κιόλας και βαριέμαι να τσεκάρω) "με τα ίδια μούτρα που αντικρύζετε και σεις όλους αυτούς που αφήσατε ανέργους με τις πολιτικές σας".

Και μη νομίζεις ότι το προσάπτω αυτό μόνο σε εσάς (εν αντιθέσει με εσένα που νομίζεις ότι αυτό είναι στοιχείο των δεξιών γενικότερα ή της Χ.Α. ειδικότερα). Είναι φυσική ανθρώπινη αντίδραση το να προσπαθήσει να πετάξει τη μπάλα σε άλλο γήπεδο όταν νιώσει ότι στριμώχνεται. Η μαγκιά εκεί είναι στο δημοσιογράφο ο οποίος και πρέπει να κρατήσει το παιχνίδι εκεί που πρέπει. Ε αυτό δεν έγινε, τι να κάνουμε; Ο Μπογδάνος προφανώς και πήρε προαγωγή με παράσημα τα μπουκέτα στα Εξάρχεια αλλά ήταν λίγος. Ούτε να μην καρφώνεται όταν έπαιρνε γραμμή απο το κοντρολ δεν ήξερε.

Κρίμα γιατί θα ήταν καλό να δούμε και καμιά φρέσκια φάτσα στην ελληνική τηλεόραση, αλλά κάτι μου λέει ότι μετά τα χθεσινά κάηκε...

Link to comment
Share on other sites

Η ΧΑ θα ανεβαίνει συνεχώς διότι πολύ απλά κανείς δεν την παίρνει στα σοβαρά και δεν την αντιμετωπίζει ως ένα ισότιμο κόμμα.

Έτσι τα άλλα κόμματα την αντιμετωπίζουν αλαζονικά "εμείς είμαστε original πολιτικοί με σπουδές και μυαλό, ενδεχομένως και από μεγάλα πολιτικά τζάκια, εσείς είστε απλά αγράμματοι περαστικοί ουγκ". Νομίζουν ότι απλά θα ανεχτούν την παρουσία της μερικά χρόνια, θα πουλήσουν και λίγο ψευτοτσαμπουκά κόντρα στους νέους εθνικιστές/ναζιστές/ότι_θέλετε_βάζετε, τον οποίο αργότερα θα καταγράψουν στην αυτοβιογραφία τους "Αντιστάθηκα με σθένος στην άνοδο του νεοφασισμού" και αυτό ήταν όλο.

Οι δημοσιογράφοι με την σειρά τους ακολουθούν τις οδηγίες των αφεντικών τους. "Ξεφτιλίστε τους, υποτιμήστε τους". Νομίζουν ότι έχουν απλά άλλον έναν Βασίλη Λεβέντη μπροστά τους, να τον κερνάνε πίτσα και να κάνουν πλάκα μαζί του όπως ο Παναγιωτόπουλος στο Προφίλ (20 χρόνια μετά ο Λεβέντης είναι στα αζήτητα και ο Παναγιωτόπουλος υπουργός :wall:).

Που είναι το πρόβλημα στα παραπάνω; Δημοσιογράφοι και πολιτικοί θεωρούνται οι ποιο βρώμικες και διεφθαρμένες/πουλημένες φάρες στην Ελλάδα. Το να λες ή να αντιμετωπίζεις την ΧΑ ως κάτι το διαφορετικό από τα υπάρχοντα πολιτικά κόμματα της κάνεις καλό, την βγάζεις μόνος σου έξω από τον βόθρο που βρίσκονται τα υπόλοιπα πολιτικά κόμματα στην συνείδηση του λαού. Το να βάζεις όλους τους δημοσιογράφους, σε μια χώρα όπου πολύς κόσμος θεωρεί ότι κυβερνιέται από διεφθαρμένα εκδοτικά συγκροτήματα, να επιτίθενται στην ΧΑ αμέσως αμέσως την παρουσιάζεις ως καθαρή και σε θέματα διαφθοράς. Αυτά που έλεγε ο Μιχαλολιάκος περί καθαρών χεριών.

Και τέλος υπάρχει το θέμα του κόσμου που ψηφίζει ΧΑ. Το να ταυτίζεις και να αντιμετωπίζεις όλους αυτούς με τους ναζί, με ρατσιστές ή με φανατικούς θρησκόληπτους, γενικά με άτομα χαμηλού IQ, είναι μεγάλη ηλιθιότητα. Ο περισσότερος κόσμος ψηφίζει ΧΑ επειδή δεν μπορεί να κυκλοφορήσει έξω από το σπίτι του μόλις σκοτεινιάσει, επειδή νιώθει ότι απειλείται από την παρουσία αλλοδαπών και ας μην του έχουν κάνει ποτέ τίποτα αυτοί. Επειδή ως κόμμα έχουν βαλθεί όλοι και τον έχουν πείσει ότι η ΧΑ δεν είναι σαν τα άλλα κόμματα, σε συνδυασμό ότι δεν προέρχεται από τα άλλα κόμματα, επειδή όλοι οι δημοσιογράφοι τον έχουν πείσει ότι δεν έχει σχέσεις με τα παραδοσιακά συμφέροντα στην Ελλάδα.

Κάποιος πρέπει να εξηγήσει σε πολιτικούς, δημοσιογράφους αλλά και κόσμο που ψηφίζει άλλα κόμματα και κάθε τρεις και λίγο πετάει μια μπαρούφα για τους ψηφοφόρους της ΧΑ, ότι βάζουν γκολ σε λάθος τέρμα.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.