Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Είναι τραγικό. Η έλλειψη εργασίας οδηγεί σε απελπισία, αγανάκτηση και φθόνο ακόμη για όσους έχουν δουλειά. Ε κάπου εκεί το μυαλό θολώνει, παίρνει ανάποδες στροφές που λένε και το κακό είναι θέμα χρόνου για να επέλθει.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μας το θυμιζουν τα κοσμικοτατα νεα

προσωπικα δε μου καιγεται καρφι εκει που πανε και μπλεκουν

με το ετσι θελω για κερδη, αν συμβαινουν αυτα.

Πολλες ιστοριες, αυτη μαλιστα ειναι light γιατι δεν εχει ξεκαθαρισμα.

Ηθελες τα και 'παθες τα.

Η κραυγή απόγνωσης της Γωγώς Φαρμάκη: Θέλω μόνο να μπει στη φυλακή - Celebrities - Lifestyle | Cosmo.gr

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έπρεπε να είναι κοντά στην εργατική - αγροτική τάξη. Γιατί τους το κάνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΤΑΤΕΣ - YouTube

ρε παιδια ετσι δουλευει το ολο συστημα,

στις πατατες κολλατε;

σορι αλλα σιγουρα η ολη φαση αποπροσανατολιζει, και σιγουρα αν και θα μπορουσε να εχει διδακτικο χαρακτηρα ο τροπος που παρουσιαζεται δεν δινει τετοια περιθωρια

παρτε πατατες

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η όλη φάση με την πώληση πατατών σε τιμή ~25 λεπτά το κιλό, δείχνει ξεκάθαρα, και σε όλους τους εμπλεκόμενους, ότι το πρόβλημα είναι οι μεσάζοντες.

Πραγματικά, αδυνατώ να καταλάβω το νόημα της ανακοίνωσης του κκε...

Link to comment
Share on other sites

Ήταν που ήταν ψηλές οι τιμές των ακινήτων ....με την κρίση και την μείωση της ζήτησης αντί να πέσουν οι τιμές (1ο μάθημα ΑΣΟΕ) εξισώνουν τις αντικειμενικές με της πώλησης ωστε να μην έχει κανεις να πληρώσει για το σπίτι που διαθέτει...Θα τα γράψουμε όλα στην Εκκλησία ([MENTION=9387]victor[/MENTION]) όπως γινόταν επι Τουρκοκρατίας.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η όλη φάση με την πώληση πατατών σε τιμή ~25 λεπτά το κιλό, δείχνει ξεκάθαρα, και σε όλους τους εμπλεκόμενους, ότι το πρόβλημα είναι οι μεσάζοντες.

Πραγματικά, αδυνατώ να καταλάβω το νόημα της ανακοίνωσης του κκε...

Το πρόβλημα είναι φίλε μου ότι και το ίδιο το κκε δεν μπορεί να καταλάβει το νόημα της ανακοίνωσής του.. Γι αυτο το βλέπω πάλι στο 10%, και πολύ λέω.

Link to comment
Share on other sites

Το ΣτΕ απάντησε και έχουν αρχίσει και τους κράζουν από τον ΔΣΑ...

Χοντρικά η απάντηση ήταν "ναι, είναι αντισυνταγματικό το μέτρο, αλλά επειδή είναι προσωρινό, το επιτρέπουμε..." :fist:

Δηλαδή, προσωρινά, μπορείς να παρακάμψεις το Σύνταγμα, αλλά όχι για πάντα...

Αν εγώ δηλαδή, πάω αύριο και σκοτώσω ένα από τα 300 γουρούνια και δεν το ξανακάνω στη ζωή μου, μπορώ να έχω παρακάμψει προσωρινά το νόμο ή το Σύνταγμα...;

Ήταν που ήταν ψηλές οι τιμές των ακινήτων ....με την κρίση και την μείωση της ζήτησης αντί να πέσουν οι τιμές (1ο μάθημα ΑΣΟΕ) εξισώνουν τις αντικειμενικές με της πώλησης ωστε να μην έχει κανεις να πληρώσει για το σπίτι που διαθέτει...Θα τα γράψουμε όλα στην Εκκλησία ([MENTION=9387]victor[/MENTION]) όπως γινόταν επι Τουρκοκρατίας.

Έχω ένα σπίτι στο Λυκαβηττό. Η τιμή πώλησης προ κρίσης ήταν 120.000€. Τώρα έχω αγγελία για 50.000€ και δεν ενδιαφέρεται κανείς. Η αντικειμενική είναι στα 35.000€... Θα την ανεβάσουν στα 45.000€, εγώ θα το πουλήσω στα 40.000€ κι αν, γιατί δε φεύγει και θα κληθώ να πληρώσω φόρους και χαράτσια για μεγαλύτερο ποσό.

Θα το κάψω και θα πάρω την ασφάλεια!!!

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Όταν σου πέφτει το παντελόνι κοιτάς να το σηκώσεις όχι να το βγάλεις. Οπότε δεν ξέρω κατά πόσο είναι ατύχημα. :...:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.