Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Θα διαφωνήσω.

Για εμένα ποτέ δεν είπα όχι στον χαρακτηρισμό ΣΥΡΙΖΑιος, δεν είναι "χαρακτηρισμός" με την κακή έννοια, είναι μια ιδιότητα, δεν είναι μια αρνητική ταμπέλα, αφού τους ψήφισες, σημαίνει ότι συμφωνείς, γιατί να μην δέχεσαι τον χαρακτηρισμό. Ακόμα και απλός ψηφοφόρος να είσαι, σημαίνει ότι δεν πρέπει να μπεις σε σκέψεις με αυτή την είδηση?

Εδώ θα διαφωνήσω εγώ μαζί σου (δεν με παίζει ο [MENTION=9387]victor[/MENTION] τώρα τελευταία, μάλλον είναι διακοπές).

Άμα γίνετε κυβέρνηση, για τον Χ, Υ λόγο τα κάνετε ...κακά και το συριζαίος γίνει συνώνυμο βρισιάς, τότε θα σε ενοχλεί διότι θα ξέρεις πως θα το εννοεί αυτός που το λέει. Αν όποτε κάποιος λέει συριζαίος εννοεί π.χ. κομματόσκυλο, λαμόγιο, ηλίθιος, βολεμένος, πρόβατο, ανεγκέφαλος, απατεώνας και άλλα παρόμοια, θα σε ενοχλεί. Τώρα λέει συριζαίος και απλά εννοεί αριστερός. Από την στιγμή που το αριστερός και το συριζαίος δεν έχουν ακόμα τσαλακωθεί, βρομίσει, χαίρω πολύ, γιατί να σε ενοχλεί; Μπορείς να δηλώνεις και υπερύφανος.

- Άντε ρε συριζαίε.

- Αχ πες μου και άλλα.

- Άντε ρε αριστερέ.

- Αχ αχ πως τα λες και άλλα και άλλα

:p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24311]Typhonios[/MENTION] , wrong thread

Άμα γίνετε κυβέρνηση, για τον Χ, Υ λόγο τα κάνετε ...κακά και το συριζαίος γίνει συνώνυμο βρισιάς, τότε θα σε ενοχλεί διότι θα ξέρεις πως θα το εννοεί αυτός που το λέει. Αν όποτε κάποιος λέει συριζαίος εννοεί π.χ. κομματόσκυλο, λαμόγιο, ηλίθιος, βολεμένος, πρόβατο, ανεγκέφαλος, απατεώνας και άλλα παρόμοια, θα σε ενοχλεί. Τώρα λέει συριζαίος και απλά εννοεί αριστερός. Από την στιγμή που το αριστερός και το συριζαίος δεν έχουν ακόμα τσαλακωθεί, βρομίσει, χαίρω πολύ, γιατί να σε ενοχλεί; Μπορείς να δηλώνεις και υπερύφανος.

Αν καταφέρουμε και τα κάνουμε χάλια, και μείνω στον ΣΥΡΙΖΑ, μάλλον θα το αξίζω ότι και να ακούω, αν τα κάνουμε χάλια και φύγω πριν (η αφού) πατώσει θα λέω "δίκιο έχετε, ******* έκανα τόσο καιρό".

Αυτή την στιγμή, όλοι έχουμε 2 μήνες μόνο που με πλήρη συνείδηση πήγαμε και ψηφίσαμε, αν το να σε αποκαλέσω τώρα αντίστοιχα με αυτό που ψήφισες ακουστεί αρνητικό, ή υβριστικό, τότε καλά να πάθεις, έκανες μία πολύ κακιά επιλογή, μην την ξανακάνεις (προφανώς όχι εσύ συγκεκριμένα, οποιοσδήποτε).

Δεν πρέπει ο καθένας μας να αναλάβει το βάρος της επιλογής του? Αν το κόμμα που στήριξες έκανε λακαμία, τότε και εσύ έκανες λάθος που τους πίστεψες και που το στήριξες, απλά πράγματα και ντόμπρα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24311]Typhonios[/MENTION] , wrong thread

Αν καταφέρουμε και τα κάνουμε χάλια, και μείνω στον ΣΥΡΙΖΑ, μάλλον θα το αξίζω ότι και να ακούω, αν τα κάνουμε χάλια και φύγω πριν (η αφού) πατώσει θα λέω "δίκιο έχετε, ******* έκανα τόσο καιρό".

Αυτή την στιγμή, όλοι έχουμε 2 μήνες μόνο που με πλήρη συνείδηση πήγαμε και ψηφίσαμε, αν το να σε αποκαλέσω τώρα αντίστοιχα με αυτό που ψήφισες ακουστεί αρνητικό, ή υβριστικό, τότε καλά να πάθεις, έκανες μία πολύ κακιά επιλογή, μην την ξανακάνεις (προφανώς όχι εσύ συγκεκριμένα, οποιοσδήποτε).

Δεν πρέπει ο καθένας μας να αναλάβει το βάρος της επιλογής του? Αν το κόμμα που στήριξες έκανε λακαμία, τότε και εσύ έκανες λάθος που τους πίστεψες και που το στήριξες, απλά πράγματα και ντόμπρα.

Sorry but you are keep posting irrelevant topics under the section "News from Greece and all around the World"

Απαντώ με Τσιπρέικα Εγγλέζικα, μιας και το κατέχεις το Εγγλέζ!

Ι speak England very best!

[ame]

[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=qliy0Q_R384]Τα Aγγλικά του Αλέξη Τσίπρα στο CNN - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24311]Typhonios[/MENTION] , wrong thread

Αν καταφέρουμε και τα κάνουμε χάλια, και μείνω στον ΣΥΡΙΖΑ, μάλλον θα το αξίζω ότι και να ακούω, αν τα κάνουμε χάλια και φύγω πριν (η αφού) πατώσει θα λέω "δίκιο έχετε, ******* έκανα τόσο καιρό".

Αυτή την στιγμή, όλοι έχουμε 2 μήνες μόνο που με πλήρη συνείδηση πήγαμε και ψηφίσαμε, αν το να σε αποκαλέσω τώρα αντίστοιχα με αυτό που ψήφισες ακουστεί αρνητικό, ή υβριστικό, τότε καλά να πάθεις, έκανες μία πολύ κακιά επιλογή, μην την ξανακάνεις (προφανώς όχι εσύ συγκεκριμένα, οποιοσδήποτε).

Δεν πρέπει ο καθένας μας να αναλάβει το βάρος της επιλογής του? Αν το κόμμα που στήριξες έκανε λακαμία, τότε και εσύ έκανες λάθος που τους πίστεψες και που το στήριξες, απλά πράγματα και ντόμπρα.

Μου απαντάς εκ τους ασφαλούς. Σε παραπέμπω στο post του [MENTION=8837]l2phile[/MENTION] ποιο πάνω που παραπέμπει με την σειρά του στο σκιτσάκι με το ζόμπι και τον ανεγκέφαλο (ΤΥΧΑΙΟ, ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ) χρυσαυγίτη.

Link to comment
Share on other sites

Sorry but you are keep posting irrelevant topics under the section "News from Greece and all around the World"

Απαντώ με Τσιπρέικα Εγγλέζικα, μιας και το κατέχεις το Εγγλέζ!

Ι speak England very best!

Σε παρακαλώ κάνε έναν κόπο και διάβασε από την αρχή τα θέματα που σε ενδιαφέρουν.

Είναι σαν να συζητάμε για προφόρτιση ανάρτησης και σκας περιχαρής με ξύλινο στεφάνι: Μάγκες δεν θα το πιστέψετε τι μπορείς να κάνεις με δυο τέτοια και έναν άξονα : O

Link to comment
Share on other sites

Ναι,τους πήρε ο πόνος κι'αυτούς τους αλήτες για τους καπνιστές.

Το τι φόρους έχουν αρμέξει απ'τα τσιγάρα δε λέγεται...(και μην ακούσω ότι πάνε στη περίθαλψη).:angry:

Link to comment
Share on other sites

Μου απαντάς εκ τους ασφαλούς. Σε παραπέμπω στο post του [MENTION=8837]l2phile[/MENTION] ποιο πάνω που παραπέμπει με την σειρά του στο σκιτσάκι με το ζόμπι και τον ανεγκέφαλο (ΤΥΧΑΙΟ, ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ) χρυσαυγίτη.

Για ακόμη μια φορά δεν συννενοούμαστε. Το ότι δεν προδόθηκα από αυτό που ψήφισα δεν σημάινει ασφάλεια, σημαίνει συνετή επιλογή πριν 2 μήνες. Αν κάποιος αισθάνεται προδομένος μόλις 2 μήνες μετά είναι δικό του πρόβλημα.

Από εκεί και πέρα, όπως εσείς δεν έχετε πειστεί για τον ΣΥΡΙΖΑ και τον κάθε ΣΥΡΙΖΑ και συνεχίζετε να χώνετε αν σας δωθεί η ευκαιρία, έτσι κάνω και εγώ. Συριζαίους θα τους αποκαλέσετε εσείς, αντίστοιχα και εγώ πασόκους, χρυσαυγήτες κτλ. Αν στα αυτιά σου (ή καλύτερα στα μάτια σου) αυτό ακούγεται προσβλητικό, τότε i am sorry, αλλά δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα.

Όσο για την εικόνα, ο l2phile την λίνκαρε για να EDIT: μου την πει κάνει πλάκα (λάθος διατύπωση), επειδή εγώ την ανέβασα, ενώ πιο πάνω προκαλούσα τους Χ.Α. να σκεφτούν.

Πριν 2-3 χρόνια κάποια στερεότυπα είχαν τους ΣΥΡΙΖΑίους να πετάνε πέτρες και μολότοφ, σίγουρα δεν μου άρεσε και αντιδρούσα σε αυτό. Τώρα κάποια άλλα στερεότυπα έχουν τους χρυσαυγήτες να μην έχουν μυαλό,( η διαφορά είναι ότι επιβεβαιώνονται συχνά από τις πράξεις τους :hehe::hehe:) .

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Για ακόμη μια φορά δεν συννενοούμαστε. Το ότι δεν προδόθηκα από αυτό που ψήφισα δεν σημάινει ασφάλεια, σημαίνει συνετή επιλογή πριν 2 μήνες. Αν κάποιος αισθάνεται προδομένος μόλις 2 μήνες μετά είναι δικό του πρόβλημα.

Πάλι εκ τους ασφαλούς, πας να βγεις και από πάνω :p

Από εκεί και πέρα, όπως εσείς δεν έχετε πειστεί για τον ΣΥΡΙΖΑ και τον κάθε ΣΥΡΙΖΑ και συνεχίζετε να χώνετε αν σας δωθεί η ευκαιρία, έτσι κάνω και εγώ. Συριζαίους θα τους αποκαλέσετε εσείς, αντίστοιχα και εγώ πασόκους, χρυσαυγήτες κτλ. Αν στα αυτιά σου (ή καλύτερα στα μάτια σου) αυτό ακούγεται προσβλητικό, τότε i am sorry, αλλά δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα.

Ατάκα από Star Trek

Κερκ: Ξέρεις Σποκ; Κατά βάθος όλοι είμαστε Άνθρωποι.

Σποκ: Βρίσκω αυτό το σχόλιο κάπως... προσβλητικό!!!

Όσο για την εικόνα, ο l2phile την λίνκαρε για να μου την πει, επειδή εγώ την ανέβασα, ενώ πιο πάνω προκαλούσα τους Χ.Α. να σκεφτούν.

Πριν 2-3 χρόνια κάποια στερεότυπα είχαν τους ΣΥΡΙΖΑίους να πετάνε πέτρες και μολότοφ, σίγουρα δεν μου άρεσε και αντιδρούσα σε αυτό. Τώρα κάποια άλλα στερεότυπα έχουν τους χρυσαυγήτες να μην έχουν μυαλό,( η διαφορά είναι ότι επιβεβαιώνονται συχνά από τις πράξεις τους :hehe::hehe:) .

Μόλις σας βγάλει τις κουκούλες ο Σαμαράς θα αποκαλυφθείτε και εσείς :p

όσο για τον l2phile θεωρώ ότι έκανε πλάκα και δεν στην είπε. Εγώ στην είπα ποιο πάνω :p με τα κεφαλαία εντός παρένθεσης.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Το κυνήγι της αλεπούς

"Το μεταναστευτικό στην Ελλάδα είναι ένα πρόβλημα που πρέπει να λυθεί. Είναι ένα ευρωπαϊκό πρόβλημα που κάποιοι φόρτωσαν στις πλάτες μας, κλείνοντας σύνορα με την υπόλοιπη Ευρώπη. Το άφησαν να διογκωθεί μέσα στην προχειρότητα και τη γραφειοκρατία της κρατικής μηχανής αλλά και τα συμφέροντα. Όλοι οι μετανάστες οδηγήθηκαν επιμελώς στο κέντρο της Αθήνας και γκετοποιήθηκαν, έριξαν τις τιμές των ακινήτων, και τώρα με τις επιχειρήσεις σκούπας όσοι αγόρασαν φτηνή γη θα γίνουν ζάμπλουτοι.

Μπορεί η Αριστερά να το βλέπει με συναισθηματική ιδεοληψία, αλλά η Δεξιά του Σαμαρά το βλέπει με όρους εμφυλίου."

Link to comment
Share on other sites

Έτσι να το κάνουνε και στην Ελλάδα γίνεται? Και φυσικά να το κάνουνε και στον καπνό και τα χαρτάκια, και τα φιλτράκια...

Βέβαια θα βγάλουν λεφτά όσοι πουλάνε θήκες, αλλα δεν με νοιάζει ιδιαίτερα.

Freedom to non-smokers!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι να το κάνουνε και στην Ελλάδα γίνεται? Και φυσικά να το κάνουνε και στον καπνό και τα χαρτάκια, και τα φιλτράκια...

Βέβαια θα βγάλουν λεφτά όσοι πουλάνε θήκες, αλλα δεν με νοιάζει ιδιαίτερα.

Freedom to non-smokers!

Συμφωνώ απόλυτα αλλά σε αυτό που διαφωνώ κάθετα ειναι(εάν αληθεύει αυτό που ακούγεται) οτι ετοιμάζονται στην Αυστραλία να απαγορεύσουν τελείως το κάπνισμα αλλα και την πώληση τσιγάρων (μου φέρνει κατάσταση ανάλογη της ποταπαγόρευσης στη Αμερική στα χρόνια του μεσοπολέμου)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.