Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Άλλο 200 κιλά και άλλο να είσαι σε τέλεια φυσική κατάσταση. Τα δύο άκρα πιάνεις

Το 2008 διεταξε κατι παρομοιο ο βαγγελακης ο μειμαρακης για τους στρατιωτικους.

Κατι στρατηγοι που λετε 50 και 60 χρονωνε, κανανε κατι κατοσταρια κατω απο 18-20 δευτερα και ας ηταν και

100-150 κιλα.

Ετσι εγραψαν τα χαρτια. Τελικα ειναι πολυ μαχιμοι...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχουμε συνήθεια να ξεσπάμε στα λάθος άτομα...

"Λάθος άτομα" εννοείς τους υπάλληλους της εφορίας; Γιατί ειδικά Αγ.Παρασκευή, Χαλάνδρι και Γλυφάδα, έχει τους πιό ευκατάστατους υπαλλήλους, if you know what I mean...

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν το πήρε το μάτι σας.. Lifo Team - ΑΡΗΣ ΔΗΜΟΚΙΔΗΣ - Γκέι σωματείο + ομοφοβική εφημερίδα = απόλαυση.

Το πιο χυδαίο είναι οι δηλώσεις των βουλευτών τους:

Αν. Σκυλλάκος, βουλευτής ΚΚΕ:

“Εμείς είμαστε ενάντια στο γάμο των ομοφυλόφιλων. Δεν έχουμε καμία προκατάληψη ή ρατσιστική διάθεση….. Άλλο αυτό και άλλο να εφαρμοστούν ίδια μέτρα και ίδιες ρυθμίσεις με το σύμφωνο συμβίωσης. Είμαστε αντίθετοι για τον εξής λόγο: Διότι είτε πρόκειται για γάμο είτε για ελεύθερη συμβίωση, ο θεσμός του γάμου προέκυψε από την ανάγκη της προστασίας των παιδιών και της γυναίκας και της εξασφάλισης της αναπαραγωγής και της διαιώνισης του είδους. Αυτή είναι η βασική λογική.”

Κ. Αλυσανδράκης, βουλευτής ΚΚΕ:

” Έχει γίνει μόδα τα τελευταία χρόνια να μιλάμε για τον γάμο των ομοφύλων ζευγαριών και να το προβάλλουμε ως δικαίωμα. Βεβαίως, εδώ επιτρέψτε μου να εντοπίσω σε αυτούς που το προβάλλουν ένα κενό: Γιατί να μιλάμε μόνο για ζευγάρια και όχι για τρίο, κουαρτέτο, κουιντέτο, σεξτέτο, οκτέτο κ.λπ.; “

“Υπάρχουν και άλλες μόδες. Υπάρχει η μόδα να μιλάμε για τα δικαιώματα των ζώων, για δικαιώματα μειονοτήτων, τα οποία όμως τα θυμόμαστε όταν θέλουμε να χρησιμοποιήσουμε τις μειονότητες για να δικαιολογήσουμε στρατιωτικές επεμβάσεις, π.χ. στα Βαλκάνια. Πιστεύω ότι αυτές οι μόδες δεν είναι καθόλου τυχαίες. Έχουν ως στόχο να παραμερίσουν πραγματικά δικαιώματα, όπως π.χ. το δικαίωμα της εργασίας.”

Link to comment
Share on other sites

Ο ανθρωπος αυτός είδε /ακουσε/διάβασε εκατονταδες στην κυριολεξία να χρωστάνε πάνω από 100.000 ευρώ και σε 2 μέρες να είναι έξω με πληρωμή ευτελών ποσών (εξαγοράσιμη ποινή) δεδομένου των κατηγοριών *η δικαιοσύνη αποφάνθηκε και όλα μέλι γάλα. Αυτοί οι επιτήδιοι είχαν την καλύτερη "απόδοση"...κερδισμένοι σε όλα...Ε... φυσικό είναι να τρελαθείς....Αφύσικο είναι να μας βιάζουν παρά φύση τόσα χρόνια και να ζητάμε κι άλλο (τουλάχιστον οι 250.000 ελληνες που πήγαν να φηφίσουν βενιζέλο)

[MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION] ...Πεςε ότι χρωστάω 500.000. Με πιάνουν, ορίζεται τακτική δικάσιμος κτλ, μου ρίχνουν 10 (?*) χρόνια εξαγοράσιμα; Πόσο παει το έτος; .....Το πληρώνω και βγαίνω εκτός έχοντας λερωμένο ποινικό μητρώο...so ******* what?

*Για Πόγια ληξιπρόθεσμα χρέη προς το δημόσιο πόσο παει η ταρίφα-εξαγοράσιμη ποινή; υπάρχει κάποιο μενού -τιμοκατάλογος που επιλέγουν οι δικαστικοί; Θα αλλάξει αυτο στο μέλλον; Γιατί αν αλλάξει τώρα είναι μεγα σκάνδαλο τό ότι οδηγήθηκαν με το υπάρχον καθεστώς και πληρώνοντας χαμηλά ποσά είναι έξω από τα σίδερα της φυλακής έχοντας απλά λερωμένο ποινικό μητρώο...

Ισως τα λέω πολύ απλοικά αλλά ο Μπαρμπα Μήτσο έτσι καταλαβαίνει...

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

εγώ μερικά αυγουλάκια θα τα πάρω μαζί μου και θα ρίχνω με σφεντόνα στην εξέδρα. ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ ΡΕ ΛΑΜΟΓΙΑ!
- Προληπτικοί έλεγχοι αλά Πολυτεχνείο για “γιαούρτια” και “αυγά”

Αν έχεις και σφεντόνα, δεν την γλυτώνεις την προσαγωγή στην ΓΑΔΑ...

Μου φαίνεται, το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε με 4.500 αστυνομικούς στο κέντρο, είναι να τους αφήσουμε να παρελάσουνε μόνοι τους και να πάμε ολοι στις τοπικές μαθητικές παρελάσεις.. Να φάνε γιαουρτάκι οι δήμαρχοι και οι δημοτικοί σύμβουλοι.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν το πήρε το μάτι σας.. Lifo Team - ΑΡΗΣ ΔΗΜΟΚΙΔΗΣ - Γκέι σωματείο + ομοφοβική εφημερίδα = απόλαυση.

Το πιο χυδαίο είναι οι δηλώσεις των βουλευτών τους:

Φυσικά και πρέπει να παντεύονται οι γκέι. Είναι γνωστό από την αρχαιότητα, ότι ο γάμος υπάρχει από βίτσιο των ανθρώπων να βλέπουν την ίδια γουρουνόφατσα φάτσα κάθε μέρα. Όχι για το ιερό καθήκον της ανατροφής παιδιών. Όχι για να υπάρχει ενδιαφέρον από τη μεριά του άντρα ξέροντας ότι το παιδί είναι δικό του.

Ας δώσουμε λοιπόν και δίπλωμα οδήγησης στους τυφλούς για να μην μας είμαστε ρατσιστές.

Link to comment
Share on other sites

Εσένα (ευρύτερο το εσένα), τι σου πέφτει λόγος τι θέλουν να κάνουν αυτοί; Περιορίζει την ελευθερία σου; Μειώνει τα δικαιώματά σου; Όπως είχε πει και ο τρισμέγιστος Louie, "Τι θα αλλάξει στη ζωή σου αν παντρευτούν οι gay; Δεν είναι ότι ακουμπάνε τα "censored" πάνω από το φαί σου και δε σε αφήνουν να φας πρωινό."

[ame]

[/ame]

Έγινε επεξεργασία από victor
Link to comment
Share on other sites

Μου είναι αδιάφορος ο γάμος μεταξύ ομοφυλοφίλων. Απλώς, σίγουρα δεν είναι πρωτευούσης σημασίας (γενικότερα για το γάμο το θεωρώ αυτό)

Στα υπόλοιπα νέα:

Διεκδικούμε τα Μάρμαρα από συστάσεως του ελληνικού κράτους - NEWS247

αλλά να μας τα δώσουν τώρα οι Άγγλοι, για να βοηθηθούν τα παιδιά στις επερχόμενες εκλογές.

Link to comment
Share on other sites

Εσένα (ευρύτερο το εσένα), τι σου πέφτει λόγος τι θέλουν να κάνουν αυτοί; Περιορίζει την ελευθερία σου; Μειώνει τα δικαιώματά σου; Όπως είχε πει και ο τρισμέγιστος Louie, "Τι θα αλλάξει στη ζωή σου αν παντρευτούν οι gay; Δεν είναι ότι ακουμπάνε τα "censored" πάνω από το φαί σου και δε σε αφήνουν να φας πρωινό."

Καλή η ελευθερία, αλλά καλό θα ήταν να μην ισοπεδώνονται και τα πάντα στο βωμό αυτής. Δεν μπορώ να σου απαντήσω με πλήρη επιχειρήματα -δεν έχω ούτε τις γνώσεις πάνω στο θέμα ούτε την όρεξη να ψάξω- οπότε θα πετάξω ένα καλό/κακό παράδειγμα.

Αν ο Louie βγει στην σκηνή με στρινγκάκι και σουτιέν την πρώτη μέρα πιθανόν το κοινό να γελάσει. Αν συνεχίσει να το κάνει όμως αμφιβάλλω να συνεχίσει να έχει κοινό. Και βέβαια δεν θα έχει ακουμπήσει κανένα "censored" πάνω από το φαΐ των ανθρώπων που πήγαιναν να τον βλέπουν με αποτέλεσμα αυτοί να σταματήσουν. Απλά κάποιοι από το κοινό ίσως να αρχίσουν να νιώθουν προσβεβλημένοι από την εμφάνισή του αυτή ή να νιώθουν ότι ο ίδιος δεν σέβεται ούτε καν αυτό που κάνει. Ένας γκέι γάμος σήμερα, ένα κουαρτέτο αύριο ή ένας γάμος με μια κατσίκα ή μετέπειτα με ένα ποδήλατο, ευτελίζει αυτόν τον θεσμό. Από κάτι που είναι ιδιαίτερο και μοναδικό (μια φορά και έναν καιρό στο Τέξας εδώ που τα λέμε το τελευταίο) καταντάει κάτι συνηθισμένο και χωρίς αξία. Και μιας και θυμήθηκα το... Τέξας(άσχετο), άλλο ο γάμος κάποιου που έχει παντρευτεί μία φορά και άλλο ο γάμος κάποιου που έχει παντρευτεί 5 φορές. Αλλιώς τα αντιμετωπίζει κάποιος.

Υ.Γ. Τι αξία θα είχε μια Ferrari αν όλοι οδηγούσαν από μία;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.