Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

μία πηγή στα γερμανικά θέλω για αυτήν την είδηση. Μία, κι ας είναι το γερμανόφωνο τρωκτικό...

Εγώ πάντως, έψαξα και δεν βρήκα. Και μάλιστα αφαιρούσα σιγά-σιγά μέρος των ειδήσεων, ώστε να γίνεται ευρύτερη αναζήτηση. Βρήκα ένα περιστατικό ρατσιστικής βίας στη Βεστφαλία στο οποίο ενεπλάκη Έλληνας πέρυσι και προφανώς τίποτα με εφημεριδοπώλες ή μέλη του "NDP" (ποιού; μήπως NPD; ) "οι οποίοι τους ζήτησαν να τους δείξουν αν έχουν άδεια να πουλάνε εφημερίδες".

Ειδικά το τελευταίο είναι εξώφθαλμα μπούρδα αντιγραμμένη από τα πρόσφατα περιστατικά κοντά μας. Αυτές τις ηλιθιότητες κάνουν ορισμένοι και δεν μπορεί να πάρει κανείς σοβαρά την αντιρατσιστική ρητορική της αριστεράς. Λυπάμαι που θα το πω, αλλά τέτοιες ειδήσεις τις κατατάσσω μαζί με θεάσεις του Elvis να επιβιβάζεται σε διαστημόπλοιο με μπλε καστόρινα μοκασίνια.

Link to comment
Share on other sites

O GAP στο Χαρβαρντ...Ε τελικά δεν ειναι μονο στην Ελλάδα ******* το πανεπιστημιακό σύστημα :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τώρα στην ΝΕΤ την καταστροφή σχεδόν 13 χιλιάδων προϊόντων μαϊμού. Κάπου για εκατοντάδες χιλιάδες μαϊμού προϊόντων από ότι κατάλαβα μιλάει το ρεπορτάζ μόνο για το 2011.

Δώστε τα ρε μαμώτο σε άπορες οικογένειες που ποτέ μα ποτέ στην ζωή του δεν θα μπουν σε μαγαζί να αγοράσουν αυθεντικές τσάντες louis vuitton. Αν φοβάστε ότι θα γίνει παρεμπόριο τραβήξτε τους μια στάμπα πάνω με μπογιά σε ένα σημείο που και να μην είναι ιδιαίτερα εμφανές, αλλά και να αποκλείει την μεταπώληση του προϊόντος.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τώρα στην ΝΕΤ την καταστροφή σχεδόν 13 χιλιάδων προϊόντων μαϊμού. Κάπου για εκατοντάδες χιλιάδες μαϊμού προϊόντων από ότι κατάλαβα μιλάει το ρεπορτάζ μόνο για το 2011.

Δώστε τα ρε μαμώτο σε άπορες οικογένειες που ποτέ μα ποτέ στην ζωή του δεν θα μπουν σε μαγαζί να αγοράσουν αυθεντικές τσάντες louis vuitton. Αν φοβάστε ότι θα γίνει παρεμπόριο τραβήξτε τους μια στάμπα πάνω με μπογιά σε ένα σημείο που και να μην είναι ιδιαίτερα εμφανές, αλλά και να αποκλείει την μεταπώληση του προϊόντος.

ναι στην άπορη οικογένεια, η μαϊμού louis vuitton της έλλειπε..

Link to comment
Share on other sites

ναι στην άπορη οικογένεια, η μαϊμού louis vuitton της έλλειπε..

βλακείες, το θέμα δεν έιναι η Louis vuitton, αλλά η νοοτροπία. Δηλαδή αύριο που θα καταστρέψουν 10k αθλητικά παπουτσια τι θα λες?

Link to comment
Share on other sites

οι οποίοι διαμαρτύρονταν για την προβολή στο Ιντερνετ ταινίας που θεώρησαν ότι γελοιοποιεί τον Μωάμεθ

religion

η δικιά μας είναι καλύτερη

...επειδή μας ψεκάζουν...

Link to comment
Share on other sites

βλακείες, το θέμα δεν έιναι η Louis vuitton, αλλά η νοοτροπία. Δηλαδή αύριο που θα καταστρέψουν 10k αθλητικά παπουτσια τι θα λες?

και εγώ συμφωνώ ρε μαν, όμως η απάντησή μου αναφερόταν μόνο στο παρακάτω κομμάτι.

Δώστε τα ρε μαμώτο σε άπορες οικογένειες που ποτέ μα ποτέ στην ζωή του δεν θα μπουν σε μαγαζί να αγοράσουν αυθεντικές τσάντες louis vuitton.
Link to comment
Share on other sites

ναι στην άπορη οικογένεια, η μαϊμού louis vuitton της έλλειπε..

Το armani μπουφάν σε προστατεύει από το κρύο καλύτερα από το τρύπιο φανελάκι. Ή μήπως πρέπει να έχει τραπεζικό λογαριασμό full στο χρήμα για να έχεις δικαίωμα να φοράς ακόμα και απομιμήσεις επώνυμων ρούχων;

και εγώ συμφωνώ ρε μαν, όμως η απάντησή μου αναφερόταν μόνο στο παρακάτω κομμάτι.

Δηλαδή από όλο το post κράτησες την μάρκα; Ωραίος.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ συμφωνώ ρε μαν, όμως η απάντησή μου αναφερόταν μόνο στο παρακάτω κομμάτι.

θα συμφωνήσω με τον yanni, δηλαδή σε άπορους κλπ θα δίνουμε μόνο τα φτηνά/φτηνιάρικα? τα ακριβά/καλύτερα καταστροφή (ή τα κρατάμε για πάρτη μας) ?

στο κάτω κάτω όπως λέει και η λαική ρήση, η φτώχια θέλει καλοπέραση :p

Link to comment
Share on other sites

Το armani μπουφάν σε προστατεύει από το κρύο καλύτερα από το τρύπιο φανελάκι. Ή μήπως πρέπει να έχει τραπεζικό λογαριασμό full στο χρήμα για να έχεις δικαίωμα να φοράς ακόμα και απομιμήσεις επώνυμων ρούχων;

Δηλαδή από όλο το post κράτησες την μάρκα; Ωραίος.

ok θα στο μασήσω λίγο..

δεν είναι όνειρο ζωής για μια άπορη οικογένεια να

μπουν σε μαγαζί να αγοράσουν αυθεντικές τσάντες louis vuitton.
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω με τον yanni, δηλαδή σε άπορους κλπ θα δίνουμε μόνο τα φτηνά/φτηνιάρικα? τα ακριβά/καλύτερα καταστροφή (ή τα κρατάμε για πάρτη μας) ?

στο κάτω κάτω όπως λέει και η λαική ρήση, η φτώχια θέλει καλοπέραση :p

ρε παιδιά ελληνικά μιλάω ξαναδιαβάστε τι έχει γράψει και τι έχω γράψει..

Link to comment
Share on other sites

ok θα στο μασήσω λίγο..

δεν είναι όνειρο ζωής για μια άπορη οικογένεια να

Φοβάμαι ότι δεν κατάλαβες καθόλου, μα καθόλου το τι έγραψα.

Ένας λόγος να καταστρέψεις αυτά τα προϊόντα είναι διότι αν καταλήξουν σε κάποιους ανθρώπους με μια κάποια ικανοποιητική οικονομική δυνατότητα, αυτό ίσως να σημαίνει απώλεια εσόδων για τους καταστηματάρχες, αφού αυτοί οι άνθρωποι είναι πιθανοί πελάτες τους. Μια οικογένεια όμως που με το ζόρι καλύπτει τις βασικές της ανάγκες για την επιβίωσή της, είναι μάλλον απίθανο να έμπαινε ποτέ σε ένα τέτοιο μαγαζί για να αγοράσει κάτι. Οπότε οι μαγαζάτορες αυτοί με τα μεγάλα ίσως ενοίκια και τους υπαλλήλους δεν χάνουν τίποτα. Ίσως εκεί να είχαν αντιρρήσεις οι μικροπωλητές στις λαϊκές και τα παζάρια. Αυτό εννοούσα περί Louis vuitton, δεν εννοούσα ότι ο φτωχός άνθρωπος έχει όνειρο ζωής να αποκτήσει μια τέτοια (έστω και μαϊμού) τσάντα. Για έναν φτωχό που κρυώνει το armani σακάκι δεν είναι armani σακάκι, είναι μια ευκαιρία να ζεσταθεί. Ένα κατεστραμμένο armani μαϊμού σακάκι είναι μια χαμένη ευκαιρία να ζεσταθεί.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.