Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Φυσικά και παραπονιούνται. Ο (μάυρος) πολίτης που δεν έχει παραβεί ποτέ το νόμο στη ζωή του και είναι καθ' όλα νόμιμος, δεν έχει καμία απολύτως όρεξη να του επιβάλλει κάποιος στερεότυπα.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και παραπονιούνται. Ο (μάυρος) πολίτης που δεν έχει παραβεί ποτέ το νόμο στη ζωή του και είναι καθ' όλα νόμιμος, δεν έχει καμία απολύτως όρεξη να του επιβάλλει κάποιος στερεότυπα.

κατι σαν τους γυφτους ενα πραμα.............

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και παραπονιούνται. Ο (μάυρος) πολίτης που δεν έχει παραβεί ποτέ το νόμο στη ζωή του και είναι καθ' όλα νόμιμος, δεν έχει καμία απολύτως όρεξη να του επιβάλλει κάποιος στερεότυπα.

Νομίζω ότι τα παράπονα πρέπει να τα κάνει στους "δικούς του" : U.S. incarceration rates by race | Prison Policy Initiative

Και μη μου πεις για συνθήκες και ghettos, γιατί υπάρχουν χιλιάδες μαύροι που έχουν ξεφύγει από αυτά τα στερεότυπα. Άρα, αν θέλουν, μπορούν.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα παράπονα πρέπει να τα κάνει στους "δικούς του" : U.S. incarceration rates by race | Prison Policy Initiative

Και μη μου πεις για συνθήκες και ghettos, γιατί υπάρχουν χιλιάδες μαύροι που έχουν ξεφύγει από αυτά τα στερεότυπα. Άρα, αν θέλουν, μπορούν.

Και ναι και όχι Wizard. Αν μένεις στο Νότο όπου ο ρατσισμός και ο εθνικισμός είναι στα κόκκινα αν είσαι μαύρος ή ακόμη και άσπρος αλλά αλλοδαπός θα συναντήσεις πολλά εμπόδια. Από εκεί και πέρα όμως βάση της εμπειρίας που είχε ο πατέρας μου που έκανε στις ΗΠΑ, πολλοί μαύροι δεν θέλουν να εργαστούν και προτιμούν το εύκολο χρήμα. Η αιτία είναι οι λευκοί που τους έφεραν με το ζόρι στην αμερική πριν κάποιες εκατοντάδες χρόνια, το σύστημα κλπ. Δεν έχουν όμως περάσει και λίγα μέχρι πριν λίγες δεκαετίες με το ρατσισμό που τον εκμεταλλεύτηκαν πολλοί μαύροι για να γκρινιάζουν. Είναι πολύπλοκο το θέμα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Παραιτήθηκε ο Βασίλης Ράπανος

kathimerini.gr - Παραιτήθηκε ο Βασίλης Ράπανος

PS Επίτηδες έγινε double post, λόγω της σημασίας της είδησης - αν οι mods προτιμούν πείτε μου να κάνω edit το προηγούμενο ποστ :)

Edit:

Ήρθε κι η σειρά της Κύπρου στον χορό του Ζαλόγγου...

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_25/06/2012_448887

Έγινε επεξεργασία από kreach
Link to comment
Share on other sites

iKypros - Αστυνομική Ένωση μηνύει την Λιάνα Κανέλλη

Η Κανέλλη προφανώς έχει δικαίωμα να βρίζει όποιον γουστάρει. Αν αυτός παραπονεθεί η κίνησή του αυτή θα είναι «Πολιτικά σκόπιμη ενέργεια με κίνητρα που δημιουργούν ερωτηματικά». Διότι όταν σε λένε Κανέλλη έχεις το δικαίωμα να βρίζεις όποιον σου γουστάρει με όποιον τρόπο γουστάρεις και αν αυτός κάνει κιχ η κυρία Κανέλλη "θα ασκήσει τα νόμιμα δικαιώματα της" ώστε να τον βάλει στην θέση του.

Link to comment
Share on other sites

iKypros - Αστυνομική Ένωση μηνύει την Λιάνα Κανέλλη

Η Κανέλλη προφανώς έχει δικαίωμα να βρίζει όποιον γουστάρει. Αν αυτός παραπονεθεί η κίνησή του αυτή θα είναι «Πολιτικά σκόπιμη ενέργεια με κίνητρα που δημιουργούν ερωτηματικά». Διότι όταν σε λένε Κανέλλη έχεις το δικαίωμα να βρίζεις όποιον σου γουστάρει με όποιον τρόπο γουστάρεις και αν αυτός κάνει κιχ η κυρία Κανέλλη "θα ασκήσει τα νόμιμα δικαιώματα της" ώστε να τον βάλει στην θέση του.

ντάξει, κι εγώ αντιπαθώ την Κανέλλη γιατί αφενός είναι παναθηναϊκός :p, αφετέρου σου σπάει τα φρύδια, αλλά αν ακούσεις τι είπε, θα καταλάβεις ότι είτε είναι βλάκας αυτός που έκανε τη μήνυση, είτε όντως είναι πολιτικά τα κίνητρά του. Συγκεκριμένα είπε «όπου απουσιάζει η αστυνομία, έρχονται κάτι φασιστοτσόγλανα (lol) που σου ζητάνε ταυτότητα και σου κάνουν έλεγχο». Εκτός κι αν οι αστυνομικοί θίχτηκαν, επειδή είπε ότι απουσιάζουν από πολλές περιοχές.

Link to comment
Share on other sites

Επί οκτώ έτη έπαιρνε παράνομα σύνταξη ως τυφλός

Μπορεί εμείς να έχουμε 40 παρθένες στον άλλον κόσμο (το προτιμώ από το να υμνώ όλη μέρα τον Κύριο, γιατί είναι λίγο FAIL), αλλά σε αυτόν άλλοι κάνουν ζωάρα.

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.