Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Η Πειραϊκή Πατραϊκή έχει κλείσει εδώ και πολλά χρόνια. Στα κτίριά της, ζουν μετανάστες. Προχθές τρεις Αφγανοί, στην περιοχή της Πάτρας, σκότωσαν έναν Έλληνα που είχε βγάλει βόλτα το σκυλί του. Λέγεται ότι τον σκότωσαν επειδή τους ενοχλούσε το σκυλί. do the math

Γι'αυτό γίνεται ό,τι γίνεται, αλλά υπάρχουν διαφορετικές εκδοχές:

Σημειώνεται ότι ο 30χρονος δέχτηκε έξι χτυπήματα από μαχαίρι επειδή κλώτσησε τον σκύλο των τριών Αφγανών.
Link to comment
Share on other sites

Αίμα τιμή πακιστανοί !!!!!!!

Συνελήφθη ο πρόεδρος των Πακιστανών για trafficking <----- ο πρόεδρος της πακιστανικής κοινότητας στην Ελλάδα

H ιντερπολ το έχει τούμπανο και μείς κρυφό καμάρι . :lazy:

Ρε συ [MENTION=129]Chosen[/MENTION] δηλαδή απο που προσπαθείς να πιαστείς τώρα ? Και τον σκύλο τους να κλώτσησε ( btw τα ζώα τα αγαπώ υπέρ αρκετά ) ειναι λόγος αυτός να σφάξεις τον αλλον ? μήπως δικαιολογούνται έτσι η έχει κάποια ουσιαστικη σημασία η λεπτομέρεια αυτή ?

Οι ανθρώποι αυτοι δεν χα-μπα-ρια-ζουν . εχουν μάθει αλλιως συμπεριφέρονται αλλιως και σκοτώνουν για πλάκα . Τον μέσο Έλληνα να πάρεις να του δώσεις εναν σουγιά και ενα πρόβατο και να του πεις κοψε το λαρύγγι στο ζώο θα λιποθυμήσει ( αυτο δεν το λεω ουτε σαν ελαφρυντικό ουτε για κάτι αλλο απλα ετσι ειναι . ) .

Και μην αρχισουμε την καραμέλα πάλι πεινανε και τα λοιπα γιατι αν πεινουσανε ας κρατούσαν τα 5-7 χιλιάρικα που δίνουν μεσο ορο στους dealers που τους κανονιζουν το ''ταξιδι'' να ζουσανε βασιλικά στην χώρα τους .

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Οσους πακιστανους εχω ρωτησει τα μονευ τα δίνουν μπροστα στις ιεροδουλες ισχύει περισσότερο αυτο που λες συνηθως .

Τα δινανε γιατι απο το 2008-2009 και προς τα πισω τα βγαζανε σε cd και αρλουμπες που αγόραζε ο Ελληνάρας . Τωρα που μετραει το 2ευρο για ψωμι και γαλα πεφτει εξω το μαγαζάκι απο οσο ξερω.

Link to comment
Share on other sites

H ιντερπολ το έχει τούμπανο και μείς κρυφό καμάρι
Τωρα που μετραει το 2ευρο για ψωμι και γαλα πεφτει εξω το μαγαζάκι απο οσο ξερω.

Κρυφό καμάρι; Πέφτουν έξω...;

Γράμμα στον Γιωργάκη με ημερομηνία 28/1/2011... Με την ανοχή τους ζουν και βασιλεύουν.

Αξιότιμε κ. Πρωθυπουργέ,

όπως γνωρίζετε ο ίδιος πολύ καλά, υπάρχει μια αρκετά μεγάλη κοινότητα συμπολιτών μας που ο καθένας για τους δικούς του λόγους χρησιμοποιεί τακτικά το ποδήλατο. Προσωπικά εγώ εκτός του ότι έρχομαι καθημερινά στην εργασία μου για λόγους οικονομίας χρημάτων (κόστος βενζίνης), οικονομίας χρόνου (κίνηση-παρκάρισμα), αλλά και οικολογικής συνείδησης, το χρησιμοποιώ και για διασκέδαση, αναψυχή και μεταφορικό μέσο μικρών αποστάσεων.

Εκτός από τα πολλά πλεονεκτήματα όμως που έχει το ποδήλατο, έχει και ένα βασικό μειονέκτημα: Την ευκολία κλοπής του, αφού και να κλειδωθεί, είναι απλό να αφαιρέσει κάποιος εξαρτήματα που πολλές φορές είναι ιδιαίτερα ακριβά, όπως πχ μια καλή σέλα που κοστίζει ~190€, αλλά και τα αντίστοιχα καλά φώτα που έχουν ~160€.

Το πρόβλημα της κλοπής δεν είναι κάτι που μπορεί να λυθεί, γιατί γνωρίζουμε όλοι ότι οι παράγοντες που οδηγούν κάποιον σε τέτοια πράξη είναι πολλοί και πολύπλοκοι. Σίγουρα όμως μπορεί να μειωθεί σημαντικά ειδικά όταν γνωρίζουμε τους υπαίτιους. Και λέω γνωρίζΟΥΜΕ, γιατί εκτός από εμάς, τους ποδηλάτες, γνωρίζει και η αστυνομία, δημοτική και πολιτική, που όμως δεν κάνει τίποτα. Αν θέλετε διαβάστε το παρακάτω κείμενο ενός φίλου που ταλαιπωρήθηκε για να βρει τα κλεμμένα του ποδήλατα ρισκάροντας τη σωματική του ακαιρεότητα. Θα διαπστώσετε ότι έχουμε μια κλασσική περίπτωση του “ο κόσμος το έχει τούμπανο, κι εμείς κρυφό καμάρι” αν και δε θα το έλεγα καμάρι, μάλλον αδιαφορία.

Xάσατε το ποδήλατό σας; Ελάτε στο "γκέτο" να το παραλάβετε... | Ποδήλατα στους δρόμους, στα τραίνα, στο Μετρό!

Ευελπιστούμε την προσοχή σας και τις κινήσεις του κρατικού μηχανισμού ώστε να μειωθεί το φαινόμενο το συντομότερο δυνατόν. Ζούμε και ταλαιπωρούμαστε σε μια χώρα όπου ανεχώμαστε δεκάδες θυσίες σε καθημερινή βάση με την ελπίδα να αλλάξουν τα πράγματα προς το καλύτερο. Πρέπει όμως να δούμε κι εμείς κάποιες αλλαγές, ειδικά τη μείωση της αδιαφορίας αλλά και της διαφθοράς ώστε να θεωρήσουμε ότι αξίζουν οι στερήσεις και να συνεχίσουμε να αποδεχόμαστε καθημερινά μέτρα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ [MENTION=129]Chosen[/MENTION] δηλαδή απο που προσπαθείς να πιαστείς τώρα ? Και τον σκύλο τους να κλώτσησε ( btw τα ζώα τα αγαπώ υπέρ αρκετά ) ειναι λόγος αυτός να σφάξεις τον αλλον ? μήπως δικαιολογούνται έτσι η έχει κάποια ουσιαστικη σημασία η λεπτομέρεια αυτή ?

Τι εννοείς να πιαστώ; Δεν δικαιολογώ τίποτα, για την ακρίβεια ούτε καν εκφέρω άποψη στη συγκεκριμένη μου απάντηση, γιατί θεωρώ ότι οι πληροφορίες είναι ελλειπείς.

Οι 3 αλλοδαποί στην προκειμένη περίπτωση δεν έχουν πρόσβαση στα ΜΜΕ για να πουν την δική τους μεριά, ευελπιστώ να πάνε στην δικαιοσύνη και να γίνει κανονική έρευνα και δίκη, όχι δίκη λαού που γίνεται τώρα.

Εσύ, όπως και οι περισσότεροι, έχεις βγάλει ήδη την ετυμηγορία σου, ξέρεις τι έγινε βρε αδερφέ. Και βασίζεις την απόφασή σου κατά 50% σε στοιχεία που έρχονται από άρθρα στα ΜΜΕ (που άλλα λένε ότι "τον σκότωσαν γιατί έβγαλε βόλτα τον σκύλο του" και άλλα ότι "τον σκότωσαν γιατί τους κλώτσησε τον δικό τους σκύλο") και 50% σε συναίσθημα και προκατάληψη, amirite;

Κατά την δική μου άποψη, παίζει και να μην μάθουμε ποτέ τι έγινε. Μπορεί οι 3 δολοφόνοι να τον σκοτώσανε για πλάκα όπως αφήνουν τα ΜΜΕ να εννοηθεί, μπορεί όμως και να γνωριζόντουσαν και να υπήρχαν προηγούμενα, μπορεί να ήταν Χρυσαυγίτης που αποφάσισε να πάει μόνος του να ρίξει φάπες και τα βρήκε σκούρα, μπορεί <ένα τσουβάλι λόγοι>. Και πολλοί από αυτούς τους λόγους, ακούγονται πιο λογικοί από το "αποφασίσε κάποιος να βγάλει βόλτα τον σκύλο του σ'ένα ερειπωμένο εργοστάσιο πίτα στους λαθρομετανάστες και αυτοί τον σκοτώσανε χωρίς αιτία".

Εγώ ξέρω ότι μας φέρανε εκεί ακριβώς που θέλανε, το μεταναστευτικό είναι καλύτερο δολωματάκι κι από το Μακεδονικό, αγγίζει περισσότερους. Οι Πατρινοί και οι Καλαματιανοί μπορεί και να μην νοιαζόντουσαν καθόλου για τα Σκόπια ή τα Ίμια, αλλά άμα τους γεμίσουμε τις πόλεις με απελπισμένους λαθρομετανάστες -> bingo.

Επόμενο στάδιο: επιτόπου δίκη και εκτέλεση, Ουγκάντα-style, να τους καίμε ζωντανούς στους δρόμους με ό,τι στοιχεία μας δώσει το proktiko.gr :triniti:

Link to comment
Share on other sites

Άγαλμα του Φιλίππου του Β’ στα Σκόπια | Sigma Live

Το ύψος του νέου αγάλματος φτάνει τα 13 μέτρα και έχει τοποθετηθεί σε βάση 15 μέτρων.

μια κακία

Ο Τσίπρας δεν ήταν καλεσμένος;

και ένα σχόλιο

Πάντως θα ήθελα πολύ τους νέους Έλληνες δημιουργούς να αρχίσουν να δημιουργούν αγάλματα σαν αυτά των Σκοπιανών (δεν εννοώ σε μέγεθος) και να αφήσουν τα σύγχρονα εκτρώματα όπως αυτό του δρομέα σε άλλους. Αυτή η ανάγκη να διαγράφουμε το παρελθόν όσο πετυχημένο και αν είναι αυτό, μόνο και μόνο για να φαινόμαστε ποιο σύγχρονοι και ποιο "in", πολλές φορές είναι βλακώδες.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ να θυμόμαστε το παρελθόν. Πάμε μπροστά, όσο πιο προοδευτικά και αντεθνικά μπορούμε. (άλλος τρόπος δεν γίνεται να πας μπροστά....)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να πιαστώ; Δεν δικαιολογώ τίποτα, για την ακρίβεια ούτε καν εκφέρω άποψη στη συγκεκριμένη μου απάντηση, γιατί θεωρώ ότι οι πληροφορίες είναι ελλειπείς.

Οι 3 αλλοδαποί στην προκειμένη περίπτωση δεν έχουν πρόσβαση στα ΜΜΕ για να πουν την δική τους μεριά, ευελπιστώ να πάνε στην δικαιοσύνη και να γίνει κανονική έρευνα και δίκη, όχι δίκη λαού που γίνεται τώρα.

Εσύ, όπως και οι περισσότεροι, έχεις βγάλει ήδη την ετυμηγορία σου, ξέρεις τι έγινε βρε αδερφέ. Και βασίζεις την απόφασή σου κατά 50% σε στοιχεία που έρχονται από άρθρα στα ΜΜΕ (που άλλα λένε ότι "τον σκότωσαν γιατί έβγαλε βόλτα τον σκύλο του" και άλλα ότι "τον σκότωσαν γιατί τους κλώτσησε τον δικό τους σκύλο") και 50% σε συναίσθημα και προκατάληψη, amirite;

Κατά την δική μου άποψη, παίζει και να μην μάθουμε ποτέ τι έγινε. Μπορεί οι 3 δολοφόνοι να τον σκοτώσανε για πλάκα όπως αφήνουν τα ΜΜΕ να εννοηθεί, μπορεί όμως και να γνωριζόντουσαν και να υπήρχαν προηγούμενα, μπορεί να ήταν Χρυσαυγίτης που αποφάσισε να πάει μόνος του να ρίξει φάπες και τα βρήκε σκούρα, μπορεί <ένα τσουβάλι λόγοι>. Και πολλοί από αυτούς τους λόγους, ακούγονται πιο λογικοί από το "αποφασίσε κάποιος να βγάλει βόλτα τον σκύλο του σ'ένα ερειπωμένο εργοστάσιο πίτα στους λαθρομετανάστες και αυτοί τον σκοτώσανε χωρίς αιτία".

Εγώ ξέρω ότι μας φέρανε εκεί ακριβώς που θέλανε, το μεταναστευτικό είναι καλύτερο δολωματάκι κι από το Μακεδονικό, αγγίζει περισσότερους. Οι Πατρινοί και οι Καλαματιανοί μπορεί και να μην νοιαζόντουσαν καθόλου για τα Σκόπια ή τα Ίμια, αλλά άμα τους γεμίσουμε τις πόλεις με απελπισμένους λαθρομετανάστες -> bingo.

Επόμενο στάδιο: επιτόπου δίκη και εκτέλεση, Ουγκάντα-style, να τους καίμε ζωντανούς στους δρόμους με ό,τι στοιχεία μας δώσει το proktiko.gr :triniti:

Tι ακριβώς περιμένεις να '' μάθεις '' ???? Το μόνο που θα μαθαίναμε και θα άξιζε τον κοπο θα ήταν οτι το παλικάρι τους επιτέθηκε με ακ47 ( τρεις ηταν οι ερμοι ) και τον σκοτώσανε σε αυτοάνυμα πράγμα για το οποιο πας φυλακή επίσης επίσης . Τωρα αν τους κλώτσησε τον σκύλο αν τους έιπε αράπηδες η αν του ειπαν αυτοι οτι του γ4μανε την γκόμενα ειναι λεπτομέρειες μπροστά στο γεγονός το οποιο ειναι οτι του επιτεθηκανε με μαχαίρι 3 οι οποιοι μπηκανε παράνομα στην πόλη του - χώρα του και τον φάγανε και ειναι ενα πράγμα που γίνεται

συχνα

πόμενο στάδιο: επιτόπου δίκη και εκτέλεση, Ουγκάντα-style, να τους καίμε ζωντανούς στους δρόμους με ό,τι στοιχεία μας δώσει το proktiko.gr :triniti:

Μπα μην φοβάσαι δεν γινεται τίποτα . Στο φανταστικό μας κράτος η αστυνομία προστατεύει τον δολοφόνο παράνομο και το ξέρουν και αυτοι αυτο . Και μάντεψε ?

γιαυτο κάνουν έτσι .

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να πιαστώ; Δεν δικαιολογώ τίποτα, για την ακρίβεια ούτε καν εκφέρω άποψη στη συγκεκριμένη μου απάντηση, γιατί θεωρώ ότι οι πληροφορίες είναι ελλειπείς.

Οι 3 αλλοδαποί στην προκειμένη περίπτωση δεν έχουν πρόσβαση στα ΜΜΕ για να πουν την δική τους μεριά, ευελπιστώ να πάνε στην δικαιοσύνη και να γίνει κανονική έρευνα και δίκη, όχι δίκη λαού που γίνεται τώρα.

Εσύ, όπως και οι περισσότεροι, έχεις βγάλει ήδη την ετυμηγορία σου, ξέρεις τι έγινε βρε αδερφέ. Και βασίζεις την απόφασή σου κατά 50% σε στοιχεία που έρχονται από άρθρα στα ΜΜΕ (που άλλα λένε ότι "τον σκότωσαν γιατί έβγαλε βόλτα τον σκύλο του" και άλλα ότι "τον σκότωσαν γιατί τους κλώτσησε τον δικό τους σκύλο") και 50% σε συναίσθημα και προκατάληψη, amirite;

Κατά την δική μου άποψη, παίζει και να μην μάθουμε ποτέ τι έγινε. Μπορεί οι 3 δολοφόνοι να τον σκοτώσανε για πλάκα όπως αφήνουν τα ΜΜΕ να εννοηθεί, μπορεί όμως και να γνωριζόντουσαν και να υπήρχαν προηγούμενα, μπορεί να ήταν Χρυσαυγίτης που αποφάσισε να πάει μόνος του να ρίξει φάπες και τα βρήκε σκούρα, μπορεί <ένα τσουβάλι λόγοι>. Και πολλοί από αυτούς τους λόγους, ακούγονται πιο λογικοί από το "αποφασίσε κάποιος να βγάλει βόλτα τον σκύλο του σ'ένα ερειπωμένο εργοστάσιο πίτα στους λαθρομετανάστες και αυτοί τον σκοτώσανε χωρίς αιτία".

Εγώ ξέρω ότι μας φέρανε εκεί ακριβώς που θέλανε, το μεταναστευτικό είναι καλύτερο δολωματάκι κι από το Μακεδονικό, αγγίζει περισσότερους. Οι Πατρινοί και οι Καλαματιανοί μπορεί και να μην νοιαζόντουσαν καθόλου για τα Σκόπια ή τα Ίμια, αλλά άμα τους γεμίσουμε τις πόλεις με απελπισμένους λαθρομετανάστες -> bingo.

Επόμενο στάδιο: επιτόπου δίκη και εκτέλεση, Ουγκάντα-style, να τους καίμε ζωντανούς στους δρόμους με ό,τι στοιχεία μας δώσει το proktiko.gr :triniti:

Υπάρχουν δυο είδη ανθρώπων

Αυτοί που πιστεύουν στην θανατική ποινή (σε όλες της τις μορφές) και αυτοί που δεν πιστεύουν.

Αν θεωρείς ότι υπάρχει κάποιος λόγος που δικαιολογεί την θανάτωση ενός ανθρώπου καλά κάνεις και το συζητάς

Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος γιατί έκοβε βόλτες στο εγκαταλελειμμένο εργοστάσιο της ΠΠ; Δεν σας φαίνεται ύποπτο;

Η ίδια ερώτηση σε 5-10 χρόνια από σήμερα

Ο τύπος γιατί βγήκε από το σπίτι του μετά τις 11 το βράδυ; Δεν σας φαίνεται ύποπτο;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, και σορρυ για το παράδειγμα, αλλα τα πράγματα είναι ξεκάθαρα.

Αν εγώ ανακαλύψω ότι ένας κοντός λεπτός και άσχημος μου "τακτοποιεί" την γκόμενα και πάω να τον δείρω, 2 πράγματα μπορεί να συμβούν, είτε να τον σαπίσω στο ξύλο, είτε να αποδειχθεί νίντζα πρωταθλητής του ζίου-ζίτσου και να μην καταλάβω από που μου ήρθε.

Στην πρώτη περίπτωση είμαι μάγκας, στην δευτερη περίπτωση, πήγα για μαλλί και βγήκα κουρεμένος...

Αν με σκοτώσει, αυτός είναι δολοφόνος και πρέπει να τιμωρηθεί, αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι ήμουν μ@λ@κ@ς που πήγα για μαλλί και βγήκα.. πεθαμένος.

Αν τελικά ο τύπος δεν "έσπρωχνε" τι κοπέλα μου τι αλλάζει? Δεν αλλάζει το ότι είναι δολοφόνος και πρέπει να τιμωρηθεί, αλλάζει μόνο το ότι τελικά ήμουν χειρότερος μ@λ@κ@ς που πήγα να τον πλακώσω επειδή ήταν κοντός και λεπτός, και δεν άφησα την ... φυσική επιλογή να κάνει την δουλειά της και να αφήσει έναν κοντό λεπτό και άσχημο να έχει μια βασανιστική ζωή και να πεθάνει μόνος από τις κακουχίες.

Από άλλη σκοπιά, αν εγώ εκεί που ποτίζω τον κήπο μου εμφανιστεί ένας τύπος, δεν έχει σημασία πως είναι, και του την βαρέσει το ότι.. κρατάω πράσινο λάστιχο ποτίσματος και μου επιτεθεί, τι έχουμε? Εμένα που δεν έκανα κάτι κακό, και έναν μ@λ@κ@ που πρέπει να τιμωρηθεί. Αν με σκοτώσει τι έχομε? Εμένα που δεν έκανα κάτι κακό και έναν δολοφόνο που πρέπει να τιμωρηθεί περισσότερο από πριν.

Τι θέλω να πω? Οι δολοφόνοι, είναι δολοφόνοι και πρέπει να τιμωρηθούν, το αν ο τύπος ήταν φιλήσυχος ανθρωπάκος που κοιτούσε την δουλειά του, ή ένας φασίστας με σωματότυπο και "στυλ" Sandor Clegane - A Wiki of Ice and Fire που πήγε να σφάξει μετανάστες έχει μόνο σχέση με το συναίσθημα και το πως θα μπορούσε να εξελιχθεί η ιστορία, όχι στο πως θα πρέπει να δούμε τους θύτες.

Και σίγουρα δεν έχει σχέση με το πως θα πρέπει να φερθούμε στους φίλους των δολοφόνων.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.