Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Έξτρα δωράκι για τους Χρυσαυγήτες του φόρουμ (που παραδόξως ενώ υποστηρίζουν την Χ.Α. με κάθε ευκαιρία αντιδρούν όταν κατονομάζοντε!).

Η διπλότητα σε όλο της το μεγαλείο..

61422_416701428396702_169070775_n.jpg

(το ίδιο όνομα με το συγκρότημα είχε και η παράσταση) για τις οποίες έκανε αυτές τις δηλώσεις

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=6ykrNGdN5n0]Η.Παναγιώταρος - Δηλώσεις για την βλάσφημη παράσταση - YouTube[/ame]

Ας δούμε κάποιο τραγούδι τους.. Corpus Christii - All Hail... (Master Satan) Lyrics

Υ.Γ. Καταδείχνω την διπλότητα κάποιων που την είδαν.. καθαριστές της Ελλάδας από βρόμικα στοιχεία. Δεν έχω καμία διάθεση να υποστηρίξω οποιαδήποτε θρησκεία.

Αυτή η εικόνα κάνη θραυση από χθες..

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε μην βιάζεσαι. Υπάρχει Λάτσης στην Εθνική τώρα. Αν ο Λάτσης είναι να την κοπανίσει από το τραπεζικό σύστημα της Ελλάδος, θα αντιδράσετε και εκεί θα φανεί ότι έχω λάθος. Αν όμως σκοπεύει να παραμείνει στην Εθνική και μελλοντικά να αυξήσει το ποσοστό του, ετοιμάσου να βγάλετε τόσες ανακοινώσεις για την απορρόφηση του καλού κομματιού από την Εθνική, όσες βγάλατε για το Golden Hall. Θυμάσαι πόσες βγάλατε? Πόσες είπες? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Έξτρα δωράκι για τους Χρυσαυγήτες του φόρουμ (που παραδόξως ενώ υποστηρίζουν την Χ.Α. με κάθε ευκαιρία αντιδρούν όταν κατονομάζοντε!).

Η διπλότητα σε όλο της το μεγαλείο..

61422_416701428396702_169070775_n.jpg

(το ίδιο όνομα με το συγκρότημα είχε και η παράσταση) για τις οποίες έκανε αυτές τις δηλώσεις

Η.Παναγιώταρος - Δηλώσεις για την βλάσφημη παράσταση - YouTube

Ας δούμε κάποιο τραγούδι τους.. Corpus Christii - All Hail... (Master Satan) Lyrics

Υ.Γ. Καταδείχνω την διπλότητα κάποιων που την είδαν.. καθαριστές της Ελλάδας από βρόμικα στοιχεία. Δεν έχω καμία διάθεση να υποστηρίξω οποιαδήποτε θρησκεία.

Αυτή η εικόνα κάνη θραυση από χθες..

Ρε Myrallis, εδώ ο Καιάδας πήγε να προσκυνήσει την Μεγαλόχαρη...στο live με τους υπέρτατους Corpus Christii κόλλησες, το κομμάτι είναι προσκύνημα btw, Αve Satanas!

Οι Χ.Α μαζί με Μπουμπούκους και Pizza Antonio είναι τα χειρότερα αποβράσματα, τι κάθεσαι και ασχολείσαι με τα σκουπίδια του Ναζισμού?

Επίσης οι θιασώτες του ξεπουλήματος του Δημοσίου να μας μιλήσουν για τον ΟΠΑΠ και την αιτία της πώλησης του,παρακαλώ.

Γαργάρες not welcomed.

Link to comment
Share on other sites

Οι Χ.Α ακρόΔΕΞΙΟΙ μαζί με Μπουμπούκους Δεξιός και Pizza Antonio Δεξιός είναι τα χειρότερα αποβράσματα, τι κάθεσαι και ασχολείσαι με τα σκουπίδια του Ναζισμού?

Άρε γμτ. Αυτοί οι δεξιοί έχουν καταστρέψει την χώρα :p

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION] : Έχε πίστη στους ανθρώπους. Όλοι μπορεί να αλλάξουν. Εκτός από τους αριστερούς. Πάντα σκτ θα είναι :jump1:

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και δεν δουλευει τιποτα.Ολα στο σχεδιο.Σχεδιο πολλων ετων(δες απο 1974 και μετα).

Ε ναι, γιατί σε αυτά τα 38 χρόνια ο πολίτης δεν είχε ποτέ τη δυνατότητα να κάνει ορθολογικές επιλογές.

Τριανταοκτώ χρόνια του έβαζαν το όπλο στο κεφάλι και του επέβαλλαν τι να κάνει και πως να σκέφτεται.

Link to comment
Share on other sites

το είδα και νωρίτερα που το γράψανε κάποια μέλη..... γιατί φαγωμάρα με το συγκεκριμένο θέμα? προσωπικά το βρίσκω μια χαρά σωστότατο. Αν θέλω να κάνω μια μακαρονάδα σήμερα για πακέτο που έληξε πριν 3 βδομάδες είναι μια χαρά.... ούτως η άλλως τα περισσότερα προϊόντα "μακράς διαρκείας" δεν λήγουν ακριβώς την ημερομηνία λήξης, αφού αυτή είναι κατά προσέγγιση.

Είμαι μαλ@κας όπως υπονοείς?

Όσοι ξέρουν, μπορεί να επωφεληθούν και να γλυτώσουν λίγα ευρώ, μιας και μιλάμε για προϊόντα που -γενικά- δεν έχουν μεγάλη αξία. Όσοι δεν ξέρουν ή φοβούνται ή τελος πάντων δεν θέλουν να αναλάβουν το ρίσκο ας συνεχίσουν να ψωνίζουν όπως πριν.

Δηλαδή για εμάς το κάνουν και όχι για να κερδίσουν επί πλέον χρήματα ακυρώνοντας ταυτόχρονα οποιαδήποτε προσπάθεια ελέγχου από τον ΕΦΕΤ

Τέρμα οι έλεγχοι και τα πρόστυμμα για ληγμένα!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για εμάς το κάνουν και όχι για να κερδίσουν επί πλέον χρήματα ακυρώνοντας ταυτόχρονα οποιαδήποτε προσπάθεια ελέγχου από τον ΕΦΕΤ

Τέρμα οι έλεγχοι και τα πρόστυμμα για ληγμένα!!

Αν από σήμερα διατηρήσεις σε καλές συνθήκες ένα συμπυκνωμένο χυμό ντομάτας και ένα πακέτο μακαρόνια που λήγουν το Μάρτιο του 2014, θα χαλάσουν στις 31/03; Δε θα τα έκανες μακαρονάδα στις 2/4/14; Για να πάμε σε πιο ευπαθή προϊόντα (που δεν περιλαμβάνονται στη ρύθμιση), δεν έχεις πιει ποτέ παστεριωμένο γάλα ληγμένο μια μέρα;

Είναι λίγο υποκριτικό να διαμαρτυρόμαστε που θεσμοθετείται ένας νέος δίαυλος διάθεσής αυτών των προϊόντων, με όφελος για τον καταναλωτή, αντί της μέχρι τώρα μοναδικής λύσης που εφαρμοζόταν: αλλαγή ημ/νίας και πώληση ως "φρέσκα" στο 100% της τιμής. Τώρα κάποιοι έχουν κίνητρο να μην μπουν στη διαδικασία επανασυσκευασίας, ρισκάροντας αυστηρές ποινές.

Άσε που δυστυχώς για κάποιους λιγότερο τυχερούς ίσως είναι πλέον ο μόνος τρόπος να μην καταφεύγουν να αναζητούν τρόφιμα στα σκουπίδια. Ή μια λύση για άλλους, που θέλουν αλλά δεν μπορούν να αγοράσουν κάτι για να το δωρίσουν σε συσσίτια.

Link to comment
Share on other sites

Αν από σήμερα διατηρήσεις σε καλές συνθήκες ένα συμπυκνωμένο χυμό ντομάτας και ένα πακέτο μακαρόνια που λήγουν το Μάρτιο του 2014, θα χαλάσουν στις 31/03; Δε θα τα έκανες μακαρονάδα στις 2/4/14; Για να πάμε σε πιο ευπαθή προϊόντα (που δεν περιλαμβάνονται στη ρύθμιση), δεν έχεις πιει ποτέ παστεριωμένο γάλα ληγμένο μια μέρα;

Είναι λίγο υποκριτικό να διαμαρτυρόμαστε που θεσμοθετείται ένας νέος δίαυλος διάθεσής αυτών των προϊόντων, με όφελος για τον καταναλωτή, αντί της μέχρι τώρα μοναδικής λύσης που εφαρμοζόταν: αλλαγή ημ/νίας και πώληση ως "φρέσκα" στο 100% της τιμής. Τώρα κάποιοι έχουν κίνητρο να μην μπουν στη διαδικασία επανασυσκευασίας, ρισκάροντας αυστηρές ποινές.

Άσε που δυστυχώς για κάποιους λιγότερο τυχερούς ίσως είναι πλέον ο μόνος τρόπος να μην καταφεύγουν να αναζητούν τρόφιμα στα σκουπίδια. Ή μια λύση για άλλους, που θέλουν αλλά δεν μπορούν να αγοράσουν κάτι για να το δωρίσουν σε συσσίτια.

Αυτό είναι απάντηση σε αυτό που έγραψα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι απάντηση σε αυτό που έγραψα;

Ας την κάνω απλούστερη. Διάλεξε και πάρε, ανάλογα με την έκταση της απάντησης που σε ικανοποιεί. Όλες το ίδιο λένε.

α. (Σύντομη) Ναι.

β. Δεν το έκαναν μόνο για μας, αλλά αναγνωρίζοντας ότι η τωρινή κατάσταση είναι προβληματική και η νέα ρύθμιση μπορεί να ωφελεί καταναλωτές και επιχειρηματίες. Άλλωστε τα πρόστιμα αυστηροποιούνται για παραβίαση των νέων κανονισμών, και οι έλεγχοι θα γίνονται επιπλέον και για την τήρηση του νέου κανονισμού.

γ. (Μεγαλύτερη) Η αρχική μου απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Άρε γμτ. Αυτοί οι δεξιοί έχουν καταστρέψει την χώρα :p

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION] : Έχε πίστη στους ανθρώπους. Όλοι μπορεί να αλλάξουν. Εκτός από τους αριστερούς. Πάντα σκτ θα είναι :jump1:

Και γαμώ τα επιχειρήματα, τεκμηρίωση επιπέδου Pizza Antonio περί διακυβέρνησης της χώρας.

Περί σκατών ο λόγος (τον ΟΠΑΠ τον κάναμε γαργάρα ε???)

NewsIt.gr: Πολιτική | Δεκάδες αστυνομικοί παρακολουθούσαν τους βουλευτές της Χρ.Αυγής στο Θέατρο Χυτήριο σε ρόλο μπράβου

NewsIt.gr: Πολιτική | Δεκάδες αστυνομικοί παρακολουθούσαν τους βουλευτές της Χρ.Αυγής στο Θέατρο Χυτήριο σε ρόλο μπράβου

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=5UVagyapmLI]Αστυνομία Χρυσή Αυγή - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Ας την κάνω απλούστερη. Διάλεξε και πάρε, ανάλογα με την έκταση της απάντησης που σε ικανοποιεί. Όλες το ίδιο λένε.

α. (Σύντομη) Ναι.

β. Δεν το έκαναν μόνο για μας, αλλά αναγνωρίζοντας ότι η τωρινή κατάσταση είναι προβληματική και η νέα ρύθμιση μπορεί να ωφελεί καταναλωτές και επιχειρηματίες. Άλλωστε τα πρόστιμα αυστηροποιούνται για παραβίαση των νέων κανονισμών, και οι έλεγχοι θα γίνονται επιπλέον και για την τήρηση του νέου κανονισμού.

γ. (Μεγαλύτερη) Η αρχική μου απάντηση.

Αυτή ναι είναι απάντηση σε αυτό που έγραψα και καμία σχέση δεν έχει με την προηγούμενη.

Προς πληροφορία σου τα ληγμένα χαρίζονται σε φιλανθρωπικές οργανώσεις... μέχρι τώρα, γιατί από εδώ και μπρος θα πωλούνται!!

Όσο για τους ελέγχους, στην Ελλάδα ζω και εγώ, δεν κατέβηκα από τον Άρη ξέρω από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Και γαμώ τα επιχειρήματα, τεκμηρίωση επιπέδου Pizza Antonio περί διακυβέρνησης της χώρας.

Troll post ήταν. Φάε καμία πίτσα να χαλαρώσεις

Οι αποκρουστικές συνιστώσες της κοινωνικής παρακμής

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Αυτή ναι είναι απάντηση σε αυτό που έγραψα και καμία σχέση δεν έχει με την προηγούμενη.

Προς πληροφορία σου τα ληγμένα χαρίζονται σε φιλανθρωπικές οργανώσεις... μέχρι τώρα, γιατί από εδώ και μπρος θα πωλούνται!!

Όσο για τους ελέγχους, στην Ελλάδα ζω και εγώ, δεν κατέβηκα από τον Άρη ξέρω από αυτά.

Ε βέβαια, είναι λογικό άλμα το "συμφέρει όλους -> δεν το έκαναν μόνο για "να κερδίσουν επί πλέον χρήματα ακυρώνοντας ταυτόχρονα οποιαδήποτε προσπάθεια ελέγχου από τον ΕΦΕΤ"...

Προς πληροφορία σου, αν τα ληγμένα χαρίζονταν σε φιλανθρωπικές οργανώσεις μέχρι σήμερα, ήταν κατά παράβαση του κανονισμού που προβλέπει συλλογή και καταστροφή τους ή κατεργασία ή χρήση ως προϊοντα που δεν προβλέπονται για ανθρώπινη κατανάλωση.

Τώρα, εφόσον θα επιτρέπεται υπό προϋποθέσεις η διάθεσή τους, θα μπορούν νόμιμα να δωριστούν - έστω και άνευ ανταλλάγματος.

Κι επειδή κι εγώ στην Ελλάδα ζω, αλλά δεν ξέρω από αυτά, πες μου σε παρακαλώ τι εννοείς για τους ελέγχους. Γίνονται; Δεν γίνονται; Είναι αναποτελεσματικοί; Εγώ ξέρω ότι η Ελλάδα έχει από τα ασφαλέστερα τρόφιμα, όπως τεκμαίρεται και στο

EUROPA - Food Safety - Rapid Alert System for Food and Feed - (RASFF) - Introduction.

Για μια σύνοψη των φετινών μηνιαίων αναφορών, δες πχ

Αναφορές Επικινδυνότητας Τροφίμων

Για ανακλήσεις εξαιτίας ελέγχων του ΕΦΕΤ, δες κι εδώ:

Διαδικτυακή Πύλη του Ε.Φ.Ε.Τ.

Link to comment
Share on other sites

Troll post ήταν. Φάε καμία πίτσα να χαλαρώσεις

Οι αποκρουστικές συνιστώσες της κοινωνικής παρακμής

Πολλές αλήθειες λέει το αρθράκι ασχέτως αν γέρνει ποιος κάποια πλευρά - αν γέρνει, αλλά ποιο συγκεκριμένα το like πάει για το παρακάτω

Κανείς δεν αντιλαμβάνεται ότι έχουμε καταντήσει την Ελλάδα, τόπο… σαλταρισμένων, όπου κανείς δεν μπορεί να καταλάβει κανέναν και όλοι συμπεριφέρονται σα να έχουν τύχει Θείας επιφοίτησης και είναι κάτοχοι της απόλυτης αλήθειας για την υπεράσπιση της οποίας είναι έτοιμοι να χτυπηθούν, να ματώσουν, ακόμα και να διακινδυνέψουν τη ζωή τους; Αντί να βρούμε τρόπους να πλησιάσει περισσότερο ο ένας τον άλλο ψάχνουμε να δούμε πως θα σκοτωθούμε μεταξύ μας την πιο δύσκολη ώρα;

Βασικά η προσπάθεια κατανόησης της άλλης πλευράς θεωρείται συνώνυμο της υποχώρησης και αποδοχής ότι η άλλη πλευρά έχει δίκιο. Αποδοχη της ήττας.

Άλλωστε δεν μιλάμε για διάλογο και ανταλλαγή απόψεων, αλλά για πόλεμο απόψεων.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, γιατί σε αυτά τα 38 χρόνια ο πολίτης δεν είχε ποτέ τη δυνατότητα να κάνει ορθολογικές επιλογές.

Τριανταοκτώ χρόνια του έβαζαν το όπλο στο κεφάλι και του επέβαλλαν τι να κάνει και πως να σκέφτεται.

δεν του βαζανε το οπλο στο κεφαλι...

Απλος ειχε βολευτει.

Link to comment
Share on other sites

Ε βέβαια, είναι λογικό άλμα το "συμφέρει όλους -> δεν το έκαναν μόνο για "να κερδίσουν επί πλέον χρήματα ακυρώνοντας ταυτόχρονα οποιαδήποτε προσπάθεια ελέγχου από τον ΕΦΕΤ"...

Προς πληροφορία σου, αν τα ληγμένα χαρίζονταν σε φιλανθρωπικές οργανώσεις μέχρι σήμερα, ήταν κατά παράβαση του κανονισμού που προβλέπει συλλογή και καταστροφή τους ή κατεργασία ή χρήση ως προϊοντα που δεν προβλέπονται για ανθρώπινη κατανάλωση.

Τώρα, εφόσον θα επιτρέπεται υπό προϋποθέσεις η διάθεσή τους, θα μπορούν νόμιμα να δωριστούν - έστω και άνευ ανταλλάγματος.

Κι επειδή κι εγώ στην Ελλάδα ζω, αλλά δεν ξέρω από αυτά, πες μου σε παρακαλώ τι εννοείς για τους ελέγχους. Γίνονται; Δεν γίνονται; Είναι αναποτελεσματικοί; Εγώ ξέρω ότι η Ελλάδα έχει από τα ασφαλέστερα τρόφιμα, όπως τεκμαίρεται και στο

EUROPA - Food Safety - Rapid Alert System for Food and Feed - (RASFF) - Introduction.

Για μια σύνοψη των φετινών μηνιαίων αναφορών, δες πχ

Αναφορές Επικινδυνότητας Τροφίμων

Για ανακλήσεις εξαιτίας ελέγχων του ΕΦΕΤ, δες κι εδώ:

Διαδικτυακή Πύλη του Ε.Φ.Ε.Τ.

Συγγνώμη δεν φαντάστηκα ότι χρειάζεται ιδιαίτερη ευφυΐα να καταλάβεις ότι τα τρόφιμα αλλάζουν χέρια πριν την καταληκτική ημερομηνία!!

Στο φιλόπτωχο της εκκλησίας πάνω από το σπίτι μου έχει ξεφορτώσει η ένωση των σούπερ μαρκετ με φορτηγό του Σκλαβενίτη σχεδόν ένα μήνα πριν λήξουν μακαρόνια κλπ και 3 μέρες γάλατα.

Φαντάζομε αν συζητούσαμε επί κυβέρνησης Σημίτη τα οικονομικά θα μου ποστάριζες αντίστοιχους δείκτες!!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη δεν φαντάστηκα ότι χρειάζεται ιδιαίτερη ευφυΐα να καταλάβεις ότι τα τρόφιμα αλλάζουν χέρια πριν την καταληκτική ημερομηνία!!

Στο φιλόπτωχο της εκκλησίας πάνω από το σπίτι μου έχει ξεφορτώσει η ένωση των σούπερ μαρκετ με φορτηγό του Σκλαβενίτη σχεδόν ένα μήνα πριν λήξουν μακαρόνια κλπ και 3 μέρες γάλατα.

Φαντάζομε αν συζητούσαμε επί κυβέρνησης Σημίτη τα οικονομικά θα μου ποστάριζες αντίστοιχους δείκτες!!

Δε μπορώ να σε παρακολουθήσω. Αφού τα έδωσαν πριν λήξουν, ποιο είναι το πρόβλημα; Τώρα θα μπορούν να τα δίνουν και λίγο μετά. Θεώρησε ρητορική την ερώτηση - μη νοιώσεις υποχρεωμένος να μου απαντήσεις.

Όπως και νά 'χει, υποψιάζομαι πως ό,τι δείκτες και να σου έδειχνα (καλούς ή κακούς), εσύ θα κοίταγες το δάχτυλό μου και θα επαναλάμβανες τη γνώμη σου. Αυτό κάνουν συνήθως όσοι αισθάνονται την ανάγκη να αναφέρουν το Σημίτη σε μια συζήτηση για τη διατροφή (κι εγώ κουκιά σπέρνω). Όμως, τα στοιχεία είναι εκεί για όσους προτίθενται να τα κοιτάξουν.

Εν τέλει, δε χρειάζεται να αντιληφθείς τι προβλήματα προσπαθεί να λύσει αυτή η ρύθμιση. Αν έχεις ενστάσεις, μην αγοράσεις ποτέ από τα "ληγμένα" και πάμε παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.