Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Μεγάλες ποσότητες αόρατης σκοτεινής ύλης κοντά στον Ήλιο - NEWS247

O λεγόμενος και ως Black Sun

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=50335&Itemid=139

Για να δούμε, θα ανακοινώσουν τίποτα ή απλά μάπα το καρπούζι?

*Το άρθρο αυτό δημοσιεύθηκε στο εβδομαδιαίο περιοδικό «World News» και όπως σημειώνεται αντλήθηκε από επίσημα έγγραφα του βρετανικού υπουργείου Άμυνας.

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Και περισσότερα εδώ...: SIG716 Patrol Rifle

επίσης να πούμε ότι είναι σχεδόν τα ίδια κιλά με τα αληθινά :giveup: εκτός ότι μοιάζουν 98,9%

διαλέξτε και πάρτε

Airsoft Club

Airsoft Center: airsoft

Airsoft Rifles, Pistols & Accessories - Greek Airsoft Shop

Air Soft ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ / ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ - ΕΜΠΟΡΙΑ / ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ - www.vasilikos.com.gr

WE AIRSOFT GREECE

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

airsoft δεν είναι ?

Αν ήταν airsoft, θα μπορούσε απλά να το επιστρέψει, δε θα χρειαζόταν να γίνει κατάσχεση σπό την αστυνομία για την επιστροφή. Επίσης, ξέρεις κανέναν κατασκευαστή που βάζει παραποιημένα φυλλάδια του όπλου που αντιγράφει μέσα;

seth3.jpg

(Από την κάλυψη του περιστατικού στο wired)

Όσο για τη συσκευασία, με $1590, μην περιμένεις και πολλά-πολλά.

Link to comment
Share on other sites

DefenceNet - Αποκαλύφθηκε εξωγήινο σήμα ηλικίας 80.000 ετών - Τελικά, δεν είμαστε μόνοι μας;

Για να δούμε, θα ανακοινώσουν τίποτα ή απλά μάπα το καρπούζι?

*Το άρθρο αυτό δημοσιεύθηκε στο εβδομαδιαίο περιοδικό «World News» και όπως σημειώνεται αντλήθηκε από επίσημα έγγραφα του βρετανικού υπουργείου Άμυνας.

Ο Κουλάκοφ αρνήθηκε να προμηθεύσει στα δύο περιοδικά αντίγραφο του μυνήματος αλλά είπε ότι ξεκινούσε με την κραυγή απελπισίας "Βοηθήστε μας".

Χώρια η ανορθογραφία, όποιος δεν αποκαλύπτει τα δεδομένα του και δεν δίνει πρόσβαση σε αυτά, είναι εξ ορισμού αλμπάνης, όπως είμαι βέβαιος ότι θα αποδειχτεί κι ο συγκεκριμένος.

Να προσθέσω και λεπτομέρειες αλλά και άλλα πρωτοσέλιδα από το αρχικό έντυπο από το οποίο αντλούν πληροφορίες:

The Weekly World News was a largely fictional tabloid published in the United States from 1979 to 2007, renowned for its outlandish cover stories often based on supernatural or paranormal themes and an approach to news that verged on the satirical. Its characteristic black-and-white covers have become pop-culture images widely used in the arts. It continues to exist as a website.

Ενδεικτικά Εξώφυλλα του εντύπου

Επίσης να προσθέσω την προσωπική μου άποψη για το επίπεδο της δημοσιογραφίας του defencenet: Ό,τι μπούρδα κυκλοφορεί σε chain-mail που μπορεί να αγγίζει εθνική χορδή, τη δημοσιεύουν ως είδηση. Κατά καιρούς έχω πάρει από γνωστούς απίστευτες αηδίες από εκεί.

Έγινε επεξεργασία από acct
Links
Link to comment
Share on other sites

Οπότε μάπα το καρπούζι, όπως ανέφερα δηλαδή

Τώρα αυτό όμως είναι γτπ΄, εάν αληθεύει:

Αν και οι Έλληνες τζιμάνια δημοσιογράφοι, παρέλειψαν να αναφέρουν αρκετές λεπτομέρειες:

Πρώτο ΘΕΜΑ online : Τον συνέλαβαν γιατί δεν χαμογελούσε! - Ολυμπιακοί Αγώνες

http://www.guardian.co.uk/uk/2012/aug/08/olympics-spectator-parkinsons-arrest-smiling

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

επίσης να πούμε ότι είναι σχεδόν τα ίδια κιλά με τα αληθινά εκτός ότι μοιάζουν 98,9%

Εκτός αυτού...

Αν ήταν airsoft, θα μπορούσε απλά να το επιστρέψει, δε θα χρειαζόταν να γίνει κατάσχεση σπό την αστυνομία για την επιστροφή.

... έχω ανάλογα και οι ονομασίες δεν είναι 100% ίδιες. πχ, θα λεγόταν SIG716AS (AirSoft). Ένα Walther που έχω, αντίγραφο του P99, λέγεται CP99 (C για CO²).

Link to comment
Share on other sites

Θεωρίες συνωμοσίας; Είναι πολύ εύκολο να τα βαφτίζουμε όλα έτσι όταν αρνούμαστε να δούμε την πραγματικότητα στην οποία πολλές φορές είμαστε ανίσχυροι να αντιδράσουμε

OΛA HTΑΝ ΠΡΟΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΑ . Η ΕΞΟΝΤΩΣΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΝΑΓΚΑΙΑ '' ΠΑΡΑΠΛΕΥΡΗ ΑΠΩΛΕΙΑ '' ........!!!!!‏ | τρικλοποδιά - ειδήσεις

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω κι ένα παλληκάρι που πήγε 969, γι αυτό δεν πολυασχολούμαστε με τον Κινέζο.

Στέρεψε η δουλειά με τα γιλέκα και θέλει να αρχίσει να πουλάει κινέζικα βότανα ο Ζούγκλας μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξη, παραδεχτείτε το, κάτι βρωμάει στην υπόθεση. Πόσο ποιο straight forward να το πει και το news247?

Link to comment
Share on other sites

Τραγική ειρωνία, το διαμέρισμα όπου βρήκε καταφύγιο ο κατηγορούμενος όταν έφυγε από την Πάρο, βρίσκεται στη Νέα Χαλκηδόνα, λίγους δρόμους μακριά από το σπίτι όπου έμενε η 15χρονη με την οικογένειά της...

"Τραγικη ειρωνια". Rrrrriiiigghhhttt....

Link to comment
Share on other sites

Na τον χαίρονται όσοι του δίνουν ελαφρυντικά και όταν βγει από τη φυλακή να τον πάρουν σπίτι τους να κάνει παρέα στα παιδιά τους.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξη, παραδεχτείτε το, κάτι βρωμάει στην υπόθεση. Πόσο ποιο straight forward να το πει και το news247?

Καλά ρε συ, αφού δούλευε εκεί κοντά δεν παίζει να έχει βγάλει φωτογραφίες στο εν λόγω μέρος στο παρελθόν; Από κάποιον γνωστό/φίλο του θα διέρρευσαν αυτές οι φωτογραφίες με το κατάλληλο αντίτιμο. Δεν υπάρχει κάτι ύποπτο εδώ.

Link to comment
Share on other sites

ότι τρασο-είδηση κυκλοφορεί από οτιδήποτε κιτρινο-μπλογκ και από οποιονδήποτε 3κλασατο "δημοσιογράφο" και ειδησιογραφικό σκουπίδι αναπαράγεται και εδώ μέσα

έλεος ρε !!!!!!!!!!!!!!!! :rant:

μερικοί μάλλον αρέσκονται να τρομοκρατούν τον κόσμο

μετά από 8 χρόνια στο λαμπ,πρώτη φορά θα βάλω χρήστη στην ignore list

over and out

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε συ, αφού δούλευε εκεί κοντά δεν παίζει να έχει βγάλει φωτογραφίες στο εν λόγω μέρος στο παρελθόν; Από κάποιον γνωστό/φίλο του θα διέρρευσαν αυτές οι φωτογραφίες με το κατάλληλο αντίτιμο. Δεν υπάρχει κάτι ύποπτο εδώ.

Δεν μιλάω για τις φωτό (αν και είναι και αυτό "κάπως"),

μιλάω για αυτό

Ωστόσο, το πρόσωπό του είδαν μόνο άμεσα εμπλεκόμενοι με τον χειρισμό της υπόθεσης: οι αστυνομικοί, οι δικηγόροι και οι ανακριτικές Αρχές που τον εξέτασαν.

Την ταυτοπροσωπεία των φωτογραφιών, όπως σημειώνει το δημοσίευμα, επιβεβαιώνουν τόσο οι Παριανοί όσο και οι Πακιστανοί που τον γνώριζαν προσωπικά στο νησί.

το οποίο μου θύμισε αυτό που διάβαζα προχτές.

Απλά με βάζει σε σκέψεις..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για τις φωτό (αν και είναι και αυτό "κάπως"),

μιλάω για αυτό

το οποίο μου θύμισε αυτό που διάβαζα προχτές.

Απλά με βάζει σε σκέψεις..

Μπορεί στο μέλλον να (ξανά)πέσουμε από τα σύννεφα. Το εν λόγω άρθρο πάντως το κοίταξα μέχρι την λέξη "μπατσοδημοσιογράφων". Εκεί έχασα εντελώς το ενδιαφέρον μου.

Υ.Γ. Στο σημείο στην αρχή που γράφει "την χρονική σύμπτωση της σύλληψης" χαμογέλασα. You know why. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.