Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Παιδες δεν ειναι ειδηση πραγματικα.

Ισως για καποιον να αποτελει ωστε να μπει σαν ειδηση το βιντεακι απο

το 0.00 μεχρι το 7.00, αλλα μετα το έβδομο λεπτό πραγματικά οι σκηνές και τα πρόσωπα...όαση

αυτος που στο τελος μιλαει καταδικαζοντας τον χαιρετισμο δειχνει σαν τον χιτλερ με το δαχτυλο αλλα οκ χαλαρα

Ναζιστικός χαιρετισμός σε δημοτικό συμβούλιο - NEWS247

Link to comment
Share on other sites

ως εδώ και μη παρέκει jionkor. σε διαβάζω καιρό και διαφωνώ με τις απόψεις σου αλλά τελευταία έχεις χάσει κάθε μέτρο.

και να ξεκαθαρίσω.

ελεύθεροι άνθρωποι είμαστε που ο καθένας έχεις τις απόψεις του. ελεύθερα λοιπόν μπορούμε να διαφωνούμε. αυτό όμως δε σημαίνει οτι μπορείς να παρερμηνεύεις την έννοια της ελεύθερης άποψης και έκφρασης.

το οτι εκπρόσωποι της Χ.Α. μπήκαν στο δημοτικό συμβούλιο χωρίς να έχουν καμία δουλειά είναι κατακριτέο. όπως επίσης και ο κύριος Γκλέτσος που τον επικροτώ για πολλά που έχει κάνει τελευταία.

ΟΜΩΣ,

εφόσον ο πρόεδρος του δημοτικού συμβουλίου έδωσε δικαίωμα λόγου σε όλους που επιθυμούσαν να μιλήσουν εμείς οι απέξω δε μπορούμε να έχουμε οποιαδήποτε ένσταση στο μάθημα ήθους και δημοκρατίας που προσπάθησε να περάσει.

όσο και αν με ενοχλεί να πολιτικοποιείται ένα δημοτικό συμβούλιο (αντίστοιχα με την πολιτικοποίηση των πανεπιστημιακών κοινοτήτων), και εφόσον ο ρυθμιστής της συνεδρίασης ανοίγει ελεύθερα τα μικρόφωνα για όλους μπαίνει τελεία!

πάμε λοιπόν στην ουσία. το σωστό είναι να μιλήσουν όλοι, με τη σειρά και σεβόμενοι τους άτυπους κανόνες μιας συνεδρίασης που πρέπει να ακουστούν όλες οι απόψεις από όλους. όποιος και αν πάρει το λόγο οι άλλοι οφείλουν να ακούνε χωρίς παρεμβάσεις και διακοπές.

ο πρόεδρος λοιπόν ούτε χίτλερ έγινε ούτε τίποτα.

για μένα θα πρεπε τα κομματόσκυλα και των 2πλευρών (κομμουνιστάκια και ναζιστάκια) να βγουν απο την αίθουσα και να αιματοκυλιστούν εκτός κτιρίου. οι υπόλοιποι υγιώς σκεπτόμενοι πολίτες να παραμείνουν μέσα και τέλος.

τα υπόλοιπα είναι φανφάρες οπισθοδρόμησης.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα γραμμάρια εγγέφαλο μπορεί να έχουν; Δε θα έβαζα ποτέ τέτοια είδηση, δε τις θεωρώ πολύ σοβαρές από ένα σημείο και μετά(αφού σε 2 μέρες θα το έχουμε ξεχάσει), όμως να βιάζεις μια 85χρονη πριν τη δολοφονήσεις; χαζοί άνθρωποι.

http://www.tsantiri.gr/ellada/kriti-viasmos-prin-to-fono-pateras-ke-gios-i-dolofoni.html

Έγινε επεξεργασία από astrolabos
πιπέρι
Link to comment
Share on other sites

Όχι, άμα σκοτώθηκαν 10 σε τροχαίο στην Αρμενία, δεν το θεωρώ είδηση. Σοβαρό γεγονός σίγουρα, όμως μέχρι του χρόνου θα έχω διαβάσει άλλες 150 τέτοιες ειδήσεις και τελικά καμμία δε θα θυμάμαι. (δεν με επηρεάζει μια τέτοια είδηση, αυτό θέλω να πω)

Υ.Γ: Η βρισιά δεν ήταν βαριά, μου ΄δωσες κάρτα γι΄αυτό που είπα. :p

Link to comment
Share on other sites

Χυντρα αγορι μου τι ειν'αυτα που λες ?

Οσο σε συμπαθουσα ρε φιλε τωρα τελευταια με αυτα που διαβαζω τραβαω τα βυζια μου.

Χαλαρωσε λιγο και κατεβα απο το καλαμι.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 15 χρόνια για μια δολοφονία ή έναν βιασμό τα κανάλια μπορεί να κάνανε ρεπορτάζ και αναλύσεις για μέρες, ίσως και παραπάνω. Σήμερα λένε(?) την είδηση και απλά πάνε παρακάτω. Είναι κρίμα να έχουμε εξοικειωθεί σε αυτό το βαθμό με την είδηση μιας δολοφονίας ή ενός βιασμού. Είναι κρίμα να μην μας επηρεάζει πλέον και είναι κρίμα να έχουμε γίνει τόσο απαθείς/αναίσθητοι.

Link to comment
Share on other sites

Χυντρα αγορι μου τι ειν'αυτα που λες ?

Οσο σε συμπαθουσα ρε φιλε τωρα τελευταια με αυτα που διαβαζω τραβαω τα βυζια μου.

Χαλαρωσε λιγο και κατεβα απο το καλαμι.

έλληνα ψηφοφόρε... :/

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.