Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

sorry κιολας αλλα καθε ποστ σου ειναι επιθεση και προπαγανδα προς ΧΑ.

Επίθεση μπορεί και δεν είναι καθόλου κακό αυτό. Προπαγάνδα σε καμία περίπτωση. Μόνοι τους έρχονται σε αυτή τη θέση με τις πράξεις τους.

τουλαχιστον προσπαθησε να μην προσβαλλεις αλλους(το 7% των ελληνων) με τα πιστευω σου.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=9tn2EhGK5ok]Steve Hughes - Offended (Portuguese Subtitles) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

sorry κιολας αλλα καθε ποστ σου ειναι επιθεση και προπαγανδα προς ΧΑ.

φιλικα παντα

αλλα δεν τα κοιταω καν γιατι ξερω τι θα περιγραφεις μεσα...

τουλαχιστον προσπαθησε να μην προσβαλλεις αλλους(το 7% των ελληνων) με τα πιστευω σου.

Δεν κάνω προπαγάνδα, τα περισσότερα που έχω ποστάρει για την ΧΑ είναι είτε εικόνες, είτε quotes: μόνοι τους τα λένε/κάνουν, εγώ κυρίως δείχνω με το δάχτυλο και γελάω.

Επίσης, τα σχόλια μου είναι για μια ομάδα Νεο-Ναζί, το αν τους ψήφισε το 7% των Ελλήνων (όχι όλων, από αυτούς που αξιώθηκαν να πάνε να ψηφίσουν μια μέρα) δε με απασχολεί. Όπως και το αν μια μέρα ο Λάμπης σβύσει τις σελίδες για overclocking, βάλει ροζ theme και ασχολείται αποκλειστικά με γυναικία εσώρουχα, δεν θα ξεχάσουμε ότι μιλούσαμε επί χρόνια για κλοκάρισμα και φιάλες αζώτου, έτσι και η ΧΑ θα παραμείνει ένα τσούρμο Νεο-Ναζί που λατρεύει τα Σουλτζ Σταφφελ και την Γκεχάιμε Στάατς Πολιτσάι.

Τώρα αν το 7% προσβάλλεται από σχόλια προς τους Νεο-Ναζί, δε μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό.

Υποθέτω ότι ως μέρος της ενηλικίωσης παύουμε να τραυματιζόμαστε ψυχολογικά όταν κάποιος μας προσβάλλει τους Metallica, τον Ολυμπιακό ή την ΧΑ ;)

(για να μην σου πω ότι άμα το κόμμα που υποστηρίζεις σε κάνει να αισθάνεσαι άβολα με αυτά που λένε και κάνουν, τότε παίζει και να έχεις κάνει κάποιο λάθος...)

Link to comment
Share on other sites

και οι φασιστες εχουν αισθηματα Chosen...

να τα μας μην πει καποιος το προφανες σε λενε και φασιστα.ε ναι φυσικα τη λογικη του χωριατη,για να καλυψουμε ελλειψη επιχειρηματων,ριχνουμε το εισαι φασιστας εισαι το ενα εισαι το αλλο.κανε ενα εποικοδομητικο σχολιο και μην λες βλακειες το λοιπον.στην τελικη γουστο μου να ειμαι οτι γουσταρω.

απο κει και περα το τι προτιμω τι ψηφιζω και τι κανω ειναι δικο μου θεμα και αποκλειστικα δικο μου.δεν εχω δωσει κανενα δικαιωμα σε κανεναν να με πει φασιστα ουτε πασοκο ουτε whatever.τονιζω το προφανες που ειναι οτι αντι να ασχολειται ο καθενας με τα μουτρα του η τα πασοκ-νδ -δημαρ που για καλο τους βγηκε, που μπηκε η χα στη βουλη γιατι εχουν κατι να ασχολουνται οι αλλοι και τα μμε, καθεστε σαν τα προβατα και ασχολειστε και εσεις.

εμενα απλα μου τη δινει που θαβετε οτι δεν αποδεχεστε.-

τη σχετικη εικονουλα στα ανεκδοτα που εβαλα τσεκαρετε και θα καταλαβεις και τι εννοω.και μετα μιλατε περι ρατσισμου φασισμου κτλ...

Έγινε επεξεργασία από Dant3
Link to comment
Share on other sites

Βρε βρε βρε...για να δούμε τι λένε και οι Ευρωπαίοι φίλοι μας:

"“Το Ολυμπιακό χωριό έχει γεμίσει με ξυπόλητους Έλληνες αθλητές. Μόλις τους βλέπουμε κάνουμε τους μαλάκες, γιατί φοβόμαστε ότι θα μας ζητήσουν δανεικά", τουίταρε η σημαιοφόρος της Γερμανίας Νατάσα Κέλερ, ενώ μια Αγγλίδα αθλήτρια κοροϊδευτικά έγραψε στο twitter της για τους Έλληνες αθλητές ότι: “Ελπίζω οι πεινασμένοι Έλληνες, να μη φάνε όλο το φαί στο Ολυμπιακό χωριό”."

Περιμένει κανείς αυτοί που φούρνιζαν ανθρώπους να αλλάξουν; Κανονικά θα έπρεπε να είναι για πάντα με το κεφάλι κάτω. Μας κάνουν κριτική ποιοι; Αυτοί που έσπειραν τον πόλεμο 2 φορές σε όλη την ανθρωπότητα και σκότωσαν γυναικόπαιδα γελώντας.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι ως μέρος της ενηλικίωσης παύουμε να τραυματιζόμαστε ψυχολογικά όταν κάποιος μας προσβάλλει τους Metallica, τον Ολυμπιακό ή την ΧΑ ;)

(για να μην σου πω ότι άμα το κόμμα που υποστηρίζεις σε κάνει να αισθάνεσαι άβολα με αυτά που λένε και κάνουν, τότε παίζει και να έχεις κάνει κάποιο λάθος...)

και επειδη δηλαδη ειπα το προφανες αμεσως με σταμπαρες οτι ειμαι χρυσαυγιτης εσυ ε?και μου την λες κιολας απο πανω για να κανεις τον εξυπνο ε?good for you.εγω νιωθω μια χαρα.εσυ αν νιωθεις καλυτερα με το να επιτιθεσαι η να προσβαλλεις,συνεχισε να ζεις ετσι και να πιστευεις οτι ειναι λαθος ολοι οι αλλοι επειδη δεν συμβαδιζουν οι αποψεις σας...

Link to comment
Share on other sites

Περιμένει κανείς αυτοί που φούρνιζαν ανθρώπους να αλλάξουν; Κανονικά θα έπρεπε να είναι για πάντα με το κεφάλι κάτω. Μας κάνουν κριτική ποιοι; Αυτοί που έσπειραν τον πόλεμο 2 φορές σε όλη την ανθρωπότητα και σκότωσαν γυναικόπαιδα γελώντας.

Ούτε καν κοίταξες τις επόμενες απαντήσεις έτσι;

Link to comment
Share on other sites

να τα μας μην πει καποιος το προφανες σε λενε και φασιστα.ε ναι φυσικα τη λογικη του χωριατη,για να καλυψουμε ελλειψη επιχειρηματων,ριχνουμε το εισαι φασιστας εισαι το ενα εισαι το αλλο.κανε ενα εποικοδομητικο σχολιο και μην λες βλακειες το λοιπον.στην τελικη γουστο μου να ειμαι οτι γουσταρω.

απο κει και περα το τι προτιμω τι ψηφιζω και τι κανω ειναι δικο μου θεμα και αποκλειστικα δικο μου.δεν εχω δωσει κανενα δικαιωμα σε κανεναν να με πει φασιστα ουτε πασοκο ουτε whatever.τονιζω το προφανες που ειναι οτι αντι να ασχολειται ο καθενας με τα μουτρα του η τα πασοκ-νδ -δημαρ που για καλο τους βγηκε, που μπηκε η χα στη βουλη γιατι εχουν κατι να ασχολουνται οι αλλοι και τα μμε, καθεστε σαν τα προβατα και ασχολειστε και εσεις.

εμενα απλα μου τη δινει που θαβετε οτι δεν αποδεχεστε.-

τη σχετικη εικονουλα στα ανεκδοτα που εβαλα τσεκαρετε και θα καταλαβεις και τι εννοω.και μετα μιλατε περι ρατσισμου φασισμου κτλ...

το σχολιο δεν πηγαινε σε σενα, μην αρπαζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τατσόπουλος: Η Παπαχρήστου είναι μια χαζή νέα κοπέλα - NEWS247

Εάν συνεχίσουμε με τον ίδιο ρυθμό να μεταμορφώνουμε τους χαζούς σε ήρωες, θα διεκδικήσουμε επάξια από αυτούς την υψηλότερη θέση στο βάθρο της ηλιθιότητας

Ναι. Είστε σε καλό δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24311]Typhonios[/MENTION] : Στην πρώτη είδηση που γράφει για Έλληνες υπεύθυνους; Για την 2η δεν ξαναρωτάω. Την είχες ξαναποστάρει με τον ίδιο σκοπό, σε είχα ρωτήσει, αλλά μάλλον ακόμη ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24311]Typhonios[/MENTION] : Στην πρώτη είδηση που γράφει για Έλληνες υπεύθυνους; Για την 2η δεν ξαναρωτάω. Την είχες ξαναποστάρει με τον ίδιο σκοπό, σε είχα ρωτήσει, αλλά μάλλον ακόμη ψάχνεις.

Σχετικά με το χάλκινο ειδώλιο, η είδηση αφορά τους Έλληνες και συγκεκριμένα Μυκηναϊκή περίοδο.

Στην πρώτη φαίνεται ο πολιτισμός που είχαν οι Έλληνες , ενώ στις άλλες δύο η new version των "Ελλήνων".

Το γιατί σε ενοχλεί, δεν το καταλαβαίνω (κάποιο θέμα με σκύλους και γατιά ίσως?)

Πολιτισμός:

Ουτοπική λύση για τον έλεγχο των αδέσποτων - Φιλοζωικά - Τελευταία Νέα ∼ Παρατρίχα · ΣΚΑΪ

Ελλάντα:

http://www.adespoto.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=4845:ayti-einai-i-kriti&catid=35:generalnews&Itemid=67

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24311]Typhonios[/MENTION] : Στην πρώτη είδηση που γράφει για Έλληνες υπεύθυνους; Για την 2η δεν ξαναρωτάω. Την είχες ξαναποστάρει με τον ίδιο σκοπό, σε είχα ρωτήσει, αλλά μάλλον ακόμη ψάχνεις.

Γιατί άμα έγραφε "σύμφωνα με πληροφορίες οι δράστες ήταν Έλληνες" δεν θα έβαζες ερωτήματα για το πόσο αλήθεια είναι το δημοσιευμα?

Το παράδειγμα του Τυφώνιου μπορεί να μην αποδεικνύει πολλά, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ισχύει το "Ελληνική υπεροχή και ανωτερότητα" της ΧΑ. Αυτό είναι αστείο..

Ας θαυμάσουμε μερικούς ανώτερους Έλληνες από πρόσφατη και μη επικαιρότητα.

Ελεύθερος ο 22χρονος που παρέσυρε με τη μηχανή του τα δίδυμα - NEWS247

Troktiko-Orestis: Δείτε Video με Αστυνομικούς της ομάδας ΔΙΑΣ να δέρνουν έναν μετανάστη.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=XmaWNPj3fwc&feature=player_embedded]Μαχαίρωμα Μετανάστη από Τάγμα ΧΑ, σταθμός Αττικής - YouTube[/ame]

α σόρρυ, ήταν μετανάστες άρα πρέπει να φάνε ξύλο ε?????

Αυλώνα: Δεκανέας σκότωσε σκύλο μετά από διαταγή του διοικητή

Μοναχός σκότωσε σκυλί μπροστά στα μάτια του αφεντικού του! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ελληνική υπεροχή και ανωτερότητα στον αθλητισμό επίσης δεν φαίνεται ούτε από τον αθλητή που πρόσφατα έπιασαν ντοπαρισμένο (αν και περιμένουμε το δευτερο δείγμα), αλλά ούτε και από τους ΞΕΦΤΥΛΕΣ Κεντέρη και Θάνου.

Ελληνική υπεροχή και ανωτερότητα φυσικά δεν φαίνεται ούτε και από τα μετάλια που πήραμε σε όλες τις διοργανώσεις ολυμπιακών αγώνων εκτός τον δικών μας.

Υ.Γ. Συγνώμη, αλλά δεν θα θεωρήσω ελληνική υπεροχή και ανωτερότητα ούτε τα καραγκιοζιλίκια σας στην επέτειο της μάχης των Δερβενακίων.

Link to comment
Share on other sites

yanni: πως ακριβως σε ειπα ρατσιστη; Μου εξηγεις τη σκεψη σου;

Ε καλά μην κρύβεσαι και πίσω από τα δακτυλάκι σου. :nono: Έχω ήδη γράψει ότι με ενδιαφέρει το αν έχει κάτι επιλήψιμο η φράση της και όχι το πως μπορεί να το εννοεί ή πως μπορεί ΕΓΩ να νομίζω ότι το εννοεί. Αυτό το ξέρεις, το έχεις διαβάσει. Άρα με δεδομένο αυτό, αποδέχομαι αυτό που λέει. Μέχρι εδώ ίσως να μην υπήρχε θέμα αλλά δεδομένου ότι αυτό που λέει κατά την άποψή σου είναι ξεκάθαρος ρατσισμός, άρα αποδέχομαι μια ξεκάθαρα ρατσιστική άποψη. Άρα και εγώ είμαι ξεκάθαρα ένας ρατσιστής του κερατά. Αυτό εννοείς και μην μου κρύβεσαι. :TD:

Link to comment
Share on other sites

Τατσόπουλος. Τι BEEP μπαίνουν στην Βουλή ρε μαμώτο.

Μια χαρά τα είπε, που διαφωνείς σε αυτά που έγραψε?

Εκτός αν διαφωνείς ότι πέρα από το ανέκδοτο (στο οποίο δεν βλέπω αναφορά από τον Τατσόπουλο) είχε όντως υιοθετήσει ρατσιστική και εθνικιστική στάση. Και μετά πάμε στο ακόμα σημαντικότερο, πόσο χαζό είναι να έχεις μία τέτοια στάση (Οι Έλληνες υπεράνω όλων κτλ). Γιατί άσχετα αν έχει αναλυθεί άπειρες φορές, αρνείστε να καταλάβετε ότι άλλο ο Πατριοτισμός, άλλο ο Εθνικισμός. Ναι είναι κοντινά, αλλά δεν είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

άλλο ο Πατριοτισμός, άλλο ο Εθνικισμός. Ναι είναι κοντινά, αλλά δεν είναι το ίδιο.

Ναι ξέρω. Αν είσαι αριστερός είσαι πατριώτης. Αν είσαι από το κέντρο και προς τα δεξιά, εθνικιστής.

Και μην μου λες για τον Τατσόπουλο. Τον ξέρουμε τι είναι. Βέβαια δεν τον τουφεκίζουμε με κάθε τι που λέει και δεν μας αρέσει, ούτε βγαίνουμε δημοσίως να πούμε πόσο ηλίθιος είναι, έχοντας ασπίδα την βουλευτική ιδιότητα. Ο ίδιος δεν έχει κανένα πρόβλημα πάντως να χαρακτηρίσει τους πάντες ηλίθιους για να αναδείξει με αυτόν τον τρόπο την ανωτερότητά του.

Και για να γίνω λίγο Τατσόπουλος, τι να σου κάνουν οι εθνικιστές και οι ρατσιστές, μπροστά σε τέτοιους αλαζόνες, υπερόπτες, ψηλομύτηδες, ξερόλες, στο κοινοβούλιο;

Και βέβαια αυτή είναι η προσωπική μου άποψη. Ελπίζω να επιτρέπεται να έχουμε προσωπική γνώμη για τον κάθε Τατσόπουλο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.