Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Χαίρομαι που πας και βγάζεις ένα εντελώς άκυρο συμπέρασμα.

Ρε συ αυτό έγραψα; Αμάν ποια, πρέπει να βρίζουμε ώστε να γίνει κατανοητό ότι όταν περιγράφουμε μια όχι καλή κατάσταση, δεν πάει να πει ότι την εγκρίνουμε κιόλας;

Ωραία και τι θέλεις; Να φορέσουμε μαύρες μπλούζες και να πάρουμε καδρόνια; Να μαλώνουμε με κάθε αλλοδαπό στα πεζοδρόμια; Μήπως το κάνεις εσύ; Αλλά όχι εσύ κινείσαι στα φόρα με κατά ριπές ποστς για πίτσες Αντώνιους. Μιλάμε αντίσταση όχι αστεία.

Μην με τρελαίνεις όπως την άλλη φορά με τις βλακείες περί Εκάλης.

Βασικά ναι, φοράω μαύρες μπλούζες αλλά όχι επειδή είμαι της Χ.Α αλλά επειδή μου αρέσει το χρώμα αυτό.

Ναι μαλώνω , με κάθε Έλληνα , Αλλοδαπό, Εξωγήινο , Πιτσαδόρο , ο οποίος θίγει την ελευθερία μου ως πολίτη και ως άνθρωπο.

Οι πολίτες μπορούν να ξεκινήσουν μη αγοράζοντας και μη υποστηρίζοντας οτιδήποτε λαθραίο, ο νόμιμος μικροπωλητής παραδίπλα τα ίδια πουλάει.

Αλλά περιγράφω μία ιδανική αντιμετώπιση , επειδή όμως η ανέχεια έχει φτάσει στον πάτο, κατακρίνουμε τις ενέργειες της Χ.Α αλλά δεχόμαστε και την κατάσταση ως έχει.

Αυτό ονομάζεται "Ωχαδερφισμός"

Επίσης , γνωρίζεις την προσωπική μου ζωή και εάν όντως συμμετέχω ενεργά στην κοινωνία , προσφέροντας εθελοντική συμμετοχή σε άπορες οικογένειες, εάν επισκέπτομαι συχνά οίκους ευγηρίας και στηρίζω ψυχολογικά παρατημένους συμπολίτες μας ή εάν συνεισφέρω οικονομικά για άπορες οικογένειες?

Επαναστάτης του keyboard δεν είμαι και ούτε θα γίνω,εάν θέλεις να νομίζεις ότι είμαι...ποιος είμαι εγώ να παρεμβαίνω στις φαντασιώσεις άλλων??

Άλλωστε κι εσύ κάνεις αναρτήσεις....ή μάλλον κάνω λάθος???

Μην θίγεσαι για τον Πιτσαδόρο σου, ανοικτό είναι το μαγαζάκι του και ετοιμάζει την παραγγελία σου:rubik:

NewsIt.gr: Ελλάδα | Οι περικοπές αρχίζουν από τα 650 ευρώ κλιμακωτά

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Επίσης , γνωρίζεις την προσωπική μου ζωή και εάν όντως συμμετέχω ενεργά στην κοινωνία , προσφέροντας εθελοντική συμμετοχή σε άπορες οικογένειες, εάν επισκέπτομαι συχνά οίκους ευγηρίας και στηρίζω ψυχολογικά παρατημένους συμπολίτες μας ή εάν συνεισφέρω οικονομικά για άπορες οικογένειες?

Επαναστάτης του keyboard δεν είμαι και ούτε θα γίνω,εάν θέλεις να νομίζεις ότι είμαι...ποιος είμαι εγώ να παρεμβαίνω στις φαντασιώσεις άλλων??

Άλλωστε κι εσύ κάνεις αναρτήσεις....ή μάλλον κάνω λάθος???

Μην θίγεσαι για τον Πιτσαδόρο σου, ανοικτό είναι το μαγαζάκι του και ετοιμάζει την παραγγελία σου:rubik:

NewsIt.gr: Ελλάδα | Οι περικοπές αρχίζουν από τα 650 ευρώ κλιμακωτά

Όπως βγάζεις εσύ συμπεράσματα για τον άλλον, sorry, όπως φαντασιώνεσαι εσύ συμπεράσματα για τον άλλον, έτσι μπορεί να φαντασιωθεί και ο άλλος για σένα. Και συνεχίζεις και εδώ να φαντασιώνεσαι συμπεράσματα για μένα. Thanks για το info. Καλό είναι να ξέρεις τι ταμπέλες σου έχει βάλει ο άλλος ώστε να κατανοείς και τις απαντήσεις του.

Κάτοικος Εκάλης.

Link to comment
Share on other sites

https://parallhlografos.wordpress.com/2012/09/17/%CE%B1%CE%AF%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AE-%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CE%AF%CE%B1-%CE%B1%CE%BB%CE%B2%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE/

Αχαχαχαχαχα... Η ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ.

Κολλητάρι με τον Βουλευτή ο Αλβανός.. Αλλά μάλλον είναι νόμιμος, άρα όλα καλά.

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

NewsIt.gr: Ελλάδα | Τελικά θα πληρώσουν τη νύφη οι συνήθεις ύποπτοι! - Κόβεται 13ος και 14ος μισθός στο Δημόσιο - Καταργούνται ΟΛΑ τα επιδόματα - Μειώνονται οι συντάξεις

- Θέσπιση εισοδηματικού κριτηρίου για παροχή δωρεάν συγγραμμάτων σε ΑΕΙ και ΤΕΙ

ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΠΑΙΔΕΙΑ

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

https://parallhlografos.wordpress.com/2012/09/17/%CE%B1%CE%AF%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AE-%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CE%AF%CE%B1-%CE%B1%CE%BB%CE%B2%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE/

Αχαχαχαχαχα... Η ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ.

Κολλητάρι με τον Βουλευτή ο Αλβανός.. Αλλά μάλλον είναι νόμιμος, άρα όλα καλά.

Γνωστη τακτική της ΧΑ , δεν είναι κάτι νέο.

Link to comment
Share on other sites

Πέτυχα στο άσχετο την φωτογραφία που θα μπορούσες να βάλεις σε αυτή την είδηση

antinazi_by_Pablonfire.jpg

Από εδώ

Έχουν διαφορές ο ναζισμός και ο κομμουνισμός; | gazzetta.gr

Link to comment
Share on other sites

Έστειλαν στο εξωτερικό 22 δισ. ευρώ! | sportdog.gr

Οι διασταυρώσεις θα γίνουν με αυτοματοποιημένες διαδικασίες, όπου θα ελέγχεται ο λόγος του εισοδήματος προς τα εμβάσματα που πήγαν στο εξωτερικό από το ίδιο φυσικό πρόσωπο. Στην περίπτωση που τα εμβάσματα ξεπερνούν κατά πολύ τα δηλωθέντα εισοδήματα του καταθέτη, το ΣΔΟΕ θα δεσμεύει άμεσα τους τραπεζικούς του λογαριασμούς και θα επιβάλλει πρόστιμα.

Αν γίνει κάτι τέτοιο θα περάσουμε σε πλεονασματικό προϋπολογισμό φέτος

Link to comment
Share on other sites

βρε σεις, γιατί δεν μας τα στέλνετε αυτά να τα έχουμε και στην κεντρική; :)

Διότι είχα κάνει πρόταση να υπάρχει ένα thread όπου κάποιος θα ποστάρει links με τεχνολογικά νέα χωρίς την υποχρέωση να βάλει σάλτσα όπως ένας newsposter και η πρόταση απλά αγνοήθηκε. Την έχω κάνει και σε άλλα fora και μόνο στο cpuusers την αξιοποίησαν τα παιδιά.

That's why :p

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=188]yanni[/MENTION]

μα δεν θα χρειαζόταν να βάλεις καμία σάλτσα. απλά το λινκ θα μου έστελνες και θα το περνούσα. ;)

Όπως και να 'χει κάθε πρόταση ειναι δεκτή, και θα τη μεταφέρω προς συζήτηση :)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=188]yanni[/MENTION]

μα δεν θα χρειαζόταν να βάλεις καμία σάλτσα. απλά το λινκ θα μου έστελνες και θα το περνούσα. ;)

Όπως και να 'χει κάθε πρόταση ειναι δεκτή, και θα τη μεταφέρω προς συζήτηση :)

Ε εντάξει δεν στέλνω πμ με νέα στους newsposters "Ανέβασέ το, ανέβασέ το" :p διότι δεν μπορώ να ξέρω αν ο άλλος έχει την όρεξη ή τον χρόνο να ασχοληθεί, ούτε αν ο ίδιος κρίνει το νέο εξίσου ενδιαφέρον για τις ειδήσεις ή αν η είδηση είναι στην κατηγορία αυτών που μπορεί αυτός να παρουσιάσει (βάλε με να γράψω νέο για φωτογραφική μηχανή και θα γελάσει και το παραδαλό κατσίκι αν επιχειρήσω οτιδήποτε άλλο από απλό copy and paste). Άσε που αν δεν δω να ανεβαίνουν τα links μπορεί και να στραβώσω (όλοι έχουμε εγωισμό μέσα μας) και να μην ξανά στείλω.

Ένα thread θα έδινε την δυνατότητα σε όλους τους news posters (και τα μέλη προφανώς) να βλέπουν τα links και μέσα στο subforum που λογικά βλέπετε εσείς οι newsposters και όχι εμείς τα απλά μέλη, να δημοσιοποιεί κάποιος την κίνησή του να το ανεβάσει "Το αναλαμβάνω εγώ αυτό" στην κεντρική χωρίς πμς, msn ή οτιδήποτε "Βρε haya έχεις χρόνο για αυτό το link που μου έστειλε ο yanni?". Και αν κάποια(πολλά) links δεν ανέβουν στην κεντρική, τουλάχιστον δεν θα έχουν αγνοηθεί όπως π.χ. η παραίτηση του Dirk Meyer που πέρασε, αλλά - αν θυμάμαι καλά - δεν ακούμπησε τις ειδήσεις!!! παρά μόνο το off topic!!!!

Υ.Γ. Νομίζω η παραίτηση του Dirk ήταν αυτή που με είχε κάνει να σκεφτώ την ανάγκη ενός τέτοιου thread.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι πλαστικές επεμβάσεις που να μην ήταν ωραίες στην αρχή και μετά να μην κατέληξαν σε παραμόρφωση αυτού που την είχε κάνει. Εύχομαι η κοπέλα να μην κυκλοφορεί με κουκούλα σε 10 χρόνια.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=188]yanni[/MENTION]

[MENTION=3673]hayabusa[/MENTION]

@Τhe rest of u guyz who lovez TheLab newz

Λοιπόν, προτείνω να γίνει ένα subforum στο Ειδήσεις όπου τα κοινά μέλη θα ποστάρουν link με πνεύμα front page wish list ...

Το να στείλεις πμ είναι πλέον "αργό" και ο μέσος χρήστης "βαριέται" και για αυτό πιστεύω "χάνουμε" ειδήσεις από την κεντρική...

Μια άλλη ιδέα είναι να μπορούν οι χρήστες μας να μάς ενημερώνουν μέσω του fb (αφού υπάρχει αφιερωμένη σελίδα του Λαμπ στο φβ)

Αλλά ναι, είναι κρίμα να "χάνονται" ειδήσεις και πιστεύω πως μπορούμε να βρούμε admins, news posters, senior members μια λύση σε αυτό :)

Έγινε επεξεργασία από kreach
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.