Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Αν και αρκούν μία χαρά τα bold...ας σου δώσω ένα παράδειγμα μπας και βοηθήσω. (ίσως κάνω και εγώ λάθος)

Είσαι δήμαρχος και κάνεις μία δημόσια νόμιμη εκδήλωση (παρέλαση εδώ) και έρχομαι εγώ και χώνω το datsun σε μέρος (αφετηρία εδώ) που εμποδίζει την ομαλή διεξαγωγή της. Φωνάζεις την αστυνομία και επειδή αυτήν με απωθεί, αλλά εγώ είμαι πιο μάγκας, αρχίζουν οι συμπλοκές.

Ποιος έχει δίκιο;

Ποιός άδικο;

Τι άλλο μπορούσε να γίνει για να μην ενοχλώ την εκδήλωση σου;

Τι άλλο μπορούσε να γίνει για να απομακρυνθώ, ενώ εγώ δεν θέλω, γιατί είμαι Ελληνάρας και κάνω ότι γουστάρω;

Ο κόσμος ναι δεν έπρεπε να τους στείλει, γιατί δεν είναι νόμιμο να ασκείς βία.

Δεν θεωρώ ότι έγινε κάτι τέτοιο (1 φορτηγάκι έκλεισε το δρόμο και παρεμπόδισε την παρέλαση?)

Ούτε θεωρώ ότι ο κόσμος γούσταρε που τα ΜΑΤ πήγαν και τους έδιωξαν, μάλλον με το σωματείο της Δωδώνης που μοίραζαν τσάμπα γάλα θα ήταν.

Αλλά από την στιγμή που δεν ήμουν εκεί και που τίποτα δεν είναι ξεκάθαρο από το δημοσίευμα δεν θα πω τίποτα άλλο.

Υ.Γ. το σωματείο τους ήταν, και δεν λέει μέσα για datsun, θα υπήρχε διαφορά δηλαδή αν ήταν Navara δικάμπινο? :OT::OT:

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, ναι μπορούσαν να πάνε και γύρω γύρω, σαν προσπέλαση εμποδίων ένα πράγμα. Αν γινόταν και με συγχρονισμό θα τα έσπαγε.

Θες να πεις ότι αν πήγαινες σε μία παρέλαση, για να τιμήσεις τους ανθρώπους που αγωνίστηκαν, για να ζεις ελεύθερος σε ένα χώρο και κάποιοι attention-whores/δεν σέβομαι τίποτα τυπάδες την μπλόκαραν, εσύ δεν θα νευρίαζες, επειδή θα σου έδιναν τζάμπα 1 γάλα;

Συμφωνώ για το τρίτο. Αυτό αντιλήφθηκα γι΄αυτό είπα ότι μπορεί να κάνω λάθος.

ΥΓ. παράδειγμα έφερα. Κάντο Mercedes G AMG αν θες

Δικό μου ΥΓ: Παρεμπιπτόντως, το γάλα μπορούσαν να το δώσουν και δύο στενά παραπέρα. Η κίνηση καλή ήταν, στην υλοποίηση τα χαλάμε.

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Μυρίζονται πως θα είναι η μελλοντική κυβέρνηση στη ΝΔ και γυρίζουν πίσω για να ράψουν υπουργικά κουστούμια; Αν καταφέρουν με ποσοστά κατώτερα και από του ΦΠΑ να κάνουν κυβέρνηση ας στείλουν χαιρετίσματα. Ποντάρουν στο δίλημα "ΝΔ ή ακυβερνησία".

Link to comment
Share on other sites

δεν το κάνει σωστά πρέπει να το κάνει όπως κάνουν στην βόρεια κορέα ....

δηλαδή να τα συλλάβουν να τα κλείσουν για κανένα 6μηνο σε μια ειδική κατασκήνωση ώστε να τους κάνουν πλήση εγκεφάλου ότι η υπουργός παιδείας είναι η καλύτερη ...

αρε πατσαβούρα που σου χρείαζετε μωρή, έστειλες τα παιδιά σου στο εξωτερικό για σπουδές κοτσαμ υπουργός παιδείας ...

να θυμίσω ότι στις εκλογές δεν θα βρεις ούτε το δικό σου μέσα

Link to comment
Share on other sites

καλά τους τα λέει.

ουσιαστικά τους καρφώνει με το ''φεντεραλιστής'' γιατί τώρα ζητάνε απώλεια εθνικής κυριαρχίας, όταν οι ίδιοι 6 χρόνια πρίν καταψηφίζαν με δημοψηφίσματα την ιδέα του ευρωπαικού συντάγματος, όπου μέσω αυτού θα αποποιούνταν την δική τους εθνική κυριαρχία, προς όφελος της ''ευρωπαικής ολοκλήρωσης'' (imo απο τότε ξεκαθάρισε η πορεία και το μέλλον της ευρώπης). Με τα λεγόμενα του πρακτικά τους κατηγορεί ως υποκριτές.

ας δούμε και εδώ:

φεντεραλισμός: φεντεραλισμός - Βικιλεξικό

Ευρωπαική ένωση: Ευρωπαϊκή Ένωση - Βικιπαίδεια

Link to comment
Share on other sites

NewsIt.gr: Κρήτη: Ο Ζωνιανός, τα άγρια χόρτα και η θύελλα αντιδράσεων -Δείτε το βίντεο!

Εγώ που είμαι κρητικός γέλασα αρκετά με το συγκεκριμένο βίντεο και δεν νιώθω ότι προσβλήθηκα καθόλου. Όποιος "κρητικός" προσβλήθηκε μάλλον έχει αρκετά κόμπλεξ...

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο ο Ξηρός σε όσα λέει.

Εγώ όμως μένω σε αυτή τη λεπτομέρεια:

«τολμάς εσύ να μου μιλάς που μέσα σ΄ αυτές τις τρισάθλιες συνθήκες των φυλακών ζεις στη χλιδή λες και είσαι σε ξενοδοχείο πολυτελείας;».

Γιατί ένας φυλακισμένος "τρομοκράτης" ζει σε αυτές τις συνθήκες;

Ποιοί κολλητοί του παρέχουν αυτές τις ανέσεις;

Ποιοί άλλοι απολαμβάνουν ανάλογη μεταχείριση;

Είναι όλοι όσοι πρέπει μέσα στις φυλακές, ή φαίνονται μόνο στα χαρτιά;

Και πολλές άλλες...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.