Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Τελος αυτο που δεν καταλαβα ποτε.Απο την στιγμη που με την απιστευτα σιχαμενη συνηθεια μου δεν ενοχλω/θετω σε κινδυνο την ζωη κανενος, τι ζορι τραβανε ολοι?

Ποιος σου είπε ότι δεν ενοχλείς ;

Επίσης ποιος σου είπε πως το παθητικό κάπνισμα δεν ειναι επικίνδυνο ;

Link to comment
Share on other sites

Τωρα σοβαρα μιλας?Δεν ξερω αν ενοχλω καποιον και ξερεις εσυ?:nada:

Που ξερεις σε τι χωρους καπνιζω και με τι παρεα.Ελεος δλδ.

Αν ενοχλουνται οι τοιχοι του σπιτιου μου ας ερθουν να μου το πουν.

Αν επισης αν εχει καποιος απο την παρεα μου(ολοι καπνιζοντες σχεδον) προβλημα ας ερθουν να μου το πουν.

Επισης αν το παθητικό κάπνισμα ειναι επικίνδυνο η οχι ειναι κατι αρκετα αφηρημενο.Χωρος εργασιας,μερη που συχναζεις κοκ.

Νομοι πρεπει να υπαρχουν και να εφαρμοζονται.Ναι.

Αλλα αυτο το πρηξιμο δεν το καταλαβαινω.

Αν δεν ενοχλω κανεναν ,leave me da fack alone.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήσουν τόσο συγκεκριμένος στο προηγούμενο ποστ σου, οπότε μη θίγεσαι.

Και ναι, όταν είσαι σπίτι σου με την παρέα σου, τότε ίσως και να μην ενοχλείς.

Αλλά όταν παμε για παράδειγμα, εσύ κι εγώ σε ένα ταβερνάκι με τις παρέες μας να φάμε τους μεζέδες μας, τότε ναι, ενοχλείς και πολύ μάλιστα. Και φυσικά σε πάρα πολλές άλλες περιπτώσεις.

Το εάν καταλαβαίνεις πότε και ποιον ενοχλείς για εσένα προσωπικά δεν το ξέρω, αλλά κρινοντας από τη συντριπτική πλειοψηφεία των καπνιστών που τυχαίνει να γνωρίζω είτε προσωπικά είτε από τη σχολή κλπ θα έλεγα ότι είναι γάιδαροι και δεν δίνουν δεκάρα για τον διπλανό τους που μπορεί να μην την παλεύει χειμωνιάτικο πχ, σε κλειστό αμφιθέατρο με 50 καμινάδες γύρω-γύρω. Και εδώ φυσικά, όπως και παραπάνω θα μπορούσα να σου αναπτύξω άπειρες παρόμοιες περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το εάν καταλαβαίνεις πότε και ποιον ενοχλείς για εσένα προσωπικά δεν το ξέρω, αλλά κρινοντας από τη συντριπτική πλειοψηφεία των καπνιστών που τυχαίνει να γνωρίζω είτε προσωπικά είτε από τη σχολή κλπ θα έλεγα ότι είναι γάιδαροι και δεν δίνουν δεκάρα για τον διπλανό τους που μπορεί να μην την παλεύει χειμωνιάτικο πχ, σε κλειστό αμφιθέατρο με 50 καμινάδες γύρω-γύρω. Και εδώ φυσικά, όπως και παραπάνω θα μπορούσα να σου αναπτύξω άπειρες παρόμοιες περιπτώσεις.

Εδω με βρισκεις απολυτα συμφωνο.Ζωα με ολη την σημασια της λεξης.Κατι τετοια και μενα με πειραζουν γιατι αν και καπνιστης δεν αντεχω κλειστο μερος τιγκα στο καπνο.

Αλλα αυτο εχει να κανει με την παιδεια καποιου.

Γιατι να εισαι οτι σιγουρος αυτος που κανει κατι τετοιο θα οδηγησει και το βραδυ το αμαξι του τυφλα στο μεθυσι.

Και θα κανει και ενα σωρο αλλα που μπορει να βλαψουν τους διπλανους του ειτε ψυχικα ειτε σωματικα.

Επειδη ομως αυτος και αλλοι πολλοι ειναι ζωα δεν μπορεις να στερησεις την ελευθερια σε μενα να κανω οτι θελω στο σωμα μου.

Το προβλημα στην χωρα μας δεν ειναι το καπνισμα,το προβλημα ειναι οτι ειμαστε και ζωα και δεν εχουμε μαθει να σεβομαστε τον διπλανο μας.

Καλα και οσο αφορα αυτο που εγινε στην αυστραλια με τα πακετα ειναι το λιγοτερο αστειο.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στη σχολή, σε αμφιθέατρο (και στους διαδρόμους) το χειμώνα, όχι μόνο κάπνιζαν μέσα, αλλά έριχναν και τις στάχτες τους στο πάτωμα. Ισχύει ακόμα η ευχή που είχα δώσει και την πρώτη φορά που το είχα ποστάρει.

"Τους εύχομαι να φτιαρίζουν σκατά στην υπόλοιπη ζωή τους."

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σε βρίσω. Ειλικρινά. Ρε συ μην πετάς τέτοιες βόμβες.

Αν πάντως δικός σου άνθρωπος περνάει τέτοιο βάσανο, τι να πω, καλό κουράγιο και περαστικά του. Και όλοι έχουμε χάσει δικό μας άνθρωπο από κάτι τέτοιο οπότε, μην πετάς τέτοιες βόμβες. Μαμώτο κέρατό μου δεν μπορώ να πιστέψω ότι στο άσχετο έγραψες κάτι τέτοιο.

Γιατί ρε φίλε θέλεις να με βρίσεις;Και γιατί στο άσχετο σου πέταξα κάτι τέτοιο;Όταν αμολάνε πάνω από τα κεφάλια μας ότι ******* σκέφτηκε ένας κωλοαμερικάνος σ'ένα εργαστήριο μπορώ να υποθέσω οτιδήποτε...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε φίλε θέλεις να με βρίσεις;Και γιατί στο άσχετο σου πέταξα κάτι τέτοιο;Όταν αμολάνε πάνω από τα κεφάλια μας ότι ******* σκέφτηκε ένας κωλοαμερικάνος σ'ένα εργαστήριο μπορώ να υποθέσω οτιδήποτε...

Ούτε στον χειρότερο εχθρό μου δεν θα έγραφα για καρκίνους και εσύ μου το πετάς στην μούρη ως απάντηση σε ένα εντελώς άσχετο και χιουμοριστικό post? ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ? Προφανώς δεν έχεις το IQ να καταλάβεις τι έγραψες. Αν καταλάβαινες θα είχες σβήσει το &*^%*^ το post αντί να συνεχίζεις τις *&^(&** πρωινιάτικα.

:rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant:

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Ούτε στον χειρότερο εχθρό μου δεν θα έγραφα για καρκίνους και εσύ μου το πετάς στην μούρη ως απάντηση σε ένα εντελώς άσχετο και χιουμοριστικό post? ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ? Προφανώς δεν έχεις το IQ να καταλάβεις τι έγραψες. Αν καταλάβαινες θα είχες σβήσει το &*^%*^ το post αντί να συνεχίζεις τις *&^(&** πρωινιάτικα.

:rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant:

Ξεκίνησα τη φράση μου με:''Δεν σου το εύχομαι'' ,τώρα τι ακριβώς Δεν Καταλλλλαβαίνεις;

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφοντας μετά από ολιγοήμερη απουσία έχω φάει το μισό πρωινό να προσπερνώ ποστ:

θεριακλήδες vs αντικαπνιστές

gaylord fockers vs pussy lovers

πότες vs liver fan club

jesus-ites vs pastafarians

α, και κάτι ξέμπαρκες ευχές για καρκίνους, χαλαρά συνδεδεμένες με συνωμοσιολογικές μπούρδες.

Κι εμένα μου έχουν στείλει λογαριασμό ΔΕΗ με ειδικό τέλος και προγραμματίζω τις δόσεις της εφορίας, αλλά να ηρεμήσουμε λίγο εδώ μέσα, γιατί τείνει να ξεφύγει η κατάσταση;

Παρεμπτιπτόντως, για όσους έχουν παρεξηγηθεί και πάρει κάτι προσωπικά, σχεδόν σε καμία περίπτωση ο συνομιλητής σας δεν έγραφε αυτό που θέλατε να καταλάβετε. Χαλαρώστε.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε φίλε θέλεις να με βρίσεις;Και γιατί στο άσχετο σου πέταξα κάτι τέτοιο;Όταν αμολάνε πάνω από τα κεφάλια μας ότι ******* σκέφτηκε ένας κωλοαμερικάνος σ'ένα εργαστήριο μπορώ να υποθέσω οτιδήποτε...

Κανείς δεν μας ψεκάζει.

Chemtrail conspiracy theory - Wikipedia, the free encyclopedia

Έλεος πια, 50 φορές έχει μπει στο thelab, επιμένετε όλοι σας ότι μας ψεκάζουν, αν δεν έχετε σοβαρά και αδίασειστα στοιχεία, και όχι κάποιους αριθμούς ή χειρότερα απλά ισχυρισμούς ότι αυτά είναι χημικά και όχι υδρατμοί, παρακαλείστε να μην το ξαναναφέρετε.

Sorry αλλά εκνευρίζομαι ο άνθρωπος, ότι σας πασάρουν το καταπίνετε αμάσητο απλά και μόνο επειδή ακούγεται cool και μυστήριο.

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν μας ψεκάζει.

Chemtrail conspiracy theory - Wikipedia, the free encyclopedia

Έλεος πια, 50 φορές έχει μπει στο thelab, επιμένετε όλοι σας ότι μας ψεκάζουν, αν δεν έχετε σοβαρά και αδίασειστα στοιχεία, και όχι κάποιους αριθμούς ή χειρότερα απλά ισχυρισμούς ότι αυτά είναι χημικά και όχι υδρατμοί, παρακαλείστε να μην το ξαναναφέρεται.

Sorry αλλά εκνευρίζομαι ο άνθρωπος, ότι σας πασάρουν το καταπίνετε αμάσητο απλά και μόνο επειδή ακούγεται cool και μυστήριο.

Μ'αυτό το πλευρό να κοιμάσαι....

Link to comment
Share on other sites

πάντως ακόμα την ψάχνω και δεν βρίσκω κάτι που να λέει απόλυτα πως η νικοτίνη ειδικά παθητικά μπορεί να προκαλέσει το οποιοδήποτε πρόβλημα παραπάνω από ένα burger τον μηνα.

και με πιο πάτημα απαγορεύουν την παθητική νικοτίνη και pies έρευνες λένε πόση ακριβώς νικοτίνη μένει στον αέρα μετά την χρήση ηλεκτρονικών τσιγάρων, για ποσο χρόνο και σε τι απόσταση και τι κινδυνους έχει (για τους τριγύρω)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.