Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

μέχρι να το δεις με τον τρόπο που ''φοβάσαι'' βάλε και το ενδεχόμενο να είναι μεταφορά.

Για μεταφορά το είχα πριν φάει το νερό η Δούρου και το ξύλο η Κανέλη.

Μου αρέσει ο συλλογισμός σου. Και εσύ (σχήμα λόγου) αποδείχτηκε ότι σκότωσες εναν. Αποκλείεται να έχεις σκοτώσει 1000 ?? Χωρίς γεγονός, δεν υπάρχει κατηγορία. Διαφορετικά δημιουργείς εντυπώσεις και συκοφαντείς.

Ποιο κάτω μιλάς για δείγμα γραφής.. Όταν το δείγμα γραφής από την ΧΑ σε όποιον έχει διαφορετικό χρώμα (βιντεάκι μα μαχαίρωμα στον σταθμό της Αττικής) ή όποιον έχει διαφορετικές απόψεις (εκπομπή ΑΝΤ1) είναι το ξύλο.

Αποφάσισε τι θέλεις. Αν το δείγμα γραφής της ΧΑ είναι το ξύλο τότε γιατί οι άλλοι να κάτσουν στην Βουλή?

Οχι τι ?? Οχι δεν θα συμπεριφέρονταν έτσι ?? και με ποιο δείγμα γραφής παρακαλώ θα τους πάρουμε στα σοβαρά και θα τους εμπιστευτούμε πιο σοβαρές καταστάσεις ? με τα παιδιαρίσματα ??

''Ρητορικές ερωτήσεις'' εννοείς ''υποθετικές ερωτήσεις'' ?? Δηλαδή το ενδεχόμενο νέων εκλογών σε σύντομο χρονικό διάστημα, που θα πρέπει πάλι να μας δώσετε διαπιστευτήρια των ικανοτήτων σας, το έχετε αποκλείσει έτσι ?

Γιατί συγκρίνεις το τι θα κάνει ο ΣΥΡΙΖΑ με τους ξένους ηγέτες, με το τι κάνει ο ΣΥΡΙΖΑ με τους Έλληνες φασίστες?

Ούτε φασίστες είναι οι ξένοι ηγέτες, ούτε δανειστήκαμε από την Χ.Α. Αν μη τι άλλο, προφανώς διαφορετικά θα συμπεριφερθεί ένα κόμμα εναντίον ενός άλλου κόμματος, διαφορετικά θα συμπεριφερθεί σαν Κυβέρνηση όταν συνομιλεί με ξένους ηγέτες. Ελπίζω να μην χρειάζεται να φέρω παράδειγμα για να το αποδείξω αυτό.

Το δείγμα γραφής του ΣΥΡΙΖΑ που ψάχνεις είναι οι συνομιλίες του με την Ευρώπη, ακόμα και το "Μαντάμ" στην Μέρκελ... (άσχετα αν σου άρεσε/δεν σου άρεσε, το βρήκες βλακεία ή όχι).

Ρε συ τώρα ειλικρινά, αυτό κατάλαβες;

Όχι, κατάλαβα αυτό που είπες, και σου απαντάω ότι από την μία μεριά έχουμε συκοφαντίες, λάσπη και ψέματα(που τελικά ΔΕΝ έπιασαν) και την περίπτωση Αμυρά να σκάει μεθοδευμένα 1 βδομάδα πριν τις εκλογές που και πάλι, δεν νομίζω να χτύπησε τον ΣΥΡΙΖΑ ιδιαίτερα, και από την άλλη έχουμε αποδεδειγμένα γεγονότα.

Το θέμα είναι ότι όλοι μας (και βάζω και τον ευατό μου μέσα) είμαστε λίγο ρατσιστές, με αποτέλεσμα, 50 μετανάστες που τρώνε ξύλο αλύπητα να μην είναι τόσο "δυνατή" είδηση όσο 3 Έλληνες που πεθαίνουν σε φωτιά.

Να διαψεύσω τι, ότι ο Κασιδιάρης είναι άνθρωπος και έχασε την υπομονή του όταν οι άλλες τον προσβάλανε προσωπικά on air σε κανάλι που εκπέμπει και εκτός Ελλάδας; Και ναι ακούω τι λένε για την ΧΑ και έχουν πέσει και βιντεάκια μέσα εδώ. Βιντεάκια που δείχνουν μέλη όχι κατ' ανάγκη ψηφοφόρους. Η ουσία είναι αλλού. Όταν στο κοινοβούλιο υποβαθμίζεται ο διάλογος και απαξιώνεται ο συνομιλητής ΤΗΝ ΜΑΜΗΣΑΜΕ. Όταν κάποιος δεν έχει δικαίωμα να μιλήσει μέσα στο κοινοβούλιο και να ακουστεί από όλους, θα έχει μέσα στο δικαστήριο, στο αστυνομικό τμήμα, στην τράπεζα, στο καφενείο, στην πλατεία, στο σπίτι του;

Και εγώ είμαι άνθρωπος και χάνω την υπομονή μου συχνά (ίσως έχω πρόβλημα), δεν έδειρα κανέναν!

Θα μπορούσα να πω ότι το δικαίωμα αυτό το έχασε ο Μιχαλολιάκος όταν δέχτηκε με επευφημίες, και προστάτεψε τον Κασιδιάρη όταν επέστρεψε από το.. ξύλο, αλλά δεν θα το πω έτσι.

Θα πω όμως ότι ο διάλογος του κοινοβουλίου ήταν ήδη πολύ υποβαθμισμένος, δεν περίμενε τον Μιχαλολιάκο. Και είναι ήδη έτσι η κατασταση και στο δικαστήριο (βλέπε το παιχνιδάκι που έπαιξαν στην Βέροια οι μπάτσοι με τους Χ.Α.) και στο αστυνομικό τμήμα (άπειρες ιστορίες προληπτικών συλλήψεων κοντά σε διαδηλώσεις, δεν σε πείραξαν ποτέ) και στις τράπεζες και στο καφενείο (όποιος έχει δυνατή φωνή ακούγεται), και στις πλατείες και στο σπίτι του....

Δεν μπορείς να διαψεύσεις την βία από μεριά ΣΥΡΙΖΑ διότι δεν μπορείς να ξέρεις το αν 2 εκατ. άνθρωποι είναι φιλήσυχοι και δεν πετάνε που και που καμιά μολότοφ για την πλάκα τους. και ο Τσίπρας ο ίδιος να έβγαινε και να έλεγε με όλη του την καρδιά ότι τα καταδικάζει, δεν μπορεί να είναι σίγουρος για το τι κάνεις εσύ ή εγώ στην προσωπική μας ζωή.

Μπορώ να ξέρω ότι δεν ήταν ο ΣΥΡΙΖΑ στα γεγονότα της Μαρφίν, και να ξέρω 1000% ότι ο ΣΥΡΙΖΑ δεν έχει σχέση με κουκουλοφόρους, μολότωφ και τα συναφή. Τώρα αν πάνω στον χαμό πετάξουν μια πετρούλα σαν την γιαγιά με το ταγεράκι, ναι δεν το ξέρω.

(Μπορεί να διαφωνείτε, αλλά υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στην μολότωφ, στο σπάω τα πεζοδρόμια για να βρω πολεμοφόδια, στο φοράω εξάρτηση για τα αέρια και γάντια για τα αποτυπώματα, και στο βρίσκς μια πέτρα μπροστά μου, και την πετάω και εγώ όταν μπροστά μου ΑΠΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ χτυπιέται με τα ΜΑΤ)

(Και για να σας προλάβω, δεν έχω πετάξει τίποτα ποτέ, δεν έχει δωθεί ποτέ τέτοια "οδηγία" από μεριά ΣΥΡΙΖΑ ή συνιστώσας ΣΥΡΙΖΑ, το ποιο επιθετικό πράγμα που έχω δει από ΣΥΡΙΖΑιο μπροστά μου είναι να πετάει καφέ)

Link to comment
Share on other sites

Ο φασισμός είναι ριζοσπαστικἠ αυταρχική εθνικιστική πολιτική ιδεολογία και μαζικό κίνημα που έχει ως στόχο να θέσει το έθνος, το οποίο ορίζει βάσει αποκλειστικών βιολογικών, πολιτισμικών ή/και ιστορικών συνθηκών, υπεράνω κάθε άλλης αξίας και να δημιουργήσει μια κινητοποιημένη εθνική κοινότητα.

Source

Νομίζω ότι όλα αυτά τα βλέπεις πάνω στον Μιχαλολιάκο.\

ΕΔΙΤ:

Η ΧΑ έχει αποδείξει ον κάμερα (βλέπε μπουγέλο και γροθιές) ότι δεν τα ξέρει αυτά τα περί διαλόγου-αντιλόγου και προτάσεων. Ευαρεστούμαστε (*) να μιλάμε με όσους μπορούν να παράγουν δίαλογο και προτάσεις, και όχι ρατσιστικά παραληρήματα και εθνικιστική προπαγάνδα.

*σίγουρα το έγραψα λάθος.

Φασισμός δεν είναι και η μειοψηφία να επιβάλλεται στην πλειοψηφία και να κλείνει πανεπιστήμια; :flex:

Link to comment
Share on other sites

Φασισμός δεν είναι και η μειοψηφία να επιβάλλεται στην πλειοψηφία

Ναι είναι

και να κλείνει πανεπιστήμια; :flex:

Υποθέτω αναφέρεσαι σε καταλήψεις από Αριστερούς και Αριστεριστές..

Δεν έκλεισε η μειοψηφία τα πανεπιστήμια, ΠΟΤΕ. Η πλειοψηφία τα έκλεινε ή αναλόγως τα άνοιγε πάντα.

Πάντα σαν σύνολο πέρνουμε τον αριθμό αυτών που σήκωσαν τον ποπό τους και πήγαν στην Γ.Σ. και ψήφισαν, όπως άλλωστε συμβαίνει και με τις Βουλευτικές εκλογές.

Απλά κάτι άλλο άκουσες, κάτι άλλο κατάλαβες, αυτό μας λες εδώ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Φασισμός δεν είναι και η μειοψηφία να επιβάλλεται στην πλειοψηφία και να κλείνει πανεπιστήμια; :flex:

Ενημερώθηκα αρμοδίως ότι φασισμός είναι να θέλεις να μπεις στο χώρο, όταν η μειοψηφία κάνει 'κατάληψη'. Ακόμη κι αν είναι επειδή θέλεις να δουλέψεις. Ανεξάρτητα αν το δικαίωμα στην εργασία είναι συνταγματικά κατοχυρωμένο.

true-story-new.png

Το γενικότερο πρόβλημα είναι ότι η αποχή έχει καταντήσει πολιτική πράξη. Την ίδια βαρύτητα που έχει η γνώμη όποιου δεν πάει να ψηφίσει έχει και η γνώμη του κόμματος που σηκώνεται και φεύγει από το Κοινοβούλιο*. Το επιχείρημα "δε συνομιλώ με φασίστες/κομμουνιστές/αναρχικούς/γιεχωβάδες/ό,τι άλλο σκεφτείτε**" είναι παιδαριώδες.

Όλοι οι εκλεγμένοι βουλευτές (και οι λίγοι διορισμένοι) πληρώνονται αδρά για να επιτελούν το κοινοβουλευτικό έργο. Δεν είναι υποχρεωμένοι να απαντήσουν σε κανέναν συνάδελφό τους, εάν δεν το επιθυμούν. Άλλωστε, νομιμοποίηση λαμβάνουν από την ψήφο που έλαβαν, όχι από την παρουσία των συναδέλφων τους. Αλλά, οφείλουν να είναι παρόντες, ακόμη κι αν θίγονται οι προσωπικές ή κομματικές 'ευαισθησίες' τους.

Εκτός δηλαδή αν ξέρετε καμία άλλη δουλειά που πληρώνει είτε πας είτε δεν πας, για να δεχτώ κι εγώ ότι μπορούν να το κάνουν work@home και να αρχίσω να φεύγω κι εγώ όποτε διαφωνώ με τους συναδέλφους.

Όμως, θα ήθελα να δω τι θα έκαναν, αν αμείβονταν με βάση τις ώρες παρουσίας τους. Στους διαδρόμους της Βουλής θα κοιμούνταν.

Για να μη χαθεί το επιχείρημα, υποσημειώσεις χωριστά...

* δηλαδή όση βαρύτητα έχει και μια μια φρέσκια αχνιστή κουράδα

** ένδειξη (απόδειξη κατ' άλλους) ότι τα άκρα συναντώνται. Αν πεις στο χρυσαυγίτη ότι είναι φασίστας και σε πει αναρχοκομμουνιστή, ποιος έχει δίκιο; Το ίδιο ισχύει για όλες τις ενδιάμεσες αποχρώσεις που επικαλούνται το ίδιο επιχείρημα

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κάτω μιλάς για δείγμα γραφής.. Όταν το δείγμα γραφής από την ΧΑ σε όποιον έχει διαφορετικό χρώμα (βιντεάκι μα μαχαίρωμα στον σταθμό της Αττικής) ή όποιον έχει διαφορετικές απόψεις (εκπομπή ΑΝΤ1) είναι το ξύλο.

Αποφάσισε τι θέλεις. Αν το δείγμα γραφής της ΧΑ είναι το ξύλο τότε γιατί οι άλλοι να κάτσουν στην Βουλή?

Αφού επιμένεις να μου εξισώνεις δημοκρατικά εκλεγμένους βουλευτές με το τι κάνουν οι οπαδοί τους στο δρόμο, επέτρεψέ μου να κάνω το ίδιο με τους λεβέντες με τα κράνη και τα στειλιάρια με υποψία κόκκινου υφάσματος. Είτε σε βολεύει είτε όχι η βία είναι ίδια και το μόνο που εγώ διαχωρίζω είναι το χρώμα. ''Άγιο'' ξύλο όμως δεν υπάρχει.

Επίσης όπως ξαναέγραψα Άλλο η βουλή άλλο ο Παπαδάκης. Το να προεξοφλείς μια κατάσταση με βάση του τι έγινε αποτελεί προκατάληψη.

Γιατί συγκρίνεις το τι θα κάνει ο ΣΥΡΙΖΑ με τους ξένους ηγέτες, με το τι κάνει ο ΣΥΡΙΖΑ με τους Έλληνες φασίστες?

Ούτε φασίστες είναι οι ξένοι ηγέτες, ούτε δανειστήκαμε από την Χ.Α. Αν μη τι άλλο, προφανώς διαφορετικά θα συμπεριφερθεί ένα κόμμα εναντίον ενός άλλου κόμματος, διαφορετικά θα συμπεριφερθεί σαν Κυβέρνηση όταν συνομιλεί με ξένους ηγέτες. Ελπίζω να μην χρειάζεται να φέρω παράδειγμα για να το αποδείξω αυτό.

Το δείγμα γραφής του ΣΥΡΙΖΑ που ψάχνεις είναι οι συνομιλίες του με την Ευρώπη, ακόμα και το "Μαντάμ" στην Μέρκελ... (άσχετα αν σου άρεσε/δεν σου άρεσε, το βρήκες βλακεία ή όχι).

Γιατί αν γίνονταν κυβέρνηση (που λίγο έλειψε) αυτούς θα είχαμε να χειριστούν αυτές τις καταστάσεις. Χρειάζεται να σου υπενθυμίσω την θυμηδία που προκάλεσαν οι δηλώσεις αφενός του ''μαντάμ'' αφετέρου του ''Ολαντρέου''. Δεν πήρες χαμπάρι ότι με τέτοια καραγκιοζιλίκια δεν θα πηγαίναμε πουθενά ?

Τέλος έτσι για την ιστορία ο Μιχαλολιάκος αντί να αναλωθεί στο να κρίνει τα πεπραγμένα σας άσκησε κριτική στην κυβέρνηση. Όπως θα έπρεπε να κάνει. Είτε ήταν ο ΣΥΡΙΖΑ μέσα είτε όχι, τίποτα δεν θα έτρεχε. Αλλά αυτό δεν μας πολυενδιαφέρει έτσι ??

Έγινε επεξεργασία από colt3003
Link to comment
Share on other sites

Βρε γιατί δεν ανοιγετε ξεχωριστό θέμα περί ΧΑ ???

Δε λέω, καλό είναι να σχολιάζουμε ειδήσεις αλλά διαβάζοντας το θρεντ ξέχασα πως πρόκειται για ειδήσεις ;)

[MENTION=23]DJD[/MENTION] , [MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION] , [MENTION=400]astrolabos[/MENTION]

Αναλάβατε δράση :p

Link to comment
Share on other sites

Αφού επιμένεις να μου εξισώνεις δημοκρατικά εκλεγμένους βουλευτές με το τι κάνουν οι οπαδοί τους στο δρόμο, επέτρεψέ μου να κάνω το ίδιο με τους λεβέντες με τα κράνη και τα στειλιάρια με υποψία κόκκινου υφάσματος. Είτε σε βολεύει είτε όχι η βία είναι ίδια και το μόνο που εγώ διαχωρίζω είναι το χρώμα. ''Άγιο'' ξύλο όμως δεν υπάρχει.

Συμφωνώ απόλυτα! Εναντίον είμαι και όσων κουβαλάνε στυλιάρια με κόκκινα, κοκκινόμαυρα η γαλανόλευκα πανιά. Τον ΣΥΡΙΖΑ δεν τον είδα να τα κουβαλάει ποτέ όμως, ούτε είδα ΣΥΡΙΖΑίους να φοράνε κράνη..

Εγώ τους εξισώνω? είσαι σοβαρός? Μόνοι τους εξισώνοντε με αυτά που κάνουν. Τι σημαίνει τον στρίμωξαν τον καημένο τον Κασιδιάρη σε προσωπικό επίπεδο? Να απαντήσει και να συνεχίσει, όχι να αρχίσει τις σφαλιάρες. Ο δημοκρατικά εκλεγμένος βουλευτής έδωσε το καλό παράδειγμα στους οπαδούς.

Επίσης όπως ξαναέγραψα Άλλο η βουλή άλλο ο Παπαδάκης. Το να προεξοφλείς μια κατάσταση με βάση του τι έγινε αποτελεί προκατάληψη.

Τότε δεν είναι προκατάληψη να θεωρείς ότι το ίδιο ο ΣΥΡΙΖΑ θα κάνει αυτά που είπες αν ήταν κυβέρνηση?

Άλλο η Ελληνική Βουλή, άλλο το Εurogroup.

Δεν είναι προκατάληψη να θεωρείς και εσύ και όλοι εδώ μέσα ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα έκανε οτιδήποτε κακό βασιζόμενοι στα λόγια των πολιτικών του αντιπάλων που άλλαζαν και "καταλάβαιναν" τα λόγια των ΣΥΡΙΖΑίων όπως τους βόλευε? Χωρίς δείγμα γραφής, χωρίς να έχει πει ψέματα...

Γιατί αν γίνονταν κυβέρνηση (που λίγο έλειψε) αυτούς θα είχαμε να χειριστούν αυτές τις καταστάσεις. Χρειάζεται να σου υπενθυμίσω την θυμηδία που προκάλεσαν οι δηλώσεις αφενός του ''μαντάμ'' αφετέρου του ''Ολαντρέου''. Δεν πήρες χαμπάρι ότι με τέτοια καραγκιοζιλίκια δεν θα πηγαίναμε πουθενά ?

Ακόμα δεν κατάλαβα το πρόβλημα με τον "Ολαντρέου", θέλεις να μου το κάνεις πιο κατανοητό? Όσο για το μάνταμ, πιο πολύ γέλασα, παρά στεναχωρέθηκα και πάλι δεν κατάλαβα που ήταν το κακό. Μας έχει αλλάξει τα φώτα και θα προσέχουμε τους τύπους? Απλά οι πολιτικοί του αντίπαλοι ήθελαν να πιαστούν από κάπου και βρήκαν αυτό.. σιγά τα ωα..

Τέλος έτσι για την ιστορία ο Μιχαλολιάκος αντί να αναλωθεί στο να κρίνει τα πεπραγμένα σας άσκησε κριτική στην κυβέρνηση. Όπως θα έπρεπε να κάνει. Είτε ήταν ο ΣΥΡΙΖΑ μέσα είτε όχι, τίποτα δεν θα έτρεχε. Αλλά αυτό δεν μας πολυενδιαφέρει έτσι ??

Τι να με ενδιαφέρει? το ότι χρησιμοποιήσε σωστά τον χρόνο του όπως όλοι εκεί μέσα?

Εξάλλου θα έπρεπε να τα βάλει και με τον ΣΥΡΙΖΑ και με την ΔΗΜΑΡ και με το ΚΚΕ που επίσης έφυγαν από την αίθουσα.. πολύς χρόνος..

Στην τελική.. αν και θα ακουστεί παιδιαρίστικο, τι ακριβώς να πει? Αυτοί σηκώθηκαν και έφυγαν πρώτοι όταν πήγε να μιλήσει ο Τσίπρας..

Αυτοί ήταν οι πρώτοι, που σηκώθηκαν να φύγουν χωρίς λόγο. Ψιλά γράμματα υποθέτω για εσένα ε?

Για να μείνουμε λίγο ον τοπικ enikos.gr - Πολιτική: "Κλείστε την πόρτα στην τρόικα" .. δηλαδή το "Η

Εθνική μας Κυριαρχία και η Εθνική μας Ανεξαρτησία, ήταν, είναι και πρέπει να παραμείνει αδιαπραγμάτευτη" , θα γίνει μόνο για όσο τους πληρώνουνε καλά? Να χαρώ εγώ πατριωτισμό..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι άνθρωπος και χάνω την υπομονή μου συχνά (ίσως έχω πρόβλημα), δεν έδειρα κανέναν!

Και εγώ δεν κάλεσα σε αντάρτικο πόλεων. Δεν έχει νόημα να παίρνουμε μεμονωμένα περιστατικά και να γενικεύουμε.

Θα μπορούσα να πω ότι το δικαίωμα αυτό το έχασε ο Μιχαλολιάκος όταν δέχτηκε με επευφημίες, και προστάτεψε τον Κασιδιάρη όταν επέστρεψε από το.. ξύλο, αλλά δεν θα το πω έτσι.

Έκανε αυτό που θα έκανε ο καθένας. Τον κάλυψε δημοσίως, του... έδωσε συγχαρητήρια προσωπικά. Ξέρεις πόσες ψήφους πήρε η ΧΑ από αυτό το περιστατικό; :p Και ο ΣΥΡΙΖΑ στο παρελθόν είχε(έχει?) μια τάση να δυσκολεύεται να καταδικάζει καταστροφές στην Αθήνα κατά τις πορείες/απεργίες. Αντίστοιχα το υπουργείο ξυλοφορτώματος του πολίτη είχε(έχει) δυσκολίες να αναγνωρίζει/καταδικάζει την αστυνομική βία.

Αυτό που έκανε ο Μιχαλολιάκος είναι απλά πολιτική και το να σε ξαφνιάζει είναι ολίγον υποκριτικό μιας και όλοι το κάνουν. Λίγοι έχουν το θάρρος να αντιδρούν με ειλικρίνεια μπροστά σε τέτοιες καταστάσεις και να καταδικάζουν πράξεις των βουλευτών/μελών τους. Και συνήθως το κάνουν όταν οι επικοινωνιολόγοι καταλήγουν στο ότι είναι το μικρότερο από τα δύο κακά.

Θα πω όμως ότι ο διάλογος του κοινοβουλίου ήταν ήδη πολύ υποβαθμισμένος, δεν περίμενε τον Μιχαλολιάκο.
Εντάξει αυτά τώρα είναι δικαιολογίες επιπέδου @@.
Και είναι ήδη έτσι η κατασταση και στο δικαστήριο (βλέπε το παιχνιδάκι που έπαιξαν στην Βέροια οι μπάτσοι με τους Χ.Α.) και στο αστυνομικό τμήμα (άπειρες ιστορίες προληπτικών συλλήψεων κοντά σε διαδηλώσεις, δεν σε πείραξαν ποτέ) και στις τράπεζες και στο καφενείο (όποιος έχει δυνατή φωνή ακούγεται), και στις πλατείες και στο σπίτι του....

Τώρα το bold είναι επειδή με ξέρεις από μικρό παιδί ε;

Μπορώ να ξέρω ότι δεν ήταν ο ΣΥΡΙΖΑ στα γεγονότα της Μαρφίν, και να ξέρω 1000% ότι ο ΣΥΡΙΖΑ δεν έχει σχέση με κουκουλοφόρους, μολότωφ και τα συναφή.

Η μόνη περίπτωση να το ξέρεις είναι αν γνωρίζεις ποιος το έκανε. Αν δεν γνωρίζεις τότε δεν ξέρεις τίποτα και θα σου πρότεινα να μην αφήνεις τα κομματικά να σε παρασέρνουν σε τέτοιες δηλώσεις.

Τώρα αν πάνω στον χαμό πετάξουν μια πετρούλα σαν την γιαγιά με το ταγεράκι, ναι δεν το ξέρω.

(Μπορεί να διαφωνείτε, αλλά υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στην μολότωφ, στο σπάω τα πεζοδρόμια για να βρω πολεμοφόδια, στο φοράω εξάρτηση για τα αέρια και γάντια για τα αποτυπώματα, και στο βρίσκς μια πέτρα μπροστά μου, και την πετάω και εγώ όταν μπροστά μου ΑΠΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ χτυπιέται με τα ΜΑΤ)

Δεν ξέρω για την γιαγιά, τώρα για τα υπόλοιπα ναι, άλλο το πάω στον πόλεμο και άλλο το αντιδράω ενστικτωδώς μπροστά στο θέαμα του ξυλοφορτώματος απλού κόσμου.

(Και για να σας προλάβω, δεν έχω πετάξει τίποτα ποτέ, δεν έχει δωθεί ποτέ τέτοια "οδηγία" από μεριά ΣΥΡΙΖΑ ή συνιστώσας ΣΥΡΙΖΑ, το ποιο επιθετικό πράγμα που έχω δει από ΣΥΡΙΖΑιο μπροστά μου είναι να πετάει καφέ)

Κατηγορείς την ΧΑ για το νεράκι; Ο καφές ΛΕΡΩΝΕΙ.

Υ.Γ. Έχεις την ψευδαίσθηση ότι μου καίγεται καρφί για το αν ήταν ή όχι ο ΣΥΡΙΖΑ στα επεισόδια της Μαρφίν; Ποτέ δεν με απασχόλησε. Τι σημασία έχει; Μήπως θα αναστηθούν οι άνθρωποι αυτοί αν τους έκαψε η ΧΑ ή θα παρηγορηθούν οι δικοί τους αν αποδειχτεί έφταιγε ο ΣΥΡΙΖΑ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.