Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Στην έκθεση υπογραμμίζεται ότι λόγω της κρίσης έχει αυξηθεί ο αριθμός των αστέγων με υψηλή μόρφωση που είχαν ικανοποιητικό βιοτικό επίπεδο, χωρίς ψυχολογικά προβλήματα ή προβλήματα εξάρτησης, οι οποίοι πλέον «δεν τα βγάζουν πέρα», έχοντας χάσει τη δουλειά τους.

Τέλος, η Επιτροπή αναφέρει ότι το δεύτερο εξάμηνο του 2012 αναμένεται να μειωθούν οι κοινωνικές δαπάνες κατά 18%.

Μην απελπίζεστε, η Χρυσή Αυγή θα καθαρίσει την Ελλάδα από τους "λάθρο" και όλα θα πάνε καλά στο τέλος. Heil.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι οι περισσότεροι σκέφτοντε έτσι, αλλά αυτό προυποθέτει πάντα να έχουμε εμείς το πάνω χέρι. Σκεφτόμαστε την θετική περίπτωση όπου θα δούμε (και θα επιτεθούμε) εμείς πρώτοι τον κλέφτη.

Αν ξυπνήσεις και δεις όχι έναν, αλλά 3 τύπους στο σπίτι σου, ο ένας να σε σημαδευει με όπλο και οι άλλοι να ψάχνουν, δεν νομίζω ότι εσύ ή κάποιος από εμάς θα αντιδράσει.

Δύο παλικάρια δεν κατέβηκαν πριν 3-4 βδομάδες να δούνε τι έπαιζε με το αυτοκίνητο τους και τους γάζωσαν οι κλέφτες? Σκοτώνοντας τον έναν, στέλνοντας τον άλλον στο νοσοκομείο.

Προτιμώ να πεθάνω από το να μου βιάσουν ανήλικο παιδί και γυναίκα πακέτο.

Τώρα για το αυτοκίνητο, όχι δεν θα έκανα κάτι, ας το πάρουν το ρημάδι, θα γλίτωνα και τα τέλη κυκλοφορίας!

Αρκεί να μην έμπαιναν στο σπίτι μου... επίσης θα έπρεπε να αντιμετωπίσουν και δύο pitbull , που έχω μέσα στο σπίτι.

Εκεί να δεις γλέντια:p

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ να πεθάνω από το να μου βιάσουν ανήλικο παιδί και γυναίκα πακέτο.

Πύργος Ηλείας: Γονείς εκδίδουν τα παιδιά τους για λίγα ευρώ!

Στις κρίσεις στα κραχ στα κρουχ και στα κραξ οι πρώτοι που πεινάνε είναι οι ήδη πεινασμένοι, οι πρώτοι που ξεφτιλίζονται για ένα πιάτο φαγητό και ένα κρεβάτι, είναι οι ήδη κοινωνικά ξεφτιλισμένοι.

Απολαύστε την Ελλάδα του 2012...

Ξέρω-ξέρω, έλα μωρέ τώρα με τα γυφτάκια τους ρομά και τους αθίγγανους... κι εγώ από τον τίτλο νόμιζα ότι ήταν Έλληνες...

Μην ανησυχείς και θα το δεις, κάποια μέρα θα χτυπήσει και τη δική σου πόρτα...

Τραγικό σημείο του άρθρου?

Το πιο τραγικό είναι πώς όλα αυτά γίνονται για 5 ή 10 ευρώ, όχι παραπάνω.

Εντάξει πες το έτσι, αν ήταν πόρνες πολυτελείας των 500-1000-10000 Ευρώ τότε "ντάξ ναούμε..."

Edit γιατί ξέχασα..

Έγραψα το τραγικό σημείο του "μικρού" χρηματικού ποσού στο οποίο στέκεται ο αρθρογράφος αλλά ξέχασα να αναφέρω την τραγική φιγούρα του ρεπορτάζ, τους πορνόγερους που πηγαίνουν με τις ανήλικες, αλλά και πάλι ξέχασα, αυτοί είναι Ελληνάρες ρε έχουν το δικαίωμα, δεν είναι αθίγγανοι ή ρομά.

ΥΓ. Δεν απαντάω σε εσένα φίλε Typhonios, απλά το ποστ σου κολλούσε γάντι και για αυτό και το quote.

Έγινε επεξεργασία από AlCapone
Link to comment
Share on other sites

Πύργος Ηλείας: Γονείς εκδίδουν τα παιδιά τους για λίγα ευρώ!

Στις κρίσεις στα κραχ στα κρουχ και στα κραξ οι πρώτοι που πεινάνε είναι οι ήδη πεινασμένοι, οι πρώτοι που ξεφτιλίζονται για ένα πιάτο φαγητό και ένα κρεβάτι, είναι οι ήδη κοινωνικά ξεφτιλισμένοι.

Απολαύστε την Ελλάδα του 2012...

Ξέρω-ξέρω, έλα μωρέ τώρα με τα γυφτάκια τους ρομά και τους αθίγγανους... κι εγώ από τον τίτλο νόμιζα ότι ήταν Έλληνες...

Μην ανησυχείς και θα το δεις, κάποια μέρα θα χτυπήσει και τη δική σου πόρτα...

Τραγικό σημείο του άρθρου?

Το πιο τραγικό είναι πώς όλα αυτά γίνονται για 5 ή 10 ευρώ, όχι παραπάνω.

Εντάξει πες το έτσι, αν ήταν πόρνες πολυτελείας των 500-1000-10000 Ευρώ τότε "ντάξ ναούμε..."

ΥΓ. Δεν απαντάω σε εσένα φίλε Typhonios, απλά το ποστ σου κολλούσε γάντι και για αυτό και το quote.

Θάνατος σε εκείνους που εκμεταλλεύονται το κορμί ενός ανήλικου παιδιού , θάνατος με τον χειρότερο και βάναυσο τρόπο που μπορεί να συλλάβει ένας ανθρώπινος νους.

Είναι ντροπή αλλά και θάνατος σε εκείνον που θα μπει και θα απειλήσει την σωματική ακεραιότητα του δικού μου παιδιού.

Ας με πάνε και φυλακή για όσα λέω αλλά εάν καταφέρω και πιάσω στα χέρια μου παρείσακτο εντός της οικίας μου, θα τον αποκεφαλίσω.

Link to comment
Share on other sites

...κανένα σπρέυ.

Φαντάζομαι είσαι ενήμερος ότι τα pepper-spray, όπως και τα tasers (αν και taser είναι μάρκα, αλλά έτσι τα γνωρίζει ο κόσμος) είναι παράνομα στη χώρα μας και θεωρούνται οπλοφορία;

Link to comment
Share on other sites

Θάνατος σε εκείνους που εκμεταλλεύονται το κορμί ενός ανήλικου παιδιού , θάνατος με τον χειρότερο και βάναυσο τρόπο που μπορεί να συλλάβει ένας ανθρώπινος νους.

Είναι ντροπή αλλά και θάνατος σε εκείνον που θα μπει και θα απειλήσει την σωματική ακεραιότητα του δικού μου παιδιού.

Ας με πάνε και φυλακή για όσα λέω αλλά εάν καταφέρω και πιάσω στα χέρια μου παρείσακτο εντός της οικίας μου, θα τον αποκεφαλίσω.

Και μετά θα πας φυλακή για ένα dvd player που θα σου έπαιρνε.

Αφού έχεις 2 pitbul, πάρε κάτι άλλο πιο αμυντικό και δεν θα χρειαστεί να σκοτώσεις/αποκεφαλίσεις/καταψύξεις/φας κάποιον. :T:

[MENTION=173]Wizard![/MENTION] Το ξέρω, αλλά...

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Και μετά θα πας φυλακή για ένα dvd player που θα σου έπαιρνε.

Αφού έχεις 2 pitbul, πάρε κάτι άλλο πιο αμυντικό και δεν θα χρειαστεί να σκοτώσεις/αποκεφαλίσεις/καταψύξεις/φας κάποιον. :T:

@Wizard! Το ξέρω, αλλά...

Δεν γνωρίζω τις προθέσεις ενός εγκληματία/ληστή ,ο οποίος εισβάλει στο σπίτι μου.

Όπως και εκείνος δεν γνωρίζει τις δικές μου προθέσεις ή με τι άτομο, δυστυχώς, έμπλεξε.

Μία φορά συνέβη, πέρυσι το καλοκαίρι, και κάποιος πήδηξε μέσα στο μπαλκόνι του πρώτου μου ορόφου.

Τα σκυλιά μου ίσως τον ξέσκισαν, η αυλή γεμάτη αίματα και κομμάτια ρούχα, λείπαμε σε διακοπές.

Τώρα όμως που έχω νεογέννητο γιό, δεν θα τον ρωτήσω εάν θέλει dvd, ρούχα,μακαρόνια με κιμά ή παστιτσάδα.

Δεν προτρέπω ΦΥΣΙΚΑ κάποιον να προβεί σε εγκληματική ενέργεια αλλά σε προσωπικό επίπεδο μαζί με τα σκυλιά θα δαγκώνω κι εγώ, την επόμενη φορά.

Ο εγκληματίες δεν έχουν όριο ,οπότε δεν βάζω κι εγώ όρια.

Δεν είμαι βίαιος , ποτέ μου δεν ήμουν και είμαι και χορτοφάγος...LOL!

Αλλά κάνει Kick το αρχέγονο συναίσθημα της επιβίωσης:p

Link to comment
Share on other sites

Ρασοφόροι και σκοταδιστές σε όλη τους την ζωή.

Ο κόσμος πεινάει και αυτοί πραγματοποιούν λουκούλια γεύματα

Μην γινόμαστε μπακάληδες. Μια φορά θα έρθει ο Πατριάρχης... - NEWS247

Ο κόσμος χάνεται και το *μπιπ* χτενίζεται.

http://news247.gr/eidiseis/politiki/ta_paraleipomena_ths_orkwmosias_oi_argoporhmenoi_to_spasmeno_takouni_kai_h_kallonh_suzygos_toy_loverdoy.1834221.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζεις με το να μπούν στο σπίτι σου με την οικογένεια σου μέσα.

Δεν με απασχολεί τι θέλουν ουτε και εμένα.

Η μόνη διευκόλυνση είναι πως το όπλο έχει σφαίρες λαστιχένιες.

Link to comment
Share on other sites

Eγκρίθηκε το νομοσχέδιο σχετικά με το Αμερικανικό ΕΣΥ - Εθνικό Σύστημα Υγείας

15 χρόνια πίσω από τα κάγκελα σε υπουργό ''οικονομίας'' / ''ενέργειας'' (ή όπως αλλιώς θα το λέγανε εδώ) και ένα απόσπασμα σχετικά με μας

The government sells gas to Egyptian companies for about $4 per BTU, while comparable deals see Turkey, Greece and Italy paying $7 to $10.

Έγινε επεξεργασία από kreach
Link to comment
Share on other sites

Έδειραν Ούγγρους τουρίστες, περνώντας τους για Χρυσαυγίτες - Yahoo! Ειδήσεις Ελλάδα

Ξεφτιλίκια 2012, να προσέχουν δηλαδή οι γυμνασμένοι και με τατουάζ καραδοκεί φάπα.

Χαλαρά το 75% των Ούγγρων αντρών είναι τούμπανα, με ξούρα κεφάλι και τατουάζ , μήπως να πάμε Ουγγαρία να δείρουμε τους φασίστες?

Link to comment
Share on other sites

@AlCapone : Θεός!!! Γύρισες μία είδηση, στην οποία λέει για κάποια ζώα που ξεπουλάνε τα παιδιά τους σε άλλα ζώα, σε αντεθνικό παραλήρημα.

Αν έμπαινες στο κόπο να διαβάσεις τα σχόλια που αφήναν κάτω από το συγκεκριμένο άρθρο στις περισσότερες σελίδες που το είχαν ως πρώτο θέμα θα καταλάβαινες το γιατί.

Και για να σε προλάβω γιατί προ τρέχεις, αντέστρεψε τις εθνικότητες ανάμεσα στα θύματα και στους "πελάτες"... το φαντάζεσαι?

Εκεί να δεις παραλήρημα Κασιδιάριδων που θα είχαμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.